forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 3:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 lut 2021, 20:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No na razie nie ma za wielkiego tego H/ Ale jest "tylko" doktorem.
I młoda. Ale specjalizuje się w tym o czym pisze. No i się od niej Uniwersytety w tym jakiś tam prowincjonalny w Cambridge nie odcinają.

(też ją sprawdziłem, kto zacz i i co publikuje)
Dr. Piotr Kramarz ma ponad 3500 cytowań i H=29. To bardzo dużo jak na doktora nauk medycznych (i PhD :) bez tytułu profesora.

I znamienny jest fragment wywiadu z nim. Zwracałem zresztą na to uwagę cytując zasady badań klinicznych nowych leków i na jakiej grupie (ilościowo) są najczęściej prowadzone. Takie minimum.

Cytuj:
To, co wiemy na razie na temat działań niepożądanych tych szczepionek, wiemy z badań klinicznych. Tak jak mówiłem, niektóre z tych badań były bardzo duże, na ponad 40 tysiącach ochotników. To są jedne z większych badań szczepionkowych w historii. Większe były tylko badania szczepionek przeciwko polio, nagminnemu porażeniu dziecięcemu i badania szczepionek przeciwko biegunce wywołanej przez rota wirusy. Miały ponad 70 tysięcy ochotników.


Więc te niby zarzuty co do malej czy niewystarczającej populacji na jakiej prowadzono badania to MANIPULACJA albo kłamstwa albo brak wiedzy na temat zasad prowadzenia takich badań.

Ważne są też te fragmenty:

Cytuj:
Europejska Agencja Leków, z którą bardzo ściśle współpracujemy, dopuszcza szczepionki, na podstawie głównej zasady, jaką jest stosunek korzyści do ryzyka. Korzyści zastosowania szczepionki muszą przewyższać ryzyko. Korzyści, czyli zapobieganie chorobie, która jest potencjalnie ciężka, czasem śmiertelna i może wywoływać długotrwałe konsekwencje, a z drugiej strony ryzyko stosowania szczepionki.

Konkretnie szczepionki dopuszczane są do obrotu na podstawie kilku kryteriów: jakość, skuteczność, bezpieczeństwo.

Badania jakości zaczynają się już na etapie tzw. przedklinicznym, czyli badań laboratoryjnych i trwają na każdym etapie badania szczepionki. Również po jej dopuszczeniu do stosowania, Europejska Agencja Leków sprawdza każdą partię szczepionki, która jest już autoryzowana i wchodzi do użytku. Ta ocena dokonywana jest przez ekspertów firmy, ale też niezależnych ekspertów.

Skuteczność i bezpieczeństwo – te dane pochodzą z badań klinicznych na ludziach.


oraz:

Cytuj:
Ja chciałem uczulić na jedną rzecz, że przy stosowaniu masowym szczepionek, widzimy to przy szczepionce przeciwko grypie, jest tak, że jak miliony osób dostają szczepionkę, to naturalnie, wśród tych milionów osób, będą występowały pewne zespoły medyczne. Niektórzy będą mogli mieć zawał, jeżeli to są ludzie starsi, niektórzy będą mogli mieć udar mózgu. To, że coś wystąpiło po czymś nie znaczy, że coś zostało przez coś wywołane. Badania, czy rzeczywiście szczepionka czy lek jest przyczyną jakiegoś działania, są dość skomplikowane. Takie raporty pewnie będą się pojawiać, bo jeśli coś jest stosowane właśnie w milionach dawek, to będziemy słyszeć, , będzie to publikowane. Ważne jest, żeby wychwytywać takie sygnały. Natomiast potem jest cała praca polegająca na tym, żeby stwierdzić, czy rzeczywiście jest ten związek przyczynowy. Jest opracowana metodologia, są kryteria, które pozwalają nam stwierdzić, czy rzeczywiście coś mogło być przez coś wywołane. Patrzymy na to, czy może być mechanizm biologiczny, który pozwoliłby na to, że szczepionka mogła wywołać jakiś syndrom medyczny. Patrzymy na siłę związku statystycznego, na to, jak dawno było to szczepienie. Dopiero taka całościowa ocena przez ekspertów pozwala nam ocenić, czy rzeczywiście taki związek wystąpił. Chciałbym powiedzieć, że jeśli nawet jakieś rzadkie działania uboczne czy niepożądane, wystąpią, to trzeba zwracać uwagę na korzyści szczepionek. Tutaj mówimy o zapobieganiu chorobie, która potencjalnie jest ciężka i śmiertelna. Słyszymy coraz więcej o tzw. długim COVID-19, o tym, że ludzie, mają długoterminowe działania niepożądane ze strony tej choroby, zaatakowany układ oddechowy, krążenia, nerwowy, coraz więcej z nas zna pewnie takie osoby, które przeszły COVID-19 i nie mogą dojść do siebie miesiące po zakażeniu. Jeżeli wystąpią rzadkie działania uboczne, to trzeba to zawsze zestawić z korzyściami ze szczepień.


