forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 1:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 maja 2015, 8:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Nie arabska tylko PERSKA. Arabska poza jebaniem kóz i owiec nic nam nie dała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 9:41 
Panie Stary, skoro jest Pan oczytany na pewno nie gorzej ode mnie , a może i lepiej, sądząc po głupotach które ja wypisuję, to na pewno potrafi mi Pan wskazać pośród tych, za tak wspaniałe uważnych przez Pana cywilizacjach, te, w których tak, jak w cywilizacji europejskiej (starożytna Grecja i Rzym, Arabia w okresie pomiędzy VIII i XII wiekiem, oraz Europa od Odrodzenia) następował rozwój społeczny (tzw. socjalizacja społeczna)? Do penetracji ma Pan całą planetę i tysiąclecia, oczekuję wyników Pańskich poszukiwań w krynicy Pańskiej, na pewno nie gorszej ode mnie , a może i lepszej, sądząc po głupotach które ja wypisuję, wiedzy.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2015, 9:56 
Panie Golem, od tysiąca lat, to właśnie Polacy kozy jebią, a jak już raz trafili im się Arianie, to ich wyjebali z Polski i nie w Polsce, a w Holandii stworzyli cywilizację, a następnie ucywilizowali angielskich barbarzyńców. Ale Pan może być sobie Persem, zawszeć to lepsze, niż kozy jebać w Polsce.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2015, 20:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Golem pisze:
Nie arabska tylko PERSKA. Arabska poza jebaniem kóz i owiec nic nam nie dała.


Pierdzielisz głupoty. Persowie zostawili odrębne dziedzictwo w sferze kultury tzn. poezji świeckiej i malarstwa (słynne perskie miniatury), a i to na styku kultury hinduskiej i arabskiej.
Arabowie w okresie rozkwitu tzw. złotego wieku zostawili nam dziedzictwo w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych i medycyny. Dopiero wojujący islam, rozrastanie się i dominacja imperium otomańskiego oraz wewnętrzne konflikty zmiotły kulturę arabską. Gwoździem do trumny były wojny krzyżowe. Przez jakiś czas ośrodkiem kulturalnym był kalifat Kordoby. Kres temu i królestwu Granady położyła rekonkwista.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
barycki pisze:
Panie Stary, skoro jest Pan oczytany na pewno nie gorzej ode mnie , a może i lepiej, sądząc po głupotach które ja wypisuję, to na pewno potrafi mi Pan wskazać pośród tych, za tak wspaniałe uważnych przez Pana cywilizacjach, te, w których tak, jak w cywilizacji europejskiej (starożytna Grecja i Rzym, Arabia w okresie pomiędzy VIII i XII wiekiem, oraz Europa od Odrodzenia) następował rozwój społeczny (tzw. socjalizacja społeczna)? Do penetracji ma Pan całą planetę i tysiąclecia, oczekuję wyników Pańskich poszukiwań w krynicy Pańskiej, na pewno nie gorszej ode mnie , a może i lepszej, sądząc po głupotach które ja wypisuję, wiedzy.

Adam Barycki


Dlaczego wypisujesz Pan głupoty? Ano dlatego, że jedyną moc sprawczą przypisujesz Pan cywilizacji Grecji i Rzymu (Rzym tak prawdę mówiąc czerpał garściami z kultury greckiej niszcząc ją przy okazji). Tłumaczyłem Panu jak chłop krowie na miedzy, że cywilizacje owe nie wzięły się z powietrza (Achajowie i Dorowie którzy potem tworzyli cywilizację Grecką byli dzikimi barbarzyńcami z przyjemnością podrzynający gardła swoim sąsiadom). Owa socjalizacja czyli rozwój społeczny, bo tak należy rozpatrywać w owym czasie następowała stopniowo, od czasu gdy zaczęły powstawać społeczności zorganizowane, a następnie miasta i państwa. Państwo było centrum organizacji społeczeństw i kultury. Gdy Pańscy ukochani "Grecy" dopiero co zleźli z drzewa, na Bliskim i Środkowym Wschodzie i w dorzeczu Nilu rozkwitały wielkie cywilizacje. Jednym z fundamentalnych filarów świadczących o cywilizacji a w tym socjalizacji społeczeństw była kodyfikacja prawa - Kodeks Hammurabiego. Kręcić na niego nosem może tylko głupiec i kompletny ignorant. Ważne, że od tej pory zaczęło obowiązywać na terenie państwa jedno prawo. Od tego momentu możemy mówić, że postępuje cywilizacja; gdy zaczyna obowiązywać prawo. Z uporem maniaka będę Panu tłumaczyć, aż wybiję Panu ze łba te rasistowskie poglądy, że również Wschód miał swój udział (i to nie mały) w cywilizacji człowieka. I proszę mi tu nie wyjeżdżać z dialektyką marksistowską bo dobrze wiem do czego Pan zmierza.
Jeszcze jedno, może mi Pan wyjaśni jakim cudem, niszowy odłam protestantyzmu czyli polscy arianie ucywilizowali Anglików?! Dochodzę do wniosku, że Pan na wzór IPN-u tworzysz historię na nowo. Świat według Baryckiego.

