forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lip 2018, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
A ja mam wszystkie dni wolne, no chyba że jestem zajęty, to wtedy nie.


Coś Pana szatana zamurowało a konstytucję miał pisać, w każdym razie początek dobry.

Wszyscy są równi.
Swoją drogą konsekwencje są ciekawe. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2018, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
MMM pisze:
A ja lubię wszystkie święta, kiedy mam po prostu wolne. Kościelne obchody mi dyndają, śpię do południa, olewam wszystkie najświętsze panienki i Jezuski. Poproszę więcej. Tych świąt :lol:



Ja Cię rozumiem. Masz wtedy wolne od pracy. Ja tęż spędzam te dni po swojemu. Ważne żebym był syty i napity. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
MMM pisze:
Znaczy - teraz suweren będzie miał coś do powiedzenia?
Kocham cię Jarosławie Kaczyński?
Mdleję na twój widok, Zbigniewie Ziobro?
Męski ideale Mariuszu Kamiński?


Najsz. Najszanowniejsza pani MMM, najszanowniejszy pan prezydent Andrzej Duda zaproponował pytania dotyczące referendum:

2. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum

3. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?

Ja w liście wyraziłem swój sprzeciw przeciwko tej formie zasięgania opinii narodu:

"Referendum uważam, za relikt minionej, przed Internetowej epoki. W tamtym okresie dziejów był to być może najlepszy sposób zebrania opinii ludności na jakiś temat. W erze Internetu jestem za wprowadzeniem narodowego internetowego forum dyskusyjnego, na którym powinny być omawiane wszelkie zmiany prawne i posunięcia rządowe. Do dyskusji na forum powinien mieć dostęp każdy obywatel. Każdy obywatel powinien też mieć możliwość poruszania ważnych dla niego spraw. (...)
Jestem przeciwnikiem referendum w obecnej formie. Nie mają one żadnej mocy prawnej i są tylko niepotrzebną stratą czasu, energii i pieniędzy."

A najszanowniejsza pani MMM co o tym myśli?
A Wy najszanowniejsi Forumowicze, co o tym myślicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Boruch pisze:
Uważam, że senat jest zbędny. Ilość posłów zbyt duża. Ilu ostatecznie posłów powinniśmy mieć to kwestia dyskusji. System prezydencki prenierowstwo won.

Ograniczyłbym obecność partii politycznych w parlamencie do 1/3. Pozostali posłowie rekrutowaliby się ze zwykłych obywateli.


Najsz. Najszanowniejszy panie Boruch, co do kwestii ograniczenia liczby posłów to jestem za.
Ale dlaczego likwidować senat?

Jednym z podstawowych obowiązków sejmu i senatu jest pisanie prawa.
Myślę, że dobrze by prawo było sprawdzanie i poprawiana przez dwa różne grona.
Zastanawiam się nad tym, czy nie dobrą sprawą było by wprowadzenie trzyizbowego parlamentu.
Trzecią izbą byłby trybunał konstytucyjny, który również mógłby wprowadzać poprawki i dodatkowo sprawdzać czy ustawa jest zgodna z konstytucją.

A Wy najszanowniejsi Forumowicze, co o tym myślicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ksionc pisze:
Ale lubisz pierdolić bezsęsu. Leczysz siem w NFZ?

Najsz, Najszanowniejszy panie ksionc, bardzo dziękuję za troskę o moje zdrowie, ale nie ono jest tematem tej dyskusji.
Chciałem pana pochwalić za odwagę publicznego zabrania głosu.
Jeżeli jeszcze zechce pan konstruktywnie włączyć się w dyskusję, to będzie jeszcze lepiej.

Najszanowniejszy panie ksionc, co pan myśli o obowiązującej konstytucji?
Uważa ją pan za doskonałą i nic by pan nie zmieniał?
A może by pan coś chciał w niej zmienić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Boruch pisze:
Panie ahmadeusz. Pan właściwie raczysz pierdolić. Słusznom rację ma ksionc. Ledwo wypowiedziałem się na temat senatu sejmu, itd, a Pan ni z gruchy ni pietruchy przerzuca temat na nasze święta.

O ile wiem Niemcy mają więcej dni świątecznych niż my i też podyktowanych religijnie. Nikt z tego powodu rabanu nie robi. Jak pan chcesz to nie świętuj pan albo świętuj.


