forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 wrz 2018, 4:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499 ... 568  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Killashandra Ree pisze:
Za ile dostałeś,tak z ciekawości?

Naprawdę nie doceniamy "co łaska" i tego, że księdza można nie wpuścić do domu, bowiem alternatywą jest prawodawca państwowy, ktory nakazuje otworzyć drzwi i nakazuje zapłacić podatki pod groźbą przymusu i kar.

Awatar użytkownika

st1111 pisze:
No i co z tego? Trochę ludzi se telewizory pokradnie a lepiej nie będzie.Parę razy już to przeżyłem.
Za to nowe Bolki będą złote klamki kupować.

Akceptacja kradzieży to akceptacja przemocy to akceptacja nieliczenia się innych z twoimi emocjami podczas działania. Wiesz ile energii życiowej kosztuje 1 telewizor roboli, inżynierów, księgowe czy nawet kapitalistów?

Skoro można zabrać przemocą telewizor do dlaczego nie pozwolić zabrać przemocą życia?

Jeśli stają Ci w gardle złote klamki Bolków to skąd u Ciebie taka akceptacja dla instytucji skarbu państwa? Sprzeciwiasz się wymianie Bolków ale nie sprzeciwiasz się istnieniu skarbu państwa i rządom Bolków nad nim?

Ja dla przykładu całkowicie nie akceptuje zajebania choćby pilota do telewizora i nie mam tu na myśli gróźb i kar dla złodziei lecz stworzenie warunków, w których nikt nie poradzi ukraść nawet wtedy, gdy będzie tego bardzo chciał i nie akceptuje także wlasnosci państwowej.

Dla mnie istnienie wspolnego konta / portfela, z którego Bolki mogą wydawać cudza kasę jak swoją jest zupelnym nieporozumieniem.

Akceptuję podatki ale tylko od własności prywatnej, tylko określane jawnie w demokracji bezpośredniej i tylko przelewane bezpośrednio z prywatnego portfela kapitalisty do prywatnych portfeli roboli bez żadnego skarbu państwa i "dobrych" Bolków rządzących nim i dzielących.

Pomysl o tym. W złotej klamce nie ma zła, jeśli ktoś wyda na to sprawiedliwą dla innych wartość własnej energii życiowej. Niech sobie ma jeśli tego chce ale zdobywając ją po trupie drugiego człowieka.

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
Masz rację Panie Stary ale mnie dziwi, że Polacy są tacy "cierpliwi".Ale nie ma tego, ze boli, kiedyś to się skończy. Pamiętam jak w Iranie była rewolucja, wykurzyli szacha a wzięli sobie Chomejniego i cieszyli się państwem islamskim. Dziś już mają tego dość. Ile lat trzeba było czekać?

Próbowałem przekonywać ale nie udało mi się. Problemem nie jest hierarchia, problemem nie jest nadrzędnosc i podporządkowanie człowieka, przeciwnie hierarchia jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczeństwa, problemem jest nadmiar władzy człowieka nad człowiekiem co ja najczęściej określam jako nadmierną koncentrację kapitału albo własności.

Nadmierna koncentracja kapitału zmienia korzystne dla wszystkich przywództwo w psozytnictwo społeczne. Nie wolno dopuszczać do nadmiernej koncentracji własności, bo każde skończy się wojną.

Awatar użytkownika

maerose pisze:
http://strajk.eu/powstala-bydgoska-deklaracja-przeciw-mowie-nienawisci-autorstwa-poslow-pis/

Cytuj:
„W ostatnim czasie obserwujemy wiele działań ze strony środowisk opiniotwórczych sprzyjających lub wprost mających na celu wzbudzenie złych emocji w społeczeństwie powodujących swoistą legitymizację przejawów nienawiści i agresji. Czując niepokój wobec częstych łamań zasad etyki, kultury i obyczaju zaproponowaliśmy cztery zasady kultury publicznej” – możemy przeczytać w deklaracji. Są to: („NIE dla wyzwisk, NIE dla poniżenia, TAK dla godności osobistej; NIE dla kłamstwa i manipulacji”).