Aha, aby pozostać w temacie wątku, czyli przy kibolstwie;

JEBAĆ LEGIĘ!!!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
dr. Agon pisze:
To właśnie ta cebula jest prymitywna. Te religie, te kultury, te cywilizacje. To wszystko jest prymitywne.
Człowiek jest istotą wspaniałą, choć wmawia mu się, że jest inaczej. :)


Szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem. To znaczy, że kultura, cywilizacja (religia też jest jednym z aspektów kultury) to prymityw?!
Czyli nagi dzikus siedzący na drzewie jest w pełni CZŁOWIEKIEM?! :o :shock:

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Tracisz czas.
W Knurowie odstrzelono kolesia za wtargnięcie na murawę. Miejscowi "lewicowi" zwolennicy kary śmierci i uprawnień policji rodem ze stanu wojennego, mogą otwierać szampana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
A czy TVN24 to jakaś wyrocznia? Nie dla mnie. Zajście jest nagrane i można obejrzeć na Youtube. Podsyłam ci linka:

https://www.youtube.com/watch?v=tr8wOUWdhKM

Pokaż mi koleś, gdzie tam w stronę tych glin lecą jakieś przedmioty?

Owszem, wtargnęli na murawę, jak rozumiem, odpowiednią karą za to jest twoim zdaniem czapa?

Żądasz przestrzegania prawa, ale nie żądasz tego od policji. A ich obowiązuje ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. podrzucam kilka artykułów:

Cytuj:
Art. 6. 1. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je w sposób niezbędny do osiągnięcia
celów tego użycia lub wykorzystania, proporcjonalnie do stopnia zagrożenia, wybierając środek o możliwie jak
najmniejszej dolegliwości.
2. Broni palnej używa się lub wykorzystuje się ją wyłącznie, jeżeli użycie lub wykorzystanie środków przymusu
bezpośredniego:
1) okazało się niewystarczające do osiągnięcia celów tego użycia lub wykorzystania lub
2) nie jest możliwe ze względu na okoliczności zdarzenia.
Art. 7. 1. Środków przymusu bezpośredniego lub broni palnej używa się lub wykorzystuje się je w sposób
wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę.
2. Od użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego lub broni palnej należy odstąpić, gdy cel ich
użycia lub wykorzystania został osiągnięty.
3. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je z zachowaniem szczególnej ostrożności,
uwzględniając ich właściwości, które mogą stanowić zagrożenie życia lub zdrowia uprawnionego lub innej osoby.
4. Podejmując decyzję o użyciu lub wykorzystaniu broni palnej, należy postępować ze szczególną rozwagą
i traktować jej użycie jako środek ostateczny.

Art23
2. W przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego użycie pocisków niepenetracyjnych poprzedza się
strzałem ostrzegawczym lub salwą ostrzegawczą w bezpiecznym kierunku, z wyjątkiem sytuacji, gdy miałoby to nastąpić
w pomieszczeniach, obiektach aresztu śledczego, zakładu karnego, strzeżonego ośrodka lub aresztu w celu wydalenia.
3. Pocisków niepenetracyjnych używa się w celu obezwładnienia osób lub wykorzystuje się w celu obezwładnienia
zwierzęcia przez zadanie bólu fizycznego, przy czym nie celuje się w głowę lub szyję.


1. Nie było żadnego zagrożenia funkcjonariuszy ani osób trzecich (kibiców odgradzał płot a na sektorze też już była policja).
2. Nie było salwy ostrzegawczej.
3. Koleś już uciekał, gdy dopadła go kula
4. Nie celowano w nogi czy tułów.

Kibol w Polsce jest takim odpowiednikiem amerykańskiego czarnucha. Gdy policja w USA strzela do czarnucha, też większość nie domaga się od policji stosowania adekwatnych do zagrożenia środków. W końcu to czarnuch, po co łamał prawo, po co uciekał, oni wszyscy to bandyci, handlują crackiem, metą, walczą między sobą. Policja nie powinna się z nimi patyczkować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Pisałem wcześniej na tym wątku i podawałem przykłady nadużywania przez policję środków przymusu bezpośredniego, a szczególnie broni długiej na naboje z pociskiem gumowym lub plastikowym (tego kolesia prawdopodobnie trafili plastikowym - bardziej niebezpieczny). Podawałem też przykłady prowokowania awantur z kibicami; rzadziej przez policję, częściej przez firmy "ochroniarskie", a raczej ich niekompetentnych pracowników.
To prawda, że kibole w Polsce mają czarny PR, często nie bez racji. Vide gry i zabawy Wisła vs Cracovia.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 22:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Aż dziw że policja zezwoliła na ratowanie życia tego bandyty, zdaniem WLR lepiej by było go dobić. Na szczęście i tak kopnął w kalendarz, więc ojciec WLR staruszek nie zostanie pocięty żyletką w Knurowie. Jego teściowa też może tam teraz bezpiecznie zajechać pekaesem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą, to kibice muszą zajmować się reanimacją!? Z jednej strony kordon, ale wy dwaj chodźcie, bo my nie wiemy jak udzielić pierwszej pomocy? To jak to, szkolili ich jak strzelać, ale jak ratować życie już nie?


Ostatnio zmieniony 02 maja 2015, 22:19 przez Krisbaum, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group