PDA

Zobacz pełną wersję : Rosjo, Ja Cię przepraszam

Strony : 1 2 3 [4] 5

starykizior
30-09-2012, 02:14
Wiadomo, że Waligórski. Równie dobrze mógł to wysmażyć Chyła.

Chyła nie, zbyt ostry jak na niego. To styl Waligórskiego.
A tak w ogóle to zobaczcie co się dzieje na "Iraku...". Mamy tam gremium naszych rodzimych Breivików nawołujących do wojny z islamem. No miodzio-lodzio.

golem
30-09-2012, 07:08
Ja już maczętę mam naszykowaną. Rosja najlepiej sobie radzi ze szmatogłowymi. Za to ją podziwiam.

słodkapanna
30-09-2012, 15:51
Kiziorze, rozsądku więcej po Tobie oczekiwałam. Kto nawołuje do wojny z islamem????!Liczebność muzułmanów wzrasta, i będą tego konsekwencje, chcemy, czy nie.I to raczej oni strzelają do innowierców, nie innowiercy do nich.

DWPL
30-09-2012, 17:46
Kiziorze, rozsądku więcej po Tobie oczekiwałam. Kto nawołuje do wojny z islamem????!Liczebność muzułmanów wzrasta, i będą tego konsekwencje, chcemy, czy nie.I to raczej oni strzelają do innowierców, nie innowiercy do nich.

Bo widzisz... moderować teraz sytuację to jest zbrodnia, nawoływanie do mordu (nieważne co napiszesz) i ideologiczny fanatyzm.

Ale...

...jeżeli się nie zrobi teraz nic i w przyszłości islam pochłonie wszystko zarzucając kajdany na cały świat to jest zupełnie ok...

...bo nikt z tych czułych serduszek nie będzie najprawdopodobniej już żył... umrą bardziej święci od papieża i kij jaki świat pozostawią po sobie. Ale za to będą niefanatyczni, nienienawistni, bezideologiczni... i to się słodka liczy a nie jakieś tam, że kobieta w worku chodzi albo ją kwasem obleją.

Komandor
30-09-2012, 18:35
Jak lubi to niech chodzi! Jak nie lubi a jest w kraju gdzie obowiązują równe prawa dla kobiet to od wyegzekwowania jej praw są policja, prokuratura i sądy. Tak samo jak do ukarania sprawców oblania kwasem i innych zbrodni.
Nikt nie twierdzi że na gruncie islamu nie jest popełnianych wiele zbrodni. Tak samo zresztą jak na gruncie katolicyzmu, judaizmu, hinduizmu i wielu innych izmów.
Do tego jak Ci ludzie rządzą się u siebie nam wara. Wystarczy już krucjat w imię narzucania lepszego świata i moralności. Nulle też twierdzą ze ich misjonarze mordując 20 milionów Indian i niszcząc ich kulturę uratowali ich od złej fałszywej wiary i zakazali odrażających zwyczajów składania ofiar z ludzi i wielu innych barbarzyństw i przesądów.

U nas sprawa też jest prosta. Ci ludzie są rezydentami lub nawet obywatelami w krajach w których obowiązują pewne zasady prawne. I jak każdy obywatel nie ważne czy katolik czy Hindus czy Żyd ma się do nich stosować. I jeśli złamie prawo to ma za to odpowiadać.
Wyłapywanie zaś drastycznych scen i opisów jakie zaistniały w miliardowej prawie społeczności aby przyprawić jej odrażającą mordę jest zwykłym sianiem nienawiści u swoich i u tamtych. Bo nienawiść rodzi nienawiść.
To tak jakby podniecając się drastycznymi szczegółami opisać zamordowanie tych dzieci w Pucku (i innych tego typu zdarzeń - spalenie bezdomnych żywcem, nastolatki po uprzednim zgwałceniu, kiszenie dzieci w beczkach, zatłuczenie łopatami człowieka w ramach samosądu - co jest oczywista bardziej cywilizowane od kamieniowania) i na tej podstawie postarać się wykazać dzikość Polaków i to najprawdopodobniej chrześcijan. Odpowiednio dobierając i selekcjonując podobne opisy też można pokazać światu jakie to wielkie zagrożenie płynie od polskiej słowiańskiej dziczy.

I proszę nie nazywać mnie czułym serduszkiem. Nie jestem nim i nigdy się nie nie kreowałem na miłującego świat pacyfistę. Dostrzegam zagrożenie płynące ze strony agresywnego islamu i islamistów i uważam, ze należy mu się przeciwstawić. Ale nie siejąc nienawiść i wzbudzając w ludziach żądzę mordu.
Od tego jest prawo. I wystarczy je bezwzględnie przestrzegać w stosunku do wszystkich obywateli. Bez okoliczności łagodzących w postaci ich wyznania czy zwyczajów kulturowych. I dotyczyć to ma wszystkich. jak Żyd, chce żreć koszerną jagnięcinę, której pozyskanie jest sprzeczne z naszym prawem, to niech sprowadza ją sobie z Izraela a jak mu wychodzi za drogo to niech tam wypierdala. Podobnie Sikh, który nie chce zdjąć turbana jeżeli tego wymagają procedury bezpieczeństwa i kontroli na lotnisku. I chuj mnie obchodzi, że to dla niego ujma. I tak samo nie ma tłumaczenia dla cygana wydającego za mąż 12, 13 letnią córką i muzułmanina, który akurat musi się pomodlić w godzinach pracy gdy ja czekam przed okienkiem na załatwienie sprawy.
Ale poddani restrykcjom administracyjnym czy karze powinni być konkretni sprawcy a nie cała społeczność w ramach odpowiedzialności zbiorowej.
Ale jak faktycznie jakaś społeczność wyznaniowa, etniczna czy jakakolwiek inna próbowała by nam narzucić coś przemocą i brutalną siłą to miał bym najmniejszych skrupułów pociągnąć po chujach z kalacha. Ale nie prewencyjnie i nie do wszystkich w ogóle tylko do tych co przemocy w stosunku do mnie, rodziny, sąsiadów, współobywateli się aktywnie dopuścili...

starykizior
30-09-2012, 18:45
Nie mam czułego serduszka. Jestem starym wrednym nieczułym sukinsynem, ale patrzę na świat inaczej. Nie z punktu widzenia obrony "cywilizacji zachodniej czy łacińskiej" cokolwiek to znaczy. Ja patrzę na świat z punktu widzenia genetyki i ewolucji, a także przemijania i odradzania się na nowo. Prawa ewolucji są bezwzględne. Nowe zastępuje stare. Nie zawsze lepsze czy sprawniejsze, wtedy natura poprawia błędy i eliminuje nie przystające elementy. Imperia powstają i upadają, religie rodzą się i umierają. Kiedyś padnie chrześcijaństwo i islam. Islam jest najmłodszą religią więc się rozpycha, ale przyjdzie jego czas.
Reaguję alergicznie na wszelkie przejawy ksenofobii i rasizmu. Mieliśmy tu takich "cywilizatorów" przez 5 lat i pokazali co potrafią.

słodkapanna
30-09-2012, 18:57
Czas islamu nadchodzi, to właśnie starałam się przekazać.Nic na to nie poradzimy.

DWPL
30-09-2012, 19:15
Jak lubi to niech chodzi! Jak nie lubi a jest w kraju gdzie obowiązują równe prawa dla kobiet to od wyegzekwowania jej praw są policja, prokuratura i sądy. Tak samo jak do ukarania sprawców oblania kwasem i innych zbrodni.
Nikt nie twierdzi że na gruncie islamu nie jest popełnianych wiele zbrodni. Tak samo zresztą jak na gruncie katolicyzmu, judaizmu, hinduizmu i wielu innych izmów.
Do tego jak Ci ludzie rządzą się u siebie nam wara. Wystarczy już krucjat w imię narzucania lepszego świata i moralności. Nulle też twierdzą ze ich misjonarze mordując 20 milionów Indian i niszcząc ich kulturę uratowali ich od złej fałszywej wiary i zakazali odrażających zwyczajów składania ofiar z ludzi i wielu innych barbarzyństw i przesądów.
Czego zrozumieć nie możesz to to, że taka postawa jaką prezentujecie doprowadzi do tego, że nie będzie równych praw. Prawo się zmieni bo będą grozić zamieszki czy zamachy i dla świętego spokoju się przymusi. I tradycyjnie już ani słowa nie wspomniałem aby kogoś tam pacyfikować czy się wtrącać. Wniosek, że jak się chce coś bardzo zobaczyć to się i zobaczy.

U nas sprawa też jest prosta. Ci ludzie są rezydentami lub nawet obywatelami w krajach w których obowiązują pewne zasady prawne. I jak każdy obywatel nie ważne czy katolik czy Hindus czy Żyd ma się do nich stosować. I jeśli złamie prawo to ma za to odpowiadać.
Wyłapywanie zaś drastycznych scen i opisów jakie zaistniały w miliardowej prawie społeczności aby przyprawić jej odrażającą mordę jest zwykłym sianiem nienawiści u swoich i u tamtych. Bo nienawiść rodzi nienawiść.
Z respektowaniem prawa są problemy co było już naświetlane WIELOKROTNIE.

Wyłapywanie drastycznych scen... a ile ty byś ich chciał aby w końcu przyznać rację?!?! Ja pierdolę jak dziesięć kobiet dostanie kwasem czy kamieniem to reszta się jakoś chyba nauczy jak się ma zachowywać... natomiast przyzwolenie na takie coś w ichnim społeczeństwie i brak jakiejkolwiek zadumy pod względem moralnym trochę przeraża.

Co do mordy islamu to proszzzę... jest wiele islamów i wiele ludzi, którzy tą religię praktykują. I wielu z nich uciekło do Europy przed co bardziej wrogimi i radykalnymi odłamami, ale teraz Europa w imię czegoś tam bo nawet nie wiem jak tą postawę nazwać zaprzepaszcza niebezpieczeństwo jakie ci ludzie podjęli.

To tak jakby podniecając się drastycznymi szczegółami opisać zamordowanie tych dzieci w Pucku (i innych tego typu zdarzeń - spalenie bezdomnych żywcem, nastolatki po uprzednim zgwałceniu, kiszenie dzieci w beczkach, zatłuczenie łopatami człowieka w ramach samosądu - co jest oczywista bardziej cywilizowane od kamieniowania) i na tej podstawie postarać się wykazać dzikość Polaków i to najprawdopodobniej chrześcijan. Odpowiednio dobierając i selekcjonując podobne opisy też można pokazać światu jakie to wielkie zagrożenie płynie od polskiej słowiańskiej dziczy.Tyle, że mord dzieciaków w Płucku jakieś tam reperkusje miał, a także odzew w społeczeństwie. Czy tamte wydarzenia miały?

I proszę nie nazywać mnie czułym serduszkiem. Nie jestem nim i nigdy się nie nie kreowałem na miłującego świat pacyfistę. Dostrzegam zagrożenie płynące ze strony agresywnego islamu i islamistów i uważam, ze należy mu się przeciwstawić. Ale nie siejąc nienawiść i wzbudzając w ludziach żądzę mordu.

Od tego jest prawo. I wystarczy je bezwzględnie przestrzegać w stosunku do wszystkich obywateli. Bez okoliczności łagodzących w postaci ich wyznania czy zwyczajów kulturowych. I dotyczyć to ma wszystkich. jak Żyd, chce żreć koszerną jagnięcinę, której pozyskanie jest sprzeczne z naszym prawem, to niech sprowadza ją sobie z Izraela a jak mu wychodzi za drogo to niech tam wypierdala. Podobnie Sikh, który nie chce zdjąć turbana jeżeli tego wymagają procedury bezpieczeństwa i kontroli na lotnisku. I chuj mnie obchodzi, że to dla niego ujma. I tak samo nie ma tłumaczenia dla cygana wydającego za mąż 12, 13 letnią córką i muzułmanina, który akurat musi się pomodlić w godzinach pracy gdy ja czekam przed okienkiem na załatwienie sprawy.
Ale poddani restrykcjom administracyjnym czy karze powinni być konkretni sprawcy a nie cała społeczność w ramach odpowiedzialności zbiorowej.
Ale jak faktycznie jakaś społeczność wyznaniowa, etniczna czy jakakolwiek inna próbowała by nam narzucić coś przemocą i brutalną siłą to miał bym najmniejszych skrupułów pociągnąć po chujach z kalacha. Ale nie prewencyjnie i nie do wszystkich w ogóle tylko do tych co przemocy w stosunku do mnie, rodziny, sąsiadów, współobywateli się aktywnie dopuścili...

Hehehe... czyli jesteś jak czysty i golem, tylko różnicie się skalą rozpoznania problemu... dla nich narzucanie nam siłą rzeczy albo sie zaczyna albo zacznie, a dal ciebie to jakiś abstrakcyjny problem z daleka od domu. Nie rozumiem więc tej nagonki na nich gdziekolwiek nie napiszą.

Bo rozumiem, że koncept cichego eksportu wojowniczego islamu do Europy aby potem wziąć nas z zaskoczenia jest całkowicie nieprawdopodobny?

Nie mam czułego serduszka. Jestem starym wrednym nieczułym sukinsynem, ale patrzę na świat inaczej. Nie z punktu widzenia obrony "cywilizacji zachodniej czy łacińskiej" cokolwiek to znaczy. Ja patrzę na świat z punktu widzenia genetyki i ewolucji, a także przemijania i odradzania się na nowo. Prawa ewolucji są bezwzględne. Nowe zastępuje stare. Nie zawsze lepsze czy sprawniejsze, wtedy natura poprawia błędy i eliminuje nie przystające elementy. Imperia powstają i upadają, religie rodzą się i umierają. Kiedyś padnie chrześcijaństwo i islam. Islam jest najmłodszą religią więc się rozpycha, ale przyjdzie jego czas.
Reaguję alergicznie na wszelkie przejawy ksenofobii i rasizmu. Mieliśmy tu takich "cywilizatorów" przez 5 lat i pokazali co potrafią.
To dlaczego tak najeżdżasz na resztę userów? Przecież ewolucja to też między innymi konfrontacja i to często fizyczna, nie tylko cywilizacyjna. Trochę konsekwencji...

Co do imperiów to wyobraźnia człowieka ma problemy aby przyjąć, że nasz twór może być trwały... po części dla tego, że jest niemożliwym aby jakikolwiek człowiek tego doświadczył. Ale myślę, że jest to całkowicie osiągalne...

Co to za cywilizatorowie?

Komentarz: No mamy jednego usera, który twierdzi, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni i drugiego, który twierdzi że zmieni się wszystko... po prostu świetnie :lol:

czysty
30-09-2012, 19:17
(...)
A tak w ogóle to zobaczcie co się dzieje na "Iraku...". Mamy tam gremium naszych rodzimych Breivików nawołujących do wojny z islamem. No miodzio-lodzio.

Lodzio to se z muzułmanami.
Może oderwą się dla Ciebie od swojej rodzinnej, z ojca na syna
przechodzonej kozy.
Może.

Jestem starym wrednym nieczułym sukinsynem - napisałeś.
He, pisz se dalej.

Komandor
30-09-2012, 19:31
Nie wiem czemu ta rozmowa przeniosła się do przebaczania Rosji.

DWLP. Różnica między mną a Czystym jest taka, że czysty chciałby wymordować jak leci winnych i niewinnych tylko dlatego, że wierzą w jakiegoś Allaha. Ja natomiast chcę dać odpór tylko i wyłącznie agresorom zostawiając w spokoju spokojnie żyjąca kobietę z mężem nawet jak łazi w czarnej chuście.
I dlatego nie mam problemów np "więzieniami" CIA w Polsce gdzie przetrzymywano czasowo ludzi co do których były uzasadniane podejrzenia aktywnej terrorystycznej walki. Nigdy tez w wątku "Nasze w Afganistanie" nie żaliłem się losem biednych mordowanych cywili i dzieci w Kabulu - bo pierwsze nie są mordowni przez siły koalicji chociaż czasami się zdarza, ze giną przypadkowo, jak to na wojnie.
Z tym większym więc zdziwieniem czytuje tych samych ludzi odżegnujących od czci i wiary naszych żołnierzy na misjach. plujących na Millera za Szymany i jednocześnie lekką ręką przechodzących do jazdy po islamie i roztaczania wizji zagłady naszej rasy i cywilizacji.

golem
30-09-2012, 19:34
Przepraszam bardzo ale obwiniam nie żołnierzy, a naszych pojebanych polityków. W końcu żołnierz jedzie tam gdzie go wyśle cywilny zwierzchnik.
Skoro taka zmiana nastąpi to mamy się położyć na wznak i dać zarżnąć?

Komandor
30-09-2012, 19:39
To nie było o Tobie. Więcej ludzi się wypowiadało w podobnym anty-islamskim duchu np w wątku: "Kolejny meczet w Warszawie" jednocześnie histerycznie reagując na więzienia CIA i rzekome bestialstwa naszych najemnych żołdaków w Afganistanie.

czysty
30-09-2012, 19:54
DWLP. Różnica między mną a Czystym jest taka, że czysty chciałby wymordować jak leci winnych i niewinnych tylko dlatego, że wierzą w jakiegoś Allaha.
Ja natomiast chcę dać odpór tylko i wyłącznie agresorom zostawiając w
spokoju spokojnie żyjąca kobietę z mężem nawet jak łazi w czarnej chuście.
(...)
Z tym większym więc zdziwieniem czytuje tych samych ludzi odżegnujących od czci i wiary naszych żołnierzy na misjach. plujących na Millera za Szymany i jednocześnie lekką ręką przechodzących do jazdy po islamie i roztaczania wizji zagłady naszej rasy i cywilizacji.

Łżecie Komandorze!

Od zawsze wspieram wysiłek wojenny naszych żołnierzy w Afganistanie bo to oznacza, że w Europie nie wybuchają islamskie bomby.

Od zawsze wytykam Palikotowi, ze wysłał Biedronia z misją specjalną do
muzułmańskich fanatyków religijnych islamskich terrorystów w sprawie
odszkodowania za domniemane Szymany.

Czujcie się, Komandorze, oplutym!

Komandor
30-09-2012, 19:58
Przeczytaj wyjaśnienie dla Golema.

starykizior
30-09-2012, 20:08
Sam nie wiem czemu ale awantura o islam i jej uczestnicy przenieśli się na ten wątek, więc pisałem tutaj. Na Iraku czuję będzie teraz o Rosji.
Odnośnie meritum sprawy wiem swoje i nie łapać mnie za słowa wyrwane z kontekstu.

czysty
30-09-2012, 20:19
Sam nie wiem czemu ale awantura o islam i jej uczestnicy przenieśli się na ten wątek, więc pisałem tutaj. Na Iraku czuję będzie teraz o Rosji.
(...)

Bo islam to temat nośny i wywołuje emocje.
Nawet userzy, którzy zamiast twarzy mają spluwaczki to rozumieją.

Edmund Bared
30-09-2012, 20:26
Jak się chce to się zawsze zwiazki znajdzie. Ja widzę. Mozliwa jest koncepcja ataku Islamu z zachodu z Niemiec ( turcy) – Teoria DWPL. Golem uważa, że Rosjanie dają sobie radę z islamem.
Więc wypadkową jest !-nadzieja w Rosji.
J

golem
30-09-2012, 20:26
Bo islam to temat nośny i wywołuje emocje.
Nawet userzy, którzy zamiast twarzy mają spluwaczki to rozumieją.

Czysty daj sobie spokój z wyzwiskami. Jesteś wystarczająco bystry i inteligentny aby sobie bez nich radzić. Nie musisz popełniać moich błędów.

Cześć Bared . W Turkmenistanie dali sobie radę z takim mułłą a pod jego domem znaleziono podziemne kondygnacje z uwięzionymi osobami. Rosjanie się zaopiekowali mułłą odpowiednio. Mają doświadczenie.

Thorunczyk
30-09-2012, 20:28
Więc wypadkową jest !-nadzieja w Rosji.

Rosja jest jak Matka Boska - w niej cała nasza nadzieja :lol:

starykizior
30-09-2012, 20:31
Oooo, Thor bardzo nam Ciebie brakowało.:drink:

DWPL
30-09-2012, 21:25
Nie wiem czemu ta rozmowa przeniosła się do przebaczania Rosji.

DWLP. Różnica między mną a Czystym jest taka, że czysty chciałby wymordować jak leci winnych i niewinnych tylko dlatego, że wierzą w jakiegoś Allaha. Ja natomiast chcę dać odpór tylko i wyłącznie agresorom zostawiając w spokoju spokojnie żyjąca kobietę z mężem nawet jak łazi w czarnej chuście.
I dlatego nie mam problemów np "więzieniami" CIA w Polsce gdzie przetrzymywano czasowo ludzi co do których były uzasadniane podejrzenia aktywnej terrorystycznej walki. Nigdy tez w wątku "Nasze w Afganistanie" nie żaliłem się losem biednych mordowanych cywili i dzieci w Kabulu - bo pierwsze nie są mordowni przez siły koalicji chociaż czasami się zdarza, ze giną przypadkowo, jak to na wojnie.

Czemu się przeniosła?
Winni są starykizior i słodkapanna... pod stienku!

