forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lip 2018, 11:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Najprościej rzecz ujmując, Złota Reguła nakazuje nam traktować innych tak, jak życzylibyśmy sobie być traktowani przez innych.
W praktyce wygląda to tak, że wyrywamy ząb dentyście który przed chwilą dokonał w naszej jamie ekstrakcji górnej szóstki a po operacji zaćmy, gdy nas dobudzą- wydłubujemy ślepia całemu zespołowi chirurgów.
Można tez pogryźć psa sąsiadów materializując Złota Regułę za zadawnione rany, tylko ciężko chuja dogonić.
Oko za oko, ząb za ząb. Najlepszości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2018, 11:43 
znaczy się, do wontka najszanowniejszego Pana ahmadeusza szatana należy wkleić książkę telefoniczną Azji?..


Na górę
  
 
Post: 14 lip 2018, 0:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ladaco pisze:
znaczy się, do wontka najszanowniejszego Pana ahmadeusza szatana należy wkleić książkę telefoniczną Azji?..

Skoro Azji to i Afryki oraz połowy Ameryki, wszyscy oni siną barwą dotknięci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2018, 8:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Hornet pisze:
Najprościej rzecz ujmując, Złota Reguła nakazuje nam traktować innych tak, jak życzylibyśmy sobie być traktowani przez innych.
W praktyce wygląda to tak, że wyrywamy ząb dentyście który przed chwilą dokonał w naszej jamie ekstrakcji górnej szóstki a po operacji zaćmy, gdy nas dobudzą- wydłubujemy ślepia całemu zespołowi chirurgów.
Można tez pogryźć psa sąsiadów materializując Złota Regułę za zadawnione rany, tylko ciężko chuja dogonić.
Oko za oko, ząb za ząb. Najlepszości.


Najsz. Najszanowniejszy panie Hornet, moim zdaniem w złotej regule ukryty jest dobry potencjał, jeżeli w życiu będzie ją stosował bardzo mądry człowiek. Zastanowi się nad tym co chciałby by mu ktoś inny czynił i dojdzie do wniosku, że najlepiej będzie jeżeli mu uczyni to co najlepsze. Można to napisać wprost - czyń drugiemu to co dla niego najlepsze.
Złota reguła kierowana była jednak do chrześcijan, czyli do ludzi głupich. O tym, że większość chrześcijan jest głupia, pisze o tym jawnie w Biblii:

1 Koryntian 1:26, 27
(...)Widzicie bowiem, bracia, jak was powołał, że powołano niewielu mądrych na sposób cielesny, niewielu mocnych, niewielu szlachetnie urodzonych; lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, (...)

Bardzo proszę zwróćmy uwagę na fakt, że na chrześcijan powołano niewielu mądrych. Według Biblii wśród chrześcijan nie ma ani jednego bardzo mądrego, a większość to głupcy.
A rzeczą naturalną u głupca bywa to, że może on chcieć by czyniono mu coś głupiego. Na przykład głupiec o skłonnościach masochistycznych będzie chciał by ktoś go dręczył, męczył, torturował.
Gdy taki chory człowiek będzie stosował złotą regułę, sam będzie innych męczył dręczył torturował.

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2018, 9:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ladaco pisze:
znaczy się, do wontka najszanowniejszego Pana ahmadeusza szatana należy wkleić książkę telefoniczną Azji?..


Najsz. Najszanowniejszy panie ladaco, jeżeli chrześcijanin stosując złotą regułę, będzie chciał wkleić komuś książkę telefoniczną Azji, będzie to znaczyło, że sam oczekuje tego samego.

Co najszanowniejszy pan myśli o tej regule?

