PDA

Zobacz pełną wersję : Skandal!! Będą pieniądze na przybytek ( opatrzności bozi)

grochovitz
17-02-2006, 13:37
:evil: :evil: :evil: Bandycki kler i PiSuar na księżyc!!

Sejm zgodził się na dofinansowanie budowy Światyni Opatrzności Bożej. Poprawkę przeznaczającą na ten cel 20 milionów złotych przyjął wcześniej Senat.

Przed głosowaniem przeciwko tej poprawce protestowali posłowie SLD jako niezgodnej z naszym prawem, które nie zezwala na dofinansowanie budowy obiektów sakralnych. Już w senacie PiS odpierał te zarzuty, tym, że pieniądze przeznaczone są na muzeum, które ma powstać w świątyni. Oznacza to więc zdaniem parlamentarzystów PiS dofinansowanie kultury a nie inwestycji religijnej. Poseł LPR Bogusław Kowalski zwracał uwagę , że na identyczny cel 15 milionów złotych przeznaczył samorząd Mazowsza. Platforma jako zarzut przeciw tej poprawce podnosiła też to, że pieniądze na ten cel częściowo zabrano z puli przeznaczonej dla uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka Roguska tłumaczyła, że bez specjalnej ustawy i tak tych pieniędzy nie będzie mozna spożytkować. Za poprawką było 296 posłów, przeciwko 118 a 17 wstrzymało.

Tymczasem jeszcze w styczniu ówczesny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Wojciech Jasiński zaprzeczył, by PiS chciał w budżecie na 2006 rok dofinansować budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Budowa świątyni zaczęła się w październiku 2002 r. Na jesieni 2004 r. miała już być gotowa w stanie surowym. Jednak stan surowy osiągnęła tylko dolna część, do parteru włącznie. Prace stanęły latem, bo fundacji realizującej inwestycję skończyły się pieniądze. Wtedy zaapelowała o wsparcie z budżetu państwa.

Całkowity koszt budowy obiektu szacuje na 70-80 mln zł.

Do dalszych prac w komisjach trafią za to projekty ustaw, które zakładają przyznanie dotacji z budżetu państwa dla trzech uczelni katolickich. Projekty ustaw autorstwa PO przewidują, że Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna "Ignatianum" w Krakowie oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu mają otrzymywać dotacje i inne środki z budżetu państwa na zasadach określonych dla uczelni publicznych. Projektami zajmą się komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Finansów Publicznych.

Zgodnie z wyliczeniami autorów projektu, koszty wprowadzenia proponowanych zapisów to ok. 22 mln zł rocznie.

Na warszawską uczelnię z budżetu przeznaczanoby - według projektu - kwotę 6 mln zł rocznie, a w 2006 roku połowę tej kwoty na pierwszy semestr roku akademickiego 2006/2007. Na uczelnię w Krakowie - 10,2 mln zł rocznie, a w roku 2006 r. połowę tej kwoty na pierwszy semestr roku akademickiego 2006/2007. Na uczelnię we Wrocławiu natomiast - 6,2 mln zł rocznie, a w roku 2006 połowę tej kwoty na pierwszy semestr roku akademickiego 2006/2007.

rzep
17-02-2006, 14:07
:evil: :evil: :evil: Bandycki kler i PiSuar na księżyc!!

Sejm zgodził się na dofinansowanie budowy Światyni Opatrzności Bożej. Poprawkę przeznaczającą na ten cel 20 milionów złotych przyjął wcześniej Senat.

To i tak dobrze,że nie 100 mln. jak proponował jakiś pisuar.
Na szczęście Opatrzność czuwała. :D

RedBuntownik
17-02-2006, 14:08
Na nieszczescie i tak dofinansuja

bluźnierca
17-02-2006, 18:08
a ja się cieszę - niech zbudują i niech sobie nawet kurwa te 100 mln włożą. Po pierwsze - stawiają pomnik swojej głupoty i dupowłażenia klerowi, a po drugie - myślę - bardziej realne - Bin Laden będzie miał co wysadzać (przeca zagroził Polsce kiedyś zamachami).

A poza tym niech PIS-da klerowi, niech PIS-da rydzykowi, niech PIS-da wszystkim .... niczym tania kurwa

Mietek
17-02-2006, 21:12
PiS dał. Fakt. Ale PO także chce dać. Nie na ta piarmide ale tez na czarnych.
I czym się to PO różni od tego PiS-a?

null
17-02-2006, 21:35
Ale w czym problem ??? Zabierze się byłym gadom z UB emerytury,zatwierdzi wykonanie eutanazji dla bydląt ,znacjonalizuje się Uszatych i im podobnych ,to i na ....dwie świątynie wystarczy i jeszcze na dziwki ,ćwiarę i gitarę zostanie . :P

stahoo
17-02-2006, 21:37
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

http://all-rus.narod.ru/index_gif.files/3.gif

RedBuntownik
17-02-2006, 22:25
Null:

dziwki ,ćwiarę i gitarę zostanie

czyli ta cala swietosc to jest bajer??tylko o dziwki, cwiare i gitare chodzi??
oswiec mnie jesli sie myle...

rzep
17-02-2006, 23:41
Null:

dziwki ,ćwiarę i gitarę zostanie

czyli ta cala swietosc to jest bajer??tylko o dziwki, cwiare i gitare chodzi??
oswiec mnie jesli sie myle...

Sądze,że się nie mylisz. Przecież null jako katolik nie może kłamać, inaczej ...grzech popełniłby ciężki( taki coś ze sto kilo), zaś w pokucie musiałby przelecieć się ze trzy razy dookoła kościoła. Albo dostarczyć kogoś do przelecenia dobrodziejowi. :)

null
18-02-2006, 00:32
Ew. Mateusza 4:4
..... Nie samym chlebem człowiek żyć będzie, ..

Doprawdy wy mnie zmuszacie do katechizowania was . :P Bo nie wierzę że tacy fachowcy nie znają takich rzeczy.
A ja tak chciałbym tego uniknąć głoszenia wam "Słowa ",przecież napisano ;..nie rzucaj pereł przed wieprze...Mt 7,6 . :lol:

stahoo
18-02-2006, 00:36
Doprawdy wy mnie zmuszacie do katechizowania was

http://animac.narod.ru/gif/gif1/gif009.gif

null
18-02-2006, 00:46
W kwestji formalnej ale na moim PC nie otwierają się twoje obrazki . :cry: :cry:

stahoo
18-02-2006, 00:53
W kwestji formalnej ale na moim PC nie otwierają się twoje obrazki . :cry: :cry:
Bo nie poswiecony masz PC.
http://data.aleprogramy.pl/komunikatory.hoo.pl/images/emoty156.gif

RedBuntownik
18-02-2006, 04:11
Null:
W kwestji formalnej ale na moim PC nie otwierają się twoje obrazki

ciekawe dlaczego...

RedBuntownik
18-02-2006, 04:12
Stanislaw:
Bo nie poswiecony masz PC.

Null!!!! Jak mogles dopuscic do takiego zaniedbania!! W tej chwili do spowiedzi!!

18-02-2006, 09:51
W histori nie tylko Polski, wielokrotnie powstawały wiekowe budowle, również sakralne, które do dzis są osrodkiem wiary, turystyki, kultury itp.
Wówczas to królowie, książeta czesc majątku narodowego, którego byli włascicielami, przeznaczali na budowe oprócz fortyfikacji, zamków, szkół również na katedry, bazyliki lub ich uposażeń. Wiele z tych dzieł znalazło się na liscie UNESCO!

Wiek XIV przyniósł Polsce jeszcze jednego mądrego i energicznego władcę. Był nim Władysław Jagiełło. Król Polski, Wielki Książę Litewski. Z nazwiskiem Jagiełły wiążę się założenie dynastii Jagiellonów. za panowania tej właśnie rodziny Polska stała się mocarstwem i potęgą europejską.

W sztuce, architekturze, kulturze, nauce i oświacie wiek XV stanowi szczytową formę rozwoju średniowiecza. Intensywnie realizowana jest zabudowa miasta, dalsza rozbudowa "defensywy miejskiej", budowa obiektów sakralnych. Nade wszystko rozwój nauki i sztuki. Alma Mater przeżyw swoje "złote lata" Kraków ze swoim uniwersytetem staje się miejscem pracy wybitnych tego okresu. Swoje wspaniałe lat przeżywa sztuka, głównie o charakterze religijnym. Wymieńmy tylko niektóre z tych dzieł - pieta z kościoła Św. Barbary z około 1410 , tryptyki Św. Trójcy z 1476 i Matki Boskiej Bolesnej z 1475-1480 z kaplicy Świętokrzyskiej na Wawelu. Największym jednak dziełem tego okresu dla rzeźby jest ołtarz Zaśnięcia Matki Boskiej w kościele Mariackim (1477-1489), dłuta Wita Stwosza.

Mietek
18-02-2006, 10:13
Zaioste Kukuła.
Co wcale nie oznacza, ze trzeba nadal dawać.
Kosciołów ci u nas mało jest. No, to trza budować. Na siłę. Bo to zyciowa pasja Glempa.
Popatrz na ta nową architekture owych światyń. Ni ładu ni składu w ich lokalizacji. Bo nie tam sie buduje gdzie by wygladały dostojniej (?) ale tam, gdzie się tylko da. perełki architektoniczne XXI wieku. Doprawdy perełki.
Dziwnie "za" optujesz. Za budowa i dawaniem na to kasy. A to czemu akurat na kosciół, czy koscioły. Innych potrzeb nie ma.
Ano wspominasz o kultorze w owych obiektach koscielnych. A czemu nie o sporcie, boć i parafiady - na wzór olimpiad chyba - są organizowane.
Nic nie stoi zatem na przeszkodzie by nauka, kultura, sport były domeną kościoła. Sady też. No i media oczywiście.
dalej może iśc z bzdurami? Może policja i więziennictwo.
Ten kraj nie potrzebuje wielkiej ilości kościołów a wielkiej ilości księży robiących dobra robotę. Nie obłudę Kukuła.
A owa światynia tejże opatrzności to nic innego jak chęć zaistnienia Glempa w annałach.
I tyle.
A ty Kukuła patrzysz ino przez pryzmat onego kościoła. Bo dziwnie jakoś tylko takie i za tym mówiace argumenta masz!
No to żeś nie jest obiektywny.

18-02-2006, 13:43
Historia może pozytywniej oceni tę bazylikę..., Glempa być może nie.
A tak na prawdę, nie jestem bezkrytycznym zwolennikoem dawania kasy przez państwo na tę budowę, ale tylko ze względu na wieczne ględzenie przeciwników Koscioła. Fakt, bez pomocy państwa również Kosciół dobrze sobie radzi...
Bo było, nie było, ludnosć zgromadzona wokół KK, nie jest obojętna na losy ojczyzny czy innych ludzi. Skupia wokół siebie ludzi wrażliwych, nie oceniających sutuacje tylko z perspektywy materialistycznej. A nawet taki Caritas, wiecznie krytykowany przez przeciwników KK, potrafi ok. 100mln rocznie wydać na wspieranie potrzebujących, tym samym odciążając a nawet nieraz zastępując tutaj instytucje państwowe!

josefoe
18-02-2006, 17:18
A nawet taki Caritas, wiecznie krytykowany przez przeciwników KK, potrafi ok. 100mln rocznie wydać na wspieranie potrzebujących, tym samym odciążając a nawet nieraz zastępując tutaj instytucje państwowe!

Napisz jeszcze koniecznie, skąd Caritas ma pieniądze! Pewnie się mylę jak napiszę, że tylko i wyłącznie z hojności ofiarodawców różnej maści. Część pieniędzy, które leją się szerokim strumieniem na wypasione konta Caritasu jest najzwyczajniej w świecie marnotrawiona bądź tak rozdysponowana, aby interes kleru nie był naruszony. Kto ośmieli się rozliczyć chociażby jeden rok wpływów i wydatków w tej oszukańczej instytucji górnolotnie nazywanej charytatywną? Ta działalność to tylko zasłona dymna potrzebna na wyciąganie kasy z budżetu: żaden zakład opiekuńczy prowadzony przez kler nie obywa się bez dotacji państwa a niejednokrotnie robią różne szwindle, aby tej kasy zajebać jak najwięcej.
Tak, że nie pitol nam o wysiłku finansowym, jaki ponosi kler w związku z działalnością Caritasu. Nie znalazł się jeszcze taki duchowny, który rozdawał by dobra kleru nic w zamian nie oczekując.

18-02-2006, 17:20
Idz więc do prokuratora, nie wolno Tobie być obojętnym wobec przestępstwa!!!
Ta działalność to tylko zasłona dymna potrzebna na wyciąganie kasy z budżetu: żaden zakład opiekuńczy prowadzony przez kler nie obywa się bez dotacji państwa a niejednokrotnie robią różne szwindle, aby tej kasy zajebać jak najwięcej.

stahoo
18-02-2006, 17:35
Idz więc do prokuratora,
http://animac.narod.ru/gif/gif1/gif009.gif

null
18-02-2006, 20:37
Napisz jeszcze koniecznie, skąd ............
To ty napisz dlaczego w ogóle kler zajmuje się dziadami przecież to nie jest ich zadanie ani rola .Ja płacę podatki państwu i do niego należy zadanie opieki nad nieudacznikami .Daję również klerowi aby też mieli na dziwki ,ćwiarę i gitarę jako i ja mam . Szlag mnie trafia jak słyszę że przeznaczają je na *zupki * dla sierot i bezrobotnych a więc niezgodnie z moim przeznaczeniem .
Myślę że przejęcie od państwa roli charytatywnej cioci jest niezgodna z prawem i powinna być zakazana .

stahoo
18-02-2006, 20:44
To ty napisz dlaczego w ogóle kler zajmuje się dziadami przecież to nie jest ich zadanie ani rola .Ja płacę podatki państwu i do niego należy zadanie opieki nad nieudacznikami .Daję również klerowi aby też mieli na dziwki ,ćwiarę i gitarę jako i ja mam . Szlag mnie trafia jak słyszę że przeznaczają je na *zupki * dla sierot i bezrobotnych a więc niezgodnie z moim przeznaczeniem .
Myślę że przejęcie od państwa roli charytatywnej cioci jest niezgodna z prawem i powinna być zakazana .
Ludzie drogieeeeeee!
Co sie z Nulem narobilo?
Przechrzcil sie na Nie?

null
18-02-2006, 20:57
Co sie z Nulem narobilo?
Przechrzcil sie na Nie?
Jeżeli Nie jest za tym aby:
Kler używał posiadane środki wyłącznie na siebie ,
Nie zajmował się *dziadami i sierotami*
Kościół poszerzał ewangelizację .
Państwo przejeło opieką i utrzymaniem Kościóła .

to tak jestem neofitą NIE :P

Mietek
18-02-2006, 21:12
Kukuła
odpoeiem i o nie edizs.!

Mietek
18-02-2006, 21:14
pije pifko!

ŁORCYK
18-02-2006, 21:53
a jo bimber

Mietek
19-02-2006, 11:36
Kurde. To drugie też... piłem. A dziś pifko se.
Dobre. Zimne, płynne i ... super jest.

Ano więc do tego Caritasa.
Ano przeca państwo daje Caritasowi na owe zupki dla dziadów. Dziwne jednak, że Caritas tego nie mówi. Każda wydana zupka jest przez państwo, czyli nas, finansowana. Nie ma nic za darmo. A, że trochę "przypraw" do tej zupki zostaje to juz całkowicie inna sprawa. Każda garkuchnia, czy kościelna, przykościelna, czy fundacyjna otrzymuje od państwa dodacje.

