forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 21 kwie 2019, 13:15

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6862 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679 ... 687  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

stanax pisze:
Fakt jest taki, że to naprawdę Pionier :P

Alęż oczywiście, przeca jest napisane pod skalą. Nie wiem czy aby nie jest to Pionier U2 :?:

Awatar użytkownika

Świtem przez okno/a

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

stanax pisze:
Świtem przez okno/a

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

jaroo pisze:
stanax pisze:
Fakt jest taki, że to naprawdę Pionier :P

Alęż oczywiście, przeca jest napisane pod skalą. Nie wiem czy aby nie jest to Pionier U2 :?:

Nie, to pierwsze Pioniery. Miewaliśmy go od czasu do czasu gdy Tata pożyczał od kolegi. Pionier U2 był już inny. Drewniana obudowa, skala prostokątna, lepszy głośnik i dźwięk. Ojciec kupił go na talon z pracy. Dostał w nagrodę. Troszkę go przerobiłem aby można było podłączyć gramofon. Eh, co ja na nim słuchałem. Łapało się Radio Luksemburg. Jak była dobra propagacja to i Radio Caroline na Kanale La Manche lub Morzu Północnym. Ciekawe czy ktoś tu wie co to było Wy muzykolodzy z bożej łaski. Mam dobre serce więc objaśnię. To była piracka radiostacja zainstalowana na starym dużym trawlerze rybackim. Mieli potężne nadajniki i maszt. Pływali sobie poza wodami terytorialnymi po Kanale i na Morzu Północnym. Szła muzyka, najnowsze przeboje i reklamy bo z tego żyli. Gdzieś mieli licencje i prawa autorskie. Płyta jeszcze się nie ukazała na rynku a oni już nadawali. Toi było coś. Nie zawijali do żadnego portu. Tankowali paliwo i wodę w morzu, także żywność im dowozili. Załoga też rotacyjna zmieniała się na morzu. Władze dostawały szału,ale nic im nie można było zrobić. Mieli pecha, trafili na potężny sztorm. Zwaliło im maszt i uszkodziło statek, awaryjnie musieli zawinąć do portu i tu ich mieli. Tak skończyło się Radio Caroline. Była jeszcze jedna taka piracka pływająca radiostacja, ale mniejsza, słabsza i gorsza jakościowo. U nas już nie bardzo dawało się ją złapać. Nie pamiętam jej nazwy.

PS. Buzery bajery szpan na wiochę, cała Puszcza słucha i inne takie. My cieszyliśmy się z tego co mieliśmy. To były przeboje! Miałem magnetofon Tonette. Kochana Tonetka! :D Nagrywało się a potem byłem królem prywatek. Przychodziła ekipa "tragarzy" i cały majdan szedł na chatę gdzie była zabawa. Potem wszystko odnosili bez najmniejszej rysy bo Mama jak lwica pilnowała czy Jej ukochane radyjko wraca cało i zdrowo. Trzeba sobie było radzić.

Awatar użytkownika

starykizior pisze:
.... Radio Caroline.....

Grają nadal, mają już licencję

http://www.radiocaroline.co.uk/#am_plans.html

Awatar użytkownika

Pantryglodytes pisze:
starykizior pisze:
.... Radio Caroline.....

To już jednak nie to, to nie tamta Caroline! :D

Awatar użytkownika

starykizior pisze:
Pantryglodytes pisze:
starykizior pisze:
.... Radio Caroline.....

To już jednak nie to, to nie tamta Caroline! :D

Tu ma Pan porządne radio: http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/

Trzeba tylko wpisać w okienko po lewej stronie "khz" 648 i sprawdzić czy modulacja jest ustawiona na "AM" (poniżej)

I już można słuchać, tego Caroline, Pionier to zabytek, złom z zamierzchłej przeszłości.
Tak zrobionych (analogowych) radioodbiorników nikt już nie robi, no może z bidy lub braku umiejętności, współczesne tylko SDR

Uzupełnię, po prawej stronie panela sterującego jest okienko "waterfall zoom" są tam przyciski + i - pozwalają one ustawić zakres owego waterfalla np ograniczyć do ok 50khz wtedy widoczne są nazwy stacji komercyjnych.
Można słuchać wszystkiego, amerykańskich i Rosyjskich transmisji dla okrętów podwodnych też.

To " Kocisko" już musi stary dziad być skoro takie rzeczy pamięta.......!

Ale fakt, prawdę pisze. Jak łowiłem na Północnym albo na Kanale, słuchaliśmy tych stacji non-stop....!
Pozwalały w miarę miło przetrwać nocne wachty na mostku gdy się czekało do rana na wybieranie sieci.
To dzięki tym stacjom, po powrocie z morza, byliśmy najlepiej zorientowanymi w najnowszych przebojach obywatelami PRL-u......! :D

Śpiąca sarna - SUPER!!

U Norkow to nie dziwota.
U nasz się nie sprawdzi bo by ją zara zkłusowano i zjedzono.......!
Poza tym, u nich się nie wycina wszystkich drzew na posesjach..........nie wiem, - im zielone nie przeszkadza czi co....?! :o

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6862 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679 ... 687  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.