Najsz. Najszanowniejszy panie Boruch, napisał pan:

" (...) jeżeli ktoś nie przestrzega obecnej Konstytucji, łamie ją w możliwie bandycki sposób, to nie ma prawa do jej zmiany. PiS i Duda łapy precz od Konstytucji! (...)

Wykazałem panu na podstawie obowiązujących świąt państwowych, że do tej pory różne partie łamały i dalej łamią obowiązującą konstytucję.
Podał pan negatywny przykład Niemiec. Uważa pan, że jeżeli Niemcy robią coś głupiego, to Polacy powinni ich naśladować?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Pantryglodytes pisze:
ahmadeusz szatan pisze:
...
Co należy zmienić w konstytucji?

Naj. ahmadeusz.


Cytuj:
Rozdział I
Art. 25.
1.Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
Rozdział II
Art. 32.
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
Art. 53.
Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.


Manipulacje i wodolejstwo w stanie czystym. Z tego wszystkiego ostać się może jedynie - art. 32. ustęp 1. (pierwsze zdanie, do kropki.)


Najsz.

Najszanowniejszy panie Pantygrodytes, proponuje pan taki punkt:

"Wszyscy są wobec prawa równi".

A co z dziećmi? Obecnie za wiele przestępstw dzieci odpowiadają rodzice.
Czy informacja o tym powinna znaleźć się w konstytucji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 13:37 
siemka, co tak krótko?..


Na górę
  
 
Post: 23 lip 2018, 16:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ahmadeusz szatan pisze:
Pantryglodytes pisze:
ahmadeusz szatan pisze:
...
Co należy zmienić w konstytucji?

Naj. ahmadeusz.


Cytuj:
Rozdział I
Art. 25.
1.Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
Rozdział II
Art. 32.
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA
Art. 53.
Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.


Manipulacje i wodolejstwo w stanie czystym. Z tego wszystkiego ostać się może jedynie - art. 32. ustęp 1. (pierwsze zdanie, do kropki.)


Najsz.

Najszanowniejszy panie Pantygrodytes, proponuje pan taki punkt:

"Wszyscy są wobec prawa równi".

A co z dziećmi? Obecnie za wiele przestępstw dzieci odpowiadają rodzice.
Czy informacja o tym powinna znaleźć się w konstytucji?


Po co? po co mieszać dzieci do konstytucji? ubezwłasnowolnionych, bez praw wyborczych, Eskimosów, francuzów, arabów, poddanych Watykanu, też?
Bez sensu, takie rzeczy regulują ustawy, ew. umowy międzynarodowe (o ile są dla państwa korzystne)
Podpowiem.
Słowo "wszyscy" również należy określić we wstępie ustawy zasadniczej, myśl Pan dalej bo na razie postępu prac nad konstytucją, nie widać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 10:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
MMM pisze:
A ja lubię wszystkie święta, kiedy mam po prostu wolne. Kościelne obchody mi dyndają, śpię do południa, olewam wszystkie najświętsze panienki i Jezuski. Poproszę więcej. Tych świąt :lol:

Najsz. Najszanowniejsza pani MMM, ja nie mam nic przeciwko świętom. W moim liście do prezydenta pisałem o tym, że każdy człowiek powinien mieć niezbywalne prawo do obchodzenia swoich świąt. Myślę, że prawo takie można by nawet wpisać do konstytucji.

Uznawanie zaś czyichś świąt za państwowe uważam za bardzo głupie i niegodziwe. Bezsprzecznie ustanowienie takich świąt jest niezgodne z konstytucją gwarantującą wolność sumienia i wyznania oraz równouprawnienie kościołów.

Myślę, że powinno się winnych tej sytuacji odnaleźć i ukarać.
Łamanie konstytucji uważam za wyjątkowo groźne przestępstwo, które powinno zostać ukarane.
Trzeba dotrzeć do spisu osób, które ustawy zgłosiły do sejmu. Spisu osób, które ustawy świąteczne przegłosowały, oraz spisu prezydentów, którzy ustawy podpisały.

Myślę, że w przypadku takich osób jak posłowie można by zastosować karę 50 000 zł, a w przypadku prezydentów 500 000 zł za jeden podpis ustawy łamiącej konstytucję.
Jeżeli pobierają oni jakąś państwową pensję, emeryturę, uposażenie poselskie, rentę etc można by ją obniżyć do wysokości pensji minimalnej.

Najszanowniejsi Forumowicze, co myślicie o takich karach? Czy nie są one zbyt niskie za tak poważne przestępstwo jak złamanie konstytucji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group