Jak kto chce ( jak null) dawać księdzu na gitarę, niech daje. Mnie do tego nic. O ile państwo dotuje zupki dla onych dziadów winno to sprawdzać. Czego nie robi.
Jeżeli coś byłoby źle wówczas jak najbardziej prokurator.
Toż kościół to ludzie.
I o ludziach my tu gaworzym se a niektórne myślom, że o kościele.

Ogien
21-02-2006, 15:27
Kukula, dla przypomnienia, te twoje sredniowieczne kosciolki stoja na miejscach dawnych poganskich swiatyn, wlacznie z Jasna Gora, na miejscach czczonych przez naszych praojcow. I nikt nie mial wtedy problemow z utrzymywaniem tych miejsc, bo nalezaly one do naszej kultury. Dopiero kiedy holota z bliskiego wschodu zalala nasze ziemie, i usilowala zniszczyc nasze korzenie, zaczely sie problemy. To co Kukula, ty piszesz jak gdyby historia naszych ziem zaczynala sie od Jagielly i XV wieku? Dlatego bo Jagiello byl katolem? Wy katole to macie naprawde w glowach pokrecone. Tutaj u nas w USA katole tez gadaja ciagle o Kolumbie ktory rzekomo odkryl Ameryke, bo byl katolem, a my im mowimy - A poganscy Wikingowie ktorzy wyladowani w Vineland 400 lat przed Kolumbem to co? Ty pieprzysz o defensywie miejskiej za Jagielly?
A gdzie slawny Trellenborg na Wolinie, militarne miasto poganskich Wikingow ktore wydzierzawil im nasz poganski Mieszko I co?

ogien

stahoo
21-02-2006, 16:50
Kukula!
Przeczytaj uwaznie!
Bo ptasia grypa to i kukulki moze dopasc.

http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8172&wid=8197045

krisbaum
21-02-2006, 17:42
Słusznie ogień prawisz, kukuła, posłuchaj sobie piosenki ( jak trawisz metal ) zespołu Bathory - One Road To Asa Bay, świetnie napisane jak wygladała chrystianizacja północy widziana oczami prostego wikinga. Sięgnij historii trochę wcześniejszej - gdzie się podziali Prusowie, Juci, Bałtowie, słowianie połabscy. Poczytaj o rechrystianizacji pomorza zachodniego przez Krzywoustego. Jak ich "nawracali" twoi pobratymcy spod znaku krzyża i ile krwi kosztowały twoje zabytki UNESCO.

21-02-2006, 20:50
Wikingowie, o ile się nie mylę byli barbarzyncami chyba?
A swiat XX wieku, w którym wielu ateistycznych przywódców mocarstw (w tym komunistów) doprowadziło do tragicznej śmierci milionów ofiar pamiętasz???

stahoo
21-02-2006, 20:57
wielu ateistycznych przywódców mocarstw (w tym komunistów) doprowadziło do tragicznej śmierci milionów ofiar pamiętasz???
Kukula!
Rece opadaja.....
Stalin seminarium duchowne skonczyl.
Hitler tez nie odzegnywal sie od wiary (Got mit uns).
Pinochet wierzacy i nie komunista.
Jeszcze?......

21-02-2006, 21:00
Wierzyć, a prawdziwie wierzyć to nie to samo!
Zreszta pisałem już, że Marks był wyznawcą Szatana...

stahoo
21-02-2006, 21:24
Wierzyć, a prawdziwie wierzyć to nie to samo!
Zreszta pisałem już, że Marks był wyznawcą Szatana...

A niech cie cholera.....
Bo taki jestes.
http://www.animac.vov.ru/smiles/smail/st.gif

Josif
21-02-2006, 21:35
Kukuła weż sie uspokój! Ludzie mają we krwi zabijanie niezależnie od przynależności do danej grupy światopoglądowej.

Ogien
21-02-2006, 22:53
Chcialem zrobic male sprostowanie na tym forum - slynna twierdza ktora wydzierzawil Mieszko I wikingom nazywala sie Jomsborg, natomiast Trellenborg byl inna twierdza na terenie dzisiejszej Danii. Instalacje wojskowe w Jomsborgu byly tak slawne ze zostala napisana o nich Saga of Jomsvikings. Mowisz Kukula ze wikingowie byli barbarzyncami? Oni wierzyli w swoich Bogow i jednego naczelnego Odhina tak jak ty wierzysz w swojego Jesusa, to dlaczego oni sa barbarzyncy a ty nie? Oni lupili klasztory i wyrzynali katolow, a katole pozniej lupili i wyrzynali naszych przodkow. No wiec dlaczego jedni sa barbarzyncy a inni nie? Ja dlugo studiowalem runiczny zapis znakow, ktory nawiasem mowiac przywedrowal na polnoc od strony naszych ziem, scisle mowiac od strony ukrainskiego stepu. A tobie Kukula przydaloby sie troche postudiowac troche innych rzeczy poza biblia, tylko nie mow swojemu proboszczowi bo cie wyklnie. Dla czarnych zapis runiczny to czerwona plachta na byka.

Ogien

Josif
21-02-2006, 23:46
Kukule trzeba przyjebać runicznym mieczem wikingów! Wtedy z niego blużnie juha i przepołowi się. Wyjdą z niego flaki, które będą zżerane przez dzikie ptactwo, a psy resztki rozrzucą po polach. Z jego czerepu ktoś wyrzeżbi sobie ładna popielniczkę.

fala
22-02-2006, 02:04
gwoli uzupelnienia podam ze tereny dzisiejszego Berlina zamieszkiwala ludnosc slowianska ktora w ciągu 100lat nawrocili na katolicyzm i wytrzebili ksiazeta niemieccy do zera.Ocenia sie ze wymordowano wtedy ok 2ml ludzi.Podaje to za Jasienica.mam nadzieje Kukula ze wiesz kto to był?
Podpowiem ci ,Taki jeden z bandy Łupaszki co mu Gomulka darowal zycie a on potem pisal rozne ultrakatolickie panflety przeciwko wladze PRLu.Stal sie slawny w 1968 bo go Gomulka z ambony partyjnej wymienil z nazwiska jako podjudzacza.

22-02-2006, 09:26
Podaje to za Jasienica.mam nadzieje Kukula ze wiesz kto to był?
Podpowiem ci ,Taki jeden z bandy Łupaszki co mu Gomulka darowal zycie a on potem pisal rozne ultrakatolickie panflety przeciwko wladze PRLu.Stal sie slawny w 1968 bo go Gomulka z ambony partyjnej wymienil z nazwiska jako podjudzacza.
Powiem szczerze, że nie wiedziałem, ale widze, ze propaganda "urabia ' życiorysy ludziom:
http://www.adwokatura.pl/palestra/0506/12_bakowski.htm
A jakiego dramatu doznał Paweł Jasienica? Autor imponujących publikacji historiozoficznych, żołnierz podziemia niepodległościowego w okupacji hitlerowskiej i tuż po niej. Od lat był pod ścisłym nadzorem. Pomówiony przez Gomułkę o współpracę z bezpieką, do śmierci był osaczony przez agenturę, „opisywany” przez podstawioną agentkę „Ewę”, która w końcu została jego żoną. „Ewa Max” przyjaciółka, potem żona pisarza wpisuje się w cały szereg znanych z historii seksotów (sekretnyj sotrudnik) dostawianych do znanych literatów przez sowieckie specsłużby. Majakowski miał Lilli Bric przy sobie. Elsa, jej siostra pełniła tę samą rolę przy Louisie Aragonie, krytyczną biografię Aleksandra Sołżenicyna napisała Natalia Rieszetowska, jego była żona, agentka NKWD. Brechtowi dostawiono pracownika Stasi Marię Eich.
„Ewa Max”, jak wynika z jej licznych notatek służbowych i raportów, znała niemało ludzi z opozycji niepodległościowej. Jako żona Jasienicy była z nimi w towarzyskich stosunkach. Nie sądzę, by znała poważne tajemnice opozycji, buszowała raczej w warstwie towarzysko-plotkarskiej. Wszystko co widziała i słyszała niebywale gorliwie przekazywała MSW. Notatki zdradzają dużą inteligencję, pisane są w dobrej polszczyźnie, okraszone różnymi smaczkami. Jasienica był jej zadaniem szczególnym. Przywarła do niego aż do śmierci. Odziedziczyła po nim spory spadek. Nawet pogrzeb pisarza (1 sierpnia 1970 r.) stał się dla ludzi z tzw. aparatu okazją do filtrowania środowiska: kto i co mówił na pogrzebie, kto śpiewał hymn narodowy, a kto się od tego wstrzymał. Agenci zrobili przy okazji 124 znakomicie ostre fotografie. Teraz to wszystko wydaje się kuriozalne, wtedy było podszyte tęgim narodowym dramatem. I to również należy do historii PRL-u.

Josif
22-02-2006, 15:39
Kukuła nie podskakuj! Dodaj se te 2 mln do reszty i powiedz ile zginęło ludzi z rąk katoli!

Mietek
22-02-2006, 18:29
Wg Kukuły barbarzyńca to taka swołocz, która wierzy w innego jak on boga. Czyli wsie inaczej myślące i wierzące to barbarzyństwo.

Maja, Inka, Indiańcy amerykańscy, Prusowie, Rusini. Komuchy, Libertyni, homo takoż.
Wsie zaś inaczej myślący to Żydzi.
Ano wszystkiemu one winne, bo Jezusa ukrzyżowali.

Prawdą zaś najprawdziwszą jest prawda " wierzyć a prawdziwie wierzyć to nie to samo".
Jak to sprawdzić sam Kukuła nie wie ale wie prawdziwie, że wie.

A co do tej inkwizycyji, która ponoć ilus tam ludzi wytłukła, to chyba od dawna już wiadomo, że byli to utajone komuchy.
Kukuła wie.

Josif
22-02-2006, 20:25
A potem wyjdzie, że Kukuła jest tak zakamuflowanym komuchem, że sam on o tym nie wie.

22-02-2006, 21:39
Chętnie dowiem się od was, o dobrodziejstwach rewolucji, choćby nawet francuskiej, o której uczy się dzieci, iż była przejawem umiłowania wolności, a nie wspomina się o rzezi wymierzonej przeciwko chrzescijanom...

P.S. Ten Jasienica, ma dziwnie obco brzmiące prawdziwe nazwisko, a strona Racjonalisty lubi go cytować...

Josif
22-02-2006, 22:11
No to chyba dobrze, że przeciwko chrześcijanom, bo co? Bez przerwy mają być noce świętego Bartłomieja?

Ogien
23-02-2006, 15:34
Chrzescijanie sami sobie byli winni ze na przestrzeni historii byli przesladowani. Zawsze macili i maczali palce w przewracaniu wladz panstwowych po to by samym wladze uchwycic i poic narod ich fantazjami i urojeniami. Historia sie powtarza Kukula, patrz dobrze na to co sie dzieje w Polsce, na ten kretynski rzad bedacy na sznurku kleru, na nedze milionow polakow, na bezrobotnych i tych co nie moga sie leczyc z braku pieniedzy, na spasiony i rozbuchany kler, patrz dobrze Kukula bo jesze troche i zaczna glowy leciec w dol ulic. Ja pisze co co wielu innych ludzi nie chce napisac - ja twierdze ze w Polsce jak nie bedzie kolejnej rewolucji to ten kraj przepadnie.

Ogien

RedBuntownik
23-02-2006, 16:31
A ja mysle, ze to tylko kwestia paru lat zanim polowa(przynajmniej)polakow obudzi sie z religijnego transu i sami zaczna sekularyzowac majatek kosciala, zarobiony na ich krzywdzie

Mietek
23-02-2006, 18:42
Ty Kukuła sam se poczytaj o owej rewolucyji francuskiej. Nie bedzie potem pomówień, że cos Tobie nie tak wyjaśnialim-śmy.

Zaiste dziwno do tej nauki wszelakiej podchodzisz. Zwłaszcza wykładania dzieciaczkom. Marzy się Tobie Kukuła by dzieciaki uczyć przez pryzmat wszystkiego co z kościołem wiadomym związane jest. A że prawie wszystko to ze szcególnym uwzgledniem ofiar, które kościół poniósł. Ofiar wienych zwłaszcza, bo tych się zawsze przywołuje.
Za wiarę Kukuła to owe chrześcijany ginęły w czsach Cesarstwa Rzymskiego. Do chwili gdy przyjeło ono wiadome wyznanie.

23-02-2006, 20:02
A nieprawda Mietku! Wręcz przeciwnie! Podręczniki szkolne raczej nacisk kładą na krucjaty, pomijając zasługi rewolucji w wykorzenianiu wiary wsród ludzi! I nie wspominają, iż Kopernik był biskupem!
I długo w książkach był tytuł: "wkroczenie wojsk radzieckich do ZSRR"! Komuszki jakoś tak nie bardzawo chcieli uczyć prawdy...

RedBuntownik
23-02-2006, 20:53
Ale sie podnieciles-- 3 osoba na forum krzyczac, ze Kopernik(jego pochodzenie tez jest niepewne)byl biskupem. I co z tego?

krzyno
23-02-2006, 21:04
Ale sie podnieciles-- 3 osoba na forum krzyczac, ze Kopernik(jego pochodzenie tez jest niepewne)byl biskupem. I co z tego?

Kopernik BYŁA KOBIETĄ!!! :lol:

RedBuntownik
23-02-2006, 21:09
Wlasnie!! I co ty na to Kukulo? a moze Kuklo?

Ogien
23-02-2006, 22:16
Kukula, bo wiesz co wkurwilem sie. Przeciez to jasne jak slonce dla kazdego czlowieka powyzej poziomu umyslowego katola, ze Kopernik, ktory glosil prawdy sprzeczne z doktryna kosciola musial zrobic sie sam, lub katole zrobili go na sile biskupem. Inaczej przeciez skonczyl by na stosie jak Giordano Bruno. Tak na marginesie Kukula, wiesz czego czarne chuje tutaj w USA najbardziej sie boja? Jak sie skurwieli pytamy czy na Marsie znaja ich jesusa to oni kurwa wpadaja w panike i tocza piane z pyska. No bo oni ciemniakom jak ty wmawiaja ze jesus jest wszedzie. No to musi byc i na Marsie i na ksiezycu. Ja tylko nie wiem jak czarne chuje daly sie przekonac ze ziemia nie jest plaska? Wynika z tego przeciez jasno, ze czarni woleli miec Kopernika jako swojego biskupa, bo byl mniej niebezpieczny niz legenda o Koperniku spalonym na stosie. No kurwa Kukula, zacznij myslec please!

Ogien

krisbaum
23-02-2006, 23:24
ja tam w szkole o krucjatach miałem wspomniane ( 1 godz lekcyjna w technikum ), za to wierzeń i historii słowian jak na lekarstwo, przeciętny polski bachor więcej wie o biblii i zeusach jak o Welesie, Swarożycu, Perunie, Trygławie. Do dziś bachorom wciska się ciemnotę, że Biskupin był polską osadą, a już o obecności Gotów na naszych ziemiach ani widu ani słychu. Kazimierz Wielki nie był dziwkarzem, Bolek Krzywousty kochał brata a św. Stanisław chciał dobra kraju, wogóle nie knuł spisku z wielmożami (przydał by się znowu taki władca jak Bolesław Śmiały, co przed klechą nie klękał, gdy mu ten za bardzo fikał:D )

Josif
23-02-2006, 23:43
A to ten co biskupa krakowskiego zajebał mieczem?

krisbaum
23-02-2006, 23:50
no tego to do końca nie wiadomo, czy sam zajebał, czy wydał wyrok, są dwie wersje:
- nakazał obcięcie rąk i nógi, biskup zmarł w wyniku ran;
- samodzielnie zajebał chuja w kościele;

Josif
24-02-2006, 00:04
A potem ja go poćwiartowano to coś pierniczono, że się jakoś zrastał jak puzzle!