Nie zawsze ta chęć obrony z twoich postów wynika... co najwyżej będzie się trzeba zgodzić, że się w pewnych sprawach nie zgadzamy :lol: :drink:

golem
30-09-2012, 21:36
Różnić się się jest rzeczą piękną powiedział malczik diewoczku jebiotsa.

Edmund Bared
30-09-2012, 21:50
Katarzyna Alieksiejewna nie może zasnąć męczona przez gorące myśli, Stanisław August leżąc obok rozmyśla o sensie życia. Katarzyna nie wytrzymuje, zrywa się z łoża i dzbanem zaczyna walić w zegar.
- Co robisz Pani? - ze zdumieniem woła Stanisław.
- Jak to co? Chcę by chociaż jedna rzecz w tym pokoju stała!

golem
30-09-2012, 21:52
Dobre Edziu. Kurde sprzedam to.

semprus
30-09-2012, 22:09
oj Żółty ty to wiesz jak cos zabawnego powiedziec,kurcze no wiesz..

moouha
01-10-2012, 06:28
Rosja jest jak Matka Boska - w niej cała nasza nadzieja :lol:

Moglaby byc, gdyby zawarla sojusz z Chinami, tylko Chiny sojuszy nie zawieraja. :pijany:

Komandor
01-10-2012, 11:39
Czemu się przeniosła?
Winni są starykizior i słodkapanna... pod stienku!

Nie zawsze ta chęć obrony z twoich postów wynika... co najwyżej będzie się trzeba zgodzić, że się w pewnych sprawach nie zgadzamy :lol: :drink:

Uważasz, że te podejrzenia nie były uzasadnione? To co robił młody Saudyjczyk,
czy urodzony już w Europie muzułmanin (Anglik), w kraju objętym zawieruchą wojenną z którym ani rodzinnie, ani narodowościowo ani... nic go nie łączyło? Na wycieczkę krajoznawczą sobie pojechali z biurem podróży w ofercie last minute? Posagi buddy pooglądać i się pomodlić przed nimi?

DWPL
01-10-2012, 14:04
Żeby go gdzieś wywieźć i torturować z tego powodu (no bo jeździ po świecie)? Aż się przyzna do wszystkiego co sobie śledczy zażyczy? A pewno...

Ten człowiek równi dobrze mógłby być niewinny, ale mnie się nawet nie o to rozchodzi...

Jestem kompletnie przeciw dawaniu Amerykanom jakichkolwiek baz lub obiektów do używania na terenie naszego kraju. Jeżeli mają kogoś komu terroryzm został już udowodniony to jak najbardziej mogą go sobie przekazać do naszego wiezienia na przechowanie co by samolot zatankować przespać się itp. itd. czyli cele logistyczne.

Ale skoro te jebane skurwysyny mają w prawie zapisane iż nie można ludzi torturować na terenie USrA to niech sobie gościa wsadzą na swój jebany lotniskowiec i torturują na wodach międzynarodowych zamiast wycierać sobie dupę innymi krajami.

Skorpion 13
01-10-2012, 14:07
Pokład lotniskowca stanowi w tym wypadku terytorium USA i podlega USrajskiej jurysdykcji.
Stąd patent na Guantanamo i inne ,,czarne dziury".
Należy po prostu mniej serwilistycznie podchodzić do zachcianek WB.

DWPL
01-10-2012, 14:18
Ano, przypomniało mi się...

No to niech im Blackwater podnajmie jakiś stary kontenerowiec z banderą z jakiegoś zadupia i sprawa rozwiązana.

golem
01-10-2012, 14:20
Ano, przypomniało mi się...

No to niech im Blackwater podnajmie jakiś stary kontenerowiec z banderą z jakiegoś zadupia i sprawa rozwiązana.

Po paru aferach Blacwater musiało nazwę zmienićhttp://forum.nie.com.pl/images/icons/icon10.gif

bo się okazało, że to naprawdę mętne wody...

DWPL
01-10-2012, 15:24
Blackwater nazwę zmieniło? :D To cuś porządnego musiało walnąć... podejrzewam, że o pieniądz chodzi...

moouha
01-10-2012, 15:27
Teraz to sie Academi nazywa.

zbyszekzet
01-10-2012, 15:53
Akademia Pana Kleksa?:lol:

golem
01-10-2012, 17:00
Blackwater nazwę zmieniło? :D To cuś porządnego musiało walnąć... podejrzewam, że o pieniądz chodzi...

Afery w Iraku. Rządzili się jak mafia, porywali ludzi, mordowali jak chcieli, byli tak bezkarni, że aż nawet kolaboranci mieli ich dość.
Obecna nazwa to Academi. Zakładają na słupy spółki córki takie jak XE Services LLC i działają dalej.

moouha
01-10-2012, 18:52
No to Ruskie z Gruzinami sie chyba zbliza nieco, bo podobno w wyborach opozycja bierze wszystko.
(dla wybitnie inteligentnych: gruzinska opozycja)

czysty
02-10-2012, 23:07
Żeby go gdzieś wywieźć i torturować z tego powodu (no bo jeździ po świecie)? Aż się przyzna do wszystkiego co sobie śledczy zażyczy? A pewno...
(...)
Jestem kompletnie przeciw dawaniu Amerykanom jakichkolwiek baz lub obiektów
do używania na terenie naszego kraju.
(...)

Pokład lotniskowca stanowi w tym wypadku
terytorium USA i podlega USrajskiej jurysdykcji.
Stąd patent na Guantanamo i inne ,,czarne dziury".
Należy po prostu mniej serwilistycznie podchodzić do zachcianek WB.

Skąd u Panów taka niechęć do przyjmowania zeznań od islamskich terrorystów.
Zeznań, które może Wam lub Waszym rodzinom już uratowały życie.
Jakieś kulturowe ochy i achy? Czy cóś?

Może zaczniecie, wzorem Palikota i Biedronia o skrwawionych rękach Milera się rozpisywać?

cleopatra
02-10-2012, 23:54
tak jest panie czysty, torturowac to my ale nie nas. Do gazu z tymi terrorystami, polnishe, ups, Arabs banditen!

DWPL
03-10-2012, 01:46
Skąd u Panów taka niechęć do przyjmowania zeznań od islamskich terrorystów.
Zeznań, które może Wam lub Waszym rodzinom już uratowały życie.
Jakieś kulturowe ochy i achy? Czy cóś?

Może zaczniecie, wzorem Palikota i Biedronia o skrwawionych rękach Milera się rozpisywać?"Przyjmowanie zeznań"? A cóż to za nowomowa?

Nie chrzań pan, że jankesi o cokolwiek poza własnymi dupami dbają, już nawet w ogóle nie sugeruj, że komukolwiek w Polsce to życie uratowało. Cudem jest, że mimo iż jesteśmy u nich na smyczy to jako takie stosunki się udaje utrzymywać z ludnością miejscową i nie życzę sobie aby ktokolwiek zrobił cokolwiek aby to narazić. BO jak terroryści będą chcieli nam przysrać to wątpię aby ta podróba państwa kogokolwiek obroniła.

I tak nas dotknęły co najwyżej pojedyncze przypadki niemiłe no i oczywista śmierć żołnierzy, którzy się pałętają gdzie ich nie chcą... ale za to Hamerykańce mają regularną rozrywkę i już nawet sojusznicy, których jeszcze wczoraj trenowali dzisiaj już z nimi walczą. Co tam o ratowaniu żyć naszych rodzin żeś wspomniał panie czysty?

Polska podziemna
03-10-2012, 02:05
http://www.infotuba.pl/upload/article/778.JPG
W imieniu mieszkańców Stalowej Woli pozwolę sobie uczcić pamięć Wasyla Skopenki.

wa ma
03-10-2012, 03:16
W imieniu mieszkańców Stalowej Woli pozwolę sobie uczcić pamięć Wasyla Skopenki.
Do Archiwum Armii go. To unikat, jeszcze trochę a go wywiozą jak ten z Wołomina.

Kuropatkin
03-10-2012, 07:10
Ktoś powiedział, że naród, który niszczy swoje pomniki (a to jest pomnik) jest narodem barbarzyńców.
To o nas chyba....

GenekB
03-10-2012, 07:54
Tylko o Skopence nieliczni juz pamiętają.
Kiedyś główna ulicą Stalowej Woli była ul. Skopenki, zmieniona na jedyna słuszną – JPII. W Sandomierzu grób Skopenki był w reprezentacyjnym miejscu miasta, przed Bramą Opatowską - przeniesiono. Nie wspominajac już o wyścigu kolarskim szlakiem bojowym płk. Skopenki.
A ten czołg to chyba nie ze Stalowej Woli?

Niedzwiedz
03-10-2012, 09:35
Ktoś powiedział, że naród, który niszczy swoje pomniki (a to jest pomnik) jest narodem barbarzyńców.
To o nas chyba....

A ktoś inny,że naród który zapomina własna historię nie ma przyszłosci.
To tez chyba o nas.

Thorunczyk
03-10-2012, 19:42
To o nas chyba....

Ta kupa złomu to jakiś pomnik?

murgrabia
03-10-2012, 19:50
W Białymstoku zdjęto ładnie zachowany T-34. Stał na cokoliku, można było wejść do środka. Super rzecz dla dzieciaków (sam pamiętam tamte czasy).

A później nastał PiS...

A sztuka nowoczesna to co?

rusek
03-10-2012, 19:56

Ta kupa złomu uratowała świat przed niemiecką zarazą :mrgreen:

st1111
03-10-2012, 20:09
I co z tego że uratowała jak odszkodowania za babki dynama i zegarki nie wypłacili?

Thorunczyk
03-10-2012, 20:09
Alianci uratowali świat najpierw przed niemiecką a potem przed sowiecką zarazą.

st1111
03-10-2012, 20:11
Alianci uratowali świat najpierw przed niemiecką a potem przed sowiecką zarazą.

A to matoły na Discovery pokazują że to Stalin ich zmusił do otwarcia frontu.

Thorunczyk
03-10-2012, 20:21
No tak, przecież gdyby alianci odpowiednio wcześnie nie zareagowali, to by Stalin na Syberię pół świata zwiózł.

Niedzwiedz
03-10-2012, 20:30
No tak, przecież gdyby alianci odpowiednio wcześnie nie zareagowali, to by Stalin na Syberię pół świata zwiózł.

Toruś burzo inteligencji, Twój idol polaz na wschód po miód.
To dlaczego Stalin miał sobie odmówic przyjemności zebrania słodyczy?http://forum.nie.com.pl/images/smilies/1MLOTEK.GIF

rusek
03-10-2012, 20:31
Alianci nigdy nie potrafili przeciwstawić się Stalinowi i spełniali wszystko co on sobie zażyczył.

Thorunczyk
03-10-2012, 20:38
No proszę. Normalnie nie kanwie tego forum można śmiało napisać pracę doktorską z historii :)

st1111
03-10-2012, 20:38
No proszę. Normalnie nie kanwie tego forum można śmiało napisać pracę doktorską z historii :)

W Polsce ci jej nie wydadzą.

Thorunczyk
03-10-2012, 23:32
Może więc w Gruzji??

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/niepokojace-informacje-z-gruzji-poczatek-alarmu,1,5267546,wiadomosc.html

- Dochodzą nas sygnały, że jest to - niestety bardzo prawdopodobne - celowe i niezgodne z prawem działanie, które ma na celu doprowadzić do zmiany wyniku wyborów, w których Gruzini swobodnie wyrazili swoją wolę i zapewnić koalicji 3/5 głosów w parlamencie, co umożliwia zmianę konstytucji - mówi poseł Michał Szczerba w rozmowie z Onetem.

Kreml przejmuje władzę, jak widać uczciwie i demokratycznie, jak to zwykle bywa :lol:

- Najwyraźniej politycy opozycji, którzy szli do wyborów z hasłem demokratyzacji Gruzji, próbują teraz drogi na skróty, trzeba wyraźnie powiedzieć: nie może być na to zgody społeczności międzynarodowej – dodaje.

Na obszarze b. ZSRR uczciwe wybory pozostają bowiem nadal rzadkim wyjątkiem, mimo wielu napięć, emocji i nawet niektórych nieprawidłowości po obu stronach, wybory uznane zostały za wolne i uczciwe.

Kuropatkin
04-10-2012, 08:29
No. A, że dnie tam krótkie, rozświetlałby im niedolę przy pomocy dynama!
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

czysty
04-10-2012, 19:38
@ cleopatra #788,
@ DWPL #789

Nie chcąc zmieniać przez swoje wpisy temat wątku: Rosjo, Ja Cię przepraszam odpowiedzi dot. islamu zamieściłem w bardziej odpowiednim wątku, czyli:
filia zamkniętego wątku Irak, Iran...

Mam nadzieję, że to nie problem.
A jeśli jednak to przepraszam.

Thorunczyk
04-10-2012, 20:22
Przepraszam Cię Rosjo, że od 500 lat musisz notorycznie wpierdalać się w polskie wewnętrzne sprawy.

czysty
04-10-2012, 20:39
Przepraszam Cię Rosjo, że od 500 lat musisz notorycznie wpierdalać się w polskie wewnętrzne sprawy.

Wet za wet.
Się wpierdalaliśmy przez 700 lat w wewnętrzne sprawy Rusi a potem Rosji to i co się dziwić, że od 250 lat oni w rewanżu w nasze sprawy się mieszali.

Byliśmy dla nich cywilizowanym wartym podbicia Zachodem. Dziś cywilizacja
to basen Oceanu Spokojnego (Chiny, Japonia, Korea, Tajwan, Indie, USA)
czyli dzisiejszy Zachód.

Dlatego, wbrew temu co piszesz, już się do nas nie wtrącają.
Dzisiaj nas zlewają.
I na tym tracimy.

Thorunczyk
04-10-2012, 21:11
Ja się nie martwię wcale, jeśli tak jest jak piszesz. Bo po co mi rosyjska troska "made in Gruzja 2008"?
Jednak wydaje mi się, że do końca nie masz racji. Macki rosyjskich służb sięgają daleko. W wielu decyzjach służb rosyjskich dotyczących wrażliwych dla Polski tematów, takich jak Katyń czy Smoleńsk, ewidentnie widać drugie polityczne dno.

egon
04-10-2012, 21:12
Kreml przejmuje władzę, jak widać uczciwie i demokratycznie, jak to zwykle bywa :lol:
Na zachód od Buga eurosocjalizm, a na wschód czekizm. Trzeba się z tym pogodzić, bo i któż będzie umierał za jakąś tam Gruzję. Zwłaszcza że oni sami pewnie we większości uwielbiają płk. Putina, a i twarze mają historycznie i mentalnie dopasowane do imadła.

st1111
04-10-2012, 21:13
W wielu decyzjach służb rosyjskich dotyczących wrażliwych dla Polski tematów, takich jak Katyń czy Smoleńsk, ewidentnie widać drugie polityczne dno.

No i co ty opowiadasz o głosowaniu na RP jak widać że razem zagłosujemy na PiS.

czysty
04-10-2012, 21:24
Ja się nie martwię wcale, jeśli tak jest jak piszesz. Bo po co mi rosyjska troska "made in Gruzja 2008"?
Jednak wydaje mi się, że do końca nie masz racji. Macki rosyjskich służb sięgają daleko. W wielu decyzjach służb rosyjskich dotyczących wrażliwych dla Polski tematów, takich jak Katyń czy Smoleńsk, ewidentnie widać drugie polityczne dno.

Troskę Rosji sprowokowała sama Gruzja.

Katyń czy Smoleńsk to nie są wrażliwe dla Polski tematy.
To są tematy wrażliwe dla PiS.
I jeśli rosyjskie specsłużby rozgrywają PiS przeciw Polsce to tym gorzej
dla PiS.

Polska podziemna
05-10-2012, 02:05
Ta kupa złomu uratowała świat przed niemiecką zarazą :mrgreen:
Dwa pięknie utrzymane stoją w bramie szpitala w Bolesławcu.

Kuropatkin
05-10-2012, 10:09
Państwo rusofobowie.
Wam zapewne bliższa kultura amerykańska, ich łapanie się za serce przy graniu hymnu (też bym zawału dostał wysłuchując tego kiczu muzycznego), jakieś łoł, dynie zamiast zniczy, Boże Narodzenie od lipca, walentynki i wprowadzanie demokracji na całym świecie.
Jeśli tak, załóżcie sobie wątek, a od Rosji się odstosonkujcie.

Kasander
05-10-2012, 10:38
Czy Polska jest jakims szczegolnie waznym krajem dla USA,Rosji czy Niemiec.Bo niby co?Mamy surowce mineralne,mysl techniczna taką,że klekajcie narody a moze społeczenstwo tak preznie rozwijajace sie,że jestesmy przykładem dla całego świata...Nic z tych rzeczy...A słuzby specjelne innych krajow robia swoja robote,bo z tego chleb jedza...a nasze musza temu przeciwdziałac,tak to jest wszedzie.A,że sami ze sobą nie potrafimy sie dogadać to juz nasz kłopot...

Kuropatkin
05-10-2012, 11:04
Piszcie sobie fanatycy amerykanizmów, co chcecie...

czytelniknie
05-10-2012, 11:41
W Białymstoku zdjęto ładnie zachowany T-34. Stał na cokoliku, można było wejść do środka. Super rzecz dla dzieciaków (sam pamiętam tamte czasy).

A później nastał PiS...

A sztuka nowoczesna to co?
murgrabia przez kilka lat koło niego pżejerxdzałem szkoda go

murgrabia
05-10-2012, 16:05
murgrabia przez kilka lat koło niego przejeżdżałem szkoda go
No, prawdziwie szkoda.

A taki był ładny, nieamerykański :drink:

wa ma
08-10-2012, 01:52
No, prawdziwie szkoda.

A taki był ładny, nieamerykański :drink:
Bo amerykanski złom jest w Krzesinach pod Poznaniem za który polsky podatnik zapłacił yankolom grubom kasę a nazywa się jaszczomby.

semprus
08-10-2012, 17:44
Bo amerykanski złom jest w Krzesinach pod Poznaniem za który polsky podatnik zapłacił yankolom grubom kasę a nazywa się jaszczomby.

Sa jeszcze w Łasku.o znawco!
Ale chyba,nie masz pojecia o tem:):)

Edmund Bared
02-11-2012, 00:03
Historia polsko – rosyjska jest coraz ciekawsza. Dzisiaj na discavery World w filmie wojna rosyjska mowiono o powstaniu warszawskim.
W dniu 29 lipca Stalin wezwał AK by wystapiła zbrojnie przeciwko okupantowi. Nie obiecał co prawda, ze udzieli pomocy ale radiowy apel czynil złudzenie, że tak będzie więc 1 sierpnia Armia Krajowa rozpoczęła walkę.

Rózne już slyszalem opinie za i przeciw powstaniu i wydawało mi się, żę już nic mnie nie zdziwi ...

wa ma
02-11-2012, 15:47
Sa jeszcze w Łasku.o znawco!
Ale chyba,nie masz pojecia o tem:):)
Czy każdą pipidówę cza wymieniać ? Krzesiny to ich pierwsza i najbardziej znana baza. Ot co "znafco" !!!

semprus
02-11-2012, 15:50
Czy każdą pipidówę cza wymieniać ? Krzesiny to ich pierwsza i najbardziej znana baza. Ot co "znafco" !!!

przez szacunek dla marki i ludzi obsługujacych ten super samolot tak,o mondry.:)

wa ma
02-11-2012, 15:57
przez szacunek dla marki i ludzi obsługujacych ten super samolot tak,o mondry.:)
Super samolot to masz tu http://janovik.wrzuta.pl/film/aOUGHL3dfxC/mig-29_ovt_na_maks_e_2007
po reklamie zobacz sobie.

semprus
02-11-2012, 16:24
Kurwa zaczyna sie gadka do wąsa.
Jak przy MiG29 masz erekcje i spust bardzo sie ciesze.
F16 to samolot wielozadaniowy,wiec jakiekolwiek porównania nie wchodza w rachube.

a mnie zajebiście stoi i uważam Go za najlepszy samolot świata;;;;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fairchild_A-10_Thunderbolt_II

Skorpion 13
02-11-2012, 18:01
F16 to samolot wielozadaniowy,wiec jakiekolwiek porównania nie wchodza w rachube.

Tia....
A łopancyrzuny fchuj...
To ,,cudo" powstało w pierwszej połowie lat 70 jako odpowiedź na miga 21. I w założeniach miało być latadłem tzw. przewagi powietrznej.
Poniewaz zadania lotnictwa zmieniały się to i toto cuś wzbogacono o zadania bombowe...
Jednak do bezpośredniego wsparcia polka walki (na podobieństwo miga 27) nie bardzo się nadaje ze względu na brak silnego opancerzenia, co czyni go znacznie wrażliwszym na ogień z ziemi.
A jak się to latadło dopancerzy, to będzie miało zwrotność fury z sianem....
Ot takie (w naszych warunkach) chujwico:bluzg:
F-16 jest myśliwcem 4 generacji, zaprojektowanym i wprowadzonym do produkcji seryjnej w latach 70 XX w. w znacznej mierze w wyniku doświadczeń zdobytych w latach 60 XX w.http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_powstania_samolotu_F-16

semprus
02-11-2012, 18:20
no i sie zaczęło!!!!
W ciagu 30 lat produkcji powstało wiele odmian nasza odmiana Block52+ jest jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie odmian.
Cesnna150 była produkowana od lat 50ych,i jeszcze lata.ale pewnie An2 jest lepszy.

