forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2020, 12:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656 ... 715  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Obrazek

Nie będę robił "fenomenu" z książkami na balkonie. Jeszcze kto "w tym kontekście" pomyśli, że dysertację zamierzam "li tylko" pisać :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika

O ile Hamerykanie nie będą podglądali,to nikt tak nie pomyśli. ;)

Awatar użytkownika

stanax pisze:

Nie będę robił "fenomenu" z książkami na balkonie. Jeszcze kto "w tym kontekście" pomyśli, że dysertację zamierzam "li tylko" pisać :lol:

No i coś narobił?
Wiesz przecież, że zezowata partykuła uruchamia się li tylko
na hasło "dysertacja".

Awatar użytkownika

Czarna_Mańka pisze:
No i coś narobił?
Wziąłem kostkę 200g masła extra z Mlekowity (śmietankowe się nie nadaje), na oko 100ml/pół szklanki oleju rzepakowego kujawskiego, dwie szczypty soli, po szczypcie kurkumy i mielonej słodkiej papryki. Wrzuciłem masło do rondelka, pociapałem łyżką żeby szybciej się ogrzało do temperatury w mieszkaniu. Zacząłem szukać miksera i jakiegoś niedużego pojemnika z pokrywką. Po około 15 minutach znalazłem (moja z Wigorami na zakupach - fajerwerki :roll: ). Wlałem olej na masło, dodałem sól, paprykę i kurkumę. Zacząłem miksować, pierw na najniższych, potem coraz szybszych obrotach. Po uzyskaniu jednolitej masy wziąłem kawałek chleba z moim miksem na spróbunek. Pycha!

Przełożyłem do pojemnika, pokrywkę na i do lodówki. Mieszadła od miksera wylizałem, natomiast rondelek dokładnie wypucowałem kromką chleba, którą zeżarłem natychmiast. Szybciorem pomyłem graty i teraz siedzę na balkonie stukając tego posta.

PS
Zamiast rzepakowego można użyć oliwy z oliwek. Nie lubię ich smaku, dlatego rzepakowy. Sól jest dla smaku, przyprawy dla koloru. Z nich można spokojnie zrezygnować.

Obrazek

Awatar użytkownika

Czyli zeżarłeś chleb z masłem i olejem? Super żarcie, takie niezbyt wykwintne. Jestem lepszy, bo miałem jeszcze sardynki. :D

Awatar użytkownika

To temat na poemat.
:P

ps. nie wzbiera aby w Was natchnienie?

Awatar użytkownika

stanax pisze:
Czarna_Mańka pisze:
No i coś narobił?
Wziąłem kostkę 200g masła extra z Mlekowity (śmietankowe się nie nadaje), na oko 100ml/pół szklanki oleju rzepakowego kujawskiego, dwie szczypty soli, po szczypcie kurkumy i mielonej słodkiej papryki. Wrzuciłem masło do rondelka, pociapałem łyżką żeby szybciej się ogrzało do temperatury w mieszkaniu. Zacząłem szukać miksera i jakiegoś niedużego pojemnika z pokrywką. Po około 15 minutach znalazłem (moja z Wigorami na zakupach - fajerwerki :roll: ). Wlałem olej na masło, dodałem sól, paprykę i kurkumę. Zacząłem miksować, pierw na najniższych, potem coraz szybszych obrotach. Po uzyskaniu jednolitej masy wziąłem kawałek chleba z moim miksem na spróbunek. Pycha!

Przełożyłem do pojemnika, pokrywkę na i do lodówki. Mieszadła od miksera wylizałem, natomiast rondelek dokładnie wypucowałem kromką chleba, którą zeżarłem natychmiast. Szybciorem pomyłem graty i teraz siedzę na balkonie stukając tego posta.

PS
Zamiast rzepakowego można użyć oliwy z oliwek. Nie lubię ich smaku, dlatego rzepakowy. Sól jest dla smaku, przyprawy dla koloru. Z nich można spokojnie zrezygnować.

Obrazek

No i dobra. I coś najleposzego narobił? Nie napisałeś co to kurwa jest - lody czy kremik?

Awatar użytkownika

Nigdy w życiu, nawet jeden raz, nie wkurwiliście się gdy trzeba było posmarować kromala masłem wyjętym prosto z lodówki? A moim miksem się da i nie jest to margaryna z chuj wie czego:

Obrazek

Awatar użytkownika

A takie smarowidło FINNUU czy jakoś tak, nie nadaje się?

Awatar użytkownika

Dziś prawdziwego masła nie ma w sklepach. Było w PRLu. Jest coś masłopodobnego. Kupuję zawsze to gdzie napisane jest najwięcej masła w maśle. I to jadam. Z tymi smarowidłami już dawno skończyłem. No chyba, że takie jak Stan przyrządził. Takie tak. Może kiedyś spróbuję.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656 ... 715  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.