24-02-2006, 00:18
(przydał by się znowu taki władca jak Bolesław Śmiały, co przed klechą nie klękał, gdy mu ten za bardzo fikał )
To Sw Stanisław nie bał się władcy i nie bał się śmierci. A Smiały później tchórzliwie musiał ucekać...

krisbaum
24-02-2006, 00:27
ścięty Stasiek to zwykły zdrajca był, jego podjudzanie do obalenia Bolesława skończyło się dla Polski "bardzo pomyślnie" - jego miejsce zajął nieudolny brat Władysław Herman. Swoją drogą, podważasz autorytet władcy, który był silnym stronnikiem papiestwa w sporze o inwestyturę.

24-02-2006, 00:38
Historia nie jest moją pasją, ale wiem, ze czesto ludzie ginęli za wiarę, również duchowni, nawet całkiem nie tak dawno. Ale to oni jak zwykle byli wychrzycielami!

fala
24-02-2006, 00:52
kukula
zajrzyj do zrodel i zobacz jakie bylo podloze konfliktu krola z bisk Stanislawem Zwykla dziewka! ktora obaj rypali .Tyle ze biskup postanowil miec ja na wlasnoasc i tym wkurwił krola do granic szalenstwa.
Uklony

krisbaum
24-02-2006, 00:54
zrozum facet, on nie bronił prawd wiary, tylko należał do najzagożalszych przedstawicieli opozycji antykrólewskiej...

krisbaum
24-02-2006, 00:56
sorki fala ale o tym nie słyszałem, czytałem relacje Anonima, Kadłubka i Długosza, wszędzie piszą o podłożu politycznym (wyprawa na Ruś i dezercja części możnych), jak masz jakieś dane to bardzo chętnie poczytam

RedBuntownik
24-02-2006, 00:56
...i do tego lubil chedozyc krolewskie dziewki :lol:

24-02-2006, 01:01
sorki fala ale o tym nie słyszałem, czytałem relacje Anonima, Kadłubka i Długosza, wszędzie piszą o podłożu politycznym (wyprawa na Ruś i dezercja części możnych), jak masz jakieś dane to bardzo chętnie poczytam
Jemu pewnie Agnosiewicz te wiesci przekazał...

rzep
24-02-2006, 13:47
(przydał by się znowu taki władca jak Bolesław Śmiały, co przed klechą nie klękał, gdy mu ten za bardzo fikał:D )

Za to mamy Lecha Małego, który nie musi za bardzo się schylać by pocałować w d Benka.

książe Michał
24-02-2006, 15:02
Niepotrzebnie bydują ten przybytek uciech dla księży bo Jezus powiedział że i tak to będzie zburzone, nie pozostanie tam kamień na kamieniu który by nie został rozwalony.
Ci którzy głosowali za przeznaczeniem pieniędzy na ten przybytek będą musieli te pieniądze zwrócić ze swoich, do kasy państwowej. Już ja tego dopilnuję.

krisbaum
24-02-2006, 15:51
ja rozumiem, że czujesz się trochę samotny bo już nawet null nie chce z tobą gadać, ale mimo wszystko... spierdalaj do swojego tematu czubie

Josif
24-02-2006, 16:21
Rozpierdzielili mnóstwo świrowni, bo miały to być tak zwane kapitalistyczno- wolnorynkowe oszczędności. I w skutek tego mnóstwo czubków musiało powrócić na wolność. Kukuła jest jednym z takich jak oni. Jego przydomek wiadomo skąd się wziął!

książe Michał
24-02-2006, 16:26
ja rozumiem, że czujesz się trochę samotny bo już nawet null nie chce z tobą gadać, ale mimo wszystko... spierdalaj do swojego tematu czubieNie wiem dlaczego tak bronisz tego przybytku rozpusty, czyżbyś chciał księdzu się przypodobać?

Josif
24-02-2006, 16:35
To pomyłka. Krisbaum pisał pewnie do Kukuły w ten sposób.

krisbaum
24-02-2006, 16:42
to było do księcia, po prostu wkurwiają mnie jego podpisy, od paru lat widzę je na różnych forach, wszędzie pisze te same pierdoły od których biere mnie padaczka :lol: ileż można w kółka słuchać o ginących gipsowych bożkach i końcu świata w dniu ______ *)

*) wtawić dowolną datę, zalecany listopad

książe Michał
24-02-2006, 17:19
to było do księcia, po prostu wkurwiają mnie jego podpisy, od paru lat widzę je na różnych forach, wszędzie pisze te same pierdoły od których biere mnie padaczka :lol: ileż można w kółka słuchać o ginących gipsowych bożkach i końcu świata w dniu ______ *)

*) wtawić dowolną datę, zalecany listopadW Bibli takie podpisy istnieją już tysiące lat i powinieneś się do tego przyzwyczaić a nie denerwować. Podpisy są dobre bo rzucają się w oczy tym klerykom i tym którzy ich popierają, to napewno ich denerwuje że ktoś im o tym przypomina ale tak będzie. Bożki gipsowe zginą na śmierć, tak jaj zarazki w klozecie. A koniec świata, tego religijnego oznacza nowy świat bez tych gisowych bożków i tych którzy przed nimi klękają.

RedBuntownik
24-02-2006, 21:03
Ehh drogi Krisbaumie nie atakuj Michala ciekawie prawi, przeciez to temat o kosciele i pieniadzach panstwowych-naszych-ktore na jego konto ida. Kazdy sprzeciw sie przydaje. A poza tym cytaty z bibli nie sa wcale takie meczace

Josif
25-02-2006, 13:28
A kiedy ma być ta Apokalipsa? Bo w Red Alercie 2 to tak się nazywał jeden z radzieckich czołgów.

fala
25-02-2006, 16:26
I nie wspominają, iż Kopernik był biskupem!
..

Kukula tys chyba na glowe upadl! Od kiedy to Kopernik byl biskupem????????????? Kopernik byl cale zycie kanonikiem.Nie awansowal ,bo zyl ze swoja gosposia a i pisal jakies brednie niezgodne z linia KK
Biskupem to byl jego wuj ,ktory go protegowal cale zycie!
wyglada na to ze dyskutujesz nie znajac podstawowych faktow. to czyni spor z toba bezprzedmiotowym
marna to duskusja gdy uzywa sie emocji zamiast argumentow i faktow.
jak chcesz nas przekonac to wysil sie troche bo moze to i dobre dla twoich kolegow ,ale tutaj mizernie sie prezentujesz.
Podaj fakt i wniosek jakiz niego wyciagnales.To mozemy jakos przetrawic
Inaczej wychodzisz na nieuka.

fala
25-02-2006, 16:40
a wracajac do sw Stanislawa(jaki on swiety! wiecej mial nieslubnych dzieci niz jego przeciwnik) to malo wiesz! Eksponuje sie tlo polityczne ,ale istnieja dokumenty(prywatne listy,raporty,plotki)ktore mowia cos innego.
Stanislaw konkurowal z krolem na kazdym polu ,podwazajac jego autorytet.Doszlo do tego ze zwabil kochanke krolewska do siebie i pobil ,gdy ta nie chaciala mu dac.Po czym zamknal ja w piwnicy.To bylo bezposrednim impulsem krola do wydania rozkazu zamordowania go.

Dla KK byl to skandal straszny ,ale "madroscia wiekow" kierowany postanowil odwrocic kota ogonem i uczynic z rozpustnika meczennika za wiare.Byl to wspanialy kasek dla KK i do dzis z niego korzysta w propagandzie prokoscielnej. A to zwykla fikcja. Sa ksiazki historyczne opisujace te sprawe.Niestety nie pamietam autora i tytulu.Pojawila sie gdzies ok 2003 roku na rynku.Ksiazka bynajmniej nie o Stanislawie,ale wspomina sie go w innym kontekscie: analizy stosunku panstawa i KK do siebie w owym czasie.

25-02-2006, 17:12
Tutaj faktycznie chyba się pomyliłem, aczkolwiek nie do końca jestem pewien... Raz o Koperniku piszą, iż był biskupem, innym razem że był kandydatem na biskupa... Nie będę się więc kłócił.
Ale dziwi mnie Twoja i innych postawa, gdzie twierdzicie o wielu świętych, że mieli przy boku kurwę, lewe dzieci itp. Takie farmazony, "uwiarygadniające" manipulację KK, są po prostu żenujące...

Mietek
25-02-2006, 19:38
A mnie tak w ogóle Kukuła dziwi, że ciebie dziwi.
Bo jak dałes ciała, racje temu przyznajesz a zaraz potem.... a u was murzynów biją.
Otóż wielu świątych, także współcześnie uczynionych, jest Kukuła osobowościami wielce kontrowersyjnymi.

Wszkoż to ludzie ich za świętych uznają chyba? Boć nie uważasz (chyba), że komisyja to świętości same?

25-02-2006, 23:24
Przypominam sobie takiego swietego: Sw Maksymiliana Kolbe. Oj uchodził on swego czasu tutaj na forum za kontrowersyjnego antysemitę...

ŁORCYK
26-02-2006, 00:01
a szkont se go psypominos?
garowalista razem?
lopowiec , to moze byc ciekawe

krisbaum
26-02-2006, 00:19
Bo był antysemitą, podobnie jak gloryfikuje się Piotrusia Skargę, jebanego jezuitę, zwolennika pogromów na innowiercach. Kukła głupolu do niedawna twoi pobratymcy wierzyli, że żydzi wykradają hostię i nakłuwają szpilkami, bo krew pana jest im potrzebna do rytuałów. Nawet w Polsce palono za to na stosie. Poza tym osoba która przyznała, że na historii się nie zna, nie powinna wypowiadać się na tematy historyczne, nie sądzisz?

26-02-2006, 00:45
A moze ktoś mnie w końcu uświadomi, na czym polegał ten jego "antysemityzm"???

ŁORCYK
26-02-2006, 00:48
a do cego ci to jezd pocebne ?
mas jakis plan?

26-02-2006, 00:57
Zrewiduję ewentualnie swój światopogląd oraz może dowiem się wreszcie, co podlega pod tajemne słowo "antysemityzm".

ŁORCYK
26-02-2006, 01:28
antysemityzm, wynikająca z różnego rodzaju uprzedzeń postawa niechęci, wrogości wobec Żydów i osób pochodzenia żydowskiego, prześladowania i dyskryminacja Żydów jako grupy wyznaniowej, etnicznej lub rasowej oraz poglądy uzasadniające takie działania. W świecie staroż. wyrażał się w pogromach (np. w Aleksandrii) i wyszydzaniu religii żydowskiej. Do XIX w. antysemityzm miał gł. charakter rel. (antyjudaizm): wyznawcom judaizmu zarzucano odpowiedzialność za śmierć Jezusa Chrystusa, wysuwano wobec nich oskarżenia o mord rytualny; przejawiał się w dyskryminujących przepisach prawnych (w średniowieczu od XII w.), wyznaczaniu odrębnych terenów pobytu (getta), zakazywaniu wstępu do niektórych miast, zabranianiu nabywania i uprawiania ziemi, a w skrajnych przypadkach, w pogromach, przymusowej chrystianizacji (Hiszpania 1492) oraz wypędzaniu ludności żyd. z poszczególnych miast i terytoriów (z Anglii 1290, z Francji 1306, 1394, z Hiszpanii i Portugalii 1492–97; w Rosji zakaz osiedlania się Żydów obowiązywał od XV w. do 1772). W XIX w., w okresie likwidowania w Europie krępujących Żydów przepisów stanowych, pojawił się nowy typ antysemityzmu — antysemityzm gospodarczy i polit. wymierzony przeciwko Żydom jako konkurentom w społeczeństwie kapitalistycznym. Odwoływał się on do stereotypów Żyda — wyzyskiwacza, wywrotowca, obskuranta; często posługiwał się rasistowską frazeologią. Wzmożenie antysemityzmu spowodowały rozpowszechniające się od końca XIX w. idee syjonizmu. W ostatnich dekadach ubiegłego wieku na terenie Niemiec i Austro-Węgier powstały efemeryczne partie antysemickie mające reprezentację parlamentarną; wtedy też (ok. 1880) pojawił się termin antysemityzm. Nastroje antysemityzmu były wykorzystywane do rozładowywania napięć społ. i do walki polit., np. we Francji w czasie kampanii prowadzonej wokół tzw. sprawy Dreyfusa, w której aktywną rolę odegrała Action Française. W Rosji odgórnie sterowany antysemityzm (prawa majowe 1882, numerus clausus w szkołach i wyższych uczelniach), ułatwiający odwracanie uwagi społeczeństwa od ludzi rzeczywiście odpowiedzialnych za stan kraju, owocował falami pogromów, zwł. 1881 i 1903–06, oraz masową emigracją Żydów do Europy Zach. i USA; 1881–1914 z Europy Wsch. wyjechało ok. 2 mln Żydów. Opracowany przez ochranę antysemicki pamflet Protokoły Mędrców Syjonu (1 wyd. ros. 1905, wiele wydań w różnych krajach w okresie międzywojennym), oskarżający Żydów o potajemne dążenie do władzy nad światem, stał się uzasadnieniem dla nowocz., rasistowskiego antysemityzmu — drastycznych form zwalczania Żydów. W Polsce w okresie międzywojennym nasiliły się oskarżenia Żydów o związki z komunizmem (stereotyp żydokomuny) i o monopolizowanie życia gosp., niektóre ugrupowania polit. (endecja, część chadecji, ruchu lud.) lansowały hasła bojkotu gosp. Żydów; bojówki młodzieżowych organizacji związanych z ONR wymuszały stosowanie getta ławkowego na terenie wyższych uczelni. Do rangi ideologii państw. awansował antysemityzm w Niemczech po dojściu do władzy Hitlera. Antysemityzmowi w latach 30. uległy Rumunia i Węgry, a jego nasilenie nastąpiło w anektowanych do Niemiec krajach: Austrii i Czechosłowacji. Rasistowskie Ustawy Norymberskie z 1935, wymierzone w Żydów niem., zapoczątkowały realizację planów „radykalnego rozwiązania kwestii żydowskiej” zarysowanych w Mein Kampf. „Noc kryształowa” (listopad 1938), getta na obszarach okupowanych i wreszcie konferencja w Wannsee (styczeń 1942), gdzie zapadły ostateczne decyzje o likwidacji Żydów (Endlösung), wyznaczały kolejne etapy dojrzewania i rozszerzania planów zorganizowanego, metodycznego ludobójstwa. W hitl. obozach zagłady i obozach koncentracyjnych zginęła większość Żydów ze środk. i wsch. Europy (holocaust, szoah). Antysemityzm maskowany jako antysyjonizm występował również w praktyce polit. ZSRR i krajów satelickich (1953 tzw. sprawa lekarzy kremlowskich, 1952 proces R. Slansky'ego i in. w Czechosłowacji, wydarzenia marcowe w Polsce 1968). Jako jedna z najdrastyczniejszych form szerzenia nienawiści rasowej i narodowej, antysemityzm jest potępiany przez społeczność międzynarodową. Istotny wkład w zwalczanie antysemityzmu wnosi również, poczynając od Soboru Watykańskiego II, Kościół katol. (deklaracja Nostra aetate).

szpociles siem kukula , no...ali jus wis co to

ŁORCYK
26-02-2006, 01:38
Jako pierwszy nazwy "antysemityzm" użył niemiecki dziennikarz Wilhelm Marr w 1879 r. W XIX i 1 poł. XX wieku miało charakter pozytywny lub neutralny, nierzadko funkcjonowało jako samookreślenie osób i środowisk o poglądach antysemickich. Po doświadczeniach holocaustu, którego przyczyną był radykalny antysemityzm hitleryzmu określenie to nabrało pejoratywnego charakteru. Współcześnie niewiele osób przyznaje się do poglądów antysemickich, a określenie to uważane jest za obraźliwe. Niekiedy twierdzi się, że słowo "antysemityzm" powinno oznaczać uprzedzenia wobec wszystkich ludów semickich, ale w tym znaczeniu pojęcie to jest używane bardzo rzadko.

