PDA

Zobacz pełną wersję : Patent na demokrację...?!

zgrywus.pl
13-12-2011, 15:15
Wczoraj w programie telewizyjnym "u Lisa" usłyszałem jak poseł Andrzej Rozenek zadeklarował swój udział w uroczystościach ku czci poległych górników w Kopalni Wujek. Słowa młodego posła Ruchu Palikota, są zatem wyrazem innego spojrzenia. Czy takie dojrzałe spojrzenie młodego pokolenia coś zmieni, zmienia...? Pojawia się również i artykuł...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10809665,Palikot_pod_Pomnikiem_Krzyzem__B ez_uprawiania_polityki.html?lokale=lublin

tygrysy666
13-12-2011, 18:30
Panu Bogu świeczkę - a diabłu ogarek?
Czy czegoś nie rozumiem?
:drink:

sybirak
13-12-2011, 18:44
1. Rozenek już nie taki młody.
2. Młodzi słysząc wciąż o "tragedii" stanu wojennego nie rozumią dlaczego ci "zbrodniarze" nie są jeszcze osądzeni.
3. Tendencja jest więc odwrotna. Coraz więcej będzie przekonanych o "źle" stanu i coraz więcej będzie chciało krwi generała.

nick
13-12-2011, 19:07
Panu Bogu świeczkę - a diabłu ogarek?
Czy czegoś nie rozumiem?

Tygrys - czegoś nie rozumiesz.
Po pierwsze - Solidarność z tamtych lat była ruchem typowo lewicowym, wystarczy przypomnieć postulaty pracowników.
Nie ma więc sprzeczności w udziale Andrzeja - lewicowca - w tych obchodach.
Po drugie - ofiary śmiertelne w wojnach i wojenkach domowych to zawsze wielka tragedia, bez względu na to, po której stronie padają. Krew jest jednakowo czerwona.
Co widzisz złego w uczczeniu ofiar tych wydarzeń?

tygrysy666
13-12-2011, 19:18
To jest woda na młyn Kaczora!!!:mrgreen:
(masz rację - krew jest jednakowo czerwona - po każdej stronie - niektórzy tylko mają błękitną)

zgrywus.pl
13-12-2011, 19:49
(masz rację - krew jest jednakowo czerwona - po każdej stronie - niektórzy tylko mają błękitną)
A może to polityczny zamach na rocznice, którym należy się pamięć i szacunek, a nie jak twierdzisz,:p błękitna krew na młyn z kaczym kuprem wew tle...:drink: Właśnie przed chwilą usłyszałem na TV, że na Wujku zginęło dziewięciu bezbronnych górników, bez żadnego dodatkowego przy tym komentarza... Czy tak należy zaciemniać historię, którą poznają bardzo młodzi ludzie...?!

alaire1
13-12-2011, 20:14
Wczoraj w programie telewizyjnym "u Lisa" usłyszałem jak poseł Andrzej Rozenek zadeklarował swój udział w uroczystościach ku czci poległych górników w Kopalni Wujek. Słowa młodego posła Ruchu Palikota, są zatem wyrazem innego spojrzenia. Czy takie dojrzałe spojrzenie młodego pokolenia coś zmieni, zmienia...? Pojawia się również i artykuł...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10809665,Palikot_pod_Pomnikiem_Krzyzem__B ez_uprawiania_polityki.html?lokale=lublin

Uważam taki gest za zwykłe politykierstwo, nie wiem co ma wspólnego Janusz Palikot z Kopalnią "Wujek" a tym bardziej z poległymi tam górnikami. Jeśli już zaczął opłakiwanie ofiar i składanie kwiatów to ma przed sobą niezłą trasę, koncertową, można by powiedzieć, zejdzie mu do lutego, średnio licząc. Bo chyba nie jest to opłakiwanie wybiórcze a demokratyczne ?

st1111
13-12-2011, 20:26
Uważam taki gest za zwykłe politykierstwo, nie wiem co ma wspólnego Janusz Palikot z Kopalnią "Wujek" a tym bardziej z poległymi tam górnikami. Jeśli już zaczął opłakiwanie ofiar i składanie kwiatów to ma przed sobą niezłą trasę, koncertową, można by powiedzieć, zejdzie mu do lutego, średnio licząc. Bo chyba nie jest to opłakiwanie wybiórcze a demokratyczne ?

No i na tyle by było tego nowego.

Na jakich grobach było SLD?

zarazwracam
13-12-2011, 21:43
A po ch** lazic po grobach?Brac sie za robote,trzeba drog,trzeba powaznej sluzby zdrowia,trzeba jakiegos normalnego rzadu.Co teraz mamy?wolna amerykanke k***a.

kanakk
13-12-2011, 22:05
No można jeszcze mysleć że obecność Rozenka , w jakiś sposób bezcześci tamte groby , ale ja tego tak nie widze.