Skorpion 13
02-11-2012, 18:41
Ja o płatowcu - a ty o awionice...
Chłopie - ogarnij się nieco.
Konstrukcja płatowca jest zasadniczo identyczna jak ta z roku 74.
A wówczas nie projektrowano myśliwców (szczególnie u wielkiego brata) do latania z lądowisk polowych i zminimalizowanej obsługi.
Nasza wersja jest ,,wyposażona" we wszystkie wady tamtych czasów. I tamtego sposobu myślenia o lotnictwie.

semprus
02-11-2012, 18:46
Ja o płatowcu - a ty o awionice...
Chłopie - ogarnij się nieco.
Konstrukcja płatowca jest zasadniczo identyczna jak ta z roku 74.

Ja tez o płatowcu w koncu Cessna 150 nie posiada wysublimowanej awioniki,a jedna z nich miala nalatane na płatowcu 30 tys godz.
Lokmotywy tez od lat maj bardzo zblizony wygląda platowiec i nadal smigają.
Po cholere zmieniac cos co jest dobre i sprawdzone.Dokładamy nowe bebechy i smiga az miło.
A F16 nie był nigdy odpowiedzia na MiG21 inne epoki.To jest czwarta generacja a 21 nawet nie wiem czy druga.

Skorpion 13
02-11-2012, 19:00
MiGa-21 używano w Wietnamie i był tam jednym z najbardziej zaawansowanych samolotów myśliwskich, jednak z powodu niskiej nośności podskrzydłowych węzłów uzbrojenia wielu pilotów północnowietnamskich preferowało latanie samolotem MiG-19 (http://pl.wikipedia.org/wiki/MiG-19).
Zastosowanie skrzydeł w układzie delta umożliwiło stworzenie w ZSRR pierwszej udanej konstrukcji łączącej cechy samolotu myśliwskiego i przechwytującego. MiG-21 był lekkim myśliwcem zdolnym osiągnąć prędkość 2 machów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_Macha), używając równocześnie stosunkowo niewielkiej mocy silnika turboodrzutowego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_turboodrzutowy)http://pl.wikipedia.org/wiki/MiG-21
F-16 powstał w rezultacie badań rozpoczętych w ramach programu Lightweight Flighter Program, zapoczątkowanego przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w roku 1960. W czasie projektowania szczególnie duże znaczenie miała analiza doświadczeń zdobytych w czasie konfliktów zbrojnych, w których uczestniczyły Stany Zjednoczone, w szczególności z wojny w Wietnamie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_wietnamska). Pierwotnie miał on być dziennym myśliwcem lekkim, uzupełnieniem cięższego F-15 Eagle (http://pl.wikipedia.org/wiki/McDonnell_Douglas_F-15_Eagle). Wpływ na kształt projektu miała także tzw. doktryna elastycznego reagowania zakładająca dostosowanie środków walki do zagrożenia, w pierwszej kolejności użycie broni konwencjonalnej, a w następstwie dopiero broni jądrowej. Obydwa etapy wymagały użytkowania szybkich, niewielkich samolotów zdolnych do przenoszenia różnych rodzajów broni.http://pl.wikipedia.org/wiki/General_Dynamics_F-16_Fighting_Falcon

semprus
02-11-2012, 20:48
Po tych wklejkach nadal nie wiem o co chodzi?
W sumie zakonczymy dyskusje jak uznasz F16 za zajebistego samolota...

starykizior
03-11-2012, 02:44
Powiem tu za Dobrym Wojakiem Szwejkiem: "Bardzo lubię jak ludzie bałwanieją do kwadratu". Moja wypowiedż dot. postów Semprusa. Jest tu parę osób co styczność z lotnictwem wojskowym miały na gruncie zawodowym i wiedzą o czym piszą. Ponadto z lotnictwem, odchodząc do "cywila" kontaktów nie zerwały. Semprus jest zafascynowany tym amerykańskim obiektem muzealnym i niekze. Znam takich co uwielbiają stare płatowce z I w.św. i twierdzą, że były to najlepsze samoloty świata i mają rację oczywiście - w swoim czasie. Tak samo F 16 miał swoje 5 min., ale jego czas przeminął. Najnowocześniejszą jego wersją rozwojową i ostatnią był F 16 EA, ale w porównaniu do wersji podstawowej jaką my otrzymaliśmy, poza zewnętrznym podobieństwem to zupełnie inny samolot.
Został on specjalnie przerekonstruowany /został sam płatowiec i silnik/ wymieniono w nim całkowicie awionikę i komputery misji bojowych, także możliwości przenoszenia nojnowocześniejszych rodzajów uzbrojenia. Wyprodukowano je /a nie pobrano z rezerwy/ specjalnie dla ZEA. Była to ostatnia produkcja F 16 i na tym je zakończono. Piekielnie drogi, ale szejków na to stać. Najlepszym dowodem jest to, że w USA przestaje on być podstawowym samolotem USAF. Jest stopniowo przekazywany do rezerwy i do Gwardii Narodowej. Jego zadania przejął F 22 Raptor. Polska otrzymała F 16 nie z głębokiej rezerwy /tam są F 16 A/B/, ale stosunkowo świeższej daty wersję C/D/. Ten Block 52+ to bardziej propaganda niż faktyczna modernizacja. Na prawdziwie zmodernizowaną wersję nas nie stać. Poza tym samolot ten osiągnął kres swoich możliwości modernizacyjnych. Jest to samolot przestarzały. Ponadto nie mamy do niego pełnego uzbrojenia, a nasi piloci nie są przeszkoleni w wykonywaniu misji bojowych. Dobrze, że bilans startów i lądowań wychodzi na zero.
Teraz co do MiG-a 29. Wbrew pozorom jest to samolot niezwykle podatny na modernizację. Sama konstrukcja płatowca i napęd są takie, że nie trzeba tam niczego zmieniać. Przy zastosowaniu nowoczesnej awioniki /np. francuskiej f.my SAGEM, co proponują sami Rosjanie/, zastosowaniu konforemnych zbiorników paliwa i możliwości tankowania w powietrzu /wersja MLU5+/ jego możliwości bojowe zwiększają się wielokrotnie. Rosjanie pokazali w Paryżu i w Farnborough taką wersję dwumiejscową. Zachodni specjaliści ocenili go jako samolot przewagi w powietrzu z możliwością pokonania 3-4 samolotów F 16 i nie jest to żadna wyssana z palca propaganda. Nasze MiG-i 29 nie są po prostu należycie zmodernizowane. Jeden klucz /4 samoloty/ dostosowano do wykonywania patroli powietrznych w ramach współdziałania z NATO. Nadmienić należy, że nie jest problemem najmniejszym dostosowanie MiG-a 29 do zachodniego uzbrojenia, w tym Made in USA.
Popełniliśmy poważny błąd pakując się w amerykański samolot, przy czym wyrolowali nas na offsecie. Mogliśmy mieć na znacznie korzytniejszych warunkach francuski Mirage 2000 /trochę drogo/, albo jeszcze nowocześniejszy, bardziej rozwojowy i znacznie bardziej dostosowany do naszych możliwości szwedzki Saab JAS 39 Gripen z doskonałym offsetem.
Zadecydowała polityka, sporo czarnego PR robili "dyżurni" dziennikarze także z tv głosząc, że Szwedzi proponują nam samolot którego jeszcze nie ma co było oczywistym kłamstwem. Gripen już latał w szwedzkim lotnictwie i był na wyposażeniu eskadr bojowych. Wbrew opinii fachowców /m.in. z Raportu/ wpakowaliśmy się w ten amerykański szajs.

PS. W ogóle to nie wiem czemu pisze się o tym na tym wątku. Temat ten bardziej nadaje się do Armii.

kanakk
03-11-2012, 03:22
zapomniałeś że wiele , informacji prasowych sugerowało , prywatne zależności komisji ze strona wygraną(USA).

polityka ciągnięcia jakiegokolwiek uzbrojenia przez Atlantyk , jest sama w sobie logistycznie chora, czego dowodem były konwoje w II woj Świat.

a TO ZE OD 30 LAT LIZEMY DUPY USRAJCOM , OD WIZ ZACZYNAJĄC A NA OFFSETACH KOŃCZĄC jest zasługa takich jak Sikorski i kilku innych z tamtej strony barykady politycznej.

no i tak na prawde nie miałbym nic przeciwko, jak ktoś uczciwie by policzył majątek wszystkich przesiadujących w komisjach dot uzbrojenia- każdego typu.

starykizior
03-11-2012, 03:54
Łoł, widzę kanakku, że też spać nie możesz, a może Ty w innej strefie czasowej jesteś? Moja pojechała do rodziny więc mi nie zrzędzi czemu jeszcze nie śpię.
Wracając, do Twojego postu. W tych komisjach było paru uczciwych polityków, ale zdominowanych przez jedynie słuszną linię polityczną. Mam na myśli np. Zemkego. Niestety lojalność wobec kolegów nie pozwala mu głośno powiedzieć co o tym myśli. Ten cholerny F 16 to praktycznie był finalizowany za Leszka Millera pod błogosławieństwem A. Kwasniewskiego, podobnie było z Patrią czyli Rosomakiem. Takich afer i sferek było multum, cholera wie czemu Kwach awansował np. płk. Nowaka do stopnia gen. brygady zanim odszedł spokojniutko i bezpiecznie w stan spoczynku.
Pisali o tym w NIE b. dużo, m.in. Rozenek. Nawet Komorowski optował bardzo za Gripenem, a także p.ko kontraktowi z Patrią /korzystniejsza była np. opcja Piranii ze Szwajcarami/, a potem się zamknął. W.ce min. ON Szeremietwiewa zniszczono fałszywymi zarzutami i czarnym PR. Politycznie to nam z nim było nie po drodze /niemal skrajna prawica ROP/, ale zależało mu na dobru naszej armii i korzystnych dla nas kontraktach.
Sikorski to zupełnie inna sprawa. Nawiedzony pro amerykańsko, rusofob i podejrzewam, że podwójny agent - brytyjski i amerykański.

kanakk
03-11-2012, 04:44
ja nie rozumiem , jak w świetle Konstytucji, Sikorski moze miec dwa paszporty.

Ten człowiek na stanowisku Ministra MSZ, ze swoja przeszłością , już tylko z akt personalnych , nie jest godzień dopuszczenia do tajemnic militarnych i politycznych 40 milonowego kraju w centrum Europy.

Za starego wywiadu i kontrwywiadu nigdy by nie doszedł dalej jak di stanowiska posła.
całośc jego życiorysu jest zbyt podatna na ,,naciski''.

starykizior
03-11-2012, 04:59
On podobno oddał swój paszport brytyjski do do depozytu?! Cokolwiek to znaczy.

W ogóle wkurwiłem się, pisałem na OZE fachowo o energetyce wodnej /mialem z tym do czynienia/ i nagle wyjebało mi wszystko w kosmos. Pierdolę takie miki. Jeszcze łyk i idę spać. :drink:

semprus
03-11-2012, 09:05
Kizior jak zaczniesz rozróżniac samolot myśliwski i jego zadania od samolotu wielozadaniowego to bedziemy mogli pogadać.
Teraz gadka z Toba wyglada jak z koniem o zapałkach.

Skorpion 13
03-11-2012, 12:33
Kizior jak zaczniesz rozróżniac samolot myśliwski i jego zadania od samolotu wielozadaniowego to bedziemy mogli pogadać.
Zadania bombowe może wykonywać KAŻDY SAMOLOT MYŚLIWSKI!
Wystraszy że ma dostateczny udźwig i uniwersalne węzły pod skrzydłowe.

To jednak nie czyni z niego typowego samolotu wsparcia pola walki.
Paniatno tawariszcz tuman?
Tak samo z bombowca (który po niewielkiej modyfikacji może przenosic pociski powietrze powietrze - nie uczynisz myśliwca przechwytującego.
I kropka.
Gdybyś nie był ślepo zapatrzony w czubek własnego nochala i poczytał co nieco nt. czasów w których powstawała konstrukcja F-!6 (po bęckach zbieranych w Wietnamie), zdałbyś sobie sprawę, że owa odpowiedź na MIG-21 miała być samolotem przewagi powietrznej. I powstał niewielki jednomiejscowy samolot myśliwski...
Ot i cała wielka tajemnica.
Kolejne drobne zmiany spowodowały jedynie MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA do przenoszenia choćby bomb. Jednak jak wspominałem do wsparcia pola walki to się to cudo (w odróżnieniu od np. F-18) ni chuj nie nadaje.

Poza tym do obsługi naziemnej tego gówna potrzeba (jak w latach 70) plutonu ludzi, betonowych pasów startowych... Przygotowanie do ponownego startu to minimum kilkanaście godzin roboty dla kilkunastu ludzi...
Nowoczesność w domu i zagrodzie.
Porównując efa z Grippenem - nasz ,,jaszczomp" przegrywa na każdym kroku...
Zdejmij z oczu końskie okularki, poczytaj troszkę - i wówczas pogadamy.

semprus
03-11-2012, 12:43
Zadania bombowe może wykonywać KAŻDY SAMOLOT MYŚLIWSKI!
Wystraszy że ma dostateczny udźwig i uniwersalne węzły pod skrzydłowe.

To jednak nie czyni z niego typowego samolotu wsparcia pola walki.
Paniatno tawariszcz tuman?
Tak samo z bombowca (który po niewielkiej modyfikacji może przenosic pociski powietrze powietrze - nie uczynisz myśliwca przechwytującego.
I kropka.
Gdybyś nie był ślepo zapatrzony w czubek własnego nochala i poczytał co nieco nt. czasów w których powstawała konstrukcja F-!6 (po bęckach zbieranych w Wietnamie), zdałbyś sobie sprawę, że owa odpowiedź na MIG-21 miała być samolotem przewagi powietrznej. I powstał niewielki jednomiejscowy samolot myśliwski...
Ot i cała wielka tajemnica.
Kolejne drobne zmiany spowodowały jedynie MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA do przenoszenia choćby bomb. Jednak jak wspominałem do wsparcia pola walki to się to cudo (w odróżnieniu od np. F-18) ni chuj nie nadaje.

Poza tym do obsługi naziemnej tego gówna potrzeba (jak w latach 70) plutonu ludzi, betonowych pasów startowych... Przygotowanie do ponownego startu to minimum kilkanaście godzin roboty dla kilkunastu ludzi...
Zdejmij z oczu końskie okularki, poczytaj troszkę - i wówczas pogadamy.

Samolot mysliwski moze bombardowac cele naziemne,tak, traktor tez jezdzi po drogach.
O końskich okularkach nie słyszałem ale o klapkach tak.
Udaje sie do lektury tak toczno Towrisz Idiot.

Skorpion 13
03-11-2012, 14:23
Oj Grucha Grucha...
Byłeś i jesteś ślepo zapatrzonym w wuja sama tumanem...
I nic a nic po zmianie nicka się nie poprawiło...

semprus
03-11-2012, 14:39
Oj Grucha Grucha...
Byłeś i jesteś ślepo zapatrzonym w wuja sama tumanem...
I nic a nic po zmianie nicka się nie poprawiło...

Qrwa jaki Grucha Grucha co to qrwa za imputowaniew mnie .
Skorpion pierdolisz jakby Ci zabki szły.:)

malgośkamówiąmi
03-11-2012, 20:51
Panowie!!!
Ale naprawdę samolot myśliwski i wielozadaniowy to nie jest to samo!!!

Skorpion 13
03-11-2012, 21:03
A gdzie twierdziłem że jest?
Zupełnie inne wymagania dla konstrukcji płatowca, napędu - o elektronice pokładowej nie wspominając.

malgośkamówiąmi
03-11-2012, 21:10
A gdzie twierdziłem że jest?
Zupełnie inne wymagania dla konstrukcji płatowca, napędu - o elektronice pokładowej nie wspominając.

Skorpek, ale ja się z Tobą nie kłócę :)

starykizior
04-11-2012, 01:35

Czy ty w ogóle posiadłeś sztukę czytania ze zrozumieniem? Bo sama znajomość alfabetu jeszcze o tym nie świadczy. Przeczytaj dokładnie mój post gdzie ja użyłem określeń "samolot myśliwski", "samolot wielozadaniowy"? Po tym co wypisujesz widzę, że twoja znajomość zagadnień lotnictwa jest nikła. Zastanów się dobrze zanim palniesz głupotę bo usiłujesz kopać się z ZAWODOWCEM. Przeczytaj sobie chłopczyku jeszcze raz o czym pisałem.

PS. Gośka; et tu, Brute contra me?

malgośkamówiąmi
04-11-2012, 16:26
Kiziorek, co Ci to???

Chyba pora doby!

Se poobglondajta :

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/393980_438330292881464_718617951_n.jpg

1) KAB-500Kr TV-guided bomb
2) Kh-35E (AS-20 Kayak) subsonic anti-ship missile with active radar homing
3) Kh-31A / Kh-31P (AS-17 Krypton) anti-ship missile with active seeker / anti-radiation missile with passive seeker
4) R-27ER1 (AA-10 Alamo) extended-range air-to-air semi-active-radar homing missile
5) R-27ET1 (AA-10 Alamo) extended-range air-to-air infrared-homing missile
6) RVV-AE (AA-12 Adder) medium range air-to-air active radar-guided missile
7) 3M-14E / 3M-54E1 (SS-N-27 Sizzler) land attack cruise missile / anti-ship missile
8) Kh-29T (AS-14 Kedge) TV-guided missile
9) KAB-500LG laser-guided bomb

dorosla101
04-11-2012, 16:47
Dziś w Rosji wielkie Święto Narodowe:
Rosja obchodzi rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dzien-Jednosci-Narodowej-w-Rosji-rocznica-wypedzenia-Polakow-z-Kremla,wid,15062332,wiadomosc.html)
Myślę, że to jest właśnie wątek na którym można tą rocznice przypomnieć.
Przepraszać za ro Rosjan powinni Szwedzi ponieważ to ich ziomek Zygmunt III Waza ten najazd zorganizował.
Pierwszy jak sobie przypominacie był w najazdach na Ruś był nasz rodak Bolesław Chrobry.
Panie Kizior !
Pan mieszka w Krakowie, może więc Pan wie gdzie się podział " dowód rzeczowy" tego najazdu czuli "szczerbiec"

malgośkamówiąmi
04-11-2012, 16:48
Zajumał go nasz forumowicz, Av niejaki, a przynajmniej tak się chwalił :lol:

semprus
04-11-2012, 17:39
Czy ty w ogóle posiadłeś sztukę czytania ze zrozumieniem? Bo sama znajomość alfabetu jeszcze o tym nie świadczy. Przeczytaj dokładnie mój post gdzie ja użyłem określeń "samolot myśliwski", "samolot wielozadaniowy"? Po tym co wypisujesz widzę, że twoja znajomość zagadnień lotnictwa jest nikła. Zastanów się dobrze zanim palniesz głupotę bo usiłujesz kopać się z ZAWODOWCEM. Przeczytaj sobie chłopczyku jeszcze raz o czym pisałem.

PS. Gośka; et tu, Brute contra me?

Kizior,przepracowałem przy samolotach spory szmat swego dorosłego zycia,niezbyt wysoka technika ale SU22.:p
Przy bezposredniej obsłudze sprzetu,na tzw"betonie"Zawodowcy wiedza o co chodzi.
Wiec na temat sowieckiej techniki lotniczej wiem sporo.
Mam spore grono kolegów pracujących przy F16.Nie mam ochoty czytac wydumanych elaboratów na temat mi doskonale znany.Wiem jak sie osługuje radziecka technike i wiem jak sie obsługuje technike amerykańska,poprostu wystarczy spotkac kolege i pogadac z nimi.
Na MiG 29 tez mam kilku którzy jeszcze pracuja,wiec na temat zawodostwa nie mam ochoty z Toba gadać.

canislupus
04-11-2012, 19:04
Rosja obchodzi rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dzien-Jednosci-Narodowej-w-Rosji-rocznica-wypedzenia-Polakow-z-Kremla,wid,15062332,wiadomosc.html)
Myślę, że to jest właśnie wątek na którym można tą rocznice przypomnieć.
Przepraszać za ro Rosjan powinni Szwedzi ponieważ to ich ziomek Zygmunt III Waza ten najazd zorganizował.
Pierwszy jak sobie przypominacie był w najazdach na Ruś był nasz rodak Bolesław Chrobry.
Panie Kizior !
Pan mieszka w Krakowie, może więc Pan wie gdzie się podział " dowód rzeczowy" tego najazdu czuli "szczerbiec"
To była Ruś Kijowska !!
Jeszcze trochę, a zaczniesz wmawiać, że Bolesław Wielki szedł na Moskwę przez Smoleńsk. Bolesław zdobył Kijów.

Po drugie, to była epoka Króla Batorego a nie Zygmunta III.
Hetman Żółkiewski zdobywał Moskwę.