Antysemityzm wczesnochrześcijański i średniowieczny
Obraz przedstawiający rzekomy mord rytualny (prawa strona obrazu) autorstwa K. de Preveta. Katedra w SandomierzuKonflikt między uczniami Jezusa i faryzeuszami wkrótce doprowadził do wzajemnych oskarżeń i wrogości. Znalazły one odzwierciedlenie w Nowym Testamencie i pismach wczesnochrześcijańskich. Pierwsze oskarżenie Żydów o bogobójstwo - spowodowanie śmierci Chrystusa - zostało wyrażone przez Melito, biskupa Sardis w 167 roku. Ustanowienie przez cesarza Konstantyna chrześcijaństwa religią państwową spowodowało, że stosunek chrześcijan do judaizmu stopniowo stawał się stosunkiem państwa do Żydów. Cesarz Konstantyn zakazał m.in. konwersji chrześcijan na judaizm. Położenie Żydów pogarszały antyżydowskie pisma i homilie (m.in. świętego Hieronima, Grzegorza z Nysy, Hilarego z Poitiers, św. Jana Chryzostoma). Od 415 w wyniku oskarżeń o mord rytualny fala rozruchów doprowadziła do spalenia lub konfiskaty wielu synagog, konfiskaty majątków Żydów oraz przymusowej konwersji na chrześcijaństwo pod groźbą wypędzenia. Kodeks Teodozjusza z 439 określał upośledzony pod względem prawnym status Żydów, który potwierdził kodeks Justyniana. Kulminacja prześladowań na Wschodzie nastąpiła za panowania cesarza Herakliusza.

Antyżydowskie prawa wprowadzono także w państwach zachodniochrześcijańskich VI i VII wieku. Synody w Orleanie, Elvirze, Toledo (681, 694, 697) ustanawiały szereg restrykcji, dotyczących relacji żydowsko-chrześcijańskich, zalecały również przymusową konwersję oraz odbieranie Żydom dzieci i wychowywanie ich jako chrześcijan. Często prześladowania występowały w wyniku tzw. dysput, w których brali udział duchowni chrześcijańscy oraz zmuszeni do tego rabini. Po dyspucie w 1239 papież Grzegorz IX nakazał spalić księgę Talmudu. Popularne w średniowieczu widowiska pasyjne odzwierciedlały pogląd teologiczny o odpowiedzialności Żydów za bogobójstwo. Żydów nierzadko oskarżano o trudnienie się magią i paktowanie z diabłem; a także o powodowanie epidemii poprzez zatrucie studni, dokonane z nienawiści do chrześcijan. W efekcie epidemie często prowadziły do pogromów żydowskich.

Demonizowanie Żydów prowadziło do dawania wiary oskarżeniom o rytualne spożywanie krwi chrześcijańskich dzieci. Wielu Żydów skazano na śmierć, obwiniając ich w morderstwie zaginionych dzieci, których ciała miały służyć do rzekomych obrzędów. Najbardziej znaną legendarną ofiarą mordu rytualnego był Szymon z Trydentu (zm. 1473), który w 1588 został kanonizowany (w 1965 kult chłopca został zniesiony). Innym sposobem prześladowania Żydów były oskarżenia o kradzież i kaleczenie hostii, za pomocą której Żydzi ponawiać mieli bogobójstwo. Mord dzieci oraz profanacja hostii były przedmiotem wielu legend oraz częstym motywem przedstawianym w sztuce chrześcijańskiej.

Efektem i symbolem uprzedzeń były przepisy ściśle separujące Żydów i chrześcijan oraz nakazujące Żydom noszenie odmiennych strojów lub oznaczeń, np. żółtych łat na strojach, spiczastych czapek etc. Nakaz noszenia wyróżniających ubiorów wprowadził w chrześcijaństwie zachodnim czwarty sobór laterański w 1215. Żydom często zezwalano mieszkać tylko w wybranej dzielnicy miasta (getto - od nazwy dzielnicy w Wenecji); niektórym miastom wydawano przywileje o nietolerowaniu Żydów. Zakazywano także kupowania ziemi i wyznaczano profesje, jakimi mogli się zajmować. Żydzi byli często wynajmowani jako poborcy podatków i pośrednicy między dziedzicem a ludnością wiejską, egzekwującymi powinności feudalne. Takie zajęcia sprzyjały budowie stereotypowego, zdemonizowanego obrazu Żyda w świadomości i kulturze ludowej.

Nasilenie prześladowań Żydów wiązało się z wyprawami krzyżowymi. Podniecenie tłumów podczas pierwszej krucjaty w 1096 doprowadziło do śmierci tysięcy Żydów i zagłady licznych społeczności żydowskich, zwłaszcza w miastach nadreńskich. Także szturm krzyżowców na Jerozolimę w 1099 zakończył się spaleniem żywcem zamkniętych w synagogach Żydów. Później pogromy żydowskie wybuchały cyklicznie. Często jedynym sposobem uratowania życia był chrzest.

Tolerancja średniowiecznych władców wobec Żydów była związana przede wszystkim z ich rolą w życiu gospodarczym. W czasach obowiązywania kościelnego zakazu pożyczania pieniędzy na procent (lichwy) - który nie obowiązywał Żydów - kupcy żydowscy pełnili rolę bankierów, co było przyczyną zarówno tolerowania Żydów, jak i niechęci do nich. Zadłużenie chrześcijańskich książąt oraz kupców było stałym źródłem napięć i często przyczyniało się do wypędzania Żydów. Wypędzanie wiązało się z całkowitą konfiskatą ich mienia przez władcę i często było dla niego najłatwiejszym sposobem wybrnięcia z problemów finansowych. Najbardziej znaczące wypędzenia: w 1182 z Paryża, z Francji w 1254, 1322, 1359, 1394; z Anglii w 1290; z Hiszpanii w 1492; z Portugalii w 1497.

Antyjudaizm nowożytny
Reformacja i kontrreformacja nie przyniosła wielkiej poprawy położenia Żydów. Marcin Luter początkowo miał nadzieję na ich nawrócenie, ale niespełnienie tego marzenia sprawiło, że podtrzymał wszelkie dotychczasowe oskarżenia i żądał zamknięcia wszystkich synagog i szkół żydowskich oraz zakazu nabożeństw pod karą śmierci. Nie przeszkodziło to w doszukiwaniu się w protestantyzmie żydowskich wpływów, gdyż wierzono, że Żydzi sprzyjają szerzeniu się herezji. Wywołało to nową falę prześladowań: Papież Paweł IV przywrócił wiele średniowiecznych postanowień, ograniczających prawa Żydów, nakazujące im noszenie wyróżnionych strojów itp. Zarządzenia te obowiązywały w Państwie Kościelnym aż do XIX wieku. Żydów obwiniano później także o inspirowanie masonerii i antyklerykalizmu, w następnie - doktryn liberalnych i socjalistycznych.

Fala konwersji, która następowała w wyniku prześladowań, często była motywowana chęcią zachowania życia i majątku; konwertyci (zwani marrani) nierzadko praktykowali judaizm w ukryciu. Spowodowało to podejrzliwość wobec nich oraz prawa wymierzone w "nowych chrześcijan", które przybrały de facto rasowy charakter. Potomków Żydów nie przyjmowano do stanu kapłańskiego i zgromadzeń zakonnych oraz poddawano kontroli inkwizycji. Szczególnie aktywnie tropiła "krypto-judaizm" inkwizycja hiszpańska, która prowadziła rejestry konwertytów i ich potomków i chętnie wszczynała procesy na podstawie donosów dotyczących np. podejrzanego unikania wieprzowiny.

Katolicki, protestancki a także prawosławny antyjudaizm często w XIX i XX wieku usprawiedliwiał postawy antysemickie i był podłożem antysemityzmu politycznego (Action Francaise we Francji, Christlichsoziale Partei w Austrii, Czarna Sotnia w Rosji, narodowa demokracja w Polsce). Niemieccy duchowni, zarówno protestanccy jak i katoliccy, dystansując się od rasistowskiego antysemityzmu nazistów, nie wystąpili publicznie w obronie Żydów w okresie holocaustu.

Obecnie antyjudaizm w teologii i tolerowanie antysemityzmu są przez przeważającą większość kościołów chrześcijańskich uważane za niezgodne z duchem chrześcijaństwa. Duże znaczenie dla katolików miała deklaracja Nostra Aetate ogłoszona na soborze watykańskim II (1965), która orzekła, że lud Nowego Testamentu zespolony jest duchowo z plemieniem Abrahama, odrzuciła odpowiedzialność wszystkich Żydow, a szczególnie współczesnych Żydów za śmierć Chrystusa, zabrania przedstawiać Żydów jako odrzuconych ani jako przeklętych przez Boga, rzekomo na podstawie Pisma Świętego oraz potępiła przejawy antysemityzmu, które kiedykolwiek i przez kogokolwiek kierowane były przeciw Żydom.

Antysemityzm a nacjonalizm
W XIX w. wraz z rodzeniem się nacjonalizmów i państw narodowych oraz sekularyzacją życia publicznego pojawił się etniczny wymiar antysemityzmu, a wraz z nim nowe oskarżenia o dążenie do przejęcia władzy nad światem. W 1905 carska ochrana spreparowała broszurę Protokoły Mędrców Syjonu, która stała się fundamentem fobicznej odmiany antysemityzmu
Antysemityzm w III Rzeszy
Antysemityzm osiągnął swoje apogeum w latach 30., w niemieckiej III Rzeszy, gdzie był jądrem oficjalnej ideologii państwowej. Wprowadzono tam stopniowo serię ustaw (zob. ustawy norymberskie) ograniczających udział Żydów niemieckich w życiu gospodarczym i politycznym. Po 1939 rozpoczęto działania w celu wymordowania wszystkich Żydów w Niemczech i na terytoriach Europy kontrolowanych przez III Rzeszę. Na przełomie 1941 i 1942 zapadły decyzje o "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej". Masowy mord około 6 milionów Żydów europejskich znany jest w historii jako Holokaust.
Antysemityzm po II wojnie światowej
Po ujawnieniu zbrodni hitlerowców na Żydach modny przed wojną w wielu kręgach otwarty antysemityzm przestał być społecznie akceptowany w krajach zachodnich. Antysemityzm stracił też na popularności w innych częściach świata, choć nie zanikł całkowicie. Na przykład w Polsce w 1968 rząd komunistyczny, z poparciem przynajmniej pewnej części społeczeństwa, przeprowadził ekspulsję polskich Żydów, co wiązało się z wojną arabsko-izraelską (państwa Układu Warszawskiego były wówczas sojusznikami państw arabskich).
Konflikt izraelsko-palestyński
Nowym źródłem antysemityzmu po 1945 stały się reakcje na konflikt izraelsko-palestyński i wydarzenia takie jak Masakra w Deir Jassin. Antysemityzm jest otwarcie popierany w wielu krajach arabskich i muzułmańskich. Nawet Protokoły Mędrców Syjonu, klasyczna antysemicka fałszywka, zyskały ogromną popularność w wielu krajach na Bliskim Wschodzie, gdzie zrobiono na ich podstawie popularny serial telewizyjny.

Wiele terrorystycznych organizacji muzułmańskich otwarcie nawołuje do mordowania Żydów

