forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 76  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 lut 2019, 0:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ika pisze:
Pantryglodytes pisze:
ika pisze:
No... nie wiem... Najszanowniejszy ahmadeusz szatan zwraca się bezpośrednio do Boga - a może Bóg czyta?
Nb. ja nie przeczytałam wszystkiego, jest więc wysoce prawdopodobne, że nie jestem Bogiem.


Cytuj:
wysoce prawdopodobne


Uuummm....
Szkoda chciałbym zobaczyć boga który czyta. :shock:

Ty niedowiarku brzydki!
Bóg czyta zanim skończysz pisać. Pewnie sam napisał. Proste?


Czas jest własnością świata który stworzył Bóg.
Proste.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 1:26 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Czas jest własnością świata który stworzył Bóg.
Proste.[/quote]
Czas jest złudzeniem. Ten liniowy. Jako jeden z wymiarów - bardziej logiczny, ale dla nas trudniejszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 2:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ika pisze:
Czas jest własnością świata który stworzył Bóg.
Proste.

Czas jest złudzeniem. Ten liniowy. Jako jeden z wymiarów - bardziej logiczny, ale dla nas trudniejszy.[/quote]

To jeszcze nie oznacza że czas obowiązuje Boga, to samo dotyczy mechaniki świata, wymiarów, złudzeń, jednych wymiarów, trzecich i wielu, liniowych i nie, postrzegania tego bałaganu również

Proste?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 8:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Czy ktoś mi powie, kto stworzył Boga? Bo że ludzie to wiem, ale wcześniej? :roll:

I bez liniowości proszę!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 9:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ika pisze:
Czas jest złudzeniem. .....


Tu ma Pan odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 17:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ksionc pisze:
Chopoku, nikt nie czyta tego pierdolenia w bambus, odpuść se te pisanie. Gostynin czeka...

Najsz. Najszanowniejszy panie ksionc, wielce dziękuję za słowa krytyki. Byłbym wdzięczny gdyby najszanowniejszy pan napisał co jest najgorszą stroną w moim pisaniu.
Poza tym chciałbym wielce pochwalić najszanowniejszego pana za wpis. Doskonale pasuje do mojego listu poświęconego znieważaniu urzędu prezydenta RP.
Po pierwsze najszanowniejszego pana wpis to klasyczny fake news:

"Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych."

Dlaczego tak jest. Bo znam osobiście ludzi, którzy czytają moje listy.
Załóżmy teraz całkiem hipotetycznie, że faktycznie nikt tych listów nie czyta.
W takim razie również najszanowniejszy pan również ich nie przeczytał, ale jednocześnie zdecydował się najszanowniejszy pan wypowiedzieć w tej sprawie. W Biblii tak oceniono tego typu postępowanie:

Przysłów 18:13
Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim jej wysłucha, jest to jego głupota i upokorzenie.

Najszanowniejszy panie ksionc, według mnie swym moim zdaniem bezmyślnym wpisem znieważył najszanowniejszy pan swoją własną osobę i taka zniewaga nie jest ścigana z urzędu. Gdyby najszanowniejszy pan był prezydentem to gdyby ten wpis przeczytał jakiś urzędnik odpowiedzialny za porządek w naszym kraju, wszcząć powinien przeciwko panu postępowanie karne. A że tak nie jest powinien najszanowniejszy pan udać się na policję i zgłosić przestępstwo i poprosić o ukaranie. Zagadnienia powiązane ze zniewagą poruszyłem a liście, pod którym zamieścił najszanowniejszy pan krytykę. Jeżeli najszanowniejszego pana zagadnienie interesuje, to list znajdzie najszanowniejszy pan na tej stronie:

viewtopic.php?f=14&t=21&p=293460#p293460

Pozdrawiam najserdeczniej i życzę najlepszości. Naj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: czy Bóg czyta
Post: 25 lut 2019, 17:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
ika pisze:
No... nie wiem... Najszanowniejszy ahmadeusz szatan zwraca się bezpośrednio do Boga - a może Bóg czyta?
Nb. ja nie przeczytałam wszystkiego, jest więc wysoce prawdopodobne, że nie jestem Bogiem.

Najsz.
Najszanowniejsza pani ika, nasza wiedza na temat Bogów jest tylko hipotetyczna. Z tego co napisano na temat Boga w Biblii, wynika, że najszanowniejszy Bóg umie pisać. Podobna sam sporządził kamienne tablice, ale posługiwał się prymitywnym alfabetem, zawierającym tylko spółgłoski. Najstarsze odpisy Biblii spisane były tym samym prymitywnym alfabetem. Fakt ten sprawił nawet to, że teolodzy prowadzą spory odnośnie tego jak brzmi imię najszanowniejszego Boga Biblii. Napisałem już w tej sprawie list do najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy. Można go znaleźć tutaj:

viewtopic.php?f=14&t=21&start=200

Powróćmy proszę myślami do znieważania najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy, który swoim działaniem sprawił, że urząd prezydenta RP został znieważony moim zdaniem zniewagą wielką. Już dawno organy ścigania naszego kraju powinny zareagować, a one tego nie robią. Co najszanowniejsza pani o tym myśli?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2019, 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
wezyr pisze:
Czy ktoś mi powie, kto stworzył Boga? Bo że ludzie to wiem, ale wcześniej? :roll:

I bez liniowości proszę!

