forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 lut 2020, 3:34

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158  Następna
Autor Wiadomość

:lol: :lol: :lol:

A poszli mi amory uprawiać do innego wątku :lol:

Tytuł: Re: Wysypisko

Kto jak kto ale Wy,- Komandorze, - powinniście wiedzieć, że na amory każde miejsce dobre...... ;)

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
Kto jak kto ale Wy,- Komandorze, - powinniście wiedzieć, że na amory każde miejsce dobre...... ;)

Nie każde. Na Żuławach komarzyca zawsze obciągnie pierwsza, i jest po ptokach. :mrgreen:

Bo trza ze sobo Mugge wozić.......albo moskitierę....... :lol:

Awatar użytkownika

I kutasa opryskiwać tom mugom albo w moskitiere zawijać! :) :) :)

Awatar użytkownika

Czarna_Mańka pisze:
Zaległości czyli pora wrócić do tej zdumiewającej deklaracji:
Cytuj:
Teraz mam firmę w Wielkiej Brytanii, tu płacę podatki i ubezpieczenie. Do lekarza nie czekam więcej niż 5 minut.

Zdumiewającej wyłącznie dla nierozumiejących słów i niewyczuwających kontekstu.
Już tłumaczę. Do lekarza- w sensie umówionej wcześniej wizyty. Dlaczego mnie to dziwi?
Otóż dlatego, że wizyta umówiona w UK na godz.10,15, jest o 10,15 - góra 20. Natomiast umówiona
wizyta w Polsce rozpoczyna się o czasie wypadkowym długości fizycznej kolejki - bo godz. rejestracji
nic w Polsce nie ma do rzeczy - oraz pojawieniem się łaskawcy lekarza, który zazwyczaj przychodzi nie
wcześniej niż 30 min. po godz. na która zarejestrował się pierwszy pacjent. Doświadczam od pewnego
czasu towarzyszenia na oddziałach onkologicznych, i rekord oczekiwania na umówioną wcześniej wizytę
zawarł się między godz. 8,20 rano, do 15 po południu. Ponad 6 godzin na twardym krześle! W XXI wieku
komputerów, tabletów, smartfonów i światłowodowej sieci. Czy dosyć jasno?

Cytuj:
Przymierzam się do przeczytania książki:

Obawiam się, że to strata czasu bez zrozumienia różnicy między wizytą u lekarza, a leczeniem.

Cytuj:
" Z ostatnich raportów o NHS ( National Health Service) wynika, że blisko 409 tys. osób musi czekać na leczenie dłużej niż 18 tygodni.

Otóż Polacy muszą czekać na leczenie kilka, a nawet kilkanaście lat, a nie miesięcy. Endoproteza stawu biodrowego
to zależnie od regionu kilka lat, a ledwie godzinny zabieg okulistyczny mojej 75 letniej mamy, został wyznaczony
za 5 lat. Prywatnie miesiąc i zabieg rano, a do domu po południu. Wizyty u onkologa rejestrujemy z kilkumiesięcznym
wyprzedzeniem, bo brak terminów. Fakt, że stomatologia w Polsce jest OK, ale prywatna! Polecam porównać tę na NFZ
z państwową w UK i już teoria legnie. Już widzę tłum Angoli tłoczących się w kolejce po plomby z amalgamatu.

Padłoby zapewne pytanie, dlaczego nie tniemy stawonoga w UK, dlaczego nie trujemy gada angielską chemią, i dlaczego
nie Angole przysmażają mu odwłok naświetlaniami? Otóż dlatego, że chora nie ma ubezpieczenia w UK, a w Polsce niestety.

PS
Tak wiem! Ebłebłebłebłe. :mrgreen:

Awatar użytkownika

Czarna_Mańka pisze:
Zdumiewające, że podrabiany "anglik" świeżo przeflancowany na Wyspy wie lepiej niż moi brytyjscy ( z dziada pradziada) znajomi.

