forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 7:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 sie 2015, 18:18 
Cytuj:
Potrafię zrozumieć, że prawdopodobieństwo wystąpienia poszczepiennych efektów ubocznych jest większe, niż zarażenie się chorobą przed którą podobno szczepionka ma chronić.
Uważam, że to mit.
Powikłania poszczepienne to sporadyczne przypadki. Weźmy pod uwagę szczepienie przeciwko wirusowi HPV. Skutki uboczne występują w stosunku 1 na 10 000. Na raka szyjki macicy ( a nie tylko ten jest wywoływany przez wirus brodawczaka) zapada około 500 000 kobiet. Co 20 minut jedna z nich umiera.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A co panie sądzą o profilaktycznym ucinaniu sobie cycków?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sie 2015, 18:29 
st1111 pisze:
A co panie sądzą o profilaktycznym ucinaniu sobie cycków?

Ten process okresla sie mianem masektomii. Jesli geny BRCA1 lub BRCA2 wykaza mutacje w kierunku poddatnosci na raka piersi, kobieta ma prawo decydowac czy chce poddac sie zabiegowi masektomii czy nie. W srodowisku demokratycznym taka kobieta nie powinna byc pod zadna presja podejmujac ta OSOBISTA decyzje.

Dziekuje AGAFIO za dane :D

"Dzieci to nie kandydaci na ludzi. To ludzie." - Janusz Korczak


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 18:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Słuchajcie i czytajcie wszyscy,bo dwa razy nie będę powtarzać.
Zanim coś tu napiszecie,zastanówcie się jaki jest tytuł wątku.
Bo Urban chyba nie zajmuje się waszymi,
kurwa,urodzinami,bolączkami,ucinaniem tego lub owego,
dopierdalaniem użytkownikom,a potem to opisze w gazecie,której i tak nie czytacie!
Tym bardziej nie będzie opowiadał pudlowi Azorowi i kotom Daniszewskiej!
Wont mi stąd z pierdołami!

Pisać w temacie,albo będzie niebyt z waszymi pierdołami!

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sie 2015, 18:49 
st1111 pisze:
A co panie sądzą o profilaktycznym ucinaniu sobie cycków?



Nie wiem, szczerze mówiąc to drastyczna, jak dla mnie sytuacja. Usunięcie piersi chorobowo zmienionej, dla kobiety musi być dramatem, dla mnie niewyobrażalnym. A piersi zdrowych, zagrożonych chorobą, pewnie jeszcze większym. Z tym ,że łatwiej to zrobić kobiecie, którą stać na najlepszą plastykę, po której zostanie milimetrowa ranka, niż kobietom, które latami muszą zbierać na rekonstrukcję. Reasumując, będąc na miejscu Angeliny, prawdopodobnie zrobiłabym to samo. Tu w końcu gra o życie się toczy.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 18:50 
Cytuj:
Tym bardziej nie będzie opowiadał pudlowi Azorowi i kotom Daniszewskiej!
Wont mi stąd z pierdołami!


Może masz rację. Może moderator utworzy wątek i przeniesie do niego nasze posty?


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 19:33 
AGAFIA pisze:
Mnie obchodzą. Moje dzieci są zdrowe, mogą być szczepione i to robimy. Ale są dzieci, które z różnych powodów, szczepieniom nie mogą być poddawane. I takie dzieci, są szczególnie narażone na ciężkie powikłania, a nawet śmierć, tylko dlatego, że jakaś szalona mamuśka postanowiła nie szczepić swojego zdrowego dziecka na zakaźne. Taki dzieciak dostaje różyczki, odry, ospy i zaraża rówieśnika, który z powodów astmy, chorób autoimmunologicznych zaszczepiony być nie mógł. Dzieciak pierwszy, jeszcze może poradzić sobie z chorobą, choć powikłania mogą być straszne. Dzieciak drugi, jest bez szans.


Czy niezaszczepione dziecko jest nosicielem choroby, którą zaraża zaszczepione dzieci?
Czy wszyscy dorośli w twoim otoczeniu przestrzegają kalendarza szczepień? Mam na myśli odnawianie szczepień.

Co do tematu odbierania dzieci rodzicom, którzy decydują się na rezygnację z obowiązkowych szczepień, to byłem dziś w punkcie szczepień. Dzwonili w ubiegłym tygodniu, bo trzeba było uzupełnić papiery.
Wypełniłem kolejny formularz, w którym uzasadniłem naszą decyzję. Pielęgniarka podyktowała mi formułkę, w której poinformowałem zainteresowanych, że odpuszczamy sobie szczepienia do odwołania (poprzednio było na pół roku) i zgłosimy się do punktu szczepień, gdy zmienimy zdanie. To zapewni nam spokój w tym temacie i nikt nie będzie nas nachodził. Żadne sądy, wywiady ani inne MOPSy.


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 19:34 
Ja jeszcze tylko uzupelnie istniejacy dialog, ze przez uzycie terminu "pytanie" mialam na mysli standardowa kwestie dla przykladu w szpitalu na pogotowiu, gdzie wszystkie kobiety w wieku 10-60 lat personel medyczny pyta o ostnienie potencjalnej ciazy, gdyz ten stan wplywa na sposob leczenia.

Dzieki Hapalic. Juz "umykam" :)


Na górę
  
 
Post: 04 sie 2015, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
AGAFIA pisze:
Moje dzieci są zdrowe, mogą być szczepione i to robimy.


Ja nawet ostatnio widziałem dwa psy szczepione. Dupami. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sie 2015, 19:45 
A ja widzialam powyzej pietnascie. I takie jakies rozszczekane byly. Czy "szczepione" odbytnicami czy nie, to jest szeroki temat w zaleznosci od percepcji indywidualnej lub grupowej terminologii umownej "szczepione". :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group