forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, 2:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

@ Boruch
Właśnie. Dlatego też znawcy krótkich skórzanych portek, golonki, piwa i jodłowania, oraz otumanieni smrodem skarpetek w kabinach pijący drajwerzy, nie powinni wypowiadać się na ten temat. Chyba że są Żydami, lub "świńskimi" admirałami w stanie permanentnego spoczynku. :lol:

Awatar użytkownika

E, niech sobie gadają. :lol:

Chciałem jeszcze dodać nieskromnie, choć skromnie, bo ja skromny człowiek wbrew pozorom, :oops: a to z racji tego, że muzyka jest moja pasją, iż w dzisiejszych czasach trudno jest w tej dziedzinie jakoś się wyróżnić. W tym biznesie gra miliony wykonawców, zespołów, solo, różnej maści i stylów. I jeżeli znajdzie się jakiś ktoś kto wypracował sobie swój niepowtarzalny styl to już ma sukces. Rammstein to jeden z tych zespołów, który jest rozpoznawalny dla każdego średnio zorientowanego, interesującego się jak, np ja. Po pierwszych taktach wiem, że to oni. A to jest ważne. Jest wielu wykonawców, którzy łomocą w ten sam deseń i o dziwo też mają wzięcie. Zapotrzebowanie jest duże. Prawdziwą sztuką jest to aby wyznaczać kierunek i jeżeli już, to nas czyli taki Rammstein niech naśladują "kopiują", "plagiatują" a nie odwrotnie.

I jeszcze do tego co Pani Ree napisała. Podobnie myślę, że Rammstein to zespół, który jeszcze wiele lat pociągnie. A to dlatego, że oni są jednymi z tych, którzy jak napisałem wyżej wyznaczają kierunek. Rozpowszechnili i spopularyzowali tzw kierunek Neue Deutsche Härte - nowa niemiecka surowość, brutalność, ostrość. Jest to gatunek w hardrockowej, metalowej scenie muzycznej. Na pierwszy rzut oka może budzić skojarzenia, ale nic bardziej mylnego. Jest to dobra, na wysokim poziomie wykonawczym muzyka.

ps.

Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną sprawę, bodaj czy nie najważniejszą jeżeli chodzi o brzmienie zespołu Rammstein. To język w jakim wykonują oni swoje utwory - język niemiecki. Niezależnie gdzie koncertują, nagrywają płytę to zawsze niemiecki. Nie słyszałem aby solista śpiewał np po angielsku. Jeżeli się gdzieś zdarzyło to pewnie sporadycznie. Większość zespołów obojętnie skąd się wywodzi przeważnie porzuca swój ojczysty język i bierze się za angielski. Z różnym skutkiem. Po prostu łatwiej jest rzekomo dotrzeć do słuchacza. No i oczywiście jest to dodatkowo pijar, że zespół jest uniwersalny jeżeli chodzi o przekaz tego co proponuje. Pewnie tak. Rammstein jest konsekwentny. Chcecie nas słuchać? To po niemiecku.

Awatar użytkownika

Pociągną jeszcze długo, albo i nie. Może im się przestać chcieć. Próbują też solowych projektów, a to zawsze jest jakaś możliwość rozpadu zespołu. Jako jedni z nielicznych śpiewają, w znakomitej większości utworów, w rodzimym języku, który nie jest najbardziej idealnym językiem do śpiewania, w sensie brzmienia. Ale może by tak zakończyć ten temat i zacząć inny, np o pussy, o której też śpiewają?

Edek

Napisaliśmy o tym samym.

Awatar użytkownika

Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie aby Rammstein wykonał coś, np w języku angielskim. To chyba nie byłoby to.

Chodzi o utwór "Pussy"?

Cóż mnie oceniać. Nie jestem muzykologiem. Ot przeciętnym miłośnikiem muzyki. Mlogę jedynie powiedzieć , że coś mi się podoba lub nie. Ale "Pussy" podoba mi się. Coś tam od czasu do czasu w tej kwestii czytam. Staram się mieć orientacje. Sam utwór jest moim zdaniem przynajmniej w warstwie tekstowej trochę jakimś żartem. W rodzaju naszego " mała choć se gibniem". :lol: Ale może się mylę.

A tak na prawdę to chyba typowy utwór komercyjny. Tekst niezbyt wyrafinowany za to oprawa muzyczna robi to co od typowego utworu rockowego oczekuje słuchacz. Ktoś powie głupi tekst, seksistowski, obrzydliwy? To kwestia oceny każdego z osobna. Twórcy przedstawiają w wersji groteskowej pewne elementy z naszego życia, które występują. A może nie?

Awatar użytkownika

Nieeeeee, chodzi o to, żeby pogadać o cipkach, pospamować trochę Agafii, a nie roztrząsać utwór jakiejś tam opcji niemieckiej. :lol:

Awatar użytkownika

Nie, ja się Agi boję. :? :lol: Nie róbmy jej tego.

ps.

O cipkach możemy ale na wschodnim tam gdzie WW pastwi się nad Ukrainą. :lol:

Awatar użytkownika

Jessu, chlopy sie juz boją o cipkach gadac :lol:

Awatar użytkownika

Nie chłopy, ale zramolały Żyd się boi. Podejrzewam, że bał się od kołyski.

Awatar użytkownika

Nie czytacie ze zrozumieniem. Ja nie boję się o cipkach pogadać, ale do Agi mam respekt. Bo ona taka groźna jest. ;)

A tego zramolałego Żyda to sobie wypraszał. :lol:

Awatar użytkownika

O cipkach sie nie gada, cipki są po to by je pieścic , ruchac jagby Older powiedział.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.