ŻYDZI, początkowo nazwa członków plemienia Judy, należącego do wspólnoty plemiennej pochodzenia semickiego (12 plemion izrael.), następnie zamieszkujących starożytną Judę; nazwa Żydzi wywodzi się od hebr. Jehudi [‘Judejczyk’] i została stopniowo rozszerzona na wszystkich wyznawców judaizmu; wskutek wielokrotnych migracji nastąpiło przemieszanie się Żydów z ludnością krajów osiedlenia, co doprowadziło do powstania wśród nich kilku grup etniczno-kulturowych, z których najważniejsze tworzyli Sefardyjczycy i Aszkenazyjczycy; gł. czynnikiem spajającym społeczność żyd. i pozwalającym jej zachować odrębną tożsamość (zwł. w warunkach diaspory) była religia.
Dzieje Żydów były związane pierwotnie z obszarem Palestyny, dokąd przybyli w XIII w. p.n.e., tworząc w XI w. p.n.e. królestwo Izraela; swój rozwój zawdzięczało ono królom: Dawidowi (jego panowanie zostało uznane w tradycji żyd. za złoty wiek w historii narodu) oraz Salomonowi (zbudował w Jerozolimie Świątynię), po którego śmierci (ok. 922 p.n.e.) konflikty międzyplemienne doprowadziły do rozpadu królestwa na część pn. (Izrael) i pd. (Juda); w VIII w. p.n.e. Izrael został podbity przez Asyrię, natomiast Judę w VI w. p.n.e. zniszczyła Babilonia, a ludność wysiedlono (babilońska niewola); po upadku państwa babilońskiego Palestyna weszła w skład imperium pers., a w IV w. p.n.e. — monarchii Aleksandra III Wielkiego; w II w. p.n.e. zamieszkane przez Żydów obszary Palestyny uzyskały niepodległość (rządy Machabeuszy), od 63 r. p.n.e. podlegały Rzymowi jako państwo sprzymierzone, zaś w 6 r. n.e. stały się rzym. prowincją (Judea); w tym okresie w Palestynie żyło ok. 2,5 mln Żydów, w innych krajach ok. 5,5 mln. Panowanie Rzymian wywoływało protesty ludności żyd., która dwukrotnie wystąpiła przeciw obcej władzy; Rzymianie, tłumiąc powstanie 66–73, zburzyli Świątynię Jerozolimską (co spowodowało przekształcenie judaizmu, m.in. zanik hierarchii kapłańskiej), a po klęsce kolejnego powstania 132–135 prawie całą ludność żyd. wygnali z Judei.
W okresie trwającego odtąd „wielkiego rozproszenia”, zw. też diasporą (hebr. galut), życie Żydów rozwijało się w różnych krajach Bliskiego Wschodu i basenu M. Śródziemnego w utworzonych przez nich (lub istniejących przedtem) żyd. koloniach; w codziennej egzystencji decydującego znaczenia nabrały sprawy religii, jako wyróżnika odrębności Żydów, rosła też rola duchowych przywódców tej społeczności (rabin). Centrum życia umysłowego stała się od V w. gmina w dawnej Babilonii, gdzie powstała jedna z wersji Talmudu, tzw. Talmud babiloński — zbiór zawierający doktrynę rel.-prawną judaizmu. Status polityczny Żydów w krajach muzułm. został uregulowany edyktem kalifa Umara I (637), który uznawał ich za tolerowanych niewiernych (podobnie jak chrześcijan); w niektórych rejonach pod panowaniem islamu Żydzi znaleźli dogodne warunki różnych form aktywności społ. i zaw., co spowodowało odrodzenie żyd. kultury. W państwach chrześc. we wczesnym średniowieczu ich sytuacja przedstawiała się na ogół pomyślnie, mieli jednak utrudniony dostęp do ziemi, zajmowali się więc gł. handlem, ułatwiając wymianę między Zachodem a Wschodem; wobec potępienia przez Kościół katol. pożyczek na procent, domeną Żydów stała się lichwa. Władcy świeccy przeważnie doceniali ekon. działalność Żydów i zapewniali im opiekę; zmiana nastąpiła od końca XI w., gdy w okresie wypraw krzyżowych nasilił się fanatyzm rel.; na szerszą skalę antyżyd. wystąpienia miały m.in. miejsce w trakcie przygotowań do kolejnych krucjat (pod hasłami zwalczania „morderców Chrystusa”) oraz w czasie zarazy 1348–51 (Żydów pomawiano o zatruwanie studzien); do wzrostu nastrojów antyżyd. przyczyniła się działalność inkwizycji (oskarżanie Żydów o znieważanie religii katol., mordy rytualne itp.), miały one również podtekst ekon. (reakcja na działalność żyd. lichwiarzy); prześladowaniom towarzyszyło wprowadzanie ograniczeń prawnych (m.in. nakazy zamieszkiwania w wyodrębnionych gettach i noszenia strojów odróżniających Żydów od chrześcijan, nadawanie miastom przywileju De non tolerandis Judaeis — prawa usuwania Żydów poza mury miasta). W XIII–XV w. Żydzi zostali wygnani z Anglii (1290), Francji (1306 i 1394), Hiszpanii (1492), Portugalii (1496–97), a także z niektórych księstw niem.; ich gł. miejscem zamieszkania stała się Polska i imperium osmańskie; u schyłku średniowiecza Żydzi zostali zepchnięci do duchowego i fiz. getta i przestali brać udział w rozwoju kult. i ekon. Europy; społeczność żyd. skupiła się na problemach własnego życia, tworząc tolerowane przez państwo formy samorządu (rządzące się własnymi prawami gminy posiadały m.in. w swej gestii kwestie podatków, opieki społ., szkolnictwa i części sądownictwa).
W czasie reformacji Żydzi stali się obiektem ataków zarówno luteran, jak i kalwinów, w okresie kontrreformacji Paweł IV upowszechnił (1555) system gett w miastach papieskich, uznając judaizm za śmiertelne zagrożenie chrześcijaństwa. Korzystniej przedstawiała się sytuacja Żydów orientalnych oraz Żydów w środk. i wsch. Europie. Z pocz. XVI w. nastąpił wzrost znaczenia Żydów w życiu gosp. ziem pol., litew. i ukr.; Żydzi polscy zaczęli zajmować przodującą pozycję wśród Aszkenazyjczyków; w XVII w. kryzys polit. i gosp., towarzyszące im prześladowania i pogromy zahamowały jednak ten proces; powolna poprawa ich położenia nastąpiła w XVIII w., co wiązało się m.in. z przekształceniami gosp. o charakterze kapitalist. i oddziaływaniem idei oświecenia; życie żyd. koncentrowało się nadal w gettach, zwł. we wsch. Europie, gdzie rozwijały się nowe prądy umysłowe i duchowe (np. chasydyzm); jednocześnie kolejne państwa zaczęły znosić ograniczenia wobec Żydów (m.in. 1786 Szwecja, 1787 USA); część społeczeństwa żyd. w XVIII w. (zach. i środk. Europa), inicjując ruch asymilacyjny, zdecydowała się uczestniczyć w życiu kult. krajów osiedlenia (haskala). Rewolucja fr. 1789, a następnie kodyfikacje napoleońskie, przyczyniły się do upowszechnienia idei równouprawnienia Żydów, którzy w XIX w. w środk. i zach. Europie otrzymali pełnię praw obywatelskich (Francja 1791, Belgia 1830, Włochy 1870, Niemcy 1871, Szwajcaria 1874); wyemancypowani Żydzi stanowili jednak niewielki odsetek ich społeczności; w XIX w. w Europie żyło ok. 7 mln Żydów, a w Azji i Afryce ok. 750 tys.; większość ludności żyd., mieszkająca w Rosji (mogli tam zamieszkiwać jedynie w tzw. strefie osiedlenia) i Rumunii, podlegała nadal dyskryminacji prawnej i prześladowaniom (pogromy); przyczyniło się to do emigracji (od 1881) Żydzi, którzy wyjeżdżali gł. do Stanów Zjedn. (społeczność żyd. wzrosła tam z 250 tys. w 1879 do ponad 3 mln w okresie I wojny świat.), a także do Palestyny.
W zach. Europie emancypacja znacznej części ludności żyd. szła w parze z konwersją rel. i asymilacją nar.-kult.; we wsch. i środk. Europie dominowali gł. zwolennicy judaizmu, spierający się m.in. o kwestię wyboru języka (jidysz, hebr. czy język kraju osiedlenia), w jakim rozwijająca się bujnie w XIX w. kultura żyd. miała wyrażać swe istnienie. W sferze polit. dążenie Żydów do uzyskania statusu odrębnego narodu wyraziło się w powstaniu ruchu syjonistycznego; aktywizacji Żydów i ich nasilającej się obecności w życiu polit. oraz we wszystkich dziedzinach kultury, sztuki i nauki towarzyszył jednocześnie rozwój antysemityzmu. I wojna świat. dotkliwie zakłóciła ich egzystencję: setki tysięcy Żydów przesiedliły władze ros., a 1917–20 stali się oni obiektem krwawych prześladowań na ogarniętych działaniami wojennymi ziemiach ukr., pol. i białorus. (na Ukrainie 1917 zamordowano ok. 70 tys. Żydów). Po zwycięstwie rewolucji październikowej Żydzi rosyjscy uzyskali równouprawnienie, a 1934 władze sowieckie ustanowiły w pd.-zach. części Kraju Chabarowskiego Żydowski Obwód Autonomiczny; otrzymane prawa nie dotyczyły jednak praktykowania religii oraz swobody wyrażania aspiracji nar.; Żydzi uchodzili za zwolenników komunizmu; argumentem na rzecz tej opinii był udział działaczy pochodzenia żyd. wśród przywódców rewolucji ros., a następnie w aparacie władzy ZSRR, choć jednocześnie system stalinowski niejednokrotnie zajmował postawę antysemicką. Pod wrażeniem rozwoju nastrojów nacjonalistycznych we wsch. i środk. Europie reprezentacja żyd. na konferencji pokojowej w Paryżu (1919) przeforsowała projekt międzynar. ochrony praw mniejszości nar., co nie zapobiegło aktom dyskryminacji i pogromom Żydów (m.in. w Polsce i Rumunii). Od 1933 gł. źródłem rasistowskiego antysemityzmu stała się III Rzesza, w której Żydzi, w większości zasymilowani, stanowili ok. 0,6% ludności kraju (w tym okresie ogólna liczba Żydów wynosiła ok. 18 mln); za przykładem Niemiec ustawy antyżyd. wprowadzono również m.in. w Rumunii (1937), we Włoszech (1938), na Węgrzech (1938), a także w Austrii po Anschlussie (1938) oraz w Protektoracie Czech i Moraw (1939), Słowacji (1940) i innych państwach; pełnię swych zbrodniczych zamiarów wobec Żydów ujawnili hitlerowcy po wybuchu II wojny świat. (podrozdział Zagłada Żydów). Pogarszanie się sytuacji Żydów w Europie umocniło determinację ruchu syjonistycznego, który 1917 uzyskał od W. Brytanii obietnicę utworzenia w Palestynie „żydowskiej siedziby narodowej” (tzw. deklaracja Balfoura), co było sprzeczne z niepodl. dążeniami ludności arab.; pod wpływem tragedii Holocaustu ONZ uchwaliła rezolucję o podziale Palestyny, umożliwiając utworzenie 1948 państwa Izrael. Palestyna przekształciła się ponownie, po ponad 2 tys. lat, w centrum polit. i kult. życia żyd., choć ponad 70% tej społeczności zamieszkuje nadal inne rejony świata: 1993 na ogólną liczbę ponad 13 mln Żydów w Ameryce znajdowało się ok. 6,5 mln (w USA ok. 5,8 mln), w samym Izraelu — 4,3 mln; 1989 w ZSRR było 1,4 mln Żydów.
Żydzi w Polsce. Obecność Żydów w Polsce od X w. poświadczają źródła hist., m.in. Ibrahim Ibn Jakub, autor pierwszego opisu państwa Mieszka I, wzmiankuje kupców żyd. odwiedzających Polskę; od końca XI w. nasilił się napływ ludności żyd. z zach. Europy (spowodowany gł. prześladowaniem jej tam w dobie wypraw krzyżowych), który trwał, z różnym nasileniem, do poł. XVII w.; w rezultacie Rzeczpospolita stała się największym w Europie skupiskiem Żydów; należeli oni do grupy Aszkenazyjczyków, sporadycznie przebywali także Sefardyjczycy. Specjalny status ludności żyd. określiły przywileje władców, zwł. statut kaliski ks. Bolesława Pobożnego (1264), potwierdzony przez króla Kazimierza III Wielkiego (1334, 1364, 1367); ze względu na korzyści fiskalne brały one Żydów pod opiekę panującego (traktując ich jako własność władcy i jego skarbu) i zapewniały im bezpieczeństwo osobiste, samorząd, swobodę uprawiania handlu; Żydzi stopniowo zdominowali działalność kredytową (lichwę), a także dzierżawę różnych opłat państw., z czasem również karczem. Podstawą samorządu żyd. była gmina wyznaniowa (kahał), decydująca w sprawach rel., oświat. (własne szkolnictwo), posiadająca ograniczoną autonomię sądowniczą i reprezentację na zewnątrz; w XVI w. istniały przejściowo, jako wyższa forma samorządu żyd., tzw. senioraty generalne dla Małopolski i Wielkopolski, a 1580–1764 ogólnokrajowe zjazdy żyd., waady; dzięki otrzymanym prawom Żydzi uzyskali pozycję zbliżoną do odrębnego stanu.