Ja sądzę, że wzajemna agresja wynika wprost z różnic społecznych. Wg mnie wraz z koncentracją własności, rozwija się wzajemna nienawiść.

Wg mnie sytuacja potężnej koncentracji kapitału jest sytuacja pasozytnictwa społecznego a towarzysząca jej agresja i pogarda dla zasad społecznych to zwykła reakcja na pasożyta.

Jeśli ktoś nie kojarzy reakcji na pasożyty to przypominam - złość i walka z pasozytami.

Awatar użytkownika

nie ustawaj Pan, Panie Krystyna.

Awatar użytkownika

ladaco pisze:
nie ustawaj Pan, Panie Krystyna.

Nawet głupi powinien zrozumieć, że nadmiar władzy człowieka nad człowiekiem nie jest dobry, że prowadzi do nadużycia, zniewolenia aż wreszcie do walki.
Ile razy ten scenariusz odgrywał się już w historii ludzkości?
I co?
I goście wpadli na wspaniały pomysł, że będą egzekwować przemocą niejawna i nieopodatkowana własność wielkich międzynarodowych koncernów.
I jak to się skończy?
Jak zawsze ludzką napierdalanka, potrzeba tylko poczekać do odpowiedniego kryzysu gospodarczego.

Nie wiem co sobie myślą ludziki, ktirzy mnie tu czy gdzies indziej tepia. Nie pojmuję ich emocji.

Tytuł: Re: wysypisko
Awatar użytkownika

Krysia, [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_Specjalistyczny_im._dr._Józefa_Babińskiego]czekajo na cię[/url]

Awatar użytkownika

ksionc pisze:
Krysia, [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_Specjalistyczny_im._dr._Józefa_Babińskiego]czekajo na cię[/url]

Zapewne nie jeden niezgodny umysł został w ten sposób zniszczony - przepraszam naprawiony, przywrócony na łono "normalnych".

A Ty ksionc należysz do "normalnych" czy jesteś ich przeciwnikiem?

Pa jak to pięknie ukazuje działanie umysłu, wystarczy trochę chemii i zmianie ulegają nie tylko emocje delikwenta ale także decyzje, zachowania aż wreszcie logika i moralność. Wolna wola ; ) i odpowiedzialność za grzech pierworodny, tzn. kara za to, że urodziłeś się chciwy.

Ty mi powiedz lepiej czy takie reakcje chemiczne komórek mózgowych z prochami można porównać z działaniami zmysłów na otoczenie? Bo wiesz jeśli prochy mają wpływ na strumień twojej świadomości to może i otoczenie może sterować twoimi myślami poprzez twoje zmysły?

A w ogóle to jaki jest twój przekaz? Martwisz się moim zdrowiem, próbujesz mnie ośmieszyć, czy grozisz mi przemocą jeśli nie zacznę myśleć twoimi myślami?

Mam nadzieję, że dozyjemy jeszcze czasów, że powstrzymasz się od takiego wpisu, żeby nie wyjść przed innymi na głupka.
Tymczasem jeszcze twoje poglądy panują ale będziem je systematycznie zwalczać, aż będzie wstyd tak prymitywnie rozumowac.

krystkon pisze:

Mam nadzieję, że dozyjemy jeszcze czasów, że powstrzymasz się od takiego wpisu, żeby nie wyjść przed innymi na głupka.

Może niektórzy bojąc się nadejścia tych strasznych czasów nie powstrzymują się już teraz. Na zapas.

Awatar użytkownika

Ksionc nie wygląda na przerażonego. Zresztą czy ja przerażam? Czy jest tu taki, który w rozmowie ze mną balby się wyrazić własne zdanie?

Czy ja oskarżam? Zapowiadam ukaranie winnych?

Raczej przewiduję upadek współczesnych, prymitywnych przekonań na skutek silnych argumentów i stojących za nimi społecznych korzyści.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5674 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499 ... 568  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.