forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 maja 2015, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa (nie dotyczy kibiców piłkarskich)
Cytuj:
Wielu specjalistów mówi o powstawaniu dualistycznego systemu prawnego, w którym kibice piłkarscy są traktowani jako osobna kategoria obywateli. Kluczowa dla tego procesu jest demonizacja fanów piłki, którą osiąga się poprzez mobilizowanie tradycyjnego strachu przed „chuliganem” – od wieków wykorzystywanego jako pretekst do zwiększania kontroli nad społeczeństwem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 19:36 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 10:15
Posty: 142
Dlaczego kibice piłkarscy obwiniają o swoje problemy wszystkich, ale nie siebie skoro, w większości przypadków oni nie przychodzą na mecz żeby kibicować, a jedynie żeby robić zadymy. Mamy więc do czynienia z ludźmi, dla których szczytem rozrywki jest napierniczanie się po ryjach, nic więcej się właściwie nie liczy. Nie mamy dobrego sposobu na walkę z tego typu bandytyzmem, ale jeśli łamie się prawa innych, to nie należy się spodziewać dobrego traktowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2015, 12:56 
Jest rozwiązanie prostsze. Do każdego uzbrojonego w żelazo lub drewno, strzelać z ostrej amunicji, a Pana Krisbauma za propagowanie bandytyzmu zamknąć na całe życie w ciurmie. Jest jeszcze prostsze rozwiązanie, można by z samolotu zrzucać na stadiony gaz musztardowy, ale chybaby się nie przyjęło, ekolodzy podnieśliby straszny raban.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 03 cze 2015, 6:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 11:28 
Cytuj:
Niechaj
więc kibice płacą za tak godną oprawę w cenie biletów. Jeżeli np. spotykają się dwa zespoły słynące z antypatii swoich
kiboli i policja na podstawie poprzednich doświadczeń musi wydelegować kilkadziesiąt radiowozów i kilkuset zbrojnych,
to niech bilet na taki mecz kosztuje 500 zł.


Niekoniecznie. W środę byłam na meczu. Wprawdzie na niewielkim stadionie, ale ludzi nie brakowało. By uniknąć zadymy po, organizatorzy plus policja ''wsadzili'' gości do autobusów i dopiero po ich odjeździe pozwolono nam opuścić nasze sektory. Co ciekawe, młodzież miał wstęp bezpłatny. Można? Można..Kwestia organizacji.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
Szykanowani kibole.

http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 12:55 
Witaj. Miło Cię widzieć.


Pytasz dlaczego? Myślę, że czynników jest wiele, przede wszystkim agresja wśród społeczeństwa. Ona rośnie. Małolaty nie mają prawidłowych wzorców, tworzą się subkultury i zadyma gotowa. Niekoniecznie muszą to być ultrasi, dawniej byli to skinheadzi i punki. I tu my, w sensie społeczeństwa właśnie, nie zdajemy egzaminu, coś ewidentnie robimy źle.
Inną kwestią jest niechlubna tradycja polegająca na tym, że trzeba sobie dokopać po meczu. Tam gdzie jest adrenalina, emocje, wystarczy iskra.
Kolejna z przyczyn to idioci w szeregach. Napompowani sterydami, silni, którzy jak napisano wyżej przychodzą nie tyle na mecz, co na sparing. Ale takich znajdziesz wszędzie, wśród użytkowników dróg, na dyskotekach, forach internetowych :).
W policji również.
Następna rzecz to czarny pijar, propaganda. Przez moment sama jej uległam i chociaż nie jestem osobą tchórzliwą miałam niejakie obawy przed uczestnictwem w imprezie. Widziałeś materiał telewizyjny o kibicach Ruchu? Temat jest mi niejako bliski więc obejrzałam dwukrotnie. Jak tam przedstawiono Chorzów? Jak wylęgarnię patologii, w dużym skrócie;slamsy, bezrobocie i oszczane kamienice. A to nieprawda, bo Chorzów jest pięknym, pełnym urokliwych zakamarków miastem. Ludzie są w nim tacy sami jak w każdym innym miejscu, a owo bezrobocie nie jest domeną tylko Chorzowa. Ktoś kto nigdy w nim nie był ma jednak utrwalony obraz.
Nie każdy kibic jest bezmózgim prymitywem. Ale tak własnie przedstawiają to media. Wiesz, mam w rodzinie sportowca. Facet jest inteligentny, ale i wielki, w bicku ma tyle co ja w udzie razy dwa. I mimo, że jest stosunkowo znanym sportowcem czasem spotyka się z opiniami; o idzie steryd, abs, bezmózg itp..
Czemu o tym piszę? Ano dlatego, że ludzie, szczególnie ci prości, bardzo szybko ulegają stereotypom i sugestii.
Na zakończenie nie sposób pominąć roli policji. Znam to środowisko i wierz mi, że patałachów z przerostem ego i wśród policjantów nie brakuje. Często prowokują, reagują niewspółmiernie do sytuacji, kolokwialnie ujmując czepiają się. To też ma wpływ. O przeszkoleniu nie będę pisała, bo to temat rzeka, ale w akcjach często biorą udział funkcjonariusze jeszcze w trakcie szkolenia. O błąd zatem nie trudno.
Nie bronie tutaj kibiców, uważam że długo pracowali na swoją opinię. Ale bądźmy sprawiedliwi, obecna sytuacja jest składową wielu czynników. Tępmy chuliganów, w parkach, na meczach, na ulicach, oni są wszędzie. Nie tylko wśród kibiców.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 13:34 
Kurcze, nie mam pojęcia. Ale tak jest na całym świecie. Kojarzysz derby Rzymu (Roma zremisowała z Lazio - 1:1) ?
Nasi kibole to pikuś przy tym, co tam się działo.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 14:16 
Jest to jakaś teoria, ale czy do końca prawdziwa? Waham się. Popatrz co dzieje się w szkołach ponadpodstawowych. Narko, alko, agresja. Czy możemy więc założyć, że bydło wyparło normalnych uczniów? No nie. A jednak nasze roczniki jakoś nie wyobrażają sobie byśmy my mogli zachowywać się w podobny sposób.
Po prostu świat się zmienia, ludzie. Być może kibice są barometrem tych zmian.
Jest ich wielu, pochodzą z różnych środowisk, są widoczni. Może to jest tak, że ludzkość ogółem się zbydlęciła (jest takie słowo :)) ale zauważamy to dopiero przy okazji większych imprez? No i co tu dużo mówić, przy kilku tysiącach zdrowych, silnych nosicieli testosteronu trudno o stoicki spokój. Tacy już jesteście Panowie :)


Obejrzyj dokument Partyzanci Czerwonej Gwiazdy, może nico inaczej spojrzysz na kibiców.


Na górę
  
 
Post: 05 cze 2015, 14:47 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 10:15
Posty: 142
Cytuj:
Napompowani sterydami, silni,


Agafia to Że są silni i pakują to żadna zaleta.
Mam Ci wkleić jak wyglądają stadiony i miasto po wizycie silnych kiboli?
Co się działo w Knurowie po śmIreci kibola co ten policjant miał zrobić? A co mają znaczyć te ustawki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group