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2018, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Jacek Kwaśniewski 4 dzień 8 miesiąc 9 rok EY

Najsz. Najszanowniejszy panie prezydencie Andrzeju Dudo, najszanowniejsi czytelnicy tego listu, piszę kolejny list. W pierwszym liście pisałem o bestialskiej ustawie dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę. List bez odpowiedzi, co może być źródłem ogromnej radości dla piekielnych sadystów a pana prezydenta może to po śmierci bardzo, bardzo mocna zaboleć.
W drugim liście pisałem o dzieciach gorszego sortu, o dzieciach skrzywdzonych przez los i ustawodawców, w tym również i przede wszystkim przez pana prezydenta. Z każdym miesiącem krzywda dzieciątek i niesprawiedliwość rośnie. Rośnie też wina pana prezydenta, co przekłada się na spadek wartości pańskiej duszy.
W trzecim liście pisałem o chrześcijańskiej rachubie kłamstw, która jest obrazą dla najszanowniejszego Boga Biblii i najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa) oraz przejawem wielkiej obłudy oraz głupoty chrześcijan używających tego urojonego kalendarza. Kolejny list bez odpowiedzi.
W czwartym liście pisałem o wierze, tradycji, przekonaniach. W piątym liście pisałem o pomnikach, o komunizmie i faszyzmie, który jest wielce popularny i objawia się antykomunistycznymi fobiami. I na ten list najszanowniejszy pan prezydent nie odpisał. W szóstym liście pisałem o złodziejach, którzy kraj rujnują. W siódmym liście pisałem o kłamcach, którzy nas okłamują. W ósmym liście pisałem o tajnych służbach, które mogą działać na niekorzyść Polek i Polaków. W dziewiątym liście pisałem o wcieleniu się pana prezydenta w rolę antychrysta. W dziesiątym liście pisałem o katastrofalnym stanie bezpieczeństwa na polskich drogach. W dwunastym liście pisałem o obłudzie oraz o złotej regule.

Nadeszła pora na napisanie trzynastego listu. Najszanowniejszy panie prezydencie, podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju przedstawił pan propozycje pytań, które mają znaleźć się w referendum konsultacyjnym w sprawie konstytucji:

„Uważałem, że w referendum ws. konstytucji nie powinno być więcej niż 10 pytań, ale zdecydowałem, że zaprezentowany dziś projekt będzie obejmował 15 pytań i chcę, żeby Rada ten temat przedyskutowała.”

Skoro lista pytań stała się jawna postanowiłem i ja ustosunkować się do zadanych przez najszanowniejszego pana prezydenta pytań:

1. Czy jest Pan/Pani za uchwaleniem nowej Konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji RP?

Jestem zwolennikiem napisania nowej konstytucji od podstaw.

2. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum

Referendum uważam, za relikt minionej, przed Internetowej epoki. W tamtym okresie dziejów był to być może najlepszy sposób zebrania opinii ludności na jakiś temat. W erze Internetu jestem za wprowadzeniem narodowego internetowego forum dyskusyjnego, na którym powinny być omawiane wszelkie zmiany prawne i posunięcia rządowe. Do dyskusji na forum powinien mieć dostęp każdy obywatel. Każdy obywatel powinien też mieć możliwość poruszania ważnych dla niego spraw.

3. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?

Jestem przeciwnikiem referendum w obecnej formie. Nie mają one żadnej mocy prawnej i są tylko niepotrzebną stratą czasu, energii i pieniędzy.

4. Czy jest Pan/Pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji i kultury i narodowej tożsamości?

Jestem przeciwnikiem tego typu preambuły.
Jeżeli już jakaś preambuła musi być, to mogła ona by być w postaci czystej kartki, na której każdy obywatel mógłby wpisać swoją własną preambułę.
Ponadto w naszym kraju obowiązuje szereg antykomunistycznych ustaw.
Niektóre z nich osobiście podpisał najszanowniejszy pan prezydent.
Propagowanie komunizmu jest integralną częścią doktryny chrześcijańskiej.
Dokładne uzasadnienie tego zagadnienia znajduje się w jednym z wcześniejszych listów do najszanowniejszego pana prezydenta.
Oprócz komunizmu w biblijnej doktrynie wiary chrześcijan znajduje się imperializm, ludobójstwo zwane też holokaustem, propagowanie idei narodu wybranego, propagowanie nienawiści i innych złych rzeczy. Dlatego też zgodnie z obowiązującym prawem tego typu preambuły są zakazane i karalne.

5. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus?

Jestem zwolennikiem zagwarantowania minimum socjalnego dla każdego człowieka niezależnie od płci, wieku oraz tego ile dzieci posiada. Obowiązująca ustawa 500 + jest jawną niesprawiedliwością i złamaniem obowiązującej konstytucji. Szczegóły tego bandyckiego procederu opisałem w jednym z wcześniejszych listów. Dlatego, że nie jestem zwolennikiem bandytyzmu jestem przeciwnikiem takiego wpisu. Najszanowniejszy panie prezydencie, załóżmy proszę całkiem teoretycznie, że rząd wynagrodzi pokrzywdzonym dzieciom krzywdy i na każde dziecko będzie przysługiwać 500 zł i to 500 zł zostanie wpisane do konstytucji to proszę zastanówmy się nad tym jaki to efekt przyniesie.
Kiedy rodziny zaczęły dostawać po 500 zł na nie każde dziecko inne były ceny benzyny, prądu, masła, obowiązkowego ubezpieczenia samochodu i wielu innych towarów, które od tego czasu podrożały. Szacuję, że siła nabywcza 500 zł z okresu jego wprowadzenia do czasów obecnych, w niektórych przypadkach mogła zmaleć nawet o połowę. Za kilka lat może się zdarzyć, że 500 zł będzie odpowiadało sile nabywczej 5 złotych. A to 500 złotych o takiej symbolicznej wartości nabywczej będzie wpisane w konstytucję. By podnieść tę opłatę trzeba by zmienić konstytucję. Wygląda na to, że komuś w otoczeniu pana prezydenta, a może nawet samemu panu prezydentowi zależy na tym, by ludzie dostające pieniądze na dzieci dostawali coraz mniej warte wsparcie finansowe. Gdyby było inaczej nastąpiło by podwyższenie świadczenia.

6. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

Podobnie jak w punkcie poprzednim jestem zwolennikiem zagwarantowania minimum socjalnego dla każdego człowieka niezależnie od płci i wieku. W naszych czasach, dynamicznie rozwija się automatyzacja wszelkich procesów produkcyjnych co wiąże się ze spadkiem zapotrzebowania na siłę roboczą, dlatego takie gwarancje uważam za wymóg epoki.

7. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?

Jestem przeciwnikiem takiej gwarancji. Unia Europejska nieustannie się zmienia i każdy kraj powinien mieć prawo rezygnacji z takiej współpracy. Gwarancja członkostwa była by przejawem tyrani - terroryzmu politycznego.

8. Czy jest Pan/Pani za zapisaniem w konstytucji gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

Zapis o suwerenności jest tylko niewiele znaczącą słowną deklaracją. Jest to jednak bardzo obszerny temat wymagający szerszego opracowania, nad którym właśnie pracuję.
Również pytanie o wyższość konstytucji nad prawem międzynarodowym uważam za abstrakcyjne, bo nie wiem jaką konstytucję najszanowniejszy pan prezydent ma na myśli.
Obecną konstytucję najszanowniejszy pan prezydent lekceważy.
Zapoznałem się pobieżnie z kilkoma różnymi projektami nowych konstytucji i wiele z ich rozdziałów uważam za głupie.
Nie udało mi się jednak znaleźć nigdzie w sieci pańskiego projektu. Być może słabo szukałem. Najszanowniejszy panie prezydencie istnieje taki projekt? Jeżeli istnieje, to czy istnieje możliwość zapoznania się z nim?

9. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w NATO?

Jestem przeciwnikiem takiej gwarancji.
Układy sił się zmieniają, a głównym filarem NATO są demokratyczne USA. A demokracja to coś nieprzewidywalnego.
Zmiana prezydenta może USA z 'przyjaciela' przepoczwarzyć w jawnego wroga.
Bardzo proszę przypomnijmy sobie słowa najszanowniejszego pana Radosława Sikorskiego na temat sojuszu z USA:

„(...) Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa.”

10. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

Jestem zwolennikiem szczególnej ochrony każdego obywatela kraju, w tym rolnika, górnika, kierowcy, sprzątacza, murarza, informatyka, nauczyciela, matki, ojca, syna, córki …
Ponadto uważam, że przynależność do UE szkodzi w sposób jawny polskiemu rolnictwu. Porównajmy proszę rolnictwo Niemiec i Polski.
Według dostępnych danych rolnictwo w Niemczech to większe, lepiej zautomatyzowane gospodarstwa. Na dodatek otrzymują one większe dopłaty UE niż gospodarstwa w Polsce.
Sprawia to, że żywność niemiecka może być sprzedawana z zyskiem po cenach niższych od kosztów produkcji przeciętnego polskiego rolnika.

Najszanowniejszy panie prezydencie, a co pan myśli na ten temat?

11. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony, obok macierzyństwa, także ojcostwa?

Jak w punkcie 10. Wzmocnienie pozycji każdego obywatela automatycznie jest wzmocnieniem pozycji rodzin.

12. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

Najszanowniejszy panie prezydencie, a na czym ta konstytucyjna ochrona pracy miała by polegać?
Cy można prosić o jakieś szczegóły?

13. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP?

Jestem przeciwnikiem zwierzchnictwa prezydenta wybranego prze naród nad Siłami Zbrojnymi naszego kraju.
Myślę, że zwierzchnikiem powinien być najwszechstronniejszy umysłowo generał znakomicie znający najnowsze sposoby prowadzenia wojen i stan naszej armii. O tym kto będzie takim zwierzchnikiem mógłby decydować konkursy oraz turniej w gry strategiczno logiczne, dostępny dla wszystkich generałów. Zdetronizowany generał stawał by się zastępcą a wszyscy byli zwierzchnicy sił zbrojnych tworzyli by narodową radę bezpieczeństwa.
Jeżeli chodzi o politykę zagraniczną jestem za niewtrącaniem się państwa w tę dziedziną życia społecznego.
Ponadto wybieranie jakiegokolwiek członka rządu w wyborach demokratycznych uważam za przejaw wyjątkowej głupoty.
Najszanowniejszy panie prezydencie, bardzo proszę sobie wyobrazić, że jest pan ciężko chorym człowiekiem. Ma pan do zoperowania serce i guz na mózgu do usunięcia.
Czy chciałby pan, by pana operował lekarz wybrany w wyborach demokratycznych?
Na przykład najszanowniejsza pani Ewa Kopacz lub najszanowniejszy pan Paweł Kukiz lub najszanowniejszy pan Jarosław Kaczyński?

14. Czy jest Pan/Pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

Najszanowniejszy panie prezydencie, nie wiem co sądzić o tym pytaniu.
Państwowe zakłady opieki zdrowotnej bywają przez obywateli naszego kraju nazywane Polskimi Obozami Zagłady.
Na wizytę u niektórych specjalistów trzeba czekać latami.
Domyślam się, że proponowany zapis w konstytucji jest prezydencką propozycją rozwiązania tego problemu. W pierwszej kolejności na wizyty mają być przyjmowane kobiety ciężarne, dzieci, osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.
Wszystkie inne będą musiały latami czekać na wizytę u lekarza.
Czy dobrze zrozumiałem intencje tego pytania?
Szczególnie zaintrygowało mnie chęć wpisania osób niepełnosprawnych do konstytucji.
Według mojego zrozumienia tego terminu, każda osoba wymagająca interwencji lekarskiej jest osobą w mniejszym lub większym stopniu niepełnosprawną.

15. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Najszanowniejszy panie prezydencie, uważam proces wchłaniania przedmieść przez miasta oraz rozrastanie się wsi do rozmiarów umożliwiających uzyskania praw miejskich za naturalny i służący dobru mieszkańców, dlatego jestem przeciwny gwarancjom powstrzymujących ewolucję miast, wsi.
Sądząc po pytaniu ma pan inne zdanie na ten temat.
Czy można pana prezydenta prosić o uzasadnienie swojej postawy?