Polska podziemna
14-12-2011, 00:32
Błękitną mają tylko skrzypłocze.

wa ma
14-12-2011, 06:00
Krasnal co wizyta Palkota w KWK "Wujek" i posła Rozenka w programie LISA ma wspólnego z "patentem na demokrację ?" Co demokracja ma do tych zdarzeń ? Chyba tylko to, że mogą robić co im się podoba. A to już "wolna amerykanka".

zgrywus.pl
14-12-2011, 06:45
Krasnal co wizyta Palkota w KWK "Wujek" i posła Rozenka w programie LISA ma wspólnego z "patentem na demokrację ?" Co demokracja ma do tych zdarzeń ? Chyba tylko to, że mogą robić co im się podoba. A to już "wolna amerykanka".
Już Ci wyjaśniam, że to poseł Rozenek zapytał takiego jednego cymbała brzmiącego, czy posiada takowy patent. A co do zdarzeń, to dodam Ci jeszcze, że na Wujku utrwalała się ponoć tym sposobem demokracja, ot co.:dance::p

rosenrot
14-12-2011, 09:07

Palikot mówiąc, że jego wizyta pod pomnikiem poległych górników nie jest polityczna kłamie , bo żaden polityk jeśli robi coś w towarzystwie innych osób , też związanych z polityką i robi to przy udziale mediów, to po prostu jest to działaniem pod publiczkę , zagrywką polityczną . Oczywiście nie odbieram dobrych intencji szefowi RP, ale mógł sobie dać na luz z tym wystąpieniem . A może po prostu on chciał ten krzyż, temi rencoma zdemontować ?

cleopatra
14-12-2011, 10:18
Palikot mówiąc, że jego wizyta pod pomnikiem poległych górników nie jest polityczna kłamie , bo żaden polityk jeśli robi coś w towarzystwie innych osób , też związanych z polityką i robi to przy udziale mediów, to po prostu jest to działaniem pod publiczkę , zagrywką polityczną . Oczywiście nie odbieram dobrych intencji szefowi RP, ale mógł sobie dać na luz z tym wystąpieniem . A może po prostu on chciał ten krzyż, temi rencoma zdemontować ?

No coz, z jakim przestajesz... to i Palikot PiSieje. Dobrze ze swiec w oknie nie wystawia Reganowi.
Tusk to olal i pewnie mu slupki podskocza.
Wiekszosc to guzik obchodzi co bylo.
Ech, amatorzy politycy.

tygrysy666
14-12-2011, 16:04
na Wujku zginęło dziewięciu bezbronnych górnikówTaaaaa...
Bezbronnych w śruby kilkucalowe i rozpalone pręty...
Z błogosławieństwerm kapłana przebijali pacyfikujących ich ZOMOwców...

Uważam taki gest za zwykłe politykierstwo, nie wiem co ma wspólnego Janusz Palikot z Kopalnią "Wujek" a tym bardziej z poległymi tam górnikami. Jeśli już zaczął opłakiwanie ofiar i składanie kwiatów to ma przed sobą niezłą trasę, koncertową, można by powiedzieć, zejdzie mu do lutego, średnio licząc. Bo chyba nie jest to opłakiwanie wybiórcze a demokratyczne ?Do 10 kwiatnia - zapomniałeś Smoleńsk?:confused:

ostar
14-12-2011, 16:25
Nie porównujcie "Wujka", kopalni 'Piast" ( o tym podziemnym strajku zapominamy) ze Smoleńskiem. Tamtych, bez względu na przekonania, należy szanować, tym ze Smoleńska współczuć.

tygrysy666
14-12-2011, 16:49
składanie kwiatów to ma przed sobą niezłą trasę, koncertową, można by powiedzieć, zejdzie mu do lutegoDo tego się odnosiłem.

Parafon
14-12-2011, 16:53
Nie porównujcie "Wujka", kopalni 'Piast" ( o tym podziemnym strajku zapominamy) ze Smoleńskiem. Tamtych, bez względu na przekonania, należy szanować, tym ze Smoleńska współczuć.
A sprawcę tej tragedii nienawidić... ChWDK !!!!

zgrywus.pl
14-12-2011, 19:29
A sprawcę tej tragedii nienawidić... ChWDK !!!!
Dlaczego tragedii...?!:drink:

Thorunczyk
14-12-2011, 20:06
Na jakich grobach było SLD?

Żołnierzy Armii Czerwonej??

cleopatra
14-12-2011, 22:48
Żołnierzy Armii Czerwonej??

Chyba tylko tych poswieconych przez proboszcza na katolickim cmentarzu!

zgrywus.pl
15-12-2011, 10:08
Chyba tylko tych poswieconych przez proboszcza na katolickim cmentarzu!
Mnie się zdowa, że grzebanie zmarłych jest zasranym obowiązkiem żywych. :(