Najsz, Najszanowniejszy panie wezyr, nie potrafię odpowiedzieć na zadane pytanie. Moim zdaniem to bez znaczenia. Bardziej martwi mnie to, że urząd prezydenta RP został znieważony, organa ścigania przestępców nie reagują a przestępca chodzi wolno. Szczegóły znajdzie pan w moim liście otwartym do najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy. List powinien być dostępny tutaj:

viewtopic.php?f=14&t=21&p=293460#p293460

Co najszanowniejszy pan myśli o tej sprawie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2019, 8:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 mar 2018, 10:14
Posty: 534
Pantryglodytes pisze:
ika pisze:
Czas jest własnością świata który stworzył Bóg.
Proste.

Czas jest złudzeniem. Ten liniowy. Jako jeden z wymiarów - bardziej logiczny, ale dla nas trudniejszy.

To jeszcze nie oznacza że czas obowiązuje Boga, to samo dotyczy mechaniki świata, wymiarów, złudzeń, jednych wymiarów, trzecich i wielu, liniowych i nie, postrzegania tego bałaganu również
Proste?[/quote]
Najsz. Najszanowniejszy panie Pantryglodytes, pojęcie Boga jest pojęciem abstrakcyjnym, hipotetycznym. Ludzie wierzą w tysiące różnych Bogów. Istnieje też wiele systemów mierzenia czasu. Obecnie najpopularniejszą jednostką czasu jest doba podzielona na godziny. Godziny na minuty. Minuty na sekundy...
W kwestii lat bywa już różnie. W Polsce najpopularniejszy jest rok słoneczny. W Islamie i nie tylko najpopularniejszy jest rok księżycowy, krótszy od roku słonecznego, składający się z dwunastu miesięcy księżycowych. W Biblii obowiązywał też rok księżycowy, ale dłuższy od tego obecnego. Składał się on z 12 miesięcy księżycowych trwających po 30 dni i trwał on 360 dni i do jakiegoś czasu był on zbieżny z rokiem słonecznym. Podobny kalendarz obowiązywał w różnych kulturach na różnych kontynentach ale do pewnego czasu. Wygląda na to, że nastąpiła zmiana prędkości obiegu słońca wokół ziemi (?) i księżyca wokół ziemi. Według obecnie najczęściej używanego kalendarza w Polsce mamy rok 2019 od narodzin najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa). Ten sposób liczenia lat bywa nazywany Naszą Erą. Są też tacy historycy, którzy twierdzą, że czas ten liczy się od dnia śmierci najszanowniejszego władcy Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa). Ich teza wydaje mi się bardziej prawdopodobne, bo jest poparta tablicami chronologicznymi najszanowniejszego pana Dionizego, propagatora a być może i twórca pojęcia Nasza Era. Pomimo tych różnic chrześcijańscy historycy są zgodni co do tego, że data ta została błędnie ustalona. Problem ten już poruszyłem w liście otwartym do najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudy, który można znaleźć tutaj:
viewtopic.php?f=14&t=21&start=80
Powróćmy proszę myślami do problemu znieważania prezydenta RP. Przestępstwo to powinno być ścigane z urzędu, ale odpowiedzialne za praworządność służby nie reagują. Już dawno Urząd Ochrony Państwa powinien wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego i powinien aresztować najszanowniejszego pana prezydenta Andrzeja Dudę. Powinien zabrać mu wszystkie długopisy i na wszelki wypadek związać mu ręce w kaftanie bezpieczeństwa, by już nic więcej nie podpisał. Takie jest moje zdanie w tej kwestii, dlatego też napisałem list w tej sprawie i można go znaleźć na tej stronie: viewtopic.php?f=14&t=21&p=293460#p293460
A Wy najszanowniejsi internauci, co o tym myślicie?
Naj. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2019, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ahmadeusz szatan pisze:
.... pojęcie Boga jest pojęciem abstrakcyjnym, hipotetycznym. Ludzie wierzą w tysiące różnych Bogów. Istnieje też wiele systemów mierzenia czasu. .....
Powróćmy proszę myślami do problemu znieważania prezydenta RP. Przestępstwo to powinno być ścigane z urzędu, ale odpowiedzialne za praworządność służby nie reagują. ....
A Wy najszanowniejsi internauci, co o tym myślicie?
Naj. :)


Abstrakcyjnym.....
Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z abstrakcją, podobnie jak nie spotkałem boga, nie widziałem nigdy liczby, nie dostrzegłem punktu.
To samo dotyczy aksjomatu, dowodu, czy innego wytworu ludzkich umysłów.
Celowo nie napisałem umysłu, uważam że człowiek to taka istota która pozostawiona sama sobie niczego nie wymyśli, natomiast będzie miała nieskończone, śmiertelne, trudności z fizycznym przetrwaniem, nawet w bardzo sprzyjającym otoczeniu tyle że obezludnionym.
A Bóg? w realnym świecie nie istnieje, jest takim samym ułomnym wytworem zbiorowej wyobraźni jak matematyka, aksjomat, prezydent, linia półprosta.
Te wynalazki ludzkich umysłów są potrzebne ludziom, z powodu braków, mówiąc wprost, rozumu.
Realny świat doskonale funkcjonuje bez człowieka i bez ludzi.
Powiedział bym nawet że świat wcale nie jest zaniepokojony faktem że my go nie dostrzegamy, i nigdy zwierzęcymi mózgami nie pojmiemy.
Przepraszam że problem z prezydentem jakoś tak mi się zminimalizował. :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 76  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group