forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 maja 2015, 10:45 
Panie Stary, wypadałoby, aby mieszkaniec Europy posiadał choćby tylko elementarną wiedze o własnej cywilizacji, a nie epatował infantylną indoktrynacją watykańską, która perfidnie przypisuje sobie zdobycze areligijnej cywilizacji europejskiej. Oczywiście, że cywilizacja Europejska rozwijała się w swoich trzech etapach na społecznych tłach religijnych. Najpierw była to religia grecka i rzymska, potem muzułmańska, a następnie chrześcijańska. Ale istotą cywilizacji europejskiej jest to, co wychodziło poza religię. Niestety, na tym kończę udzielanie korepetycji, ale są biblioteki i nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystać.

A rasistą, to jest Pan Dryń, on uważa, że człowiek nie jest istotą społecznie kulturową, a czymś tajemniczo głębszym, czymś tajemniczo danym człowiekowi z zewnątrz i to tajemnicze coś jest istotą człowieka, a więc, różnice międzyludzkie, poza różnicami kulturowymi, mają swój tajemniczo głębszy czynnik i ten tajemniczy czynnik, a nie kulturowy, czyni jednych lepszymi od drugich i to właśnie jest rasizm. Ja tylko uważam, że jedne kultury są efektywniejsze od innych i kreują większe wartości humanistyczne od innych. Ale Pan, Panie Stary, nie musi myśleć tak, jak ja, Pan może przecie, a kto Panu zabroni, przepełniony szacunkiem dla kultury Talibów i wstrętem dla „rasizmu” kulturowego, razem z Talibami kamienować kobiety. Ja jednak pozostanę „rasistą” kulturowym zafascynowanym w swoim kulturowym „rasizmie”, Newtonem, Einsteinem i europejskim humanizmem, który wykreował takie wartości, jakich nie wykreowały żadne religie i cywilizacje.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 01 maja 2015, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Duch 1
Duch 2

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2015, 23:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Nie chce mi odtwarzać w standardzie HTML 5.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 0:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
dr. Agon pisze:
Może i plotę głupoty. Niemniej człowiek jest tylko człowiekiem. Wszystkie te kultury, cywilizacje, religie- to tylko naleciałości.
Po zrzuceniu tego całego gówna wszyscy jesteśmy tacy sami. Japończycy są specyficzni, ale nie są z innej planety.
Honorowe samobójstwa są efektem prania mózgu. Programowania.
Nie dziwię się, że jest ci trudno to dostrzec. Najpierw trzeba zapytać samego siebie: co w mojej głowie jest naprawdę moje?


Ja staram się dostrzec Człowieka przez pryzmat jego nawarstwień cywilizacyjnych, społecznych, kulturowych , w tym także religijnych, bo religia jest jednym z elementów kształtowania osobowości. Tylko wtedy można zrozumieć i ocenić zachowania ludzkie. Słusznie porównał Barycki człowieka do cebuli. W.g Pana odarłszy człowieka z tych wszystkich nawarstwień otrzymamy tylko kupę mięcha i nad tym mamy się pochylać.
Sprowadzanie ludzkości do stanu prymitywnego zezwierzęcenia nie jest moim priorytetem. Ja staram się zrozumieć. To chyba raczej z Panem jest coś nie tak.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 0:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
barycki pisze:
Panie Stary, wypadałoby, aby mieszkaniec Europy posiadał choćby tylko elementarną wiedze o własnej cywilizacji, a nie epatował infantylną indoktrynacją watykańską, która perfidnie przypisuje sobie zdobycze areligijnej cywilizacji europejskiej. Oczywiście, że cywilizacja Europejska rozwijała się w swoich trzech etapach na społecznych tłach religijnych. Najpierw była to religia grecka i rzymska, potem muzułmańska, a następnie chrześcijańska. Ale istotą cywilizacji europejskiej jest to, co wychodziło poza religię. Niestety, na tym kończę udzielanie korepetycji, ale są biblioteki i nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystać.

A rasistą, to jest Pan Dryń, on uważa, że człowiek nie jest istotą społecznie kulturową, a czymś tajemniczo głębszym, czymś tajemniczo danym człowiekowi z zewnątrz i to tajemnicze coś jest istotą człowieka, a więc, różnice międzyludzkie, poza różnicami kulturowymi, mają swój tajemniczo głębszy czynnik i ten tajemniczy czynnik, a nie kulturowy, czyni jednych lepszymi od drugich i to właśnie jest rasizm. Ja tylko uważam, że jedne kultury są efektywniejsze od innych i kreują większe wartości humanistyczne od innych. Ale Pan, Panie Stary, nie musi myśleć tak, jak ja, Pan może przecie, a kto Panu zabroni, przepełniony szacunkiem dla kultury Talibów i wstrętem dla „rasizmu” kulturowego, razem z Talibami kamienować kobiety. Ja jednak pozostanę „rasistą” kulturowym zafascynowanym w swoim kulturowym „rasizmie”, Newtonem, Einsteinem i europejskim humanizmem, który wykreował takie wartości, jakich nie wykreowały żadne religie i cywilizacje.

