forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 cze 2015, 14:55 
Cytuj:
Agafia to Że są silni i pakują to żadna zaleta.
Oj kłóciłabym się, kłóciła :D

Co miał zrobić policjant? Przewidzieć, że przy tym rodzaju broni rozrzut jest bardzo duży. Niestety nie przewidział, a może nie wiedział- tu kłaniają się braki w szkoleniach. Doszło do tragedii zarówno dla rodziny denata, jak i policjanta.

Co do ustawek, nie wiem o co pytasz. Mnie one nie szokują. Wprawdzie nie rozumiem tego, ale o ile dorośli faceci chcą iść w pole i wytrzaskać się po pyskach uważam, że mają do tego prawo. Idą dobrowolnie, więc najwidoczniej tego chcą.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Kibole/kibice to temat rzeka i można bez końca, a ilu uczestników tyle poglądów. Jednak tego problemu nie da się sprowadzić do poziomu chodnika czy blokowiska. Są kluby gdzie kosa była zawsze i będzie do śmierci (ostatniego z kiboli). Przykłady u nas to Wisła vs Cracovia, ŁKS vs Widzew, Arka vs Lechia i centralnie Legia vs wszystkie kluby ze szczególnym uwzględnieniem Górnika Zabrze Lecha Poznań. O II, III czy pozostałych "ligach" szkoda gadać. Przyczyny tego bywały rożne. Natury finansowej (zamożniejsi ustosunkowani sponsorzy), czy odgórnych wpływów tzw. "władzy". Klasycznym przykładem Legia, czy inne wojskowe kluby, a po wojnie tzw. Gwardyjskie. Mając mocną pozycję powoływali co lepszych zawodników z innych klubów do wojska i stawiali przed takim wyborem; albo grasz dla nas, albo pojedziesz tam gdzie się słońce tyczką podpiera i dostaniesz porządny wycisk, a urlop czy przepustkę zobaczysz jak świnia morze. Troszkę podobnie acz nie tak samo bywało z podbieraniem zawodników np. do Wisły czy innych Gwardyjskich. Kwestie finansowe też były ważne, np. u mnie Wisłę stać było na wiele (m.in. wszyscy funkcjonariusze byli "dobrowolnie" opodatkowani na rzecz klubu i niechby się który próbował wyłamać), a Cracovia sponsorowana głównie przez krakowskie rzemiosło i kupiectwo latami robiła bokami. Na dodatek w zarządzie klubu zainstalowano ludzi ze środowiska Wisły i niszczyli klub od wewnątrz. Działacze mogli tylko bezsilnie zgrzytać zębami. Ta wzajemna nienawiść trwa do dzisiaj. Znam to zarówno z czasów służby jak i zaraz po (nadzorowałem przez jakiś czas realizację ochrony imprez sportowych i masowych przez firmy ochroniarskie zanim miałem dosyć) jak i domowo rodzinnych. Mam blisko zaciętego kibica Cracovii, dawniej kibola, który zresztą z kibolstwa od kilku lat już się wyleczył, ale środowisko zna doskonale i niejedno mi opowiedział. Trzeba tutaj odróżnić tzw. czołówkę, frontmenów, żyletę czy jak ich tam nazywają. To napakowani twardziele, często powiązani z gangami (handel narkotykami itd.), oni nadają ton, ale nigdy nie rozrabiają na stadionie czy poza. Umawiają się na ustawki w ustronnym miejscu aby nakłaść sobie po pysku. Najbardziej dymią leszcze czyli gówniarstwo, często poza stadionem, gdyż zwykle ich nie wpuszczają. Ciekawostka, najbardziej znani z niszczenia swojego stadionu są kibole Wisły. To gówniarstwo wojuje przy pomocy maczet, noży i innych "pomocy" (gówniarstwo to nie tylko nieletni, ale i starsze małolaty). Faktem jest, że zjawisko to przybrało dość katastrofalne rozmiary w chwili obecnej. Nadajecie tu na bandytkę, ale dlaczego nik się nie zająknie o wykorzystywaniu tego środowiska przez polityków różnej maści zwykle skrajnie prawicowej. Stąd rasizm, wpływy faszystowskie, a nawet nazistowskie, ale przecież to "patriotyczna młodzież".
Agafia podała tu przykład Rzymu, ale Włosi zawsze słynęli z ostrej rozróby. Włoscy "tifosi" zarówno Formuły I jak i piłki kopanej okryli się zasłużoną "sławą". W dodatku FC Roma vs Lazio to sprawa ideologiczna. W Romie wpływy miała i ma lewica a Lazio to faszyści. Jednak gdzie indziej bandytkę (przynajmniej na widoku) udało się zlikwidować, ex. Brytyjczycy czy Holendrzy, a u nas jak zwykle się nie da.
Tak na koniec. Wspomniane tu kiedyś (chyba przez WLR) zabójstwo kibola Cracovii w Krakowie, nie jest typowe, albowiem poszło o interesy. Wisiał komuś sporą kasę za "towar". Kibolska rozgrywka to był kamuflaż dla glin i prasy, ale gliny połapały się od razu i sprawcy siedzą.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Jeszcze co do ustawek. Jest jak pisze Agafia. Tylko na piąchy gdzieś w lesie, żadnej krwi chyba, że z ryja, obowiązują zasady. Z tych ustawek wykluczono Wisłę i Cracovię (jeszcze którychś, nie pamiętam), bo przynosili "pomoce techniczne". Głównie wyroby metalowe.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 16:11 
Cytuj:
udało się zlikwidować, ex. Brytyjczycy czy Holendrzy, a u nas jak zwykle się nie da.