Wzrost znaczenia gospodarczego Żydów, szczególnie w czasach Kazimierza Wielkiego, był przyczyną napięć społ. między nimi a ludnością chrześc., gł. w miastach (m.in. pogromy 1349 na Pomorzu, 1407 w Krakowie), wypierania ich do gett (przesiedlenie krakowskich Żydów na Kazimierz 1495); miasta dążyły do likwidacji konkurencji żyd. rzemiosła i handlu także przez uzyskanie przywileju De non tolerandis Judaeis, w XVI w. wywalczyło go ok. 20 ośr., szersze jego rozpowszechnienie przypadło na XVII w.; władcy pol., ze względu na podatki płacone przez Żydów, zajmowali nadal przychylne wobec nich stanowisko. W czasach rozkwitu Rzeczypospolitej szlacheckiej (XVI–1. poł. XVII w.) silna pozycja gosp. ludności żyd. i swoista symbioza jej interesów z interesami szlachty i magnatów (zwł. różne formy dzierżawy dochodów dworskich, zw. arendą) szły w parze z przejawami dyskryminacji; jednak w porównaniu z sytuacją Żydów w innych krajach eur. warunki ich życia w Polsce były korzystne; liczba ludności żyd. szybko powiększała się, szacuje się, że w końcu XV w. wynosiła ok. 30 tys., a w poł. XVII w. sięgała od 350 do 500 tys.(?). Od 2. ćwierci XVII w., wraz z narastającym kryzysem polit. i gosp. Rzeczypospolitej oraz w wyniku prowadzonych przez nią wojen (z Kozakami, Tatarami, Rosją, Szwecją, Turcją), następował upadek miast, ubożała także ludność żyd.; jej część przeniosła się na Ukrainę, gdzie znajdowała zatrudnienie w dużych majątkach ziemskich, m.in. przy organizacji eksportu produktów rolnych; na tych obszarach, zwł. dla chłopów zrujnowanych działaniami wojennymi, Żyd-lichwiarz i Żyd-arendarz stali się synonimami zła; dochodziło do wystąpień antyżyd.; w czasie powstania B. Chmielnickiego (1648) zamordowano ok. 100–125 (?) tysięcy Żydów (okres ten zw. jest w literaturze żyd. Wielką Katastrofą — Gezerah), 1768, w trakcie koliszczyzny — ok. 50 tys. (m.in. rzeź humańska). W wyniku prześladowań i pogarszającej się sytuacji ekonomicznej Żydów pojawiły się wśród nich ruchy mistyczno-rel.: 1755 rozpoczął w Polsce działalność J. Frank (założyciel frankistów), w XVIII w. rozwinął się chasydyzm, zwalczany od końca stulecia przez zwolenników haskali (żyd. ruchu oświec.); Polska stała się centrum ortodoksyjnego judaizmu rabinicznego i mistycyzującego chasydyzmu. Nasilenie się prześladowań Żydów w Polsce w XVIII w. zwróciło uwagę na problem żyd. ówczesnych pol. elit polit.; w okresie Sejmu Czteroletniego (1788–92) rozpoczęto prace nad reformą położenia ludności żyd., a 1792 objęto Żydów prawem nietykalności osobistej (neminem captivabimus nisi iure victum). W chwili upadku Rzeczypospolitej jej terytoria zamieszkiwało ok. 800 tys. Żydów; 2/3 żyło w miastach, ponad 1/3 utrzymywała się z handlu, 1/3 z rzemiosła, a ok. 14% z arendy i szynkarstwa (wśród wiejskich arendarzy stanowili oni 80%).
Zaborcy wprowadzali różnorodne regulacje prawne, przeważnie o charakterze dyskryminacyjnym. W Prusach dążono do asymilacji kulturowej Żydów i ich germanizacji; 1797 zniesiono samorząd żyd., pozostawiając kahałom jedynie kompetencje w sprawach rel., zakazano Żydom handlu na wsi, popierano ich emigrację (w ciągu pierwszych 70 lat XIX w. Poznańskie opuścili prawie wszyscy Żydzi). Również władze austr. popierały emigrację Żydów i inspirowały procesy germanizacyjne; 1776 zakazano Żydom handlu artykułami stanowiącymi monopol państwa. Na ziemiach wcielonych do Rosji 1804 wprowadzono liczne ograniczenia swobód osobistych, np. obowiązek osiedlania się Żydów jedynie na terenach należących dawniej do Rzeczypospolitej oraz w pd.-zach. guberniach Imperium, zakaz nabywania dóbr ziemskich; od 1823 przenoszono Żydów ze wsi do miast, wyznaczając im tam ściśle określone rejony zamieszkania. Praw polit. odmówiono Żydom także w Rzeczypospolitej Krak. (stanowili w niej 13% mieszk.) oraz w Królestwie Pol. (1816 — 8,7% mieszk.), gdzie na 450 miast i miasteczek 90 korzystało z dawnych przywilejów o „nietolerowaniu Żydów”, a 30 pozwalało osiedlać się Żydom tylko w wydzielonych gettach.
Zmiany w położeniu ludności żyd. nastąpiły w 2. poł. XIX w.; w Europie wraz z rozwojem kapitalizmu następowała modernizacja życia, poszerzała się sfera wolności obywatelskich; pod koniec stulecia Żydzi w Niemczech i Austro-Węgrzech uzyskali pełne równouprawnienie. W Królestwie Pol. reformy A. Wielopolskiego (1862) uchylały prawie wszystkie obowiązujące Żydów ograniczenia, dotyczące miejsca ich zamieszkiwania, nabywania nieruchomości, pełnienia funkcji publ., kasowały też odrębne podatki dla Żydów. Po upadku 1864 powstania styczniowego ponownie ograniczono ich prawa; nie dopuszczano Żydów do służby państw. (z wyjątkiem służby zdrowia), od 1887 limitowano ich odsetek w szkolnictwie średnim i wyższym, 1891 zakazano nabywania i dzierżawienia gruntów wiejskich; w Rosji władze nie tylko przeciwstawiały się emancypacji Żydów, ale posługiwały się oficjalnym państw. antysemityzmem przy próbach rozwiązywania narastających wewn. napięć społecznych.
Dążenia Żydów do emancypacji i równouprawnienia objęły również próby zasadniczej przebudowy tradycyjnych norm rel. i społ.; ludność żyd. zamieszkująca ziemie pol. w przeważającej części była ortodoksyjna, kultywowała obyczaje i zasady postępowania płynące z religii mojżeszowej. Pojawiające się tendencje asymilacyjne miały różne odcienie — od dążenia do pełnego utożsamiania się z kulturą pol. bądź niem. (rzadko ros.), poprzez różne formy łączenia asymilacji z zachowaniem związku z własną tradycją; w zaborze ros. zjawisko to objęło gł. część powstającej żyd. inteligencji, polonizowali się także przedstawiciele bogatej burżuazji przem.-handl.; szerzej wystąpiło w zaborze austr., a zwł. prus. (utożsamienie się z kulturą niem.); liczebnie jednak asymilacja na ziemiach pol. miała niewielkie rozmiary, hamował ją bowiem zarówno opór części pol. społeczeństwa, jak i przeciwdziałanie tradycjonalistów żyd. — w rezultacie nastąpiło wzmocnienie poczucia żyd. świadomości narodowej. W końcu XIX w. powstał żyd. ruch zw. syjonizmem, traktujący Żydów jako odrębny naród i dążący do jego laicyzacji, który zasadnicze rozwiązanie problemu żyd. widział w utworzeniu w Palestynie nar. państwa żyd.; już na pocz. XX w. na ziemiach pol. (gł. w zaborze austr.) działały struktury Światowej Organizacji Syjonistycznej; dużą popularność wśród części społeczności żyd. zdobyły hasła socjalist.; politycy pochodzenia żyd. byli aktywni we wszystkich odłamach pol. ruchu robotn.; 1897 powstał Powszechny Żyd. Związek Robotn. działający na ziemiach litew., pol. i w Rosji (Bund). Pod koniec XIX w. Żydzi byli nadal społecznością gł. miejską; ziemie Królestwa Pol. zamieszkiwało ok. 1,3 mln Żydów (14% ogółu mieszk.), Galicję ok. 800 tys. (11% ogółu mieszk.), a Poznańskie i Pomorze ok. 50 tys.; duże skupisko ludności żyd. istniało w tzw. strefie osiedlenia (15 zach. guberni Imperium Ros., przylegających do ziem Królestwa Pol.); w pocz. XX w. liczebność ludności żyd. na ziemiach Królestwa Pol. zwiększyła się znacznie w wyniku napływu tzw. Litwaków — Żydów z zach. Rosji, Litwy i Białorusi (często zrusyfikowanych), uciekających przed pogromami, a także administracyjnie usuwanych przez ros. władze.
W odrodzonym państwie pol. ludność żyd. liczyła (1921) ok. 2,8 mln osób (ponad 10% ogółu mieszk.); w miastach zamieszkiwało 76% (stanowiąc tam 30% ludności), przy czym 25% skupiało się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Lwowie i Wilnie; źródłem utrzymania ponad 1/3 liczby Żydów był handel, 42% pracowało w rzemiośle i drobnym przemyśle; dużą rolę odgrywali wśród pracujących w tzw. wolnych zawodach. Szczególnie skomplikowana była sytuacja Żydów na ziemiach wsch., gdzie zostali wciągnięci w konflikty pol.-ros. i pol.-ukr.; oskarżanie ich o sympatie proukr. i probolszewickie doprowadziło do licznych wystąpień antyżyd. (m.in. pogromy: we Lwowie 1918 i Pińsku 1919); wypadki te skłoniły polityków żyd. do wystąpienia z inicjatywą stworzenia międzynar. gwarancji dla praw mniejszości nar. w Polsce; rezultatem był tzw. mały traktat wersalski (28 VI 1919), który gwarantował m.in.: swobodę wyznania i równość praw wszystkich obywateli, wolność posługiwania się językiem ojczystym w życiu prywatnym, w drukach i na zebraniach publicznych; Żydzi otrzymali też prawo do zakładania własnych organizacji, szkół itp. z pomocą finansową państwa i samorządów terytorialnych; najważniejsze postanowienia tego traktatu włączono do konstytucji 1921 i 1935. W II Rzeczypospolitej działało wiele żyd. ugrupowań polit.: gł. organizacją tradycjonalistów była partia Związek Izraela, tzw. Agudat Israel; nurt syjonistyczny reprezentowały m.in. Organizacja Syjonistyczna w Polsce oraz Centrum Duchowe Mizrachi; w ruchu robotn. dominował Bund, a także Żyd. Socjaldemokr. Partia Robotn. Robotnicy Syjonu (Poalej Syjon); 1921–26 politycy żyd. współpracowali blisko z przedstawicielami innych mniejszości nar. (wspólny blok wyborczy). Po przewrocie majowym (1926) władze pol. zadeklarowały poparcie dla celów ruchu syjonistycznego, jednakże, wobec braku realizacji wielu istotnych postulatów żyd., syjoniści przechodzili stopniowo do opozycji; w pocz. lat 30. partie żyd. szczególną uwagę poświęcały narastającej fali wystąpień antyżyd., których podłożem był przede wszystkim pogłębiający się kryzys ekon.; ludność żyd., źle znoszącą wszelkie zjawiska kryzysowe w gospodarce (m.in. z powodu jednostronnej struktury zaw. i braku kapitału na inwestycje), szczególnie dotknęła przebudowa systemu podatkowego w okresie reform W. Grabskiego w latach 20. (co pociągnęło za sobą falę emigracji, zw. aliją Grabskiego, alija) oraz wielki kryzys gosp. 1929–35, podczas którego wystąpiło zjawisko antysemityzmu gosp. (m.in. bojkot sklepów żyd.); pojawił się wówczas w ruchu syjonistycznym odłam zw. rewizjonistycznym, domagający się energiczniejszej walki o niepodległe państwo żyd. w Palestynie; jego przywódca, W. Żabotyński, utworzył Nową; Organizację Syjonistyczną (1935) i ogłosił 10-letni plan emigracji z Polski 750 tys. Żydów, co zyskało mu poparcie i pomoc pol. władz. W 2. poł. lat 30. podjęto próby wprowadzania ustawodawstwa dyskryminującego Żydów, jak 1936 ustawa o ograniczeniu uboju rytualnego, 1937 rozporządzenie zezwalające rektorom wyższych uczelni na wprowadzanie tzw. getta ławkowego. Pomimo tych utrudnień intensywnie rozwijało się życie umysłowe w 3 nurtach językowych: hebr., jidysz i pol.; działało kilkaset stowarzyszeń nauk., charytatywnych, sport. itp.; 1928 ukazywały się 193 tytuły prasy; dynamicznie rozwijała się literatura, teatr (m.in. Trupa Wileńska), film, sztuki plast. (ok. 500 malarzy i rzeźbiarzy). Większość dzieci żyd. uczęszczała do bezpłatnych szkół publ. z pol. językiem nauczania, w prywatnych szkołach (1937 było ich 1237 z ponad 180 tys. uczniów) jidysz lub hebr. były językami nauczania bądź jednym z wykładanych przedmiotów; działały instytuty nauk. oraz uczelnie m.in.: Inst. Nauk Judaistycznych w Warszawie, Jesziwa Mędrców Lublina, Żydowski Instytut Naukowy.
W 1939 na zajętych przez Niemcy terenach Polski władze hitl. rozpoczęły politykę dyskryminacji ludności żyd. (podrozdział Zagłada Żydów). Po wojnie w ramach repatriacji z ZSRR wróciło do Polski ok. 137 tys. Żydów (w kraju przeżyło ok. 50–80 tys.); zachodzące w Polsce przemiany ustrojowe poparła część lewicowego środowiska żyd., już w okresie międzywojennym związana z ruchem komunist. i socjalistycznym. Podjęte próby odbudowy życia żyd. w Polsce nie powiodły się, pamięć o świeżo dokonanej zagładzie, bieżące wydarzenia (m.in. pogrom w Kielcach 1946) oraz powstanie państwa Izrael skłaniały do emigracji; 1946–50 wyjechało z Polski do Palestyny ok. 120 tys. osób; kolejne fale emigracji żyd. miały miejsce po 1956 oraz 1967–68 (marzec 1968); grupa zachowująca świadomie pamięć swego pochodzenia jest szacowana w latach 90. na nie więcej niż 15 tys., w tym ok. 2 tys. zrzeszonych w Związku Gmin Wyznaniowych Żyd. w Rzeczypospolitej Polskiej; posiada ona własne organizacje, m.in.: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, tygodnik społ.-kult. „Fołks-Sztyme”, działają Teatr Żydowski im. Ester Rachel Kamińskiej w Warszawie oraz placówka nauk. Żydowski Instytut Historyczny.
M. BAŁABAN Dzieje Żydów w Krakowie i na Kazimierzu 1304–1868, t. 1–2, Kraków 1931–36;
I. SCHIPER Dzieje handlu żydowskiego na ziemiach polskich, Warszawa 1937;
R. GRODECKI Dzieje Żydów w Polsce do końca XIV w., w: Polska Piastowska, Warszawa 1969;
A. EISENBACH Emancypacja Żydów na ziemiach polskich 1785–1870 na tle europejskim, Warszawa 1988;
E. MENDELSOHN Żydzi Europy środkowo-wschodniej w okresie międzywojennym, Warszawa 1992;
Najnowsze dzieje Żydów w Polsce, red. J. Tomaszewski, Warszawa 1993;
Z. GULDON, J. WIJACZKA Procesy o mordy rytualne w Polsce w XVI–XVIII wieku, Kielce 1995;
D. TOLLET Histoire des Juifs en Pologne à nos jours, Paris 1992.

Zagłada Żydów, ang. Holocaust, hebr. szoa, eksterminacja ludności żyd. Europy dokonana przez hitl. Niemcy 1939–45. Prześladowania Żydów w Niemczech, zapowiadane przez Hitlera w Mein Kampf (1925, 1926), rozpoczęły się zaraz po objęciu przez niego władzy: rozbudzano antysemityzm, organizowano pogromy i bojkot żyd. przedsiębiorstw; usunięto Żydów z urzędów państw. (1933), odebrano im prawa obywatelskie (norymberskie ustawy 1935), konfiskowano mienie, narzucano dodatkowe świadczenia pieniężne, zabraniano wykonywania większości zawodów i wstępu na wyższe uczelnie itp.; starano się wymusić na nich emigrację, jednakże pozbawieni środków do życia nie mieli dokąd się udać; na poświęconej tej sprawie konferencji w Évian-les-Bains (VII 1938) 31 państw Europy, Ameryki i Australia zamknęło przed Żydami granice; jedynie Stany Zjedn. ustaliły minim. roczne limity imigrantów; mimo trudności, spośród 540 tys. niemieckich Żydów (1933) do wybuchu wojny wyemigrowało ponad 200 tys.; gwałty lat 30. osiągnęły szczyt XI 1938 w czasie pogromu zw. „nocą; kryształową”: zniszczono wówczas 191 synagog i większość sklepów żyd. w Niemczech i Austrii; ok. 30 tys. osób osadzono w obozach koncentracyjnych; 28 XI Niemcy deportowali do wsch. pasa granicznego ok. 17 tys. Żydowskich z rodzin przybyłych z Polski; ok. 6 tys. spośród nich władze pol. internowały w pogranicznym Zbąszyniu. W I 1939 Hitler oświadczył w Reichstagu, że ewentualna wojna świat. spowoduje zniknięcie rasy żyd. z Europy.