Naprawdę jesteś studentką ? Bo z historią to tak cieniutko ! :mrgreen:

zrita
04-11-2012, 19:12
Dla Dorosłej :

Szczerbiec, miecz koronacyjny królów polskich, jedyne zachowane z piastowskich insygniów koronacyjnych. Pochodzi z 2. połowy XII lub 1. połowy XIII w., wykonany prawdopodobnie dla Bolesława Konradowica (1208-1248), księcia sandomierskiego i mazowieckiego. Jego nazwa łączy się z legendą, według której wyszczerbić go miał Bolesław Chrobry w 1018 uderzając nim o kijowską Złotą Bramę. W rzeczywistości szczerbca używano od koronacji Władysława I Łokietka w 1320 do końca I Rzeczypospolitej.

Jak widzisz,Bolek Chrobry nie miał styczności ze Szczerbcem,nie dożył po prostu do jego użycia.
Inny Bolek nim się zajął.

Romrom
04-11-2012, 19:41
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dzien-Jednosci-Narodowej-w-Rosji-rocznica-wypedzenia-Polakow-z-Kremla
Rosja obchodzi rocznicę wypędzenia Polaków z Kremla[/URL]

Rosja nie obchodzi dzis rocznice wypedzenia Polakow z Kremla.

Rosja obchodzi rocznice pokonania wewnetrznej zdrady, czyli Wielkiej Smuty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_smuta

Owszem, Polacy w brali w nej udzial, ale to nie jest naiwaznejszym.

"Po wkroczeniu polskich wojsk królewskich do Moskwy Wasyl Szujski uznał prawa królewicza Władysława Wazy do tronu rosyjskiego. Bojarzy wydali go w ręce hetmana Stanisława Żółkiewskiego".

400 lat temu pokonalismy wlasnych zdrajcow, co jest o wiele waznejsze, niz wywalenie obcych wojsk z Kremla.

dorosla101
04-11-2012, 20:09
Panie Canislupus !
oto poniżej głos w dyskusji na temat recenzji filmu z oceną pana ulubionego historyka:
Takie są dzieję państw sąsiadujących ze sobą. Nie ma w tym nic dziwnego, ani oburzającego. Toteż nic mnie tak nie dziwi, jak reakcja tłumów „prawdziwych Polaków i patriotów”, którzy historii nie znając zabierają głos w sprawach, będących dla nich terra incognita. Kilka dni temu na ekrany trafił rosyjski film „Rok 1612”. Natychmiast odezwali się polscy patriotyci (?).Oto dr Józef Szaniawski twierdzi (a w ślad za nim, a także przed nim tłumy „znawców”):
„Niech to będzie powiedziane od razu i jednoznacznie: w ciągu ostatnich dwudziestu lat na ekranach polskich kin nie było dotąd filmu o tak antypolskim charakterze jak rosyjska superprodukcja ‘Rok 1612’. Film zionie wprost nienawiścią do Polski i Polaków, zarazem jest fałszerstwem historycznym, opisującym zupełnie kłamliwie wydarzenia z początku XVII wieku w Rosji. Szczególnie ohydne w filmie jest opluwanie - w przenośni i dosłownie - wiary katolickiej. ‘Rok 1612’ w swej treści i formie nawiązuje do najgorszych wzorów sowieckiej kinematografii, do indoktrynacji i propagandy komunistycznej. Mimo to od jutra wchodzi na ekrany kin w Polsce.” (za:http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=96706)

Matko boska! Panie doktorze, jak doktordoktorowi powiem - pan bredzi.
Film jest typową produkcją w stylu hollywoodzkim, ani lepszym, ani gorszym. Film przedstawia Polaków okupujących Moskwę jako szalonych sadystów (czasami tak było, vide postawa Gosiewskiego, lisowczyków itd).

malgośkamówiąmi
04-11-2012, 20:28
Panu Szaniawskiemu już podziękowano ;) Noga mu sie omskła na grani!

zrita
04-11-2012, 20:34
Panu Szaniawskiemu już podziękowano ;) Noga mu sie omskła na grani!

ciekawe, czy po czasie nie będzie jakiejś spiskowej teorii na temat omsknięcia się.
jak znam życie......

canislupus
04-11-2012, 20:43
Ja nie recenzowałem filmu w którym Żebrowski zagrał doskonale powierzoną mu rolę.

Ja odniosłem się tylko do tego co Szanowna Dorosła napisała, odnośnie Szczerbca, Bolesława Chrobrego i Zygmuncie III Wazą. Warto znać historię.;)

Zrito masz na myśli Bolesława Śmiałego.

Edmund Bared
04-11-2012, 21:15
Przepraszam Cię Rosjo. W sumie pokonanie Nas Polaków jest w Waszej historiii istotnym punktem zwrotnym po którym My z kolei się nie podnieślismy się do dzis po tym woieprzaniu sie w Wasze sprawy przez naszych polskojezycznych hrabiow litewskich ale data Świeta ustalona na 4 listopada chyba nie leży scisle na jakiejs dacie historycznej a przynajmniej pod uwage został wzięty jakiś epizodzik a ja nie znam i chetniwe bym się dowiedzial bo my przykladowo obchodzimy se
11 listopada dzień przywiezienie do Polski już w znacznej części wyzwolonej Józefa Piłsudzkiego.

Według mojej wiedzy historycznie było tak, ze Starosta moskiewski Kużma Minin przy pomocy pospolitego ruszenia Moskiwiczan rozpoczął 1 września 1611 roku blokadę kremla który zajmowala zaloga polska. Polacy ruszyli na odsiecz. Na drodze stanęły wojska i pospolite ruszenie stolnika i wojewody Dymira Michajłowicza -Pożarskiego -Starocholskiego któree wpierw pokonały Szwedów. Bitwa z Polakami odbyla się juz na przedpolu kremla. Rozpoczęła sie 22 sierpnia 1612. Pokonano nadciągajacego na odsiecz Hetmana Chodkiewicza a na wieść o jego pokonaniu w dniu 27 października 1612 roku skapitulowala polska zaloga kremla a zajeły go wojska moskiewskie.
Wojna trwała ale w istocie swieta chodzi o wypędzenie Polakow z kremla a ponadto cała wojna zakończyla się w grudniu 1612
Czemu więc 4 listopada a nie 27 pazdziernika?
Przy całym szacunku dla twórcy świeta Pana prezydenta Rosji Putina wychodzi mi na to, ze szukal jedności przed dniem rewolucji pażdziernikowej przypadajacej na 7 listopada. Przygluszyl komunistow obudzil nacjonalistow którzy teraz przeciwko niemu wystepuja.
Nadmieniam, ze gdybym nawet dysponował data z kalendarza julianskiego to 27 pazdziernika przypadlby na 9 listopada a ponadto podalem datę wg kalendarza właściwego i nic mi tu nie pasuje z tym 4 listopada..

Romrom
04-11-2012, 21:44
W sumie pokonanie Nas Polaków jest w Waszej historiii istotnym punktem zwrotnym po którym My z kolei się nie podnieślismy się do dzis

Nie dokladnie tak.
Pokonanie Polakow bylo zwyciezstwa, ale przed tym bylo pokonanie Krzyzakow i Tatarow, potem Napoleona i Hitlera.
W rankingu zyciezstw militarnych ta data stoi akurat na dole.

Z caym moim szacunkiem do narodu polskiego, ale...

Natomiast, wydaje sie, ze dla Polakow ta data ma wieksze znaczenie, bo "My z kolei się nie podnieślismy się do dzis", i z tym wiele ludzie sie zgadzaja.

Ja akurat z tym,sie nie zgadzam, jesli o kolanach, bo po trudnej dalszej historii, Polska wrescie odzyskala niepodleglosc, panstwowosc i ma prawo zyc jak uwaza.
Robi czy nie - osobna kwestia.

ale data Świeta ustalona na 4 listopada chyba nie leży scisle na jakiejs dacie historycznej a przynajmniej pod uwage został wzięty jakiś epizodzik a ja nie znam i chetniwe bym się dowiedzial

4 listopada, 22 pazdernika w/g starego stylu, zostalo ustalono przez cara Alekseja jako dzien Ikony Sw. Matki Bozkiej Kazanskiej.
slusznie - czy nie, osobna kwestja.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaza%C5%84ska_Ikona_Matki_Bo%C5%BCej

Jakos tak to wyglada z naszego brzegu rzeczki.

Edmund Bared
04-11-2012, 22:32
Ja rozumiem. My tez obchodzimy razem świeta narodowe i koscielne. przykladowo 15 sierpnia obchodza swieto nasze sily zbrojne w rocznice Cudu nad Wisla jakim byl niewątpliwie fakt pogonienia Waszych czerwono-armijnych heretykow i wniebowziecia Najswietszej Marii Panny,
U Was pewnie żolnierze moskiewscy po pogonieniu Polakow staneli z tą Wasza ikona przed kremlem i to ona pokonala Polakow. Taki Wasz cud pod kremlem. Tylko daty mi ciągle nie pasuja bo wg szanowanego przeze mnie Razina kreml padł 27 pażdziernika czyli 9 listopada a wiec zolnierze z tą ikona tydzien stali pod murami kremla
ROOmie. Ja tu nie zartuje ale u nas jednak w podanym cudzie wiara została dopasowana do faktów a u Was fakty do wiary?

starykizior
04-11-2012, 23:19
Dorosła coś kiepsko u Ciebie ze znajomością historii ojczystej. Czego Was w tych szkołach uczą? Odpowiedzieli Ci Zrita i Canis.

Gośka, pora faktycznie była upiorna, a Twój wyskok o samolotach wielozadaniowych i myśliwskich odebrałem jako chęć dołożenia mi. Ja różnic pomiędzy w.wym nie omawiałem. Pisałem ogólnie o samolotach ich jakości i możliwościach modernizacyjnych.

Semprus też nie czytał tylko naskoczył na mnie. Skoro był na lotnisku i popracował przy samolotach to nie powinien uprawiać taniej propagandy na rzecz amerykańskiego badziewia. Takie teksty dobre dla harcerzy z ZHR-u. Na temat F 16 wypowiadali się też eksperci i fachowcy od lotnictwa i nie zostawili na nim suchej nitki. Jeśli ktoś jest zaślepionym fanatykiem, a jedyną jego metodą w dyskusji jest ubliżanie /bo tak odebrałem jego post/ to nie ma co dyskutować.
W ogóle to mam tego wszystkiego powoli dosyć.

semprus
05-11-2012, 15:02
Dorosła coś kiepsko u Ciebie ze znajomością historii ojczystej. Czego Was w tych szkołach uczą? Odpowiedzieli Ci Zrita i Canis.

Gośka, pora faktycznie była upiorna, a Twój wyskok o samolotach wielozadaniowych i myśliwskich odebrałem jako chęć dołożenia mi. Ja różnic pomiędzy w.wym nie omawiałem. Pisałem ogólnie o samolotach ich jakości i możliwościach modernizacyjnych.

Semprus też nie czytał tylko naskoczył na mnie. Skoro był na lotnisku i popracował przy samolotach to nie powinien uprawiać taniej propagandy na rzecz amerykańskiego badziewia. Takie teksty dobre dla harcerzy z ZHR-u. Na temat F 16 wypowiadali się też eksperci i fachowcy od lotnictwa i nie zostawili na nim suchej nitki. Jeśli ktoś jest zaślepionym fanatykiem, a jedyną jego metodą w dyskusji jest ubliżanie /bo tak odebrałem jego post/ to nie ma co dyskutować.
W ogóle to mam tego wszystkiego powoli dosyć.

Nazywanie mnie "chłopczykiem"który zadarł z "zawodowcem"to nie jest ublizanie?zreszta .Zrozum ludzie którzy sa praktykami,którzy pracuja przy obsłudze tego sprzetu na codzień nie myla sie.Eksperci którzy nigdy nie wachałi nafty spalanej przez samolot moga sobie pisac,do swojej usranej eksperckiej śmierci.Skoro wolisz słuchac ich zdania Ok wolna droga.

Polska podziemna
05-11-2012, 16:06
Zajumał go nasz forumowicz, Av niejaki, a przynajmniej tak się chwalił :lol:
To już gorzej niż kazać ślepemu rozbierać niewypał.:lol:

Romrom
05-11-2012, 18:46
ROOmie. Ja tu nie zartuje ale u nas jednak w podanym cudzie wiara została dopasowana do faktów a u Was fakty do wiary?

Edmundzie, ja sie zgadzam ze ta data jest troche szuczna.
Bylo swieto Ikony, bylo swieto wygnania Polakow i bylo swieto Wielkiej Rewolucji Pazdernikowej.

Rzad zdecydowal to wszystko zamieszac i zrobic w jednym dniu, przy tym zmieniajac sens.
No i stalo sie

Thorunczyk
05-11-2012, 18:58
I co? Macie teraz Święto Wielkiej Polskiej Ikony??

malgośkamówiąmi
05-11-2012, 19:13

A są jakieś polskie???
Bo nawet ta z Jasnej Góry jest kupiona od ruskich handlarzy... :lol:

Romrom
05-11-2012, 20:20

Thor, ze wzgliadu na nasze Swieto Narodowe, mam dobre samopczucie i totalny brak checi sie klocic.

Swieto na dzis jest, jak bym powiedziec, niedorozwinente.

Zobaczyme co bedziej dalej, rowniez zobaczyme komu i gdzie wsadzic Wielka Polska Ikone, z calym moim do niej szacunkiem.

:pijany:

dorosla101
05-11-2012, 23:17
Drozd: Nie świętujmy plugawych zwycięstw? (http://politykawschodnia.pl/index.php/2012/09/29/drozd-nie-swietujmy-plugawych-zwyciestw/)

starykizior
05-11-2012, 23:42
Nazywanie mnie "chłopczykiem"który zadarł z "zawodowcem"to nie jest ublizanie?zreszta .Zrozum ludzie którzy sa praktykami,którzy pracuja przy obsłudze tego sprzetu na codzień nie myla sie.Eksperci którzy nigdy nie wachałi nafty spalanej przez samolot moga sobie pisac,do swojej usranej eksperckiej śmierci.Skoro wolisz słuchac ich zdania Ok wolna droga.

Zacząłeś pierwszy. Ponieważ mam odmienne zdanie od twojego uzanałeś, że można mnie potraktować z kopa.
Naftę /P 2 jakby się kto pytał/ wąchałem na lotnisku jak ty biegałeś do podstawówki z tornistrem na plecach /tak podejrzewam/. Co do ekspertów to polegam na zdaniu byłych amerykańskich i brytyjskich pilotów wojskowych którzy oceniając zmodernizowaną wersję MiG 29 dawali mu wyrażną przewagę nad F 16. O SU 27 i jego wersjach rozwojowych nawet nie wspominam bo ich nie mamy. Wystarczy, że określili go jako najpotężniejszy samolot bojowy świata. Skoro byli to nie eksperci zza biurka tylko prawdziwi fachowcy i to z armii raczej nie entuzjazmujących się sprzętem radzieckim i poradzieckim to o czymś świadczy. Ponadto pomyśl trochę, że ekspert taki jak Tomasz Hypki też może mieć czasem rację.
Tak jak powiedziałem jesteś zaślepiony. Proponuję pogadać z Thorem, znależlibyście wspólny temat.

Edmund Bared
06-11-2012, 13:13
Roomie ( vide post 865) jesteś tak rozbrajajaco pojednawczy i dla zgody rosyjsko – polskiej gotowy przyznać ,ze dzień na święto Wasze jest wybrany byle jak ja postanowiłem przyznać się do błędu
Doszedłem do wniosku, ze zarówno Car Aleksiej jak i prezydent Putin wybrali własciwy dzień na świeto. Dzien jak najbardziej trafny nazwą DZIEŃ JEDNOSCI NARODOWEJ wględem kryjącej się pod tą datą tradycji
Masz rację, że nie chodzi tu o upamietnienie pokonania Polaków .
Z tego co piszesz 22 pazdziernika ( 4 listopada) żolnierze złapali tę ikone i poszli razem pod Kreml. Istotą jest więc tu, że poszli razem, połaczyli się, pojednali i to nastapilo tego dnia którego świeto obchodzicie aprzynajmniej tak Wasza tradycja wielowiekowa przekazuje. Żolnierze złączyli się, symbolem połaczenia stała się ikona.
Ostateczne pogonienie wojsk polsko – litewskich nie ma tu znaczenia.
Hetman litewski Chodkiewicz dostał wpierdeńko i od 25 sierpnia ( to chyba 6 października) wycofał się spod Moskwy. Moskwa była wolna a wyjatkiem dwóch bastionów oblężonych przez Moskwian tj Kitajgorodu i kremla. Bezposrednim bodzcem do pojednania mógł być epizodyczny fakcik ,że Moskwianie (22pazdziernika)4 listopada zdobyli Kitajgorod co dodatkowo uwiarygadnia, że cos niezwykłego działo się tego dnia w Moskwie
.Do zdobycia w Moskwie pozostawał Wam jeszcze co prawda tylko Kreml ale na Moskwe ciągnął Zygmunt III Waza połaczony z poranionym wcześniej Chodkiewiczem. Wojna trwała.
Jednośc była Wam bardzo potrzebna.
Przyznaje więc że Wasze świeto nie jest dniem porażki czy zwyciestwa ani tym bardziej dniem antypolskim a po prostu jak pisałeś dniem Waszego Wewnetrznego Narodowego Pojednania.

Ale tego Świeta Rewolucji Pażdziernikowej jakos mi żal

dorosla101
06-11-2012, 13:46
Polska chce odebrać Grodno? Zdumiewające zarzuty

Biełsat TV, wp.pl | 2012-01-04 (18:35) | 750 opinii (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Polska-chce-odebrac-Grodno-Zdumiewajace-zarzuty,wid,14140104,wiadomosc.html#stgOpinie)

AAA

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28280/mapka_rosja_600.jpeg Mapka rosyjskiego resortu obrony z "Zagrożeniami wojskowego bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej" (fot. www.oprf.ru)
Ministerstwo obrony Rosji twierdzi, że Polska rości sobie pretensje do leżących na terenie Białorusi obwodów brzeskiego i grodzieńskiego - donosi na swojej stronie internetowej Biełsat TV.

Zobacz również: Rosyjsko-białoruska manifestacja siły - zdjęcia (http://konflikty.wp.pl/gid,11532282,kat,1020231,title,Rosyjsko-bialoruska-manifestacja-sily,galeria.html)

Groźna broń u bram Polski? Sikorski zaniepokojony (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Grozna-bron-u-bram-Polski-Sikorski-zaniepokojony,wid,14080067,wiadomosc.html)

Białoruś zaniepokojona aktywnością NATO u jej granic (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Bialorus-zaniepokojona-aktywnoscia-NATO-u-jej-granic,wid,14425388,wiadomosc.html)

To już pewne - oto odpowiedź Rosji na rakiety w Polsce (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,To-juz-pewne-oto-odpowiedz-Rosji-na-rakiety-w-Polsce,wid,14055998,wiadomosc.html)
Pomysł Putina: przyłączyć Białoruś do Rosji (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Pomysl-Putina-przylaczyc-Bialorus-do-Rosji,wid,13648557,wiadomosc.html)
Rosja: to może doprowadzić do nowego wyścigu zbrojeń (http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,Rosja-to-moze-doprowadzic-do-nowego-wyscigu-zbrojen,wid,13427504,wiadomosc.html)

Terytorialne zaszłości między sąsiadami Rosji i Białorusi opisuje schemat "Zagrożenia wojskowego bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej" - stworzony przez rosyjski sztab generalny. Według rosyjskich wojskowych, części terytorium Rosji chcą oderwać Norwegia, Finlandia, Łotwa, Litwa i Niemcy.

Z analizy resortu wynika, że Polacy wprawdzie rosyjskiej ziemi nie chcą, ale ostrzą sobie zęby na zachodnią Białoruś (http://konflikty.wp.pl/query,bia%B3oru%B6,szukaj.html). O powadze tych tez świadczy fakt, że pod dokumentem nie podpisał się szeregowy pracownik ministerstwa, ale sam wiceminister obrony Nikołaj Makarow. Schemat został przedstawiony jeszcze w listopadzie, a obecnie jest dostępny na stronie Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej.

Rosyjskie poglądy współgrają ze słowami prezydenta Łukaszenki, który rok temu oskarżał Polskę o zakusy na białoruskie terytorium. - W Polsce niektórzy śnią i widzą: granica (http://konflikty.wp.pl/query,granica,szukaj.html) nie tam. Granica powinna być pod Mińskiem. Stalin granice ustanowił nie tam gdzie trzeba - mówił Łukaszenka podczas wystąpienia przed białoruskim parlamentem w styczniu 2010 r.

