forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lut 2017, 23:21 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Ja nie mam marzeń, durniu.
Grzeczniej, kurwa, do piętnastolatki, bo jak jebnę z forhendu, to ten pusty sagan z płucami odleci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2017, 23:40 
No i co, a nie mówiłem, bije skurwensyn Murzyna. Ja jestem Murzynem.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 27 lut 2017, 23:53 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
A gdzie ja, cymbale, napisałem, że mam coś przeciwko biciu murzynów?
Co za pizda takie dzieci rodzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 0:40 
szatanista pisze:
A gdzie ja, cymbale, napisałem


A skąd ja mam to wiedzieć?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 28 lut 2017, 11:40 
Offline

Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Posty: 79
Egipt (dokument z 1990 roku).

Egipt to jedna z kolebek cywilizacji ludzkiej. Wiadomości o osiedlach ludzkich na tym terenie pochodzą z zamierzchłej starożytności. W VIII wieku naszej ery obszar ten podporządkowali sobie Arabowie. W XVI wieku stał się jedną z prowincji imperium osmańskiego. W 1882 roku kraj stał się kolonią brytyjską. W 1922 roku Egipt uzyskał formalną niepodległość. Do lat 50. był podporządkowany Wielkiej Brytanii. Rzeczywistą wolność Egipt osiągnął w lipcu 1952 roku, pod przywództwem grupy oficerów z Gamalem Abdelem Naserem na czele. 18 czerwca 1953 roku, Egipt proklamowano republiką. Rząd Nasera usunął z kraju wojska brytyjskie i znacjonalizował Towarzystwo Kanału Sueskiego. Był to pretekst do brytyjsko-francusko-izraelskiej agresji w 1956 roku, która nie powiodła się. Pod przywództwem G.A.Nasera Egipt osiągnął znaczne sukcesy. Stopniowo uwolnił się od zależności od kapitału zagranicznego. Izraelska agresja w 1967 roku doprowadziła doprowadziła do okupacji półwyspu Synaj, wraz ze wschodnim brzegiem Kanału Sueskiego. Spowodowało to wstrzymanie żeglugi. Oznaczało to dla Egiptu znaczne straty. Po wojnie z Izraelem w 1973 roku, trudności gospodarcze pogłębiły się. Nowe kierownictwo państwa z Anwarem Sadatem na czele, odeszło od linii politycznej reprezentowanej przez Nasera. Szukało dróg wyjścia z kłopotów gospodarczych w ściślejszych kontaktach ze światem kapitalistycznym, w tym z USA. W marcu 1979 roku podpisano separatystyczny pokój z Izraelem. Zgodnie z konstytucją z 1971 roku, Egipt jest republiką parlamentarną z prezydencką formą rządów. Prezydent wybierany jest na sześć lat w głosowaniu powszechnym. Najwyższym organem ustawodawczym jest Zgromadzenie Ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 11:56 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
To fascynujące!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 14:07 
Offline

Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Posty: 79
Jemeńska Republika Arabska (tekst z 1990 roku).

Terytorium dzisiejszej Jemeńskiej Republiki Arabskiej od starożytności należało do rozwiniętych i kwitnących ziem. W II wieku przed naszą erą powstały tutaj miasta-państwa Himjarytów. Później obszar ten stał się ważnym ośrodkiem handlu między Indiami a basenem Morza Śródziemnego. W VII wieku naszej ery Jemen wszedł w skład kalifatu arabskiego. W XVI wieku-w skład ówczesnego imperium osmańskiego. Po rozpadzie imperium osmańskiego pod koniec I wojny światowej, proklamowano niepodległe Królestwo Jemenu. Po II wojnie światowej przybiera na sile opozycja wobec monarchii. We wrześniu 1962 roku w wyniku wojskowego zamachu stanu absolutystyczna monarchia teokratyczna została obalona. W kraju proklamowano republikę. W 1974 roku całą władzę przejęła junta wojskowa. Została ona rozwiązana po powołaniu Ludowego Zgromadzenia Konstytucyjnego w 1978 roku. Głową państwa jest prezydent. W polityce wewnętrznej rząd Jemenu zmierza do przezwyciężenia przeżytków feudalizmu. Realizuje również politykę ruchu państw niezaangażowanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
szatanista pisze:
To fascynujące!


Co nie? taki przewidywalny i spokojny, jak mantra jaka, czy tam inna yoga.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 20:43 
Offline

Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Posty: 79
W 1998 roku podczas konfliktu Pakistan-Indie, byłem po stronie Pakistanu. Moim zdaniem Indie były krajem o szkodliwej religii jaką jest hinduizm, o kastowym podziałem społeczeństwa. Piotrek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2017, 21:09 
To siońćta sobie w pozycji połamanego lotosu... Zara wam obroty spadną... i ciśnienie wróci do normy...


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group