W latach 30. wzrosły nastroje antysemickie również w środk. i wsch. Europie, także w Polsce; 1938 we Włoszech, na Węgrzech i w Rumunii prawa obywatelskie Żydów zostały drastycznie ograniczone. W czasie inwazji Niemiec na Polskę rozpoczęły się na okupowanym terenie prześladowania Żydów: masowe wysiedlenia i egzekucje (do końca 1939 zginęło 7 tys. Żydów), palenie synagog, bezczeszczenie przedmiotów kultu itp.; ziemie pol. stały się terenem najostrzejszych w Europie i najwcześniej wprowadzanych zarządzeń antyżyd.; obciążano Żydów kontrybucjami, ograniczano ich swobodę poruszania się, odebrano im wszelką własność i usunięto ze wszystkich przedsiębiorstw; od jesieni 1939 byli zmuszani do noszenia oznak z gwiazdą Dawida — w III Rzeszy oznaki te obowiązywały dopiero od jesieni 1941, w okupowanej zach. Europie — od wiosny 1942; wprowadzane tam również przez Niemców 1941/42 (we Francji przez rząd Vichy jesienią 1940) ograniczenia swobód obywatelskich i działalności gosp. były mniej dotkliwe.
Od XI 1939 w pol. miastach zaczęto tworzyć Judenraty (żyd. rady starszych), będące teoretycznie samorządami, faktycznie zaś instytucjami mającymi egzekwować niem. zarządzenia; także od jesieni 1939 zakładano getta; początkowo powstawały tylko na ziemiach pol. (ok. 400), a od 1941 także na Łotwie, Litwie, Białorusi i Ukrainie oraz jedno na ziemiach czes. (w Terezínie); mniejsze getta stopniowo włączano do większych; na skutek tragicznych warunków — ciasnoty, głodu, zimna, nie leczonych chorób i epidemii — śmiertelność w wielu z nich rosła niebywale; próby opuszczania gett Niemcy karali śmiercią.
W celu „rozwiązania kwestii” Żydów niemieckich i austr., 1939–41 Niemcy planowali założenie rezerwatu kolejno: na Lubelszczyźnie, na Madagaskarze, na Syberii; projekty te wkrótce zostały zaniechane. Od jesieni 1941 część Żydów niemieckich i austr. deportowano do gett Warszawy, Łodzi, Rygi, Kowna i Mińska. Na ziemiach pol. utworzono też ponad 400 obozów pracy przymusowej dla Żydów (w niektórych zginęło ponad 50% więźniów).
Na skutek podbojów 1940–41 Niemcy i ich satelici sprawowali władzę nad ok. 7,8 mln Żydów, zamieszkujących kraje od O. Atlantyckiego po Wołgę i od Norwegii po Grecję; ok. 38% tej liczby stanowili Żydzi polscy (ok. 3 mln). Inwazja Niemiec na ZSRR (VI 1941) stała się kolejnym przełomem w dziejach Żydów europejskich, początkiem ostatecznej ich eksterminacji; Wehrmacht, a zwł. Einsatzgruppen do końca 1941 wymordowały na zajmowanych terenach ok. 500 tys. Żydów (najwięcej w Wilnie i Kijowie — po 33 tys., oraz w Odessie — 25 tys.); jednocześnie trwały prace nad „ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej” (niem. Endlösung). W XII 1941 po raz pierwszy w obozie zagłady w Chełmnie zastosowano do zabijania Żydów gaz spalinowy. W I 1942 na zwołanej przez R. Heydricha konferencji w Wannsee ustalono zasady organiz. dalszych działań; ich koordynacją w zach. Europie i na Węgrzech kierował A. Eichmann, w GG — O. Globocnik (Reinhard Aktion). Niemcy zakładali ośrodki zagłady wyłącznie na terenie Polski, co zmniejszało obciążenie transportu; eksterminację ułatwiała tu również największa w krajach okupowanych liczebność aparatu przemocy oraz całkowita likwidacja pol. administracji; odcięcie Polski od Zachodu ułatwiało utrzymanie tajemnicy; II i V 1942 uruchomiono ośr. zagłady w Bełżcu i Sobiborze, VII — w Treblince; w każdym z nich liczba ofiar dochodziła do 6–8 tys. dziennie. Wiosną 1942 uruchomiono ośr. zagłady na terenie Brzezinki (Auschwitz), jesienią 1942 na terenie Majdanka; do ośr. zagłady przywożono w pierwszej kolejności Żydów polskich — z Łodzi, Lublina i Krakowa; latem 1942 nastąpiła wielka akcja deportacyjna z getta z Warszawy — ponad 300 tys. Żydów wywieziono do Treblinki i natychmiast zgładzono. Deportacje odbywały się w sposób niesłychanie brutalny, połączony z biciem, rozdzielaniem rodzin, zabijaniem osób starych i chorych; w ośr. zagłady 1942–44 ginęli też masowo Żydzi przywożeni z Niemiec, Austrii oraz wszystkich krajów okupowanych, zwł. z Belgii, Francji, Holandii, Norwegii, Czech i Grecji; łagodniejszy dotąd system okupacyjny nie ratował ich od akcji Endlösung. Wśród krajów sprzymierzonych i satelickich Włochy i Węgry przeciwstawiały się eksterminacji Żydów; uległy dopiero po okupowaniu ich ziem przez wojska niem. (1943, 1944); Słowacja współpracowała w dziele zagłady. Eksterminacji Żydów przeciwstawiała się do końca Bułgaria, a w ostatnim okresie także Rumunia, aczkolwiek uprzednio oba te kraje akceptowały zagładę ludności żyd. na okupowanych przez nie terenach Jugosławii, Grecji i ZSRR. W ośr. zagłady zginęło ok. 4 mln Żydów europejskich; akcją objęci byli wszyscy Żydzi i osoby pochodzenia żyd. (do 3 pokolenia); podlegali jej dorośli, starcy i dzieci, ludzie wszystkich warstw społ., w tym również wybitni uczeni, pisarze i artyści; z ich śmiercią kultura eur., a zwł. pol., poniosła ogromne straty.
Pomimo ciężkich warunków panujących w gettach, w wielu z nich istniał opór cyw. (organizowano opiekę społ. i tajne nauczanie, wydawano pisma konspiracyjne); podobne działania podejmowały również niektóre środowiska Żydów w zach. Europie; w obliczu eksterminacji ruch ten nieraz przekształcał się w opór zbrojny; w kilkunastu gettach doszło do samoobrony grup młodzieży żyd.; w Warszawie (powstanie w getcie warszawskim) i Białymstoku (białostockie getto) osiągnęła ona rozmiary kilkusetosobowych powstań (1943). W Treblince i Sobiborze (1943) oraz w Auschwitz (1944) wybuchły bunty więźniów. W różnych krajach Żydzi włączali się do miejscowego ruchu oporu zbrojnego lub tworzyli własną partyzantkę. Ukrywanie Żydów i udzielanie im pomocy było niebezpieczne i trudne, uzależnione w znacznym stopniu od integracji z miejscową ludnością, od nasilenia antysemityzmu — także od terroru, któremu ona podlegała; Polska była jedynym krajem w Europie, w którym osobom (i ich rodzinom) pomagającym Żydom groziła kara śmierci (za pomoc Żydom zginęło w Polsce co najmniej 800 osób); prześladowanych Żydów próbowały ratować osoby indywidualne i niektóre tajne organizacje (Rada Pomocy Żydom).
Ogółem hitlerowcy wymordowali ok. 6 mln Żydów europejskich; proporcjonalnie najmniejsze straty ponieśli Żydzi w krajach sojuszniczych, kolaborujących lub poddanych łagodnemu reżimowi okupacyjnemu, zwł. gdy stanowili niewielki odsetek ich ludności (zginęło m.in. w Bułgarii, Finlandii, Danii — poniżej 1%, we Włoszech ok. 17%, we Francji 22%, jak też w Niemczech i Austrii poniżej 30% — gł. ze względu na liczną emigrację); największe straty były na okupowanych terenach ZSRR (ok. 99%) i w Polsce (ok. 89%).

tero wis kukula jesce wincyj , starcy ci to , jezdes uszatyszfakcjonowany , cy kces siem doksztalcac dalij?

i

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, tekst ujednolicony po zmianie z 11 września 2003 r. (Dz. U. Nr 179 z 20 paźdz. 2003r., poz. 1750):

Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

no...

Mietek
26-02-2006, 09:36
Łorcyk!
Pogło cie?

Dyć jest tego sporawo. Myślisz, że Kukuła przeczyta? On wie!
Wie, że to bzdury.
Pewnikiem bez samych Żydów, czyli "obcych", napisane.

26-02-2006, 12:21
Dzięki łorcyk! Ale dalej nie wiem, dlaczego podważając np. "autorytet" Miłosza, zresztą zydowskiego pochodzenia, który Polaków nazwał swiniami, mnie okreslono zaraz antysemitą??? Czyżbym posunął się za daleko? A jeśli tak, to kiedy przekroczyłem te granicę antysemityzmu???
Oczywiscie tego pytania nie kieruję do Ciebie, ale do innych wrogów mych przekonań.

Po drugie, nadal czekam, az ktoś mnie uswiadomi, jakiż to paragraf przekroczył SW Maksymilian, zyskując tytuł antysemity...

Po trzecie, Art 257 cosik mi się wydaje martwym zapisem...

Josif
26-02-2006, 14:02
A po co nam Żydzi? Co my tak się nimi przejmujemy? Sobie radę dadzą.
Weżmy się za siebie!

fala
26-02-2006, 14:13
Tutaj faktycznie chyba się pomyliłem, aczkolwiek nie do końca jestem pewien... Raz o Koperniku piszą, iż był biskupem, innym razem że był kandydatem na biskupa... Nie będę się więc kłócił.
Ale dziwi mnie Twoja i innych postawa, gdzie twierdzicie o wielu świętych, że mieli przy boku kurwę, lewe dzieci itp. Takie farmazony, "uwiarygadniające" manipulację KK, są po prostu żenujące...

Kukula! wiecej dystansu do historii a bedziesz zdrowszy psychicznie.Nie wszystko co sie nam mowi jest prawda.KK ma zla reputacje w ty wzgledzie jako wytrawny "matacz" historii,bo ta nie zawsze jest zgodna z interesami KK.
tzw swieci KK byli zwyklymi ludzmi.wielu z nich zostalo wykreowanych na swietych bo tak pasowalo KK i jego interesom.W Polsce jest to szczegolnie widoczne.Caly ruch protestancki powstal jako jedno wielkie sprzeciwienie sie polityce KK.
prawde powiedziawszy niewielu swietych KK zasluguje na miano wzoru dla rzeszy wyznawcow.Reszta to zwykla polityka.KK zawsze wiklal sie w polityke i to niekoniecznie dla swych celow jako instytucja.Czesto byly to prywatne interesy hierarchow.
Historia ma to do siebie ze im glebiej sie bada dany problem tym nowe fakty wychodza na swiatlo.Kto by pomyslal np ze ksiega cechowa powiedzmy szewcow Krakowa z XV w moze tyle w sobie kryc informacji.
istnieja tony dokumentow nieprzebadanych ,lub przebadanych powierzchownie,bez analizy ktore czekaja na zainteresowanie. A to wymaga czsu.Wiec nie dziw sie ze twoi swieci przestaja byc swietymi gdy sie porowna rozne zapisy.

Josif
26-02-2006, 14:18
A po co nam jacyś debilni święci? Chleba nam nie dadzą!

fala
26-02-2006, 14:23
co do Kolbego to pojawil sie w sprawie Jedwabnego.
Wydawal przed wojna pisemko atakujace Zydow i szkalajace ich religie
Pisemko to nawolywalo do rozprawy z Zydostwem jako narodem w calosci.
Kukula! to nie bylo takie sobie gadanie"nie lubie Zydow".On wzywal,apelowal o to by Polacy fizycznie usuneli "obca im etnicznie" tkanke z naszych ziem. To byl antysemityzm.

cala ta sprawa pojawila sie w sprawie Jedwabnego ,gdzie okazalo sie ze polowa wsi czytala pisemka ks Kolbego.
Dlatego smrod sie zrobil wokol swietego. Bo jakiz on wzor milosierdzia dla wiernych ?
Porownaj sobie Rydzyka z Kolbe.Czy ci to cos nie mowi?

Josif
26-02-2006, 14:25
I w nagrodę Niemcy go rozjebali!

ŁORCYK
26-02-2006, 14:47
niemce zlikfidowali kolbego , bo kcieli mniec wyloncnosc na determinacyjem zydóff loncnie sz pomyszlami na niom, a ze byli niemce katolikami , co s restom mnieli nawet napiszane na klamrach wermachtu , to wiedzieli co tak naprawdem ksywdo siem kolbemu ni sztanie , dyc ksiunc kazdy woli byc swinty nis zywy pseca, psynajmnij ksiondze tak nas ucom ,
a tak naprawdem , to ni lodwracajta faktóff do góry lapomi , Kolbe ni za pisemka zosztal swinty , niemce go jebli w komorem glodowom bo siem zamienil Kolbe ratujonc zycie jinnego cowika , i za to zosztal swintym ,
tym cynem jakoby tys za jednym zamachem byc moze szplacil dug jakiego byl swiadom ...i pozamniatone

ŁORCYK
26-02-2006, 14:56
qrwa , a u mnie znowu w Zgnilakowicach sniegu najebalo ....ehhh

26-02-2006, 23:16
Łorcyku! Swoją dobrowolną smiercią za współwięźnia przypieczętował to co robił przez całe życie, a które poświęcił służbie Bogu i człowiekowi.
co do Kolbego to pojawil sie w sprawie Jedwabnego.
Wydawal przed wojna pisemko atakujace Zydow i szkalajace ich religie
Pisemko to nawolywalo do rozprawy z Zydostwem jako narodem w calosci.
Kukula! to nie bylo takie sobie gadanie"nie lubie Zydow".On wzywal,apelowal o to by Polacy fizycznie usuneli "obca im etnicznie" tkanke z naszych ziem. To byl antysemityzm.

No wiesz... Dotąd myslałem że on przeciwstawiał się masonerii (do której najczęściej jednak nalezeli żydzi) oraz wszelakim objawom ataków na katolików. Stąd w jednym z egzemplarzy swojego pisma zacytował słowa członka jakiejś loży:" "Miejcie sobie wszystko za nic, za nic pieniądze, za nic poważanie, prasa jest wszystkim. Mając prasę, będziemy mieli wszystko".
A Urban, pragnący skurwić ten naród, albo Michnik, redaktor manipulacyjnej gazety, który określił siebie jako żydokomunistę, są dla mnie tymi, o których kiedyś przestrzegał ten swiety "antysemita"...
A tak w ogóle, jego bronią przeciwko wrogom koscioła był Cudowny Medalik i modlitwa za masonów! Takiż to z niego wielki antysemita był...

fala
27-02-2006, 00:44
kukula ! rozbawiasz mnie!Nie mam ochoty ci ublizac ,bo daleki jestem od tego.Ale powienes gleboko przemyslec sens swojej misji tu na forum tygodnika Zyda Urbana.
Troche czytalem wspomnien roznych ludzi ktorzy byli w obozie z Kolbem.Rozne to byly opinie.Wylanial sie z nich obraz czlowieka kompletnie zalamanego psychicznie,czlowieka ktory zobaczyl ze dla Niemcow byl ob takin samym "zydem" jak ci co ich Kolbe zwalczal przed wojna.
Bylt opinie ,ze kolbego smierc byla swoistym samobojstwem ,nie w imie ratowania drugiego czlowieka ,lecz egoistycznej checi zakonczenia swej cielesnej i psychicznej udreki.Okrutne to co pisze .Smiers jest dramatem,ale z opinii jego towarzyszy taki obraz sie wylania.Pisze o jego zlamaniu sie psychicznym wielu ludzi.Wybral smierc jako wyzwolenie.
Dla ciebie pewnie pozostanie swietym ,no coz ! ja bym raczej byl sklonny twierdzic ze zostal samobojca.
KK wykorzystal to i zrobil wielki show jak wielokroc juz to robil w historii.ma to przecwiczone. Komunisci rowniez tworzyli swoich swietych vide Marian Buczek .Rozumieli ze to praktyczna droga do tworzenia historii.

Wracajac do Kopernika.Zwroc uwage na fakt ze KK najpierw dlugo potepial Kopernika i jego teorie ( to JPII uchylil " indeks " jego ksiazek)a dzisiaj zawlaszczyl jego popularnosc w narodzie jako Wielkiego Polaka i usiluje podpiac sie do tego ze byl rowniez kaplanem KK.Ano byl ! bo w owym czsie byla to jedyna droga do wiedzy czy jakiegos statusu zyciowego.
wcale bym sie nie zdziwil jesli za 100 lat KK by oglosil go " swietym"
A tak nawiasem to czytalem ze nawet wlozono Darwinowi w usta wyrzeczenie sie swej teorii na lozu smierci.Znamiennym jest fakt ze slowa te "przekazala" jego siostra -ortodoksyjna dewotka katolicka co skrzetnie KK podchwycil i rozpropagowal.
Aby byc sprawiedliwym Rosjanie tez probowali podpiac Darwina do Kapitalu Marksa,ze niby czytal i komplementowal.Nie czytal.Marks wyslal mu egzemlarz Kapitalu ,ale po smierci Darwina znaleziono te ksiazke z nie porozcinanymi stronami co swidczy ze nie czytal.
Postacie ktore zaznaczyly sie w historii zawsze sciagaja na siebie uwage WLADZY,ktora pragnie byc beneficjentem sukcesu , ktory by na ogol wysilkiem indywidualnym danego czlowieka.
Zwracam ci na to uwage i radze duza ostroznosc w wiarze ,ze ktos byl " swetym".A szczegolnie gdy glosi to instytucja toatalitarna jaka jest KK

Josif
27-02-2006, 09:22
Teorii doboru naturalnego nie można się wyzbyć, bo ona istnieje i została empirycznie dowiedziona.

krisbaum
01-03-2006, 08:44
Prawica przyznała lekką ręką 20 mln złotych na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Żeby jakoś uzasadnić taką hojną dotację politycy prawicy usiłują zrobić ze świątyni zabytek. Tymczasem w całym kraju niszczeją prawdziwe zabytki, w tym także sakralne - podkreśla "Trybuna".

