forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 cze 2018, 17:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495 ... 530  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

stanax pisze:
Oraz na ośmiorniczki dla Krychy, bo bidula musi teraz z powodu
nędzy wpierdalać jakąś sałatkę jarzynową z sejmowego bufetu.
Obrazek
O tym, że popija zwykłą wodą jak jakie bydło aż przykro pisać.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kolacje u Sowy za tysiące. Tak się bawi tylko elita..

Awatar użytkownika

zritah pisze:
Jeszcze jedna deklaracja nowego ministra zdrowia :
„Moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga.
Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja,
ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę” – uznał m.in. prof. Szumowski.

No ale człowiek nie wyraża nic ponad własne emocje, które są sprzeczne z emocjami innycj ludzi.

Tu np. znalazłem taki filmik
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1796331559

I jedni szczerze stwierdzą, że przedstawia zło a inni odnajda w nim dobro, słuszność i samą prawdę.

Ludzie są sprzeczni moralnie.

Awatar użytkownika

Nie wszyscy mogą poświęcić czas na przyjemności, zwłaszcza kiedy walczą o panowanie własnych przekonań.

PISowi ta walka udała się. Ktoś zaprzeczy?
Czyli jedzenie w biegu też ma sens.

Tytuł: Re: wysypisko
Awatar użytkownika

Czyli na wysypichu, jak zawsze.
I niech mi ktoś udowodni, że człowiek nie gardzi człowiekiem.
Wyraziłem tylko własne przekonania, nic ponadto.
Czy mogę mieć negatywne emocje związane ze skrobankami, czy mi nie wolno i powinienem być szczęśliwy kiedy ktoś znowu się wyskrobie?

Co za chory świat!

Awatar użytkownika

krystkon pisze:
Czyli na wysypichu, jak zawsze.
I niech mi ktoś udowodni, że człowiek nie gardzi człowiekiem.
Wyraziłem tylko własne przekonania, nic ponadto.
Czy mogę mieć negatywne emocje związane ze skrobankami, czy mi nie wolno i powinienem być szczęśliwy kiedy ktoś znowu się wyskrobie?

Co za chory świat!

A ja, jeśli pan pozwoli, nie gardzę panem, nie widzę powodu.

Co do negatywnych emocji, to moje zdanie jest inne, to nie są pana emocje, osobiste przekonania, przemyślenia czy tam inne odczucia.
Swoich, prawdziwych, najprawdopodobniej pan nie zna, bo to niemożliwe, ludzie są ciekawi, myślą samodzielnie do około 7 roku życia, później postępujący ciągły proces "wtłaczania w społeczeństwo" staje się tak zaawansowany że w zasadzie wyklucza samodzielne działanie.
Ludzie mają zbyt mało czasu by byli zdolni do samodzielnego myślenia, poznawania, emocji.
Jednostki tylko, stać na samodzielność a i to w bardzo ograniczonym zakresie.

Awatar użytkownika

Pozwoli mi Pan, że się nie zgodzę w takim sensie, iż bez względu na to jak wykształciły się moje emocje, czy to w procesie wieloletniej indoktrynacji w jedynej, jedynie słusznej szkole państwowej podpartej licznymi ocenami człowieka przez człowieka, czy w skutek licznych gróźb że strony społeczeństwa związanych z możliwością odstępstwa od przyjetej normy czy w konsekwencji gloszenia przez kosciol katolicki woli naszego Pana i zapowiedzi nadchodzącego nieba lub piekła to jednak te emocje są / stały się moje. Wiem, że w przeróżnych procesach psychicznych nabyłem memy od innych ludzi, które w moim cokolwiek odrębnym mózgu nie nabraly nowej formy, i czuję emocjami innych ludzi ale jednak czuję. Wszystkie gatunki społeczne odczuwają zbiorowo inaczej nie byłby społecznymi.
Nawet jeśli moje emocje są identyczne jak emocje miliardów homo sapiens to nadal pozostają moje.

Ponadto jak Pan widzi różnie się nieco emocjonalnie od otoczenia przez co piszemy na wysypisku.

Naprawdę odczuwam wstręt do skrobanek. Lubię dzieci i lubię przywiązanie do wartości każdego człowieka a samo wyobrażenie skrobania łyżka płodu mdli mnie. Tak jak ten filmik na facebooku gdzie koparka żywcem zasypiają w dole świnie, Pan zobaczy link powyżej, przez 24h po zobaczeniu tego miałem wrażenie, że zaraz zrzygam się.

Odczuwam emocje innych ale tylko te, które mój umysł przejął, bo przecież wiele odrzucił. A jeśli przejął to stały się one moje.

Fajnie, że Pan akurat mną nie gardzi. Tacy ludzie jak Pan trzymają mnie przy życiu. Jestem jednak społeczną bestią i jak inni potrzebuje gdzieś przynalezec.

Nie jesteś na wysypisku. Twój post znalazł się w wątku o tym tytule.
Najwyższy czas zrozumieć różnicę pomiędzy tym, co projektuje umysł, a tym, co się wokół ciebie dzieje i czego jesteś uczestnikiem.
Jeśli nie załapiesz, o co chodzi z tym całym dystansem do siebie i otoczenia, to nie zauważysz różnicy.

Awatar użytkownika

O, kurwa!!!

No wiesz...........też kobita.... :roll:

Awatar użytkownika

szatanista pisze:
Nie jesteś na wysypisku. Twój post znalazł się w wątku o tym tytule.
Najwyższy czas zrozumieć różnicę pomiędzy tym, co projektuje umysł, a tym, co się wokół ciebie dzieje i czego jesteś uczestnikiem.
Jeśli nie załapiesz, o co chodzi z tym całym dystansem do siebie i otoczenia, to nie zauważysz różnicy.

Pan sugerujesz jakiś uniwersalizm ponad indywidualne pojęcie obserwatora ale skąd u Pana takie myśli? Wnioski z powszechności pewnych przekonań? Stado ma zawsze rację a sprzeczny osobnik myli się?

Wie Pan, że niektóre stada pomyliły się tak, że już ich nie ma?

Powiem Panu coś, nawet jeśli 1.000.000.000 osobników ma to samo przekonanie, któremu świecie wierzy, to jest to tylko takie pojęcie rzeczywistości jak u jednego osobnika.

Ponad obserwacja jednego obserwatora jest już tylko obserwacja innego obserwatora i nic ponadto.
To, że Panu zdaje się, że Pan coś wiesz z całą pewnością, to tylko zaprogramowane imperatywy sterujące pańskim umysłem. Wiem co czuję i wiem co mam robić to tylko zwierzęcy instynkt. Karaluchy go mają.

Chyba widzisz Pan sprzeczność przekonań u ludzi?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495 ... 530  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.