Pozwoliłem sobie wybrać bo nie każdy zagląda pod linki i uważnie je czyta.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2021, 12:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Dla przypomnienia na jakiej podstawie i z jakich powodów szczepionki dopuszczono w trybie warunkowym.

I jakie wymagania należy soelnić aby ten tryb uruchomić.
Mówi o tym: ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 507/2006 z dnia 29 marca 2006 r. w sprawie warunkowego dopuszczenia do obrotu produktów leczniczych stosowanych u ludzi wchodzących w zakres rozporządzenia (WE) nr 726/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady

Cytuj:
Wymagania
Artykuł 4
1. Warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu może zostać przyznane, jeżeli Komitet uzna, że mimo iż wyczerpujące dane kliniczne dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności produktu leczniczego nie zostały dostarczone, spełnione są łącznie następujące wymagania:
a) stosunek korzyści do ryzyka produktu leczniczego, jak określono w art. 1 pkt 28 lit. a) dyrektywy 2001/83/WE, jest dodatni;

b) prawdopodobne jest, że wnioskodawca będzie w stanie dostarczyć wyczerpujące dane kliniczne;

c) niezaspokojone potrzeby medyczne zostaną spełnione;

d) korzyści dla zdrowia publicznego wynikające z natychmiastowej dostępności na rynku danego produktu leczniczego przewyższają ryzyko związane z faktem, że wymagane są dodatkowe dane.

W stanach nadzwyczajnych, o których mowa w art. 2 ust. 2, warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu może zostać przyznane w przypadku spełnienia wymagań określonych w lit. a) do d) niniejszego ustępu, również jeżeli nie zostały dostarczone wyczerpujące dane przedkliniczne lub farmaceutyczne.

2. Dla celów ust. 1 lit. c) "niezaspokojone potrzeby lecznicze" oznaczają stan, w którym nie istnieje zadowalająca metoda diagnozowania, zapobiegania lub leczenia dopuszczona we Wspólnocie lub - nawet jeżeli taka metoda istnieje - w stosunku do którego zastosowanie danego produktu leczniczego będzie stanowiło znaczącą korzyść terapeutyczną dla osób dotkniętych chorobą.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dziennik ... i-67597026

Warunkowe dopuszczenie jest czasowe i nakłada też zobowiązania.


Cytuj:
Artykuł 5
Zobowiązania szczególne

1. Poprzez nałożenie szczególnych zobowiązań podmiot odpowiedzialny posiadający warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu jest zobowiązany do uzupełnienia prowadzonych badań lub do przeprowadzenia nowych badań w celu potwierdzenia, że stosunek korzyści do ryzyka jest dodatni i dostarczenia dodatkowych danych, o których mowa w art. 4 ust. 1.
Ponadto szczególne zobowiązania mogą zostać nałożone w odniesieniu do gromadzenia danych dotyczących działań niepożądanych produktu leczniczego.


2. Szczególne zobowiązania, o których mowa w ust. 1, oraz harmonogram ich wypełniania są wyraźnie wyszczególnione w pozwoleniu na warunkowe dopuszczenie do obrotu.
3. Agencja podaje do publicznej wiadomości szczególne zobowiązania i harmonogram ich wypełniania.


To nie tak, że dopuścili i laseczka.