Adam Barycki


Panie Barycki, jeżeli chcesz Pan polemizować to wypadałoby przeczytać tekst interlokutora ze zrozumieniem, w przeciwnym przypadku wychodzisz Pan nie tylko na nieuka ale na kretyna który nie wie o czym pisze.
Nigdzie i nigdy nie epatuję infantylną doktryną watykańską. Raczej to Pan sprowadzasz do dominacji cywilizacji europejskiej w podtekście do tzw. cywilizacji "łacińskiej" co jest cechą teoretyków chrześcijańskich. Kultury w rejonie Morza Śródziemnego rozwijały się nie niezależnie od siebie, a wyrastając na gruzach poprzednich. Na początkach Mohendżo Daro i Harappy wyrosły cywilizacje dorzecza Eufratu i Tygrysu. Nieco osobno powstała i rozwinęła się cywilizacja Egiptu, ale siłą rzeczy musiała wejść w kontakt i wymieniać się swoimi wpływami z sąsiadami. Kultury Grecji i Rzymu też nie wzięły się znikąd. Pan przypisujesz moc sprawczą cywilizacji europejskiej wyłącznie Grecji i Rzymowi, lekceważąc cywilizacje Sumeru, Babilonu i Egiptu. Pogardą Pan obdarzasz cywilizacje Wschodu, a na domiar wszystkie zarzucasz mi Pan jakowyś szacunek do kultury (?!) talibów (?!!!). Kultury talibów?!!! Czy mam Pana obrzucić chujami abyś wreszcie zrozumiał jakie kretynizmy wygłaszasz? Nigdzie słowem nie wspomniałem o islamie i talibach. Moje wypowiedzi tyczyły się Dalekiego Wschodu i Rzymu. Kultura arabska miała swoje pięć minut w szczytowym okresie swego rozwoju. Potem za sprawą wojującego islamu i wojen krzyżowych stopniowo podupadała. Obecnie nie ma podstaw aby mówić o jakiejkolwiek kulturze kręgu islamu.
Pański zachwyt europejskim "humanizmem" to także zachwyt nad takimi dokonaniami "europejskiego humanizmu" jak hiszpańska konkwista, mordowanie Indian, kolonizacja i handel niewolnikami, inkwizycja i mordowanie innowierców i polowania na czarownice. Wojny i masowe mordy XIX i XX w. Również tacy krzewiciele "cywilizacji europejskiej" jak Józef Stalin którym się Pan zachwyca i Adolf Hitler (Europejczyk całą gębą), którego dokonania są powszechnie znane. Jestem oczytany na pewno nie gorzej od Pana, a może i lepiej sądząc po głupotach które Pan wypisujesz.

Jednakowoż będąc przy temacie wątku, który tyczy się kibolstwa jako takiego, wypada rownież w tej sprawie coś nadmienić.

Tak więc kończąc tradycyjnym hasłem; JEBAĆ LEGIĘ!!!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 7:03 
To właśnie ta cebula jest prymitywna. Te religie, te kultury, te cywilizacje. To wszystko jest prymitywne.
Człowiek jest istotą wspaniałą, choć wmawia mu się, że jest inaczej. :)


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2015, 7:32 
To niechże Pan uchyli rąbka tej wspaniałej tajemnicy człowieczej, inaczej targany męką niecierpliwej ciekawości nie usnę przez dzień cały. Cóż to takiego wspaniałego jest w człowieku bez tej prymitywnej kultury i cywilizacji?

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2015, 7:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
barycki pisze:
Cóż to takiego wspaniałego jest w człowieku bez tej prymitywnej kultury i cywilizacji?

Adam Barycki


No np to że potrafi bezinteresownie zabić innego człowieka.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2015, 8:00 
O nie, Panie Świnia, bezinteresowność jest właśnie kreacją kultury. Tylko cywilizowany człowiek potrafi zabić bezinteresownie.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 02 maja 2015, 8:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Fakt źle się wyraziłem żeby zabijać bezinteresownie trzeba być cywilizowanym i najlepiej wierzącym w dobro boga.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group