forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, 16:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 660, 661, 662, 663, 664, 665, 666 ... 684  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Widać, że jest dobrze ułożony. :D (na podusi)
Trudno zrozumieć naturę psa legawca- cały dzień zapierdala biegiem po polach i krzakach tylko po to, żeby znaleźć i wskazać nieruchomym nosem miejsce, gdzie skulił się ptak- bażant, przepiórka czy pardwa- od tej chwili cała nadzieja w panu i jego dubeltówce, trafi czy nie trafi. A potem radość w psich oczach gdy merdając przynosi ci martwego ptaka.
Dziwna jest natura legawca.

Awatar użytkownika

Wnuk Darwina, dobrze brzmi......

A mnie się wydawa, że on - ten pies, - trochę na samobójcę mi paczy..........bo żeby stać obok bażanta do którego za chwilę ktoś z dubeltówki pociągnie......... :o
Przecież dubeltówka nie ma przyrządów do celowania.......tam Hornet strzela ale pan buk śrut nosi........ :lol:

Awatar użytkownika

Sfeter, nie sfeter w każdym razie wspaniały pyszczol i pięknie umaszczony. Tylko zazdraszczać.

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
Przecież dubeltówka nie ma przyrządów do celowania.......tam Hornet strzela ale pan buk śrut nosi

I po co tak kłapie dziobem, po co? Zaraz sie wegetarianie zlecą z Gotowania i będa pierdolic, że Hornet strzela na oślep.

Dubeltówka ma przyrządy celownicze i umożliwia to oddanie precyzyjnego strzału w zasięgo działania zastosowanego ładunku- pociskiem do 120 m a śrutem około 50m
Te przyrządy to szyna celownicza i muszka.

Obrazek
Niektóre szyny są wentylowane aby nie odkształcała ich rozgrzana strzałami lufa

Obrazek

NIestety w Polsce tak jest że dziady kurwa znaja się najlepiej na każdej dziedzinie życia a nawet so zdolne urodzić dziecko ale im sie teraz akurat nie chce :lol: :lol:

PS Edytu swego posta i odszczekuj, pókim kurwa dobry (posapuje z wkurwienia) :lol: A locha

Awatar użytkownika

Dziś wycieczka połączona z michą u Ralfa.

Obrazek
Szyld nocą / fotka rąbnięta z netu

Obrazek
Przy wjeździe antykwariat, a wcześniej po lewej... :shock:

Obrazek
Wejście w kapeluszu i kowbojkach obowiązkowe ;)

Obrazek
W oczekiwaniu na steki, naprzeciwko

Obrazek
Dom szewca

Ostatnie trzy wersy z tablicy:

Skomaker Pedersen var tross trebein ansvarlig for grind og billettsalg
"Szewc Pedersen pomimo
drewnianej nogi był odpowiedzialny za
otwieranie furtki i sprzedaż biletów"

Awatar użytkownika

- A i na jednym trzewiku przyoszczędził, chyba drewniany kulas mu nie marzł na sniegu? :)

Z jednym nie mogłem sie nigdy pogodzić:
U Norków, te ichnie lokale zawsze przypominały mi nieco garaże w naszych bazach transportowych za głębokiej komuny...........może tylko ładniej pomalowane byli !

Co się tyczy, "przyrządów celowniczych na dubeltówce" .........!
W roku 1971, spędzałem miesiąc miodowy nad Śniardwami w Mikołajkach. Dokładnie już nie pamiętam ale w okolicach Dybowskiego Rogu było gospodarstwo rolne jakiegoś instytutu naukowego którego szefem był mój znajomy. Kiedyś zabrał mnie na Śniardwy na kaczki i wtedy kazał mi strzelać z dubeltówki która nie posiadała - kurwa ! - żadnej szyny o muszce i szczerbince nie wspominając.
Gdy się go zapytałem, jak ja mam w tę kaczą dupę trafić bez tych elementów, wyjaśnił mi, że celuje się "po lufie" a śrut leci jak - kurwa płachta i z pięćdziesięciu metrów nie mam prawa nie ustrzelić przynajmniej obiadu.
Tu uprzejmie przypominam, że byłem byłym dowódcą dr. CKM - i strzelania - nawet nocne z reguły zaliczałem na 5!
Oczywiście z polowania wróciliśmy "o kiju" ( to po wędkarsku ) - gdyż nieco inaczej się strzela z Goriunowa - ma muszkie i szczerbinkie a z tej luśni też inaczej...........w każdym razie kaczki wróciły do gniazd całe i zdrowe z czego właściwie byłem nawet zadowolony........ :D
Miało to jeszcze dodatkowy bonus; Gdy opowiedziałem nowo poślubionej małzonce o polowaniu, najpierw zwyzywała mnie od morderców ale gdy wyjaśniłem, - że celowo nie trafiłem, - wynagrodzono mi to wieczorem........... :lol:
I jeszcze raz powtarzam: tam NIE BYŁO ZADNEJ MUSZKI ANI SZCZERBINKI........- jasne ?!
Aaa! - moja luśnia miała lufy obok siebie a nie jedna nad drugą..........

Awatar użytkownika

Jasne!
Ale Mikołajki nie leżą nad Śniardwami!

:lol:

Awatar użytkownika

Stary ma dobrą pamięć krótkotrwałą, w przeciwieństwie do innych starych, którzy zapominają gdzie okulary połozyli ale za to pamietają jak jęczała pod nimi pierwsza dziewczyna, której kupili kolczyki z wisienek. Się nie ma co dziwić, ze nie wie gdzie był i gdzie lezy jezioro a gdzie Mikołajki. Ważne, ze wie gdzie zostawił garnek z kapusniakiem. To jest istotniejsze. Żaden niemiec nie bedzie mu w głowie mieszał! :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 660, 661, 662, 663, 664, 665, 666 ... 684  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.