Czytaj również: Rosjanie boją się wrogów - największe zagrożenie to... (http://konflikty.wp.pl/kat,1023303,title,Rosjanie-boja-sie-wrogow-najwieksze-zagrozenie-to,wid,13602655,wiadomosc.html)

Na razie jednak, cytowana przez regionby.ru oficjalna doktryna obronna Białorusi stwierdza, że białoruska granica nie jest obecnie przedmiotem sporów i że żadne państwo nie stanowi potencjalnego zagrożenia militarnego.

semprus
06-11-2012, 18:51
Zacząłeś pierwszy. Ponieważ mam odmienne zdanie od twojego uzanałeś, że można mnie potraktować z kopa.
Naftę /P 2 jakby się kto pytał/ wąchałem na lotnisku jak ty biegałeś do podstawówki z tornistrem na plecach /tak podejrzewam/. Co do ekspertów to polegam na zdaniu byłych amerykańskich i brytyjskich pilotów wojskowych którzy oceniając zmodernizowaną wersję MiG 29 dawali mu wyrażną przewagę nad F 16. O SU 27 i jego wersjach rozwojowych nawet nie wspominam bo ich nie mamy. Wystarczy, że określili go jako najpotężniejszy samolot bojowy świata. Skoro byli to nie eksperci zza biurka tylko prawdziwi fachowcy i to z armii raczej nie entuzjazmujących się sprzętem radzieckim i poradzieckim to o czymś świadczy. Ponadto pomyśl trochę, że ekspert taki jak Tomasz Hypki też może mieć czasem rację.
Tak jak powiedziałem jesteś zaślepiony. Proponuję pogadać z Thorem, znależlibyście wspólny temat.

skoro wiesz i znasz zapach nafty to napewno wiesz ile trzeba było przepracowac aby dostac cały 'Beton"
Jak zliczysz rok wprowadzenia na uzbrojenie Su22 wyjdzie Ci kto ten tornister nosił.
Hypki i inni maja pojęcie o tarciu chrzanu.
Wpadłes moze na to że Rosjanie to troche niepewny partner?W kazdej dziedzinie?
jak możemy brac sprzet z innej strony barykady?albo od wiecznie neutralnego kraju?myslisz ze silniki do gripena to skad sie biora?
Jak wybuchnie konflikt zbrojny to przysla nam zapasowe?
Albo rosjanie podeslą cześci zapasowe?
Jaki był problem po rozpadzie Kraju rad z czesciami do Su22 i MIG29?pewnie Hypki o tym nie pamieta nosił wtedy tornister?przestańmy rozpatrwac co by było gdyby,jest ten samolot i bedzie ich n iebawem wiecej.na to nas stać i tego sie trzymajmy.

Skorpion 13
06-11-2012, 19:09
http://pl.wikipedia.org/wiki/Saab_JAS_39_Gripen

myslisz ze silniki do gripena to skad sie biora?
]1 × Volvo Aero RM12
Gripen NG: General Electric F414
Jak widać - koncern Volvo produkuje...
Dopiero w ostatnim zamówieniu sięgnięto po jednostkę importowaną...
Jednak nadal nie jest pewne czy nie zostanie zmodernizowana wersja własnego produktu RM12, która po zmianach osiąga praktycznie identyczne parametry co jednostka produkowana przez GE.

Jak widzisz - wg zamówienia produkcja własna lub importowany

semprus
06-11-2012, 20:31
http://pl.wikipedia.org/wiki/Saab_JAS_39_Gripen

]1 × Volvo Aero RM12
Gripen NG: General Electric F414
Jak widać - koncern Volvo produkuje...
Dopiero w ostatnim zamówieniu sięgnięto po jednostkę importowaną...
Jednak nadal nie jest pewne czy nie zostanie zmodernizowana wersja własnego produktu RM12, która po zmianach osiąga praktycznie identyczne parametry co jednostka produkowana przez GE.

Jak widzisz - wg zamówienia produkcja własna lub importowany

a ten Ganeral Electric to pewnie z płnocnej Szwecji poichdzi.
Jakie sliniki maja czeskie Gripeny?
Te modernizowane beda albo nie?no tak ciekawe jak długo beda sie zastanawiac,chyba Chinczycy wezma,wszystko do swojej kolejnej wersji.Cianxg Ping Donga 7.w koncu Oni maja Tego producenta na własnośc.
Naprawde zajebisty partner.
Ciekawe co na to red.Hypki.spec od chrzanu.

Andrzej Rozenek
06-11-2012, 20:38
Hypki i inni maja pojęcie o tarciu chrzanu.

Niesprawiedliwa i nieprawdziwa opinia. Semprus, ja nie odmawiam Ci wiedzy, ale to że dużo wiesz, nie upoważnia Cię do takich sądów. Sam sobie wystawiasz w ten sposób świadectwo i deprecjonujesz to co sam piszesz, mimo, że często piszesz do rzeczy...

semprus
06-11-2012, 21:29
Niesprawiedliwa i nieprawdziwa opinia. Semprus, ja nie odmawiam Ci wiedzy, ale to że dużo wiesz, nie upoważnia Cię do takich sądów. Sam sobie wystawiasz w ten sposób świadectwo i deprecjonujesz to co sam piszesz, mimo, że często piszesz do rzeczy...

Wiem że to Twój faworyt w wiedzy lotniczej ale prosze pogadaj z ludzmi którzy maja o tym pojecie.Oni maja ciekawe zdanie o tym człowieku.Poprostu wiem co pisze nie rozsiewam plotek.
Srodowisko lotnicze to raczej konkretni ludzie.
A ten"popełnia taki artykuł http://www.rp.pl/artykul/597594_Hypki--Trudna-prawda--o-polskich-bledach.html Ekspert" a Ty podajesz go jako kandydata do komisji miedzynarodowej.?badającej katastrofe smoleńską,chyba zgodził sie skoro podałes jego nazwisko?
a potem cos takiego tez bardzo ciekawe epizody z zycia" fachowca"
http://niepoprawni.pl/blog/713/kim-pan-jestes-panie-hypki

no chyba juz tyle..narazie.

Skorpion 13
06-11-2012, 21:32
a ten Ganeral Electric to pewnie z płnocnej Szwecji poichdzi.

Po pierwsze - popracuj nad ortografią.
Czyżby te czerwone wężyki którymi podkreśla się Tobie wyświetlony tekst - nic nie znaczyły???:confused:
]1 × Volvo Aero RM12
Gripen NG:
General Electric F414
Po drugie - spróbuj nie manipulować (lub nauczyć się czytać ze zrozumieniem) - rozumiem że to wyższa szkoła jazdy...
Napisałem bardzo wyraźnie że stosowane są dwa rodzaje silników.
Przy czym jednostka importowana - dopiero w ostatniej partii zamówionych JAS39.
Dotarło???
Czy mam napisać brajlem?

semprus
06-11-2012, 21:47
Po pierwsze - popracuj nad ortografią.
Czyżby te czerwone wężyki którymi podkreśla się Tobie wyświetlony tekst - nic nie znaczyły???:confused:

Po drugie - spróbuj nie manipulować (lub nauczyć się czytać ze zrozumieniem) - rozumiem że to wyższa szkoła jazdy...
Napisałem bardzo wyraźnie że stosowane są dwa rodzaje silników.
Przy czym jednostka importowana - dopiero w ostatniej partii zamówionych JAS39.
Dotarło???
Czy mam napisać brajlem?

Możesz pisac na Berdyczów.
A dla nas jaka miała byc partia zamówiona?
Z jakimi silnikami?
Przestań płakac mleko sie wylało,ktos podjął konkretna decyzje i mamy najlepszy samolot w swojej klasie.
Sprawdzony w boju,ogromna ilosc wyprodukowanych egzemplarzy.
No i nie uważam ich z frajerów,otoczony przez
śmiertelnych wrogów Izrael eksploatuje ten samolot,pewnie dlatego że bardzo chujowy,i zydki to oszołomy,no jak Polaki.
Amerykanom w dupe włażą.

A frajerom takim jak Rumuni zmodernizowali MiG 21 jako Lancera i zarobili kaske.
Wez sie ogarnij i nie czytaj ,fachowców od "tarcia chrzanu"
Pamietam artykuły o śmigłowcu dla LPR.
Jakim chujostwem miały być. te Eurocoptery,

Dobra nara.ide spac .:p

Skorpion 13
06-11-2012, 22:03
Przestań płakac mleko sie wylało,ktos podjął konkretna decyzje i mamy najlepszy samolot w swojej klasie.
Sprawdzony w boju,ogromna ilosc wyprodukowanych egzemplarzy.
Tu masz rację.
Mleko się wylało.
A do najlepszego - to mu brakuje.
Płatowiec jest przestarzały.
Konstrukcja nie przewidziana do lądowania z obciążeniem gdzie indziej jak na betonowuych pasach - co przy technologii pocisków samosterujących przenoszących pod pociski przeznaczone do dziurawienia pasów startowych - od razu mocno ogranicza możliwość zastosowania tego cuttu techniki.
Talk właśnie projektowano płatowce w latach 60..
Nikt nie przewidział istnienia pocisków manewrujących trafiających w cel z dokładnością metra-dwóch... Lotniskja i wyznaczone DOL-e - są znane wszystkim potencjalnym przeciwnikom... Zatem zaoranie ich to kwestia wystrzelenia kilkudziesięciu pocisków klasy cruise.
Prosto, czysto i higienicznie...
Pasy startowe, hangary z mechanikami, zbiorniki paliwa...
Tego nie przeniesiesz w pięć minut po ogłoszeniu alarmu.
Słowem - mamy sprzęt latający - może i niezgorszy - jednak z ubiegłej epoki, od którego samo USA od kilku lat już odchodzi (przezbrojenie jednostek liniowych na F22 Raptor.)
Jednym zdaniem - nie ma się czym nadmiernie podniecać.
Tak samo awionika block 52... Wynachodek wytworzony WYŁĄCZNIE DO POLSKIEGO ZAMÓWIENIA. Ze starszego Block 50.
Noszsz sukces... Bo Bolanda tak poważnym sojusznikiem jest że najnowszego Block 60 - nie dostaliśmy...
A koszta naprawy będą od razu 50% wyższe (konstrukcja niestandardowa).
Poza tym osławione black boxy...
Samo dopuszczenie do zakupu latadeł które może dostawca pozbawić całej elektroniki pokładowej jednym sygnałem - wskazuje jak jesteśmy ,,niezależni i samodzielni"... I jakim to ,,poważnym sojusznikiem" jesteśmy...
Przy ostatnim zakupie F16 przez panów w galabijach, wujo sam zabierał sobie te ,,pudełka" równie szybko jak je zamontował...
Jednak panowie z półwyspu arabskiego - pokazali że mają jaja.
W odróżnieniu od naszych decydentów...

kanakk
06-11-2012, 22:29
Jednak panowie z półwyspu arabskiego - pokazali że mają jaja.W odróżnieniu od naszych decydentów...

bo to oni maja kase.
a nasi przetargowicze to gołodupce, których koncerny o takim potencjale finansowym kupuja za grosze z tylnej kieszeni przeznaczone na spodeczek w wc

Andrzej Rozenek
07-11-2012, 00:17
Wiem że to Twój faworyt w wiedzy lotniczej ale prosze pogadaj z ludzmi którzy maja o tym pojecie.Oni maja ciekawe zdanie o tym człowieku.Poprostu wiem co pisze nie rozsiewam plotek.
Srodowisko lotnicze to raczej konkretni ludzie.
A ten"popełnia taki artykuł http://www.rp.pl/artykul/597594_Hypki--Trudna-prawda--o-polskich-bledach.html Ekspert" a Ty podajesz go jako kandydata do komisji miedzynarodowej.?badającej katastrofe smoleńską,chyba zgodził sie skoro podałes jego nazwisko?
a potem cos takiego tez bardzo ciekawe epizody z zycia" fachowca"
http://niepoprawni.pl/blog/713/kim-pan-jestes-panie-hypki

no chyba juz tyle..narazie.

Przeczytałem obydwa linki. Pierwszy to rzetelny artykuł o przyczynach katastrofy. Podpisuje się pod nim. Drugi to paszkwil jakiegoś anonima, zarzucający Hypkiemu, że założył... własne firmy! A pod spodem komentarze w stylu, że Hypki to agent WSI. Semprus, jeśli na podstawie takich źródeł wyrabiasz sobie o kimś zdanie, to gratuluję. Wyobrażam sobie, że o mnie myślisz, że jestem sowieckim agentem WSI, opłaconym przez mafię paliwową i żydowskie lobby. Naprawdę ręce mi opadły! Nie odpisuj, nie ma sensu.

PS Jak na "fachowca", bardzo dziwnie się slizgasz po temacie. Skorpion akurat w tym wątku przedstawił bardzo konkretne argumenty, które podziela większość ekspertów i żołnierzy, których znam.

starykizior
07-11-2012, 01:25
Andrzeju, dyskusja z semprusem absolutnie mija się z celem. Ma on stosunek do tego amerykańskiego "cudu" jak harcerzyk z ZHR-u zachwycony amerykańską techniką, nawet byle jaką. Ja dla wyrównania dyskusji odstąpilem od powoływania się na Hypkiego. Natomiast powolalem się na amerykańskich i brytyjskich ekspertów, wojskowych pilotów. Semprus oczywiście ich rozdeptał bo on wie lepiej.
Nie chce mi się z nim gadać, bo dałbym się sprowokować i zaczął bluzgać.
On ma monopol na wiedzę i każdego kto ma odmienne zdanie traktuje jak psie gówno. Najlepszy dowód jak podchodził do postów Skorpiego, a także Twoich.
Szkoda, że jestem kiepski we wrzucaniu linków bo bym go rozdeptał, a nie chce mi się przepisywać i tłumaczyć całych artykułów bo to paranoja.
Zresztą nie ten wątek, to na Armię bardziej.

IroB
07-11-2012, 04:12
czy ktos juz podziekowal Rosji za obnizke cen gazu ? jesli nie ...niniejszym to czynie :drink:

Thorunczyk
07-11-2012, 17:22
czy ktos juz podziekowal Rosji za obnizke cen gazu ? jesli nie ...niniejszym to czynie :drink:

Oni powinni nam dziękować, że w ogóle chcemy ten ich gaz kupować :lol:

semprus
07-11-2012, 17:45

Powinni nam podziekować z lobby samolotowe,któremu pozwalamy chodzic po naszej ukochanej ziemi:)

rusek
07-11-2012, 18:56

Przy okazji sprawdź czy gaz łupkowy też będą sprzedawać po cenach obniżonych :mrgreen:

wa ma
07-11-2012, 22:43
Powinni nam podziekować z lobby samolotowe,któremu pozwalamy chodzic po naszej ukochanej ziemi:)

Czy ktoś wie o co tu biega ?
Co to jest "z lobby samolotowe" ?:dance:

Polska podziemna
09-11-2012, 08:16
To jest trening musztry powietrznej dla aniołków. Wyłączność ma na to tylko Watykan. Łociec derektor próbowali i nawet nieźle szło, ale musieli go ściągnąć niżej, bo by się z satelitą zderzył.

czysty
10-11-2012, 17:39
Właśnie oglądam na TVPInfo film dok. o wojnie polsko-sowieckiej z 1919-21.
Fakt, jestem po paru piwach, ale i tak gdyby teraz jaki ruski sołdat stanął przede mną zarąbał bym go bez wahania. I nie ma znaczenia dla mych emocji to, że gdzieś na granicy świadomości wiem, że przecież jestem komuchem i lubię Rosjan.

Oto potęga telewizji.

wa ma
11-11-2012, 06:31
Właśnie oglądam na TVPInfo film dok. o wojnie polsko-sowieckiej z 1919-21.
Fakt, jestem po paru piwach, ale i tak gdyby teraz jaki ruski sołdat stanął przede mną zarąbał bym go bez wahania. I nie ma znaczenia dla mych emocji to, że gdzieś na granicy świadomości wiem, że przecież jestem komuchem i lubię Rosjan.

Oto potęga telewizji.
Bo kto czeźwy oglonda TVP Info ? Tego i pod wpływem, lub po użyciu nie da się oglondać. Przeca to IPN-oska szczekaczka jest, a Ty chciałbyś oglondać prawde i tylko prawde. Od czasóf PRL wiadomo, że "Telewizja Kłamie".

Edmund Bared
29-01-2013, 20:38
Rosjo wybacz.
Jeszcze raz apeluję. Nasi rządzący to krasnale które nie wiedzą co czynią, opozycja też nie lepsza. Tymczasem rośnie potęga Chin a to stanowi nadejście czasu kiedy Rosja powinna stać się TARCZĄ EUROPY.Armia Czerwona w czasie II wojny światowej i obecna postawa władz Rosji wskazuje, że Rosję na to stać tylko Europa winna się zmienic Na dzień dzisiejszy Europa trzezwieje z niebezpieczeństwa niemieckiego. Niemcy próbowały opanowac Europę ekonomicznie ale schodzą do roli pikusia. Awantury w południowych państwach Europy i postawa Wielkiej Brytanii którą stać na samodzielność to potwierdza. Rosjo chroń Europę przed Azjatami i olej polskie elity.

bielinek kapustnik
29-01-2013, 20:54
Rosjo wybacz.
Jeszcze raz apeluję. Nasi rządzący to krasnale które nie wiedzą co czynią, opozycja też nie lepsza. Tymczasem rośnie potęga Chin a to stanowi nadejście czasu kiedy Rosja powinna stać się TARCZĄ EUROPY.Armia Czerwona w czasie II wojny światowej i obecna postawa władz Rosji wskazuje, że Rosję na to stać tylko Europa winna się zmienic Na dzień dzisiejszy Europa trzezwieje z niebezpieczeństwa niemieckiego. Niemcy próbowały opanowac Europę ekonomicznie ale schodzą do roli pikusia. Awantury w południowych państwach Europy i postawa Wielkiej Brytanii którą stać na samodzielność to potwierdza. Rosjo chroń Europę przed Azjatami i olej polskie elity.

NIech bedzie pochwalony Panie Edmundzie !

Kiedys, daaaaawno temu bylo mi Rodakow szanownych zal. Bardzo chcialem im wytlumaczyc ze niestety w wielu sprawach sie myla. Opowiadal mi kiedys pewien pan polskiego pochodzenia co cale zycie w amerykanskich organach przepracowal, ze na poczatku lat 1990 mial zamiar eksportowac do Polski za psie pieniadze uzywana aprature medyczna. Wszystko mialo najwyzej 3-4 lata. Na gwarancjach. Wtedy a nawet teraz to byla fantastyczna okazja. Polacy na miejscu opracowali oprogramowanie. Nowoczesna technologia za pol ceny. Ale oczywiscie zazadano od niego takich lapowek ze cala sprawa przestala sie oplacac. No i dobrze niech zdychaja ...
I tak w Polsce jest ze wszystkim. Polacy nie maja "instynktu panstwowego" a moze nawet elementarnego intynktu samozachowaczego. Zydzi tez kloca sie medzy soba poteznie ale wiedza gdzie sie zatrzymac. Polacy tego nie maja. Sami poderzna saobie gardla. Nikt ich okradac nie musi bo sami sie okradna.
AMEN

klaps
29-01-2013, 21:06
Bardzo odważna teza i bardzo pojebana Panie Bielinku.
Pierdolisz jak zawsze chcesz być Stańczykiem tego fo?idziesz dobra droga.Gratuluje.
Polacy nie maja "instynktu państwowego",tylko ktos niespełna rozumu mógł to wymysleć.
Polacy nie maja przywódców.

malgośkamówiąmi
29-01-2013, 21:07
I tak w Polsce jest ze wszystkim. Polacy nie maja "instynktu panstwowego" a moze nawet elementarnego intynktu samozachowaczego. Zydzi tez kloca sie medzy soba poteznie ale wiedza gdzie sie zatrzymac. Polacy tego nie maja. Sami poderzna saobie gardla. Nikt ich okradac nie musi bo sami sie okradna.
AMEN

Tak, Bielinku :(
Niestety, kurwa! Masz rację!
Mechanik samochodowy, który robi mnie w ciula, bo baba jestem.
Nie myśli przyszłościowo, że nie dość, że już do niego nigdy nie przyjadę, to jeszcze opowiem wszystkim i na lokalnym forum napiszę, że jest złodziejem!
Dokładnie tak samo "fachowiec" od pralek i malarz pokojowy.
A potem płaczą, że interes trzeba zwijać!
Taki naród. Niech więc zdycha, jakoś mi nie żal.

słodkapanna
29-01-2013, 21:18
[quote]Zydzi tez kloca sie medzy soba poteznie ale wiedza gdzie sie zatrzymac. Polacy tego nie maja. Sami poderzna saobie gardla. Nikt ich okradac nie musi bo sami sie okradna.[quote]
Panie Bielinku za manie racji zostaniesz Pan szybko znienawidzony, obawiam się.:drink:

Edmund Bared
29-01-2013, 21:23
A w ogóle kim są Polacy. kto poda definicję.

canislupus
29-01-2013, 21:36
Do wywodu Bielinka dodałbym jedno sprostowanie, że najpierw wspólnie podcinamy gałąź na której siedzimy, a jak gwizdniemy o ziemię to zaczynamy od kłótni kto zawinił, a kto nie i od słowa do słowa zabieramy się do "prac ręcznych".

st1111
29-01-2013, 22:08
Nie ma za co przepraszać Rosji bo dziś przed lądowaniem naszego samolotu Putin smalcem wysmarował lotnisko i nasz pas przejechał.

maerose
29-01-2013, 22:09
A co Putin robił na naszym pasie?

st1111
29-01-2013, 22:11
A co Putin robił na naszym pasie?