To jeszcze przypomnę o badaniach klinicznych leków i na jakiej grupie osób są najczęściej prowadzone. Bo ktoś kto nie wie, niesledzi ani nie spradził moze odnieść wrazenie, szczegolnie jak mu ktoś namiesza, że ponad 40 tyś osób w tym ponad 8000 tych 60+ to za malo.

No tak, pewnie wydaje im się, że takie badania to setkach tysięcy ludzi robią.

A najczęściej robią na setkach do kilku tysięcy. Te kilka tysięcy (ale też bywa i kilkaset) to już w III. fazie. Na setkach tysięcy to sobie dr, Mengele mógł prowadzić. Tanio i ochotników nie brakowało. Normalnie to jest zaledwie jeden lub kilka szpitali. Nad amantadyną w leczeniu covid tez chyba tylko jeden kliniczny robi.


Cytuj:
Fazy badań klinicznych
Badania kliniczne prowadzone są w czterech etapach (fazach). Każda faza musi zakończyć się wynikiem pozytywnym, aby można było przejść do kolejnej.

I Faza
W pierwszej kolejności wstępnie oceniane jest bezpieczeństwo badanej substancji.
Cytuj:
W grupie kilkudziesięciu zdrowych ochotników
bada się jej metabolizm, wchłanianie, wydalanie, ewentualną toksyczność oraz interakcje z innymi przyjmowanymi substancjami (pokarmami, lekami). Po zakończeniu tego etapu możliwe jest określenie dawkowania badanej substancji. Badania odbywają się w wyspecjalizowanych ośrodkach, które należą najczęściej do firm farmaceutycznych lub instytucji badawczych.

W przypadku badań nad substancjami służącymi do leczenia nowotworów I Fazę badań łączy się z Fazą II, by nie narażać zdrowych ochotników na działania silnie toksycznych związków.

II Faza
Na tym etapie badań określa się, czy lek działa w określonej grupie chorych oraz czy jest dla nich bezpieczny. Ocenia się też związek pomiędzy dawką a efektem działania substancji, co skutkuje ustaleniem dawki stosowanej w kolejnych fazach badań. Cały czas również oceniana jest skuteczność oraz bezpieczeństwo badanego leku. Szczegółowej ocenie w II Fazie podlegają dane dotyczące wchłaniania, metabolizmu i wydalania leku w zależności od płci i wieku. Na tym etapie badań dochodzi do porównywania działania nowego leku oraz placebo, lub leku stosowanego w leczeniu danej choroby. Do porównania dochodzi na gruncie metody ślepej próby, która ma zapewnić możliwie najbardziej obiektywną ocenę działania. W myśl tej metody, ani pacjent, ani badacz nie wiedzą, czy choremu podawana jest substancja będąca przedmiotem badania, czy też placebo. Grupa biorąca udział w tym badaniu jest dobrana losowo i obejmuje kilkuset ochotników – w tym przypadków pacjentów, chorujących na daną chorobę.

Pozytywna ocena II Fazy badań jest uzyskiwana, gdy stosunek korzyści do ryzyka wynikających ze stosowania substancji jest wyraźnie większy. Po uzyskaniu takiego wyniku następuje przejście do kolejnego etapu.

III Faza
III Faza badań klinicznych ma na celu ostateczne potwierdzenie skuteczności badanej substancji w leczeniu danej choroby. Etap ten obejmuje badania związku pomiędzy bezpieczeństwem leku a jego skutecznością podczas krótkotrwałego oraz długotrwałego stosowania. W badaniach bierze udział grupa dochodząca do kilku tysięcy chorych, a czas ich trwania wynosi od roku do kilku lat. Podobnie jak w fazie II stosowane są tutaj metody podwójnej ślepej próby oraz losowego doboru pacjentów.

Po pozytywnym zakończeniu III fazy badań lek może zostać zarejestrowany i wprowadzony do obrotu.