Otóż przeflancowany zdumiony jest cywilizacyjna różnicą, która dla Brytola z dziada, pradziada może być nie do pojęcia,
że jeszcze w dwudziestopierwszowiecznej Europie można dzień cały czekać na krześle, na wizytę umówioną na konkretną
godzinę i minutę, i że można umrzeć w tej Europie, bo w aptekach brakuje leku na raka w zasięgu portfela chorego.
https://tvn24.pl/najnowsze/maja-borkowska-nie-zyje-byla-wieloletnia-dziennikarka-radiowa-3227304
Załącznik:
___.jpg
___.jpg [ 21.87 KiB | Przeglądany 193 razy ]

Ale OK, na razie możesz się lansować na tle hamerykanki, ale kiedyś może trafisz na twarde krzesło na kilka godzin,
i odbijesz się od okienka w aptece z receptą ze świadomością, że różalowch wnuków nie doczekasz, a wtedy oddasz
książkę znajomym Angolom z dziada pradziada, aby ją sobie w rzyć wsadzili, bo we "Wolsce" jest "Sparta" i chuja
wiedzą o tym, jak można upodlić pacjenta za jego własne pieniądze.

I w sumie koło dupy mnie to lata, bo się większością z was brzydzę nie mniej, niż PiSowskimi lizodupami z grupy "KaKaO".

( liczy na palcach jednej dłoni, kim się nie brzydzi.)

Awatar użytkownika

" można umrzeć w tej Europie, bo w aptekach brakuje leku na raka w zasięgu portfela chorego"

Aaaaa...to leki na raka sprzedają apteki?
Pacjent przychodzi z receptą i kupuje lek onkologiczny.
A jak nie ma kasy to nie kupuje.

Tak? to proszę o konkretne przykłady takich leków onkologicznych, które kupujemy w aptece,
a jak nie mamy zasobnego portfela to umieramy

No śmiało! Jakie drogie leki onkologiczne kupujemy w aptece?

Chętnie poszerzę moją wiedzę

Awatar użytkownika

Czarna_Mańka pisze:
" można umrzeć w tej Europie, bo w aptekach brakuje leku na raka w zasięgu portfela chorego"

Aaaaa...to leki na raka sprzedają apteki?
Pacjent przychodzi z receptą i kupuje lek onkologiczny.
A jak nie ma kasy to nie kupuje.

Tak? to proszę o konkretne przykłady takich leków onkologicznych, które kupujemy w aptece,
a jak nie mamy zasobnego portfela to umieramy

No śmiało! Jakie drogie leki onkologiczne kupujemy w aptece?

Chętnie poszerzę moją wiedzę

Obawiam się, że nie da się zawartości poszerzyć ponad pojemność naczynia.

Chadzam otóż do apteki i kupywam zastrzyki hormonalne, które są kontynuacją
terapii po usunięciu guza piersi. Innemu userowi bym nie pisał, ale tobie wybolduję. że
NIE JA MIAŁEM ONEGO RAKA, co nie znaczy, że nie biorę w tym udziału. Wyobraź sobie,
że są faceci, którzy traktują to jak swoją chorobę. Wyobraź sobie, że w ogóle są, poza
samym ruchaniem i trzaśnięciem drzwiami..

Samo usunięcie guza nie kończy terapii. Są jeszcze naświetlania i pięcioletni okres terapii
hormonalnej w postaci zastrzyków, które wykupuje się w aptece i aplikuje samodzielnie.
Zresztą nawet niektóre leki onkologiczne dla dzieci, zostały usunięte z refundowanych.
Maja Borkowska miała dokładnie ten sam problem, i nie mam zamiaru się z tobą licytować.

Reasumując wg @Mańki, we Wolsce NFZ jest OK, leków w aptekach jest w chuj i półdarmo,
a tylko "świeżoflancowani Brytole" nie dostrzegają "Dobrej zmiany" A niech ci będzie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1579 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.