No przecież smarował.

cleopatra
29-01-2013, 23:42

Kiedys, daaaaawno temu bylo mi Rodakow szanownych zal. Bardzo chcialem im wytlumaczyc ze niestety w wielu sprawach sie myla. Opowiadal mi kiedys pewien pan polskiego pochodzenia co cale zycie w amerykanskich organach przepracowal, ze na poczatku lat 1990 mial zamiar eksportowac do Polski za psie pieniadze uzywana aprature medyczna. Wszystko mialo najwyzej 3-4 lata. Na gwarancjach. Wtedy a nawet teraz to byla fantastyczna okazja. Polacy na miejscu opracowali oprogramowanie. Nowoczesna technologia za pol ceny. Ale oczywiscie zazadano od niego takich lapowek ze cala sprawa przestala sie oplacac. No i dobrze niech zdychaja ...
AMEN

Oj panie Bielinku, prawde gadacie. Ktorej Polacy nie sa w stanie zrozumiec.

Ja osobiscie tez nie moge zrozumiec, ze kamikadze wymyslili Japonczyki.

I nie tylko ja.

Ale jak zabroniono dzieci bijac to potem profesory wyrastaja, jak ta pani podobno prof. Pawlowicz, tez Polka. Ale Polak to brzmi dumnie, Polska jest fajna a wam Bielinku to w Polsce wszystka kapuste zaoraja.
Za kare abyscie z glodu zdechli.
I z exportu nici.

ewkaka43
30-01-2013, 01:20
Dialog na cztery kopytka...:(

Raciczki??

ryba
30-01-2013, 01:47
Dialog na cztery kopytka...:(

Raciczki??

Coś na kształt :)
Mnie się kojarzy, jak to Wikingowie chcieli nam za frico dać całkiem fajny system ewidencji pojazdów, sprawdzony i skuteczny. Może nie tyle z dobroci serca, co z kalkulacji, że i im pomoże. Nieważne!
Dobry i za darmo.
I co?
I nic!
Kupiliśmy za ciężki szmal całkiem inny, za to nieskuteczny i niedziałający.
A i tak z czasem trzeba było równać do szeregu, znowu za ciężki szmal.
No, i dlatego na służbę zdrowia nie starczyło.

bielinek kapustnik
30-01-2013, 01:59
Nie ma za co przepraszać Rosji bo dziś przed lądowaniem naszego samolotu Putin smalcem wysmarował lotnisko i nasz pas przejechał.

Niech bedzie pochwalony Panie Prosiaczku !

No i prosze :). Klamie jak Swiniak !!!
Po pierwsze, nie Putin tylko Miedwiediew.
Po drugie, nie smalcem ale towotem.
Putin zezarl smalec, i zagryzl dynamem :(
Beda mu koronki wstawiac albo Urban szczeki pozyczy
AMEN

bielinek kapustnik
30-01-2013, 02:00
Coś na kształt :)
Mnie się kojarzy, jak to Wikingowie chcieli nam za frico dać całkiem fajny system ewidencji pojazdów, sprawdzony i skuteczny. Może nie tyle z dobroci serca, co z kalkulacji, że i im pomoże. Nieważne!
Dobry i za darmo.
I co?
I nic!
Kupiliśmy za ciężki szmal całkiem inny, za to nieskuteczny i niedziałający.
A i tak z czasem trzeba było równać do szeregu, znowu za ciężki szmal.
No, i dlatego na służbę zdrowia nie starczyło.

Niech bedzie pochwalony Rybo !

Jak chcieli dac za darmo no to przeciez nikt w lape by nie dostal. Co to za gowniany interes :)
AMEN

ewkaka43
30-01-2013, 02:17
AMEN Bielinku :)

beton
30-01-2013, 11:13

Kiedys, daaaaawno temu bylo mi Rodakow szanownych zal. Bardzo chcialem im wytlumaczyc ze niestety w wielu sprawach sie myla.
AMEN

Oj panie Bielinku, prawde gadacie. Ktorej Polacy nie sa w stanie zrozumiec. .

Noż kurde jakie prawdy objawione tu Państwo prawicie, że ja pierdolę.

Ledwoście nosy na wschodnie lub zachodnie rubieże przenieśli a już wam sie perspektywa zmieniła.Już wiecie najlepiej jak Polskę naprawić, jak Polaków uszczęśliwić, co zrobić by zaścianek na salony wprowadzić.
To ja się pytam - gdzie jesteście co?
Czemu z dala, Co?
Czemu nie zostaliście na łez padole, i z kagankiem po ciemnocie nie latacie, co?
Powiecie - walczyliśmy ale nic, to nie dało.

To ja wam powiem :
To słabo walczyliście!
Tak jak ryby na niby,
Jak żaby na aby aby
A rak byle jak

Patrzcie ludzie jak to łatwo sie światowcem oświeconym stać.

Chwała i sława tym co zostali, i ciągną ten wóz bez dyszla - czasem jest lepiej czasem gorzej ale wóz jedzie i o dziwo bez oświeconych.

Ech emigranci zanim pluniecie, zróbcie rachunek sumienia, idźcie do spowiedzi, odprawcie rozgrzeszenie, łupnijcie sie w pierś cherlawą , może pomoże:p

ksionc
30-01-2013, 11:56
Betoniara, przybij piątkę!
Dodaj jeszcze do kolekcji obślizgłą i skandala z ereosem i będzie końplet moralizatorów i autorytetów w każdej dziedzinie - są ja Binienda. :lol:

cleopatra
30-01-2013, 12:07
Nu masz,
ci sie cos zacementowalo, droga betonko.

Po pierwsze, ujechalam z kraju naszego z wlasnej woli, bo mi zaczelo co nieco switac, kiedy demokracja sie rodzila.
A po drugie, to byl potworek made in Poland a mnie sie juz zdawalo ze Polacy wreszcie sami sobie dobrze zrobia...

Przeskocza przepasc jakichs 300 lat kiedy byli przeciw zaborcom i wszystkiemu, czego sie od nich mogli nauczyc...

W Paryzu ogladalam jak jeden z niewielu rozsadnych "u wladzow" czyli Kuron deliatnie prostakom z ameryki powiedzial ze on ich porady to my mamy a potrzeba Polsce forsy, kredytow i technologii...
Mam nadzieje ze JA sie przyczynilam, bo po starej znajomosci zaprosilam go na paryski bruk, niedaleko wiezy...i o tym gadalismy.

Uczyc, kochana betonko trzeba sie na bledach, najlepiej cudzych. Rad warto sluchac ale nikt nie zmusza do ich wprowadzania.
A ty czasami bardzo ordynarnie komentujesz bo po prostu nie rozumiesz o co chodzi.
Ale to nie jest nic pejoratywnego, zdrowa nieufnosc do jakiejs forumowiczki...Tylko co z tymi milionami na saxach.
Slepe sa? Czy az tak glupie ze uczyc sie nie chca patrzac jak inne spoleczenstwa podobne problemy porozwiazywaly....czy tylko licza te poltora tysiaca eura zamienione na zlotowki.

No i tych trzystu lat zacofania patriotycznego tez pewnie w jednym pokoleniu sie nie przeskoczy.

Wynajdujcie i kolo i trojkat z okiem w srodku bo poza porownywanie jak tu i tam nikt nie zapyta dlaczego takie roznice.
No i olewajcie dumnie wybory bo i tak wybiora cwaniakow.

Krytykujecie tutaj niemilosiernie Tuska ale iles setek kilometrow drog za jego rzadow powstalo. Nawet te stadiony i to w terminie, co jakos takos polskim zapachem nie zalatuje.

Lepszy polityk od Tuska, czyli Miller guzik po sobie zostawil.
Zapytam sie teraz bo nie wiem...co konkretnie w Polsce sie dobrego zrobilo albo raczej kto jest autorem tego ...nazwijmy to postepu.

A jest...sama widzialam, pewnie nie wszystko.

I zacytuje stary kawal PRLowski...jaka jest roznica pomiedzy socjalizmem i kapitalizmem. Wtedy, mnie tez, bawila odpowiedz, ze w kapitalizmie sa biedni i bogaci a w socjalizmie bogatych nie ma....

Zadne rady na niby albo ryby...uczyc sie, to zmusza do myslenia.

cleopatra
30-01-2013, 12:10
Betoniara, przybij piątkę!
Dodaj jeszcze do kolekcji obślizgłą i skandala z ereosem i będzie końplet moralizatorów i autorytetów w każdej dziedzinie - są ja Binienda. :lol:

I ty ksiencu zostaniesz Indianinem, wez z Betonem wyjrzyj z kruchty ... duzo mozna sie tu i uwdzie nauczyc...
PS
Mnie zajelo to jakies 10 lat zeby zaczac widziec...

older52
30-01-2013, 12:17
Uklenkłem i klenczyć bede tera....
W niesfiadomości bym umar, rzeby nie ten wywut:)
Fakt, zboku lepiej widać.
Nam tutej zajmie to jeszcze ze czterdziesci lat.
Bo my to zwykłe, panie, tumany som.
Ja z Kuroniem w Łodzi rozmawiałem w `80 i nihuja sie nie przejął tym co mu klarowałem.
A mądrze prawiłem, oj mądrze:)

ksionc
30-01-2013, 12:20
I ty ksiencu zostaniesz Indianinem, wez z Betonem wyjrzyj z kruchty ... duzo mozna sie tu i uwdzie nauczyc...
PS
Mnie zajelo to jakies 10 lat zeby zaczac widziec...

Więc ucz się, bo ja wiecznie żył nie będę!

A jak już się nauczysz i zaczniesz widzieć, to pouczaj aborygenów abo też inne nacje, w środowisku, w którym żyjesz. Powodzenia w misjonarskiej roli! :lol:

st1111
30-01-2013, 12:21
Naprawdę wam w tym KORze chodziło aby co trzecie dziecko w Polsce rodziło się w rodzinie nędzarzy a milionerzy mieli stadiony i autostrady?
Szkoda żeście tego Solidaruchom nie mówili.

ksionc
30-01-2013, 12:23
Stanley, parafrazując dowcip (do 1989 r.)
Jakie jest największe qrestwo we Wolsce?
Zagłosować na solidurni i spierdolić za granicę!

cleopatra
30-01-2013, 12:43
Naprawdę wam w tym KORze chodziło aby co trzecie dziecko w Polsce rodziło się w rodzinie nędzarzy a milionerzy mieli stadiony i autostrady?
Szkoda żeście tego Solidaruchom nie mówili.

Ja tam nie wiem co KOR solidaruchom mowil bo sie rozwiazal sam.
Solidaruchy wiedzieli, jak kazdy idiota wie ze jest najmadrzejszy.

Z tymi dziecmi to nie wiem, musicie je miec?
A dialektycznie rzecz biorac to 2/3 ma dobrze, prawda?

cleopatra
30-01-2013, 12:46
Więc ucz się, bo ja wiecznie żył nie będę!

A jak już się nauczysz i zaczniesz widzieć, to pouczaj aborygenów abo też inne nacje, w środowisku, w którym żyjesz. Powodzenia w misjonarskiej roli! :lol:

Ty jestes misjonarzem z powolania. Boisz sie ze cie zjedza?
Beda mieli polskie korzenie, jak jeden polski dyplomata mawia.

cleopatra
30-01-2013, 12:48
Uklenkłem i klenczyć bede tera....
W niesfiadomości bym umar, rzeby nie ten wywut:)
Fakt, zboku lepiej widać.
Nam tutej zajmie to jeszcze ze czterdziesci lat.
Bo my to zwykłe, panie, tumany som.
Ja z Kuroniem w Łodzi rozmawiałem w `80 i nihuja sie nie przejął tym co mu klarowałem.
A mądrze prawiłem, oj mądrze:)

Kuron po "wygraniu" tez chcial wiac, nawet w jednej ze swoich ksiazek sie przyznal ze nikt nie wiedzial co dalej bedzie.

Ale patriotyzmu i Gajki mu z glowy wybic nie moglam, niestety...

beton
30-01-2013, 13:51
Kuron po "wygraniu" tez chcial wiac, nawet w jednej ze swoich ksiazek sie przyznal ze nikt nie wiedzial co dalej bedzie.

No widzisz, widzisz cleopatro?
Czekałam na to zdanie, teraz mogę ci odpowiedzieć.

Po co to było skoro nie byliście gotowi?

Improwizacje rewolucyjne zawsze się tak kończyły.

Nie rewolucje są potrzebne a totalne zwycięstwo.

Poznaj przeciwnika idź z nim ramię w ramię, noga w nogę.
Respektuj jego prawo by przetrwać , bo przetrwanie jest najważniejsze.
Nie wyrywaj się do przodu, gdy przeciwnik jest silny, bo cie zmiecie jak kurz jaki.
Nie zostawaj z tyłu, bo przeciwnik przestanie Cię sznować.
Atakuj gdy jesteś już dobrze przygotowany , a przeciwnik jest słaby.
Uderz i zwyciężaj.
Tymczasem rewolucja goni rewolucję z zadymie giną maluczcy.
Ideologiczni przywódcy pitają na z góry upatrzone pozycje, by znowu dać głos z dobrymi radami.

Jeśli Kuroń (nic do gościa nie mam) miał być tym zbawcą Polski, to ja dziękuję uklęknę i się pomodlę o lepsze jutro.
Nie pomoże ale też nie zaszkodzi

Ps.
Nie wiem dlaczego napisałaś ,że jestem ordynarna?
Może bezpruderyjna, nie zakompleksiona, i trzeźwa- ale ordynarna?

Po za tym Cleo nie mam żadnych uprzedzeń co do ciebie lub bielinka, ot trafiło na wasze wypowiedzi.

No i beton, to już nie ten sam beton, co onegdaj, dziś do betonu dodaje sie plastyfikatorów - można wytrzymać:p

Maaatko jak to wszystko patosem trąci - moje też:p

older52
30-01-2013, 17:54
etam, sadzisz sie a zwykłe lastrico z ciebie wyłazi;):):)

cleopatra
31-01-2013, 00:02
No widzisz, widzisz cleopatro?
Czekałam na to zdanie, teraz mogę ci odpowiedzieć.

Po co to było skoro nie byliście gotowi?

Improwizacje rewolucyjne zawsze się tak kończyły.

Nie rewolucje są potrzebne a totalne zwycięstwo.

Poznaj przeciwnika idź z nim ramię w ramię, noga w nogę.
Respektuj jego prawo by przetrwać , bo przetrwanie jest najważniejsze.
Nie wyrywaj się do przodu, gdy przeciwnik jest silny, bo cie zmiecie jak kurz jaki.
Nie zostawaj z tyłu, bo przeciwnik przestanie Cię sznować.
Atakuj gdy jesteś już dobrze przygotowany , a przeciwnik jest słaby.
Uderz i zwyciężaj.
Tymczasem rewolucja goni rewolucję z zadymie giną maluczcy.
Ideologiczni przywódcy pitają na z góry upatrzone pozycje, by znowu dać głos z dobrymi radami.

Jeśli Kuroń (nic do gościa nie mam) miał być tym zbawcą Polski, to ja dziękuję uklęknę i się pomodlę o lepsze jutro.
Nie pomoże ale też nie zaszkodzi

Ps.
Nie wiem dlaczego napisałaś ,że jestem ordynarna?
Może bezpruderyjna, nie zakompleksiona, i trzeźwa- ale ordynarna?

Po za tym Cleo nie mam żadnych uprzedzeń co do ciebie lub bielinka, ot trafiło na wasze wypowiedzi.

No i beton, to już nie ten sam beton, co onegdaj, dziś do betonu dodaje sie plastyfikatorów - można wytrzymać:p

Maaatko jak to wszystko patosem trąci - moje też:p

Ladnie napisalas, a mnie sie zaraz przypomnialo powiedzenie Pilsuskiego

Kto za mlodu nie byl socjalista, na starosc bedzie sk....nem.

starykizior
31-01-2013, 02:11
Nie wiem czemu kombatanci 1-szej solidarności pierdolą na wątku o przepraszaniu Rosji. Ja z perspektywy czasu do tych kombatantów KORowsko-solidarnościowych to bym raczej nagana użył i faceta z konewką wody. Gówno mnie za przeproszeniem obchodzi, że KOR sam się rozwiązał i kto kogo do paryżewa zaprosił. Do Jacka K. to mam stosunek ambiwalentny. Z jednej strony cenię go za szczerość i uczciwość. Z drugiej, potępiam, bo mógł być prawdziwym trybunem ludowym, ale wszedł w układ partyjnopolityczny w którym niewiele mógł zdziałać. Ponadto był zbyt lojalny do "towarzyszy". Powinien był pójść pod prąd gdy Michnik i inni zaczęli rozstawiać figury w grze. Michnik naskoczył na Kuronia i pierdolił o honorze, ale dla mnie jest szmatą /np. Rywin/. Idżcie się jebać mądrale mówiące nam jak żyć w naszym popierdolonym kraju. Pełen furii jestem, kurwa mać.

bielinek kapustnik
31-01-2013, 03:58

Niech bedzie pochwalony Krolowo Egipska !

Cos mi sie tu nie zgadza. Chcial wiac??? A niby gdzie ???
Kuron byl jednym z pierwszych ktorzy pocichutku dogadywali sie z plk. Lesiakiem w sprawie "dymokratycznej rzeczywistosci". I chyba sie dobrze dogadali bo uklad okraglego stolu jakos sie trzyma. Kiszczak jest nie do ruszenia a za "Wujka" ciagano po sadach plotki. Okragly stol to byl bajer dla naiwnych bo wszystko ustawiano juz tak gdzies od 1985 roku. Potem to tylko przyklepano. Wierchuszka dostala wolna reke w rozkradaniu nieboszczki PRL, Bolus to legalizowal, a laicka lewica sprawuje rzad dusz za posrednictwem GazWybu do dzis.
Niekoniecznie wierze w to na 100% ale taka wersja jest najbardziej prawdopodobna. A roboli wyslizgano na cacy :)
AMEN

cleopatra
31-01-2013, 05:36
Niech Pan Bielinek zauwazy, ze wiac to taki eufemizm, znaczy wyjechac na saxa i patrzec co bedzie dalej.

Kiziorowi powyzej zwisa co i jak bylo bo licza sie rezultaty a nie rozgrywki. A ze tych roboli rozegrano to tez eumemizm, tym razem wasz panie Bielinku...

Bo obalac zawsze jest latwiej niz budowac.
Taki bombowiec, to napchaja bombami, jakiegos szczyla ochotnika albo zawodowca posadza po krotkim przeszkoleniu i wio.
I wie tylko ze ma guzik czy wajhe nacisnac i jak go nie trafia nieprzyjaciele z ziemi to wroci do bazy a bomby swoje z nadbudowa zrobia.

A te nadbudowe to pare ladnych lat murowali, dachy kladli az sie wszystkim zaczelo wszystko nie podobac.

No, sam pan widzi zeby odbudowac to trza bylo Hufce pracy, plany wieloletnie i czlowiekow z marmuru.

I tak w narodzie zostalo, im bardziej entuzjastyczne pokolenie rym bardziej sie modli albo pyskuje.

Czy ma racje czy nie to jest tylko kwestia kto na wierzchu zostanie, bo on napisze jak zwykle w historii bywa kto byl be a kto cacy.

A gawiedz to kupi bo lubi kupowac jak jest co i za co.

A zaraz po tym, jak sie wygra, to tych bojownikow najlepszych tyle sie robi ze sama sie dziwilam jak tamten obalony mogl ustac o wlasnych silach tyle lat. jak pierwsza naiwna...

Stal bo go postawili i mial podporki. Zawsze tak jest, bez fundamentow to kosciol by nie postal ale stoi. I to jak.
Bo ma stac i tak naprawde to i Palikot go nie chce ruszyc.

A Kuron od malenkosci mial taki zapal, zeby poprawiac co stoi chociaz poprawiony zaraz by sie obalil.
Z powodu fundamentow. Ludzie tak chcieli, a jak juz ich przycisnelo to sie po swojemu rozlezli do domow, gromadzac co w sklepach rzucili na czarna godzine i na przeczekanie.
Bo jak sie przeczeka, to kazdy dostanie co dowiezli bo w kolejce stal a nie ganial po zebraniach i wiezieniach paczki roznoszac.

W kolejce jest bezpiecznie bo w kupie. Chociaz wszyscy sie zra kto byl pierszy i kto stoi za kogo to ogolnie porzadek i zgoda jest, nawet lista obecnosci poswiadczana przez Komitet Kolejkowy i zadne ze strajkow na krzywy pysk sie nie wcicna. Soldarna kolejka zawsze byla i zadna Solidarnosc jej nie przebila. Bo cel w Solidarnosci byl mglisty a w kolejce na hakach czy na polkach.

No, widzisz pan panie Bielinek, ze pan starykizior w zasadzie ma racje a nie ja.
Tu nie chodzi i prawosc i sprawiedliwosc, gawiedz w kolejce swiadomosc ma gdzies a byt na pierwszym miejscu.
I to jest logiczne bo nigdy nie wiadomo co bedzie i za ile a jak wystal kilo kielbasy ja mial i zaden Kuron tego nie zmieni....

Ale ja jestem sentymentalna, i wole Kuronia od tych namaszczanych orderami bo chociaz kielbasy nie wystal to inni za niego dostali a teraz na wszelki wypadek go opluwaja. Bo myc ze trza oddawac bedzie nie tylko kosciolowi ale wszystko i wszystkim. Z czcia i bohaterstwem wlacznie. IPN juz to osadzi, jak w Koranie pisze Insz Allah...

Taka moja swiadomosc panie Bielinku po polwieczu z grubasz i guzik mnie 1/3 glodujacych dzieci, jak tu napisali obchodzi bo nigdy sie wszystkim nie dogodzi...