Dokumentacja dotycząca leku, która składana jest w instytucji rejestrującej produkt leczniczy zawiera wszystkie dane zebrane w czasie badań przedklinicznych oraz badań klinicznych od I do III fazy. Jest to obowiązkowy element dokumentacji, która liczyć może nawet kilkanaście tysięcy stron. Aby dokładnie określić, jakie dane powinny znaleźć się w dokumentacji producenci leków przed rozpoczęciem programów badawczych konsultują je z agencjami leków w danych krajach. Pozwala to na dokładne określenie grupy pacjentów, do których ma trafić lek oraz zmniejsza ryzyko odrzucenia dokumentacji z powodu pominięcia istotnych danych.

IV Faza
Ostatnia faza badań klinicznych dotyczy leków zarejestrowanych i wprowadzonych do obrotu, czyli dostępnych w sprzedaży. Etap ten ma na celu określenie, czy lek jest bezpieczny we wszystkich wskazaniach zalecanych przez producenta i dla wszystkich grup chorych. W tej fazie dodatkowo też weryfikowane są wyniki uzyskane w poprzednich etapach. W ramach IV fazy badane są również na przykład nowe wskazania dla zarejestrowanego już leku.


https://www.badaniaklinicznewpolsce.pl/ ... kliniczne/

Sumując jest do kilku tysięcy osób. Nie dziesiątki tysięcy, nie setki tysięcy. Oczywiście nikt nie zabrania na większej. I tak zrobiono.
Ale zarzut, że to za mało w świetle powyższego raczej kuriozalny. Skoro tak, to powinniśmy wyrzucić większość leków, którymi nam przyszło lub przyjdzie się leczyć.

Faza IV. to już nadzór i monitorowanie oraz weryfikacja ale już po rejestracji leku. Dopuszczonego do leczenia na szeroką skalę i przez długi okres.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2021, 14:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A tak sobie pozwolę ze strony UM w Gdańsku wkleić poradnik dla ignorantów.

Bo tego się trzymamy, my ignoranci.

https://poradnik-naukowy.gumed.edu.pl/42012.html
A przy okazji o rewelacjach profesora Romana na temat PCR:

Cytuj:
3. Czy przeprowadzanie testów PCR jest trudne i wymaga dużej
wiedzy?

Na pewnym poziomie na pewno tak. Kiedy zapytaliśmy o to
dr hab. Katarzynę Pancer, kierownik Laboratorium BSL3 oraz wirusologa w
Zakładzie Wirusologii w IZP – PZH ta powiedziała, że laboratoria
zajmujące się diagnostyką koronawirusa w Polsce posiadają
wszystkie wymagane certyfikaty. Jeśli istnieją konkretne zarzuty
wobec jakości przeprowadzanych testów, to należy je przedstawiać,
a nie rzucać bezpodstawne oskarżenie. Dr Pancer podkreśla, że
krytyka musi być konstruktywna i pochodzić od osób, które na co
dzień pracują z testami PCR wykrywającymi RNA wirusowe. „My
nasze kompetencje potwierdzamy w międzynarodowych
sprawdzianach jakości. Jeśli ktoś rzuca takie bezpodstawne
oskarżenia, to po prostu mnie obraża” – podsumowała wirusolog.

Co ciekawe, w zgłoszonym filmie, prof. Zieliński, chcąc
uprawomocnić swoja tezę dotyczącą problemów z badaniami
opartymi na PCR, powołuje się na artykuł z 2006 roku. Problem w
tym, że ciągu ostatnich 14 lat w genetyce dokonał się ogromny
postęp. Pewne procedury zostały uproszczone, a badania
genetyczne się upowszechniły. Dość powiedzieć, że w 2006 roku
zsekwencjonowanie genomu ludzkiego kosztowało milion dolarów.
Dziś tysiąc, a cena wciąż spada.

Reasumując: para specjalistów od genetyki roślin
lubiących podkolorować swoje osiągnięcia naukowe postanowiła się
wypowiedzieć na temat niekoniecznie im bliski. Negują tym samym
zasadność wykonywania testów i samą pandemię, która zbiera na
świecie coraz więcej ofiar. Powiększają tym samym zupełnie
niepotrzebny i szkodliwy zamęt.

https://fakehunter.pap.pl/raport/a20b1f ... 1e528a7132

Co to listu profesjonalistów (naukowców i lekarzy)

To dziwne, ze na wręcz ateistycznym forum taką wiarę ateiści (i agnostycy) dają m.in naukowcom od cudu na opłatku co się ciało Chrystusa zamienił

Cytuj:
Kolejną ciekawą osobą bez wątpienia jest dr Mariusz Błochowiak, redaktor miesięcznika „Egzorcysta” oraz autor kontrowersyjnej, krytykowanej przez ekspertów wirusologów książki „Fałszywa Pandemia”.