Najszanowniejszy panie prezydencie, myślę, że nadeszła pora na podsumowanie listu.
Myślę, że istnieje dziejowa konieczność napisania od postaw nowej konstytucji i zreformowania państwa. Wielką rolę w tym procesie może odegrać pan prezydent, ale uważam, że powinien pan diametralnie zmienić podejście do tego tematu.
Po pytaniach dotyczących konstytucji odnoszę wrażenie, że zmiany mogą iść w złym kierunku. Myślę, że powinien pan prezydent zmienić doradców i koncepcję pisania nowej konstytucji.
Zapomnieć o referendum, w zamian na swojej stronie Internetowej mógłby pan otworzyć otwarte dla wszystkich forum zatytułowane 'piszemy konstytucję'.
Najaktywniejszych, najsensowniej forumowiczów mógłby pan nagradzać finansowo. Osoby zaś zaśmiecające forum nic nie wnoszącymi do dyskusji wpisami karać surowo karami pieniężnymi zapisanymi w regulaminie.

Najszanowniejszy panie prezydencie co pan myśli o takim pomyśle?

Postanowiłem się też pomodlić w tej intencji do najlepszego, spośród wszystkich najlepszych, najbardziej Dobrych Bogów, Boga:

Najszanowniejszy, najlepszy spośród wszystkich najlepszych, najbardziej Dobrych Bogów czy mogę prosić o to byś dopomógł panu prezydentowi i wszystkim innym rządom na świecie napisać jak najlepsze konstytucje i opracować nowe najdoskonalsze metody wyłaniania rządów?

Jeżeli mogę, to proszę o to – błagam – najbardziej jak tylko można.

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości jacek ahmadeusz szatan kwaśniewski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2018, 17:07 
naprawdę myślisz, że koś to czyta?..

naj, chuj wi tam czego..


Na górę
  
 
Post: 20 lip 2018, 17:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ladaco pisze:
naprawdę myślisz, że koś to czyta?..

naj, chuj wi tam czego..


Najsz. Najszanowniejszy panie ladaco, o tym czy to ktoś czyta lub też nie czyta tego nie wiem i nie myślę o tym.

Jeżeli ktoś napisze coś sensownego to się cieszę.
Mój ostatni zamieszczony na tym forum list dotyczy konstytucji.

Najszanowniejszy panie ladaco, a co pan myśli o obecnej konstytucji?
Uważa pan ją za najlepszą z możliwych?
Czy może warto coś w niej zmienić?
Z pytaniami do referendum się najszanowniejszy pan zapoznał?

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości. Naj, ahmadeusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2018, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
MMM pisze:
A może byś te swoje listy wysyłał pod adres:

E-mail: listy@prezydent.pl

Chyba nie myślisz, że Duda bywa na tym forum?

Ruchadła lesnego tu nie ma :D


Najsz. Najszanowniejsza MMM, listy wysyłam też dokładnie na ten adres. Są to jednak listy otwarte.

Powróćmy proszę do tematu ostatniego listu.
Najszanowniejsza pani MMM, co pani myśli o obecnej konstytucji?
Uważa ją pani za doskonałą i dlatego nie warto jej ruszać?

A co najszanowniejsza pani myśli o pytaniach do referendum konstytucyjnego?

Z wyrazami największego szacunku i życzeniami najlepszości, ahmadeusz. Naj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lip 2018, 17:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
ahmadeusz szatan pisze:
Najszanowniejsza pani MMM, co pani myśli o obecnej konstytucji?
Uważa ją pani za doskonałą i dlatego nie warto jej ruszać?



Może i ja dołączę do tematu. Uważam, że nie ma takiego prawa, które byłoby doskonałe. Tak więc i nasza Konstytucja doskonała nie jest i nigdy nie będzie.

A teraz będzie banał - jeżeli ktoś nie przestrzega obecnej
Konstytucji, łamie ją w możliwie bandycki sposób, to nie ma prawa do jej zmiany. PiS i Duda łapy precz od Konstytucji! Każda zmiana w wykonaniu bandytów z PiSu jeszcze bardziej nas pogrąży.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group