A Kuron wierzyl w ludzi a ja tylko ludzka glupote potepiam.
Kuroniowka jestem, tez, Bo trzeba byc idiotka aby wierzac, ze glupote w kraju tysiecy szkol prywatnych i nawet panstwowych mozna zlikwidowac ot tak bez kilku pokolen...

I wtedy, statystycznie rzecz biorac i rzad przestanie kleczec z otwartym "na komunikat" dziobem i sedziowie zajma sie sprawiedliwoscia a nie dbaniem o swoja niezawislosc.

Ale dzieciom Bajki Robotow czytalam, zamiast Reduty Ordona i juz tak sie wynarodowily, ze Kuchnie Polska w matczynym wykonaniu omijaja z daleka wolac McDonaldy i inne takie.

Za to Kuronia zyciorys znaja, uczylam je zamist paciorkow roznych...

beton
31-01-2013, 09:03
etam, sadzisz sie a zwykłe lastrico z ciebie wyłazi;):):)

Masz rację , nie będę się wysadzać, bo mi się jeszcze co ukruszy.
Sa tu mądrzejsi odemnie, więc skupie się na czytaniu, więcej będzie z tego pożytku.
Tylko jeszcze raz, ostatni dziobem kłapnę.
Mam nadzieję że, to przeżyjesz jakoś.:p

Ni

Ale ja jestem sentymentalna, i wole Kuronia od tych namaszczanych orderami bo chociaz kielbasy nie wystal to inni za niego dostali a teraz na wszelki wypadek go opluwaja. Bo myc ze trza oddawac bedzie nie tylko kosciolowi ale wszystko i wszystkim. Z czcia i bohaterstwem wlacznie. IPN juz to osadzi, jak w Koranie pisze Insz Allah...

Taka moja swiadomosc panie Bielinku po polwieczu z grubasz i guzik mnie 1/3 glodujacych dzieci, jak tu napisali obchodzi bo nigdy sie wszystkim nie dogodzi...

A Kuron wierzyl w ludzi a ja tylko ludzka glupote potepiam.
Kuroniowka jestem, tez, Bo trzeba byc idiotka aby wierzac, ze glupote w kraju tysiecy szkol prywatnych i nawet panstwowych mozna zlikwidowac ot tak bez kilku pokolen...

Ale dzieciom Bajki Robotow czytalam, zamiast Reduty Ordona i juz tak sie wynarodowily, ze Kuchnie Polska w matczynym wykonaniu omijaja z daleka wolac McDonaldy i inne takie.

Za to Kuronia zyciorys znaja, uczylam je zamist paciorkow roznych...

Powiem tak Cleopatro, ciężko zrozumieć , co piszesz, naprawdę.
Może to moja niedoskonałość taka,że słowa pisanego nie rozumiem, a może Twoja że myśli przekazać nie potrafisz.

Wyrwałam Ci kilka zdań z wypowiedzi i jakoś mam nieodparte wrażenie ,że jesteś bojownikiem spoczentym na laurach ze świadomością dobrze spełnionego obowiązku.
Jedynym kolcem jest brak wdzięczności ze strony maluczkich, bo za kiełbasą stali, z paczkami nie latali, socjalistami nie byli.
Cóz to za zasługa czytać bajki dzieciom robotników, uczyć ich o Kuroniu miast paciorka.
Nowy święty czy jak.
Cleo porozglądaj się do koła
przyjrzyj się rzeczywistości.
Przestań żyć przeszłością, zacznij planować nową rewolucję.

Uszanowanie Cleo

st1111
31-01-2013, 09:06
A kto to był ten Kuroń?Facet co zniszczył socjalizm a potem głodnym zupki rozdawał?To może było nie niszczyć?

cleopatra
31-01-2013, 09:37
Ach, Betonko, ja na zadnych laurach bojowniczych nie spoczelam...

Na wygodne spoczecie sama zarobilam, zaczynajac od zera, przyznam ci sie ze white board, scieralam z takiego pisaka zamist z kredy.

Ja, wielka Cleopatra, znana w Polsce nie tylko z osiagniec...

Z kompleksem Polki, kariere zaczelam robic, kiedy w brydzyka, nakladlam pewnemu gronu profesorskiemu, co to w dzien i w nocy pracowali ale czasami nie. I akurat im czwartego brakowalo...Patrzac na przerazone polskoscia moja oczeta partnera ktory mnie wylosowal sie przelamalam...

Potem juz poszlo, zadnych kompleksow, czarujacy styl kopiowany gdzie sie dalo.
Im wyzej lazlam, tym bardziej mnie sie glupio robilo ze taka glupia bylam. Tu ni ma kompleksow, kazdy walczy ale zna swoje ograniczenia a ja ich nie znajac uczylam sie w biegu,

I dlatego z rozzewnieniem wspominam idealy, ktore idealami nie byly, i wszystko to co bylo do przewidzenia ale bylo wielka niewiadoma.

Oczywiscie ze z luxusowego zycia, nawet na tutejsze warunki latwo i z rozzewniem patrzec, bo i punkt siedzenia inny i sie ma.

I dlatego sie wie, ze malo ktory ideowiec wygra wyscig szczurow i nawet najlepszemu ideowcowi nie wytlumaczysz, ze goni w zlym kierunku. Jak sie ma wszystko i na wszystko stac, to tym bardziej brakuje tamtej mlodosci Kuroni i uniesien.

Chociaz sie wie ze to sie nie wroci ale zal, ze nikt tego teraz nie doceni. Bo czuje sie skrzywdzony...

A tak naprawde, sam sie krzywdzi czekajac na Godota i narzekajac na wszystko poza wlasna bezradnoscia. jakos to bedzie, prawda...i bedzie, jakos...

Ja sie nie upieram przy niczym poza jednym...uczcie sie najlepiej na cudzych bledach bo sami nic nowego nie wymyslicie. Przed wami probowali te demokracje budowac i wyszlo im, ze tylko ewolucja.

Tak tak, panie prosiaku, wieprzowina na amerykanskiej technologi czy z polskiej "zagrodki" taka sama....

PS
Kiedys wpadla mi ksiazka o psychologii i chociaz techniczna jestem to zainteresowal mnie syndrom captains of the world...z objawami absolutnie polskimi...ze nie bedzie dobrze mnie i ogolnie, o ile caly swiat nie bedzie myslal tak jak ja...

Lewy półprosty
31-01-2013, 12:18
"... - Rosja rośnie w siłę, Rosja wstaje z popiołów, a wy
będziecie musieli się z tym pogodzić. - Wyszczerzyła się
szyderczo. - Mamy w tym kraju tysiące sprytnych ludzi, i
naukowców, i aferzystów, i żebyś wiedział : to absolutnie
bezwzględni dranie. Żyjemy w gównie, fakt, ale gówno nas
to obchodzi. Czy wam się to podoba, czy nie, rośniemy w siłę,
a żadne z nas pieprzone delikaciki. Czasy Jelcyna minęły. Nikt
nam już nie będzie rozkazywał, ani Bush, ani nikt inny. ... "

z rozmowy z pijaną Rosjanką w pociągu relacji : Machaczkała -
- Moskwa przeprowadzonej przez Jeffrey`a Tayler`a,
dziennikarza amerykańskiego od 14 lat żyjącego w Rosji.

wg książki " Mordecy w mauzoleach"
( pogrubienie moje );)

zydokomuch
31-01-2013, 16:04
"... - Rosja rośnie w siłę, Rosja wstaje z popiołów, a wy
będziecie musieli się z tym pogodzić. - Wyszczerzyła się
szyderczo. - Mamy w tym kraju tysiące sprytnych ludzi, i
naukowców, i aferzystów, i żebyś wiedział : to absolutnie
bezwzględni dranie. Żyjemy w gównie, fakt, ale gówno nas
to obchodzi. Czy wam się to podoba, czy nie, rośniemy w siłę,
a żadne z nas pieprzone delikaciki. Czasy Jelcyna minęły. Nikt
nam już nie będzie rozkazywał, ani Bush, ani nikt inny. ... "

z rozmowy z pijaną Rosjanką w pociągu relacji : Machaczkała -
- Moskwa przeprowadzonej przez Jeffrey`a Tayler`a,
dziennikarza amerykańskiego od 14 lat żyjącego w Rosji.

wg książki " Mordecy w mauzoleach"
( pogrubienie moje );)
Co w takich książkach mogą pisać? Wg moich rozmów z Ruskimi, to serdecznie mają dość "wolności", czyli biedy i Putina i zdecydowanie wolą ZSRR od Rosiji.
Można obejrzeć - 20 lat bez ZSRR
http://www.youtube.com/watch?v=XvkRpX5b_ek

wa ma
31-01-2013, 16:58
A kto to był ten Kuroń?Facet co zniszczył socjalizm a potem głodnym zupki rozdawał?To może było nie niszczyć?
Prosiaczku już o tym t(K)uroniu zapomnieli w polszcze. Myślę, że gdyby wiedział co szykuje ludziom w tem kraju, to by Michnikowi i innym KOR-ofcom wybił ze łba opozycję w PRL-u. Ponoć miał na nich duży wpływ wówczas. Znany był w PRL -u jako tzw. "czerwony harcerz" - kto tą nazwę pamięta i czego dotyczyła wówczas ?

older52
31-01-2013, 17:05
Uszanowanie Cleo
Co sie kurwa dzieje!!!
coraz bardziej cie koham, betoniaro holerna
Tu: spowagom potciongnoł spodnie i surdut opciongnoł wduł na bżuhu kurwawydatnym.

ksionc
31-01-2013, 17:23
coraz bardziej cie koham, betoniaro holerna
Tu: spowagom potciongnoł spodnie...

...wyciongnoł ptoka na wierch i zaczoł siem łonanizować...

st1111
31-01-2013, 17:27
Uprasza się obecnych tu tow. aby służbową broń do depozytu oddali.

older52
31-01-2013, 17:32
...wyciongnoł ptoka na wierch i zaczoł siem łonanizować...
aidi ty nahój!!!
ja raswrzyciu powarznie!!!
durak!!!

Obywatel PRL
01-02-2013, 00:40
Na ulice wielu rosyjskich miast, przede wszystkim Stalingradu, wyjada autobusy z portretem Naczelnego Wodza (pogooglujcie jutro)
http://pravda-team.ru/eng/image/article/2/5/7/49257.jpeg

Nie wszyscy wiedza: byly dwie wersje medalu Bohatera Zwiazku Radzieckiego: za prace i za bohaterstwo. Stalinowi przyznano obydwie, ale jemu to sie nie spodobalo i nosil tylko ten za prace (jak na tym zdjeciu)

ryba
01-02-2013, 00:55
Na ulice wielu rosyjskich miast, przede wszystkim Stalingradu, wyjada autobusy...

Wyjadą na ulice Wołgogradu :)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Mamayev_Kurgan.jpg/500px-Mamayev_Kurgan.jpg

Dakota
01-02-2013, 13:14
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Mamayev_Kurgan.jpg/500px-Mamayev_Kurgan.jpg
A jednak przez sześć dni w roku Stalingradu.

Obywatel PRL
01-02-2013, 13:21
A jednak przez sześć dni w roku Stalingradu.

To zalezy, czy nazwy miasta szuka sie w dokumentych urzedowych, czy slucha sie ludzi na ulicy.

Dakota
01-02-2013, 13:24
To zalezy, czy nazwy miasta szuka sie w dokumentych urzedowych, czy slucha sie ludzi na ulicy.
O takim statucie zadecydowała Rada Miasta.

cleopatra
01-02-2013, 13:25

Albo Carycyna...A ja bylam tam, to sie nazywa Kurhan Mamaja a to okragle to muzeum, nawet dali mi potrzymac karabin Zajcewa, tez z filmu Wrog u bram.
Doskonalego zreszta, chociaz Anglicy nakrecili gdzies zdaje sie we francji

Kasander
01-02-2013, 13:31
Albo Carycyna...A ja bylam tam, to sie nazywa Kurhan Mamaja a to okragle to muzeum, nawet dali mi potrzymac karabin Zajcewa, tez z filmu Wrog u bram.
Doskonalego zreszta, chociaz Anglicy nakrecili gdzies zdaje sie we francji

Film,naprawde godny polecenia,co też czynię.Myślę,że jakby nakręcili go Rosjanie,zgodnie ze swoja niepowtarzalną rosyjską dusza,bylby jeszcze lepszy...

bielinek kapustnik
01-02-2013, 20:29

Niech bedzie pochwalony Panie Prosiak !

W stanie wojennym byl taki program w TVP co sie nazywal "proste pytania". Pan tez zadajesz proste pytania ino nasza Krolowa Egipska daje zawile odpowiedzi.
Jak sie tak z boku popatrzec to sie okazuje ze nikt nic nie wiedzial, Bolek obalil komune i jakos tak wyszlo niezrecznie.
Ino ja tej bajki nie kupuje. Szczegolnie Anno Domini 2013. Jakie 20 lat temu to moze bym i kupil.
Ci co obalali doskonale sobie zdawali sprawe czego chca. A chciei koryta. No to maja. Roboli zrobiono w bambuko w sposob nieomal artystyczny. Koronkowa robota. Powaznie. Kuron mial to szczescie ze szybko wykorkowal. A Komitet Obrony Robotnikow... ta nazwa brzmi jak fantastyczny dowcip.
AMEN

Lewy półprosty
01-02-2013, 21:06
" Czyny zrodzone z najczystszych pragnień dogorywają w hańbie "

Peter Handke ( zdaje się, że to on ... )

maerose
01-02-2013, 21:23
Niech bedzie pochwalony Panie Prosiak !

W stanie wojennym byl taki program w TVP co sie nazywal "proste pytania". Pan tez zadajesz proste pytania ino nasza Krolowa Egipska daje zawile odpowiedzi.
Jak sie tak z boku popatrzec to sie okazuje ze nikt nic nie wiedzial, Bolek obalil komune i jakos tak wyszlo niezrecznie.
Ino ja tej bajki nie kupuje. Szczegolnie Anno Domini 2013. Jakie 20 lat temu to moze bym i kupil.
Ci co obalali doskonale sobie zdawali sprawe czego chca. A chciei koryta. No to maja. Roboli zrobiono w bambuko w sposob nieomal artystyczny. Koronkowa robota. Powaznie. Kuron mial to szczescie ze szybko wykorkowal. A Komitet Obrony Robotnikow... ta nazwa brzmi jak fantastyczny dowcip.
AMEN

Gdyby nie wykorkował, też nic by nie zrobił.
Za słaby był w uszach, bo miał na uwadze byt głupich oszukanych.
A to już nie było trendy.

ryba
01-02-2013, 21:29

I to jest dobra odpowiedź na insynuację Szkodnika, że Kuroń był wykonawcą fantastycznego dowcipu...

klaps
01-02-2013, 21:31
Gdyby nie wykorkował, też nic by nie zrobił.

O kim ty piszesz o Lensie Amstrongu? na chuj komentujesz jak nie masz pojecia,,,rozklapicho..

zydokomuch
01-02-2013, 21:33
Swoja drogą ciekawe, że tacy ludzie, jak w/w Kuroń, czy też Michnik lub Modzelewski zupełnie co innego mówili przed upadkiem komuny, a zupełnie ci innego po upadku. Przed był komitet mieniący się obrońcami robotników, piękne hasła demokracji, czy nawet "więcej socjalizmu" (dla nie wtajemniczonych Kuroń, Michnik i Modzelewski byli trockistami, kontestującymi system z pozycji skrajnej lewicy, wg której komuna zdradziła robotników, bo zniosła słynne robotnicze rady). Poupadku natomiast ten sam Kuroń namawia prezydenta Bolka, by nie podpisywał waloryzacji rent i emerytur, Michnik w Wybiórczej ogłasza radośnie skrajnie liberalne programy i cała "robotniczość" trockistów, czy KOR idzie się jebać. Bez komentarza.

Dakota
01-02-2013, 21:38
Swoja drogą ciekawe, że tacy ludzie, jak w/w Kuroń, czy też Michnik lub Modzelewski zupełnie co innego mówili przed upadkiem komuny, a zupełnie ci innego po upadku. Przed był komitet mieniący się obrońcami robotników, piękne hasła demokracji, czy nawet "więcej socjalizmu" (dla nie wtajemniczonych Kuroń, Michnik i Modzelewski byli trockistami, kontestującymi system z pozycji skrajnej lewicy, wg której komuna zdradziła robotników, bo zniosła słynne robotnicze rady). Poupadku natomiast ten sam Kuroń namawia prezydenta Bolka, by nie podpisywał waloryzacji rent i emerytur, Michnik w Wybiórczej ogłasza radośnie skrajnie liberalne programy i cała "robotniczość" trockistów, czy KOR idzie się jebać. Bez komentarza.
Przeczytałem i jak bym gdzieś się już z tym spotkał.

słodkapanna
01-02-2013, 21:40
I to jest dobra odpowiedź na insynuację Szkodnika, że Kuroń był wykonawcą fantastycznego dowcipu...
Kuroń troszczył sie o każdego czlowieka, pod tym względem był społecznikiem z urodzenia. A tacy do polityki się nie nadają.

bielinek kapustnik
01-02-2013, 21:48

Niech bedzie pochwalony Pani Rybo !

To ze Kuron rozmawial z Lesiakiem to nie sa insynuacje to sa fakty. I dokumenty z tych rozmow tez sie zachowaly. Potem ten sam Lesiak wytrzasnal lojalke Kaczynskiego. NIE wydrukowalo a potem musialo przepraszac.
Jesli droga Rybo dalej wierzysz w Komitet Obrony Robotnikow to masz prawo. Moim zdaniem to najbardziej komiczna nazwa w Polsce od 1945 roku. Wlasnie widac jak ich obronili. I to jest fantastyczny dowcip :)
AMEN

bielinek kapustnik
01-02-2013, 21:51
Kuroń troszczył sie o każdego czlowieka, pod tym względem był społecznikiem z urodzenia. A tacy do polityki się nie nadają.

Niech bedzie pochwalony Slodziutka !

Fakt, facet byl sympatyczny. I tylko tyle. Z calej solidarnosciowej halstry jego autentycznie lubilem.
AMEN

st1111
01-02-2013, 21:54

Szkoda że nie żyje-głodnych by nakarmił.

Dakota
01-02-2013, 21:56
Szkoda że nie żyje-głodnych by nakarmił.
i spragnionych napoi:pijany:ł.

Obywatel PRL
01-02-2013, 22:14
Przerazili się ogromu stojących przed nimi trudności, kiedy zdali sobie sprawę, w co tych robotników wmanewrowali.
I rozwiązali się z tego strachu pod pretekstem, że teraz robotnicy sami się obronią.
Pamiętam, jak dziś.
Wesoło było. :p

Wspolnego pomnika Gierka i Kuronia nie bedzie, to poroniony pomysl.

Ale do teatru bym poszedl: Gierek i Kuron spaceruja po Polsce 2013. Odwiedzaja i fabryke Fiata, i Radio Maryja. Balcerowicz zaprasza ich na cocktail a oni zaczynaja zadawac pytania.

ryba
01-02-2013, 22:17
Niech bedzie pochwalony Pani Rybo !

To ze Kuron rozmawial z Lesiakiem to nie sa insynuacje to sa fakty. I dokumenty z tych rozmow tez sie zachowaly. Potem ten sam Lesiak wytrzasnal lojalke Kaczynskiego. NIE wydrukowalo a potem musialo przepraszac.
Jesli droga Rybo dalej wierzysz w Komitet Obrony Robotnikow to masz prawo. Moim zdaniem to najbardziej komiczna nazwa w Polsce od 1945 roku. Wlasnie widac jak ich obronili. I to jest fantastyczny dowcip :)
AMEN

Wierzę, Panie Szkodniku!
Chociaż wybiórczo.
I zależy do kiedy.
No, do samorozwiązania raczej tak. Trochę podobnie nawet działałam rezygnując z supermoderatorstwa, tak prawdę mówiąc...
Rozumie Pan?
Rozumie Pan, Szkodniku, że społeczeństwo obywatelskie trzeba bardzo szybko osierocić?
Żeby nauczyło się samo sobie radzić. Im szybciej, tym lepiej...
I nie ma, że boli!

ryba
01-02-2013, 23:09
A społeczeństwo takim nadziejom wbrew robi.
Bo ono potrzebuje określonej siły kierowniczej, regulaminów i takich tam....
I się nie uczy. Nałogowo.

Fuckt...
Ale to jest właśnie wolność wyboru :) Też...

starykizior
02-02-2013, 00:00
Komentarz:

Wszystkich jebanych rewolucjonistów do piachu. W ostateczności Kołyma i Workuta. /Włącznie z forumowymi, burdel zrobili, a potem ogon pod siebie/. Tow. Stalin dobrze wiedział co robi jak starych rewolucjonistów zadołować kazał.

IroB
02-02-2013, 00:04
Komentarz:

Wszystkich jebanych rewolucjonistów do piachu. W ostateczności Kołyma i Workuta. /Włącznie z forumowymi, burdel zrobili, a potem ogon pod siebie/. Tow. Stalin dobrze wiedział co robi jak starych rewolucjonistów zadołować kazał.

ja bym w pochwalach poszedl dalej....ale podobno nie wolno :lol: lubie inicjaly AH.....

starykizior
02-02-2013, 00:20
On też starych towarzyszy partyjnych co początki tworzyli zadołować kazał /casus Roehma - noc "Długich noży"/.