Uwagę zwraca również para patomorfologów znanych z potwierdzenia cudu w Sokółce, prof. dr hab. n. med. Stanisław Sulkowski oraz prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska. Warto nadmienić, iż badanie było szeroko krytykowane w środowisku naukowym, a od jego wyników i przeprowadzenia odciął się oficjalnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, zwracając uwagę na nierzetelność badania i osobiste zaangażowanie religijne patomorfologów przeprowadzających badanie. Ich podpisy widnieją również pod głośnym apelem o udzielanie komunii do ust osobom klęczącym ze względów epidemiologicznych.


No to jak ci od Cudu w Sokółce i DNA Jezusa uważają ze nam szczepionka zmieni DNA to nam ignorantom już nic nie pozostaje.

https://fakenews.pl/zdrowie/apel-naukow ... prawdzamy/

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2021, 12:36 
Kto nie pracował zdalnie z dziećmi szalejącymi za plecami ten nic nie wie o ojcostwie.


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2021, 19:14 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Jako ignorantka stuprocentowa daję takie spostrzeżenie kolegi, wspólnego znajomego.

Jego żona (grupa 0, branża medyczna) dostała drugą dawkę szczepionki.
Jak uprzedzano, po tej drugiej dawce wystąpiły u niej objawy grypowe.
A kolega, dotychczas zdrowy jak byk (nieszczepiony) zaraził się od niej i też ma teraz takie objawy, tylko cięższe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2021, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
To może jeszcze informacja na temat szczepionki zakupionej przez unię i dopuszczonej do stosowania, szczepionki której podobno brakuje, jako ignorant nie wiem w końcu to jest ta szczepionka? czy nie szczepią bo jej nie ma ?

Tu link: https://www.businessinsider.de/politik/ ... pfstoff-b/

Kto chce niech czyta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2021, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Mam jeszcze jedną wątpliwość ignorancką, po co? w jakim celu? utrzymuje się w dalszym ciągu system zamkniętych ośrodków zdrowia zastępując badanie pacjenta teleporadą.
Przecież jak rozumiem pracownicy "służby zdrowa" są już wszyscy uodpornieni bo zaszczepieni w pierwszej kolejności. Czego boją się medycy? pracy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2021, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
MMM pisze:
...... kwestia kasy, ....


Zapewne..... oczywiście do momentu gdy tego rodzaju wyjaśnienie nie zostanie zaliczone w poczet teorii spiskowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2021, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
MMM pisze:
A tego to i ja nie rozumiem. Ale mam ubezpieczenie z pracy, lekarze przyjmują mnie normalnie, czyli kwestia kasy, za wizytę płacę 300 zeta. To znaczy - płci ten, komu płacę składki.


Powinno być PS ....ale

Specjalnie odszukałem w pamięci.....po Pani wypowiedzi.
Proszę posłuchać (filmik nie jest długi) co ma do powiedzenia: dr hab. Tomasz Smiatacz Gdański Uniwersytet Medyczny - wykład inauguracyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=iuEJuZgkkRQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2021, 8:36 
Pantryglodytes pisze:
Mam jeszcze jedną wątpliwość ignorancką, po co? w jakim celu? utrzymuje się w dalszym ciągu system zamkniętych ośrodków zdrowia zastępując badanie pacjenta teleporadą.
Przecież jak rozumiem pracownicy "służby zdrowa" są już wszyscy uodpornieni bo zaszczepieni w pierwszej kolejności. Czego boją się medycy? pracy?


Słuszna uwaga, wykorzystują sytuację, gdyby NFZ płacił za teleporadę 1/10 tego co za poradę to by problem zniknął natychmiast.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group