E no na Wyspach kibice mają się dobrze. Chociaż od lat trwa na nich polowanie, nawet nie ukrywają twarzy czy to na meczach, czy po.

Tu po śmierci Thatcherowej

Obrazek

"Nie przejmowałaś się kiedy kłamałaś, my nie przejmujemy się, że zdechłaś"

Obrazek

No, ale kibice to nie tylko zadymy. To również fajna zabawa.
Odrobina Zagłębia, jest moc :)

https://www.youtube.com/watch?v=lWrIBzHjVUI


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 17:53 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2014, 4:12
Posty: 2657
Lokalizacja: w cipie
WLR pisze:
No widzisz. Moim zdaniem kibole wyparli z trybun normalnych kibiców i zostało tylko tępe bydło.
Dlaczego nie wyparli z trybun innych dyscyplin sportowych - nie wiem. To jednak, że piłkarscy
kibole en bloc są bydłem, dowodzone jest niezmiennie co tydzień.


Pierdolisz jak zmartwionego chuja brat.
Ja jadac na mecz do Hamburga mam zawsze spanie u ichnich kiboli zapewnione,
tak jak oni u mnie.
Ostatnio po meczu Eintrachtu-Schalke,kibole z Gelsenkirchen pojechali z nami po meczu
do knajpy fanow Eintrachtu gdzie pilismy razem,a pozniej na nocleg rozdzielilismy ich
miedzy soba i mimo ze bylismy zdrowo nawaleni to zadnego mordobicia nie bylo,choc
przewazali lysole,z jednej jak i drugiej strony.
Nieraz po meczu w innym miescie bylismy z kibolami przeciwnikow w ich knajpie i
jeszcze ani razu ryja nam nie obili,nawet jak byli to Ultras.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Ja ująłbym to tak: są łysi z jajami, są i bez.B-) ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 22:23 
i w cipe palec pisze:
jeszcze ani razu ryja nam nie obili


A ja obiłbym.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 06 cze 2015, 5:32 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2014, 4:12
Posty: 2657
Lokalizacja: w cipie
barycki pisze:
i w cipe palec pisze:
jeszcze ani razu ryja nam nie obili


A ja obiłbym.

Adam Barycki


komu kurwa,ty Barycki to bys se lokcie i kolana poobijal jakbys spierdalal,na
wlasnym gownie sie poslizgnawszy. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2015, 5:37 
Offline

Rejestracja: 13 wrz 2014, 4:12
Posty: 2657
Lokalizacja: w cipie
wezyr pisze:
Ja ująłbym to tak: są łysi z jajami, są i bez.B-) ;-)


Pokaz swoje,Ty z pod Krakowa.
Przyjebie w leb to wyrostek robaczkowy z ciebie wyskoczy. :lol:

https://imagizer.imageshack.us/v2/320x2 ... 008xtw.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2015, 8:47 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 10:15
Posty: 142
Cytuj:
Odrobina Zagłębia, jest moc :)


Pierwszy raz widzę kobietę kibolkę. :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group