IroB
02-02-2013, 00:27
On też starych towarzyszy partyjnych co początki tworzyli zadołować kazał /casus Roehma - noc "Długich noży"/.

i do dzis sie nic nie zmienilo, kazdy kazdego probuje przeciagnac przez stol :lol:i tak noge podstawic zeby ten ktoremu sie noge podstawi upadl z loskotem na pysk a jednoczesnie podstawienie nogi tak uzasadnic by inni mysleli ze zrobilismy to w ich interesie :lol:

cleopatra
02-02-2013, 00:30
i do dzis sie nic nie zmienilo, kazdy kazdego probuje przeciagnac przez stol :lol:i tak noge podstawic zeby ten ktoremu sie noge podstawi upadl z loskotem na pysk a jednoczesnie podstawienie nogi tak uzasadnic by inni mysleli ze zrobilismy to w ich interesie :lol:

Ciekawa definicja polskiej mentalnosci.

IroB
02-02-2013, 00:35
Ciekawa definicja polskiej mentalnosci.

nie jest to definicja polskiej metalnosci, taka mentalnosc mialy i inne nacje, w polsce czas stanal w miejscu :lol:

cleopatra
02-02-2013, 00:40
w polsce czas stanal w miejscu :lol:

Optymista, Polska osignela cos o czym naukowcy marza od tysiecy lat, wymyslila maszyne czasu co dziala ale tylko wstecz, Na razie zadziala jakie 7dziesiatr kilka lat ale kto wie...
Kon senator to czasy Caliguli!

Jarosław_Kaczyński
02-02-2013, 00:52
Rosja jako państwo doprowadziła do wymordowania największej ilości Polaków w historii naszego istnienia. Mamy ich jeszcze przepraszać? Polska racja stanu to doprowadzenie do wymazania rosji z mapy świata.

starykizior
02-02-2013, 01:00
No proszę proszę. Upiór kaczyńsko-postsmoleński wypełzł. Mówiłem, że ta "rewolucja" to nic dobrego. Skąd on wziął te dane ilościowe, a o naszych "przyjaciołach zza Odry nie wspomniał. Rosję chce likwidować. Jednak kretynów ci u nas dostatek.

ryba
02-02-2013, 01:05
Optymista, Polska osignela cos o czym naukowcy marza od tysiecy lat, wymyslila maszyne czasu co dziala ale tylko wstecz, Na razie zadziala jakie 7dziesiatr kilka lat ale kto wie...
Kon senator to czasy Caliguli!
Bucefał jednak i ładniejszy, i mniej szkodliwy, niż Incinatus-Giertych! Uważałabym na tego ostatniego...

Rosja jako państwo doprowadziła do wymordowania największej ilości Polaków w historii naszego istnienia. Mamy ich jeszcze przepraszać? Polska racja stanu to doprowadzenie do wymazania rosji z mapy świata.
Ambitne plany!
Podziwiam!
Oszolomiona wrecz jestem ich rozmachem!!!
Na Kurhan Mamaja z takim bohaterem! URA! URA! URA!!

bielinek kapustnik
02-02-2013, 01:56

NIech bedzie pochwalony ....

Az mnie mowe odjelo. Jarek to ty ????
AMEN

Obywatel PRL
02-02-2013, 02:27

Co do największej ilości to oczywista bzdura. Ale pewnych Polakow sie wyeliminowalo, to fakt.

Zastanowiles sie, dlaczego nie bylo polskich dywizji SS? Tu jest odpowiedz:
http://www.stalin.cryptofighter.com/index.php?strona=2802

bielinek kapustnik
02-02-2013, 03:02
Co do największej ilości to oczywista bzdura. Ale pewnych Polakow sie wyeliminowalo, to fakt.

Zastanowiles sie, dlaczego nie bylo polskich dywizji SS? Tu jest odpowiedz:
http://www.stalin.cryptofighter.com/index.php?strona=2802

NIech bedzie pochwalony Panie Obywatelu !

Aj, te brygady meczennikow jasnogorskich ...

AMEN

cleopatra
02-02-2013, 06:02
Bucefał jednak i ładniejszy, i mniej szkodliwy, niż Incinatus-Giertych! Uważałabym na tego ostatniego...

Kaczynski historii nie znal. Gdyby na Kasztance do Smolenska pojechal to kto wie.
Taka jego polityka historyczna. Tutke mu pewnie wrogi podstawili, zamiast ogona trzy motory i to ruskie!!!

Gdy sie czlowiek spieszy to sie kazdy cieszy, jak nie zdazy!

PS
Bucefal to znaczy wolowy leb, Incitatus to szybki ale Kasztanka?
Ze niby mature zrobila w Maju jak kasztany zakwitli?

nick
02-02-2013, 11:02
PS
Bucefal to znaczy wolowy leb, Incitatus to szybki ale Kasztanka?
Ze niby mature zrobila w Maju jak kasztany zakwitli?

To może stąd, że się wykasztania?

Obywatel PRL
02-02-2013, 14:22
Dzis, w rocznice zwyciestwa pod Stalingradem, Rosjanie udekorowali swoje autobusy jak potrzeba:

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2013/02/340957.jpg

wa ma
02-02-2013, 15:24
Dzis, w rocznice zwyciestwa pod Stalingradem, Rosjanie udekorowali swoje autobusy jak potrzeba:

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2013/02/340957.jpg
Mają co świętować, póki co nie mają ichniego IPN-u który sfałszowałby im historię.

klaps
02-02-2013, 17:29
Nie wstydza sie swojej historii,,tej zwycieskiej,!

wa ma
03-02-2013, 08:03
Nie wstydza sie swojej historii,,tej zwycieskiej,!
I nie tylko zwycięskiej. Chociaż nie robią tego z taką pompą i tak hucznie jak w kato-polandzie np. "pofstanie warsiaske", czy kolejne "listopadowe", lub "styczniowe". Kato-poland zrezygnował z obchodów praktycznie jedynej "zwycięskiej rocznicy" tj. 9 maja zakończenie II Wojny Światowej mimo, że polscy zwycięscy żołnierze byli z AC w Berlinie, byli też w Wilhelm Shawen - I DPanc. gen. Maczeka, jak też polscy piloci z polskich dywizjonów lotniczych w GB. To śwento nie dla Polakóf bo śwętują go i Ruscy, więc to nie może być takosz śwęto polske.

klaps
03-02-2013, 09:15
I juz chyba nie bedziemy świetować tego Święta.
Poprostu zostało "zaprzepaszczone".

W sumie gdyby Ono było na czerwono byłby zajebiscie zajebisty dłłłłłłłuuuugi weeeekend...

wa ma
03-02-2013, 09:24
I juz chyba nie bedziemy świetować tego Święta.
Poprostu zostało "zaprzepaszczone".

W sumie gdyby Ono było na czerwono byłby zajebiscie zajebisty dłłłłłłłuuuugi weeeekend...
Czyli zamiast świętować z radością, zabawą a nawet "kropelkamy" - lepiej spędzać śwenta narodofe w kruchcie w bogo-ojczyźniano-patryotycznych oparach. Ewentualnie oglondajonc jasełka robione przez "pasjonatów" na łączkach.

klaps
03-02-2013, 09:36
Ta Grupy Rekonstrukcyjne to zajebista ilosć ludzi nośzących broń,niezła siła bojowa.

Obywatel PRL
03-02-2013, 09:39
I nie tylko zwycięskiej. Chociaż nie robią tego z taką pompą i tak hucznie jak w kato-polandzie np. "pofstanie warsiaske", czy kolejne "listopadowe", lub "styczniowe". Kato-poland zrezygnował z obchodów praktycznie jedynej "zwycięskiej rocznicy" tj. 9 maja zakończenie II Wojny Światowej mimo, że polscy zwycięscy żołnierze byli z AC w Berlinie, byli też w Wilhelm Shawen - I DPanc. gen. Maczeka, jak też polscy piloci z polskich dywizjonów lotniczych w GB. To śwento nie dla Polakóf bo śwętują go i Ruscy, więc to nie może być takosz śwęto polske.

9. Maja nie wypada świętowac takze dlatego, ze mogłoby to urazic nowch wspołwłascicieli byłej polskiej gospodarki: niemieckie koncerny.

Wspomnienia o II Wojnie Swiatowej najlepiej ograniczyc do jednego epizodu: Katynia.

elefand
03-02-2013, 09:46
Zwycięzca
http://g3.s3.forblabla.com/u38/photo66E6/20466005437-0/original.jpg#20466005437

wa ma
03-02-2013, 10:14
Naszym od Maczka też nie brakuje blaszek. Widać taka moda u nich. http://3.bp.blogspot.com/_bAAW4qI1ARw/SNvfPiLfVSI/AAAAAAAAALw/qlL1P1FsGqM/s400/08-09-25-Driel1.jpg

Ten w środku to chyba był od Sosabowskiego bo na lewej klapie ma chyba odznakę skoczka.

klaps
03-02-2013, 10:31
Napewno nie dostali tych medali jako "utrwalacze"

dizzy
03-02-2013, 10:34
Wiek czy ciężar tego żelaza na piersi ich tak przygniata do ziemi? Ten w środku ma mniej i jakby bardziej wyprostowany :)

canislupus
03-02-2013, 10:35
Naszym od Maczka też nie brakuje blaszek. Widać taka moda u nich. http://3.bp.blogspot.com/_bAAW4qI1ARw/SNvfPiLfVSI/AAAAAAAAALw/qlL1P1FsGqM/s400/08-09-25-Driel1.jpg

Ten w środku to chyba był od Sosabowskiego bo na lewej klapie ma chyba odznakę skoczka.
Wszyscy trzej ją mają, noszą berety Cichociemnych. Maczkowcy mieliby czarne berety.

elefand
03-02-2013, 11:29
http://g2.s3.forblabla.com/u38/photo97F5/20961554213-0/large.jpg#20961554213

older52
03-02-2013, 11:59
Mieli jaja.
Popatrzcie sobie na pokolenie dwudziestolatków dzisiejszych, w kapturkach pod trzepakiem albo w bramie, pogarbionych, z piwem w łapie.
No, kwiat młodziezy.
Pewnie nie wszyscy sa tacy.No, ale tych widać, reszta albo pracuje normalnie albo przyspawana do gier komputerowych.
I nie jest to pote pienie. To konstatacja tylko.
Takie czasy.
Debilna edukacja i zero oczekiwań.

wa ma
03-02-2013, 13:05
Wszyscy trzej ją mają, noszą berety Cichociemnych. Maczkowcy mieliby czarne berety.
A jakie były berety "zrzutkóf" ? Czy oni w ogóle je mieli ?

canislupus
03-02-2013, 14:11
A jakie były berety "zrzutkóf" ? Czy oni w ogóle je mieli ?
.....nie kumam....co to jest "zrzutóf"...?:confused:

Obywatel PRL
03-02-2013, 14:18
Mieli jaja.
Popatrzcie sobie na pokolenie dwudziestolatków dzisiejszych, w kapturkach pod trzepakiem albo w bramie, pogarbionych, z piwem w łapie.
No, kwiat młodziezy.
Pewnie nie wszyscy sa tacy.No, ale tych widać, reszta albo pracuje normalnie albo przyspawana do gier komputerowych.
I nie jest to pote pienie. To konstatacja tylko.
Takie czasy.
Debilna edukacja i zero oczekiwań.

Zadanie, jake postawila Polsce kontrrewolucja 1989 to export taniej siły roboczej. Obecna edukacja do tego wystarcza.

ostar
03-02-2013, 14:39
Zadanie, jake postawila Polsce kontrrewolucja 1989 to export taniej siły roboczej. Obecna edukacja do tego wystarcza.

Gdyby za komuny otwarto granice, w kraju zostaliby tylko emeryci i niepełnosprawni.
Zadziwiajace, doprawdy zadziwiajace - a minęły tylko raptem 24 lata.
Czyżby Orwell to był idiota?

klaps
03-02-2013, 14:58

A w Krużewnikach byŁ?Bo pierdoli jak potłuczony,skoro mnóstwo ludzi emigrujacych na zachód szybko sie asymiluje,zdobywa coraz wyzsze poziomy w pracy zaklada firmy,kupuje domy ,samochody,zna coraz lepiej jezyk,jezdzi na urlopy w fajne miejsca to powiedz mi gdzie tu miejsce na marna edukacje?Uwierz mi jestesmy bardzo dobrze wyksztalkceni jak na standarty niemieckie włoskie,takze moja prosba aby nie powtarzac zasciankowych prawd i gadek spod wiejskiego sklepu,bo chyba Obywatel dalej nie był w swoim zyciou tak podejrzewam,jak wiekszosc uzytkowników tego fo.siedziec i pierdolic zycie jak Kacper suke ,tyle potraficie,napierdalac jak to jest chujowo ..Dżenuła!

older52
03-02-2013, 15:10
Jasne, zobacz na jakich pozycjach wiodące polskie uczelnie się w Europie i w świecie znajdują, włacznie z tymi renomowanymi u nas , np.:U.J....
O takich potegach jak uczelnie p. Pawłowicz nie wspomne i o tych wszystkich, które papier daja za forsę a nie wiedzę.
W PRLu zaoczne studia miały poziom wyzszy niz dzisiejsze dzienne.;)
I dlaczego niby wszedzie sa potrzebne nostryfikacje dyplomów jak jestesmy taka naukową elita.
I ile tych patentów racznie na swiecie się polskich rejestruje?
a nawet w samej Polsce są to liczby smieszne.
Tak, ze może to ty przestan pierdolić kocoboły i zobacz jaki procent całej zarobkowej emigracji to fachowcy z otwartymi ramionami przyjmowani, bo sa tacy, to ci, którym sie chciało i sie sami mocno rozwijali, a jaki procent to robole czarnoroboczy, których zajęć nikt w kraju, do jakiego emigrowali nie ma ochoty podejmować...
Nie przeginajmy pały
we fte ani we fte:)
Za PRLu, bo przecież nie za "komuny" chetnie sam bym wyjechał w cholere, jasne.
Ale bardzo duzo ludzi siedziałoby na miejscu, bo nie mieli w sobie odwagi albo po prostu tak m sie polepszyło w stosunku do tego co mieli poprzednio, że o żadnym wyjeździe słyszeć nie chcieli.
Wyjezdżałem na kontrakty w tamtych latach, potem też. Różne rzeczy robiłem za granicami i twierdzę, że psy wszędzie boso chodzą. A usiebie to ja jestem panisko nawet bez miliardów przy dupie.
I nie pierdol, ze pijawka ma kregosłup:dance:

Obywatel PRL
03-02-2013, 15:27
Gdyby za komuny otwarto granice, w kraju zostaliby tylko emeryci i niepełnosprawni.

Tak w 20% to prawda.
Ale nawet 20% emigrantow to za dużo dla kraju, w ktorym brakowalo rąk do pracy. I temu wlasnie slużyly organiczenia paszportowe.

Nie podoba sie? Zmywaki czekają (a moze już nie? Cholera wie).

klaps
03-02-2013, 16:29
Older jak zaczynasz z wysokiego C to nie dogadamy sie.
Patenty, ramkingi uczelnii wiem jedno nie mam z moim wykształeceniem problemów z nazwa stolicy np.Rumunii.wiem cos o historii polityce geografii ,tak poprostu to coi jest mi potrzebne w normalnej codziennej koegzystencji,poza krajem.Nie mam kompleksów.
Skoro tak nas niechca to spytaj niemieckiego hodowce szparagów kogo poszukuje do zbiorów?Polak i Rumun,czemu bo lenie?Nie wazne co sie robi wazne ,że zarabiasz a nie wyciagasz lapy po pomoc społeczna skoro posiadasz siły.Gdyby nie emigracja jej miliardy euro co roku wysyłane do kraju nie wiem czy Polska byłaby takim tygrysem europy.ale lepiej pierdolic jak zjebanym trzeba byc aby wykonywac najcięższe prace za ruro.
A z tym Panem na swojej zagrodzie to zgoda,ale ja nie chce wracac do kraju bo nie mam zamiaru i koniec dobrze mi tutaj i tego sie trzymam i chetnie płace podatki..

Skorpion 13
04-02-2013, 12:36
Klapsiu - pierdolisz jak potłuczony.
Polskę przy życiu trzymają jedynie fundusze europejskie. To 300 MILIARDÓW euro wpakowane w infrastrukturę w tym kraju w ciagu ostatniej dekady.. (2-3x więcej niż wynosi dziura budżetowa). Dla porównania - pieniądze przelewane do kraju przez emigrantów stanowią jedynie kilka miliardów ZŁOTYCH!
Nie przeceniaj roli emigracji zarobkowej. Znaczna jej część ściągnęła rodziny i olała kraj nad Wisłą.

older52
04-02-2013, 12:40
Older jak zaczynasz z wysokiego C to nie dogadamy sie.
Patenty, ramkingi uczelnii wiem jedno nie mam z moim wykształeceniem problemów z nazwa stolicy np.Rumunii.wiem cos o historii polityce geografii ,tak poprostu to coi jest mi potrzebne w normalnej codziennej koegzystencji,poza krajem.Nie mam kompleksów.
Skoro tak nas niechca to spytaj niemieckiego hodowce szparagów kogo poszukuje do zbiorów?Polak i Rumun,czemu bo lenie?Nie wazne co sie robi wazne ,że zarabiasz a nie wyciagasz lapy po pomoc społeczna skoro posiadasz siły.Gdyby nie emigracja jej miliardy euro co roku wysyłane do kraju nie wiem czy Polska byłaby takim tygrysem europy.ale lepiej pierdolic jak zjebanym trzeba byc aby wykonywac najcięższe prace za ruro.
A z tym Panem na swojej zagrodzie to zgoda,ale ja nie chce wracac do kraju bo nie mam zamiaru i koniec dobrze mi tutaj i tego sie trzymam i chetnie płace podatki..

To własnie chciałem powiedzieć, doszlismy jednak do konkluzji.
Twój wybór, moja racja.
Rozumiesz?:)

Lewy półprosty
20-02-2013, 17:07
" Za czasów radzieckich czułem, że jestem częścią
prawdziwego społeczeństwa. Czułem solidarność z
robotnikami za granicą, czułem międzynarodową jedność,
całkiem tak, jak uczył nas rząd. Wtedy mieliśmy wartości,
ludzkie wartości; nawet jeśli komunistyczne, to i tak
wzięte z Biblii. Nawet mieszkając tutaj, marzyłem, żeby
zobaczyć Ermitaż, czytałem klasyków, wszyscy to
robiliśmy. Byliśmy mniej więcej równi. Uczono nas, że
każdy, jeśli się postara, może stać się lepszym człowiekiem
i że szara egzystencja to nie wszystko. Nie mówię, że
system radziecki był doskonały albo że nie istniała
propaganda. Ale od kiedy nastała niepodległość,
pracuję jak wół, żeby wyżywić rodzinę, i nie mam już
czasu na czytanie. "

Wiktor - Rosjanin pracujący dziś w Kirgistanie
( podkreślenie moje )

st1111
20-02-2013, 17:25
Ale od kiedy nastała niepodległość,
pracuję jak wół, żeby wyżywić rodzinę, i nie mam już
czasu na czytanie. "

Cóż mogę dodać?Oprócz tego że za wolności już od 10 lat nie mam urlopu?

canislupus
20-02-2013, 18:10
Cóż mogę dodać?Oprócz tego że za wolności już od 10 lat nie mam urlopu?
.....teraz urlop to tylko tropiki, w Polsce to tylko weekend-y grillowe i pijaństwo w święta kościelne. Tak się teraz narobiło za tej wolności.

klaps
20-02-2013, 18:12
Klapsiu - pierdolisz jak potłuczony.
Polskę przy życiu trzymają jedynie fundusze europejskie. To 300 MILIARDÓW euro wpakowane w infrastrukturę w tym kraju w ciagu ostatniej dekady.. (2-3x więcej niż wynosi dziura budżetowa). Dla porównania - pieniądze przelewane do kraju przez emigrantów stanowią jedynie kilka miliardów ZŁOTYCH!
Nie przeceniaj roli emigracji zarobkowej. Znaczna jej część ściągnęła rodziny i olała kraj nad Wisłą.

W sumie skłaniam sie do tego aby skończyc z Toba jakiekolwiek dyskusje...
Tu masz artykuł sprzed kilku lat;
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/zyjemy-emigrantow.
Skoro twierdzisz że pieniadze pompowane przez Unie w infrastrukture przynoszą znaczny wzrost popytu,dobrobytu to dowiedz sie ile zarabiaja zwykli robole na budowie autostrad?A potem kategoryczne sady wygłaszać poprosze.

I niech Ci siue Euro nie pierdoli ze Złotym,gdybysmy dostali 300mld euro jak pisze to kto by pojechał za granice.Masz chyba problem z wyobrażeniem jakie sa to wartosci.Budżet Polski to ok.300 mld zł.czyli dostalismy ok.7 budzetów.plus nasz kasa znaczy sie autostrada w kazdej wsi..Oj Skorpion!!!