W Gdańsku samorząd przeznaczy w tym roku na prace konserwatorskie 600 tys. zł. Sam remont dachu na gotyckim kościele św. Katarzyny - jak informuje Dariusz Chmielewski, inspektor w referacie ochrony gdańskiego urzędu miejskiego - wymaga dotacji 500 tys. zł, remont elewacji dwóch kamieniczek przy ul. Długiej - 240 tys. zł.

W zeszłym roku, też przy planie 600 tys. zł wydatków na ten cel, na remonty zabytkowych obiektów poszły wszelkie rezerwy znalezione w budżecie miejskim. Prawie awaryjnie kwotą 400 tys. zł udało się dofinansować kapitalny remont grożącego zawaleniem dachu kościoła św. Trójcy w Gdańsku.

Pomorscy konserwatorzy błagają o kilkusettysięczną dotację na ratowanie najstarszej w Polsce świątyni szachulcowej (tzw. pruski mur) w Gnojewie pod Malborkiem. Obiekt z połowy XIV w. zmieść może byle silniejszy wiatr.

Podobne sytuacje mają miejsce w każdym bez wyjątku rejonie kraju. Niestety, nikt nie ma takiej siły przebicia jak inicjatorzy i protektorzy ideologiczno-religijnej koncepcji budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Dlatego mury prawdziwych zabytków, w tym także niektórych sakralnych, będą kruszeć - przewiduje "Trybuna".

Widzisz kukuł, twoim kolesiom w sutannach nie chodzi o zabytki, tylko o zbytki...

ŁORCYK
03-03-2006, 04:16
no i dobze , bo tamte , to som jus psestazale zabytki !
a tyn bedzie ganc nowy zabytek , budowany sz calom stukom budowlanom , izolowany , bes wilgocóff , wygusony , cieply kóncik , a na cholerem nam jakiestam zmursale cegly , cy jinne pruszkie mury na jajach i bycej krfii , calkim nislusne , smierdzonce gzybniom, no i w takich mniejscach co ludzie pacec juz ni kcom , jak to sie mo do swiontyni lopacnosci?
iiii tam , nasemu zondowi siem psewala , wcions tylko piniondze siem pchajom do kraja s róznych sztron , to lod jewropy , to lod ruskich , s hameryki i irakóff , a na cholerem to sycko ?!
szprawiedliwie tys dzielic tsa , a najszprawiedliwiej dla mas , to posztawic zacny budynek jaki , loo , takom swiontyniem na psyklad, loo, katolickom , a jak jaki niekatolik pozazdrosci co nie dla niego , to niek siem wypcho !, a co to ?! psechscic siem ni moze ?! moze !! moze!! ji bedzie dla niego ...
sila górom !

Mietek
03-03-2006, 09:56
Ano Kukuła swoje wi!
Czytał on, czy słyszał był?

A skąd sie u nas Kukuła owe pogromy i pogromcy tych obcych, czyli Żydów, biorą?
Drzewiej ale i współcześnie.

Pogromy te bolą nas Polaków, bolą mieszkańców miejscowości gdzie wystapiły. Czy bardzo bolą? Wątpię.
Przykładem Jedwabne. Okazuje sie tylko Ruskich brakowało tam wówczas. Gdyby byli Ruski lub co najmniej jeszcze UB. A w Jedwabnem byli ino nasze, swojaki, no i Niemce. Więc na Niemców zeszło, boc nasze byli niewinne.
Skad te pogromy? Skąd się brała i bierze owa nienawiść przeistaczajaca się w zbrodnie?
Ano Kukuła skadyś ona jest. Ma gdzieś ona swoje fundamenta. W dziele frnacuskiego reżysera żydowskiego pochodzenia pt "Szoach" ( jak to sie pisze) jest taka scena, w której stara, pomarszczona i wierząca babulinka mówi uzasadniajac eksterminacje Żydów przez Niemców ( hitlerowców), że "...Ono, znaczy Żydy, Chrystusa ukrzyżowali". Zaiste powalajaca logika. A i wiara. Płyta jakaś ta wiara Kukuła!
Ktoś gdzies tu na ForumNIE pisał o owych czarnych wołgach, porywaniu dzieci, wsadzaniu ich do beczek itd. Ze swoich wspomnień pamietam opowieści mojej matki o owych beczkach. Ano były nabijane gwoździami - do środka. Wsadzało się dzieciaka - obowiązkowo polskiego i katolickiego- i Kukuła turlało ową beczkę. Krew szła na mace. Maca bez krwi polskiego, katolickiego dziecka była nie koszerna.
No i bał się człowiek owych Żydów ino jakos ich dojrzeć nie mogłem.

Kto sycił Kukuła ową nienawiść do owych Żydów. Po wojnie (II światowej) wiadomo, że komuchy. Ale kto to robił przed II w. św.?
Też kurwa komuchy?

Kolbe świętym był, i pisemko ino redagował.W kolejności odwrotnej. Tak piszesz. Ano redagował. I wystarczy Kukuła ino redagować, publikować, rozgłaszać. Tolerować Kukuła! Reszta juz poleci sama. Współczesnie takoż, czego przykładem pogromy Żydów, tfu!..Cyganów w Mławie ( na początku lat 90-tych). Cyganie, obecnie modne Romowie, narazili się....swoim bogactwem. I chyba odrębnością. Boć lud katolicki przeca.
A pamiętasz podłoże i tolerancje ówczesnych towarzyszące (poprzedzające) morderstwu prezydenta Gabriela Naruszewicza?
Też był Żydem? Czy nie pasował ówczesnej prawicy? Przeto komuchem był.

Reasumując Kukuła pierdolisz od rzeczy.
O świętych, o Żydach i o komuchach.

null
03-03-2006, 18:06
.................j/w..............
Chełpisz się super znajomością *wszystkich* semi.... fobii... anty...i zabobonów .Weź więc choćby ostatnie stu lecie i podaj przykłady zdrady,mordów sądowych ,oportunizmu żydowskiego i również je podaj na tym forum . Przecież w Polsce żyliśmy i żyjemy z mimi od prawie 800 lat .I to w Polsce było największe w Europie ich skupisko ,a chyba nie twierdzisz że dlatego bo oni szczególnie uwielbiali narody przesycone antysemityzmem ,bo sami charakteryzowali się wrodzonym masochizmem . :roll:
Ostrzegam tylko że jeśli to uczynisz ,choćby z największą możliwą dbałością historyczną ogłoszony zostanież również " żydożercą i antysemitą bo jest to jedyny naród na świecie którego obywatele są i byli *bez skazy*.A jeśli fakty mówią co innego to tym gorzej dla faktów .
Amen . :evil:

null
03-03-2006, 18:44
[quote=Kukuła]...............Wiec nie dziw sie ze twoi swieci przestaja byc swietymi gdy sie porowna rozne zapisy.
Podaj może jakiś przykład takiego przypadku .Nie bój się że Uszaty pogniewa się o to. Śmiało !
chyba że idzie tobie o samo *popierdolenie * na forum bo ci w domu tego nie wolno. :P

Mietek
03-03-2006, 20:40
Null!
Nie chełpię się ino piszę.
Nie widze zaś powodów by wsio co złe owym obcym, Żydom, komuchom i cyklistom przypisywać.
Widzę, że nikomu null nie brak wad. Mnie takoż.
Życie i współzycie nie polega ino na tym, by wady widzieć ino u kogoś a nie dosterzegać ich u siebie.
Ano zyliśmy, żyjemy z owymi Żydami od 800-set lat. No i null ilu ich teraz jest? Owych "obcych". Ilu?
O ile jest ich iluś tam dlaczego są na jakichś znacznych szczeblach władzy, na stanowiskach państwowych. W rozumieniu znaczących. Przeciez dominują tu, w tym kraju, Polacy. To kto owych obcych dopuszcza do zaszczytnych stanowisk?
Sa wsród nas różne nacje, mniejszości. Muszą więc zajmować pomniejsze funkcje? Ty null jestes czystej krwi Polakiem? Bezwzględnie czystej krwi? Ano pewności takiej nie masz.

To co sie tu, w tym kraju, dzieje zawdzięczamy jedynie sobie samym.
Wlywy owych obcych, obcych państw, służb jakis jest ale marginalny.
Więc nie zwalajmy winy na kogos, gdy sami wine ponoismy.

null
03-03-2006, 23:56
Null!

Nie widze zaś powodów by wsio co złe owym obcym, Żydom, komuchom i cyklistom przypisywać.

Sa wsród nas różne nacje, mniejszości. Muszą więc zajmować pomniejsze funkcje? Ty null jestes czystej krwi Polakiem? Bezwzględnie czystej krwi? Ano pewności takiej nie masz.

.

Nikt tu nie zwala wszystkiego na obcych ,ale drażni mnie traktowanie nacji żydowskiej wyżej niż indyjskie *święte krowy*.Nie prosiłem też cię o *złe * pisanie o innych nacjach ale TYLKO o chociaż jednym ,malutkim ,malusieńkim ,mikroskopijnej PLAMIE na nacji żydowskiej z okresu ostatnich 100 lat . Jak widzę nie zdecydowałeś się na to i nie dziwię się tobie i właśnie takie coś mnie wyjątkowo drażni wręcz wkurwia .

A przecież ja kocham i miłuję wszystkich z żydami włącznie chociaż może nigdy żadnego nie widziałem *na żywo*.

Co do polskości taką pewność mam bo znam rodowód swojej rodziny od 1492 r . i chociaż w 1612 r w rodzinie pojawił się polski tatar wyznania mułzumańskiego którego usynowili moi przodkowie zawsze byliśmy i jesteśmy polakami mimo że drogi mojego rodu rozpiechły się po całym świecie .

stahoo
04-03-2006, 00:12
rodzinie pojawił się polski tatar wyznania mułzumańskiego którego usynowili moi przodkowie zawsze byliśmy i jesteśmy polakami mimo że drogi mojego rodu rozpiechły się po całym świecie .No Null! To mamy wreszcie cos wspolnego. Zaczynam cie lubic.

ŁORCYK
04-03-2006, 00:46
a co ty gados Sztaho ,`pseca ty w jasyr wzienty !!?

stahoo
04-03-2006, 00:55
a co ty gados Sztaho ,`pseca ty w jasyr wzienty !!?Zawse mniolem wzincie u Tatarek.

ŁORCYK
04-03-2006, 01:52
ty to mos dobze Sztaho , jak ciem tescio wqrwi , to zawse mozes go posztrasyc , co tatara po polsku z niego zrobis ,
siekane mnienso poszypane cebulom surowom w kosztkem

stahoo
04-03-2006, 07:42
ty to mos dobze Sztaho , jak ciem tescio wqrwi , to zawse mozes go posztrasyc , co tatara po polsku z niego zrobis ,
siekane mnienso poszypane cebulom surowom w kosztkem
I kalikie mogiem zrobic tatara. Z jednem jajcem i logorcem kwaszonym. Tyz w kosztkem.

Mietek
04-03-2006, 10:24
No no!
Podziwiam w takim razie,że znasz ów swój null-u rodowód od 1492 roku. Rzadkość niezwykła ci to, bo odkryte niedawno Jagieły i Długosze to nie tote z okolic Władka Jagiełły i Długosza kronikarza.

Cisniesz tu mnie bym cosik o owej plamie Żydów napisał.
Dyć pewnikiem jakieś plamy i są, mniejsze lub większe. Czy jednak cos to wnosi?
Mnie - pojmujesz- wkurwia zaś, że staramy się znaleźć winnych naszym niepowodzeniom, nieszczęściom poza nami. My nie jesteśmy winni. Nigdy.
Najazd Niemiec hitlerowskich - winne Ruski, bo nas od tylca zaszli. Powstanie Warszawskie - winni Ruski, bo nie pomogli.
Przekształcenia po 89-tym- winni wszyscy, łącznie z Ruskami iŻydami ino nie my.
Polacy, My, chcielim-śmy dobrze. Ano nam ktoś piach w tryby sypał.
A czy czasami nie nasza i tylko nasza to wina, że idzie nam jak po grudzie albo i całkiem do dupy.

I dalej po staremu. Partia rządząca obraża się na media, na elektorat (jeszcze nie), na wspólników z Rady Stabilizujacej, sądy, inne panstwa.
No totalny konflikt.

stahoo
04-03-2006, 10:31
A czy czasami nie nasza i tylko nasza to wina, że idzie nam jak po grudzie albo i całkiem do dupy.
I dalej po staremu. Partia rządząca obraża się na media, na elektorat (jeszcze nie), na wspólników z Rady Stabilizujacej, sądy, inne panstwa.
No totalny konflikt.
Mieciu!
Jak Laskowik ze Smoleniem mowili:
"I bedzie takie JEBUUUUT!"
Juz niedlugo.

fala
04-03-2006, 10:46
to stary numer KK i prawicy szukac winnych "z poza" .Urban napiasal kiedys felieton ze nie boi sie o swoja przyszlosc ,bo dla prawicy i Kaczynskich jest personifikacja zla.i dlatego latwym ,rozpoznawalnym celem uzasadniajacym dzialalnosc PiS.Dopuki istnieje Urban PiS bedzie mialo sie dobrze.Jak zabraknie Urbana powstanie problem jak zobrazowac tego"zlego luda" przecietnemu Polaczkowi. i jak wyjasnic dlaczego PiS robi to co robi.KK tez bedzie mial problem
na szczescie są "ONE" tzn " zydy,ruscy,ukraincy a i ostatnio Wietnamczycy.
;- jako przyczulki inwazji zoltej rasy na Europe. czekam z niecierpliwoscia kiedy KK zabierze glos w sprawie "zoltego zagrozenia" polskosci.Niestety wielu Wietnamczykow jest katolikami i to komplikuje sprawe.Mysle ze jak beda oplaca sie daninami i ofiarami KK to bedzie cisza.Co prawda moj proboszcz juz baknal kiedys na kazania o "zenieniu sie Polakow z poganami" ale zamilkl .Widac dostal co chcial.

Pracuje z Polakami w miedzynarodowych zespolach.I rece opadaja.Wszystkie nasze wady wylaza jak pod mikroskopem. przede wszystkim ksenofobia i zapatrzenie w siebie jako"wyzsza nacje",ale to szkola KK ktory z uporem twierdzi ze jestesmy narodem wybranym" ktory za miliony ciarpial katusze".Cierpial i owszem ale za swoja glupote i cwaniactwo przywodcow.
zawsze mnie to zastanawialo: skad u nas taka wyzszosc w stosunku do innych nacji.jezykow nie znamy,nie interesujemy sie innymi nacjami. Mysle ze to robota KK ktory wpaja takie fobie od kolyski bazujac na Sienkiewiczu czy teraz na JPII

rzep
04-03-2006, 11:22
Będą pieniądze na przybytek-20 mln zł, będą na Instytut wychowania czy jak mu tam rocznie 10 do 11 ml.
Eh, gdyby taką kase wydać na poprawę losu bezrobotnych nie z własnej winy,czy na dożywianie dzieci z biednych rodzin, pomarzyć...
Ale u kaczych najważniejsze są "wartości", w PiSDu z takim państwem!

AleLuja
04-03-2006, 12:38
Przecież to dopiero początek rozdawnictwa . Jak powiedział jeden czarny to tylko marne 20 milionów cóż to znaczy na takie wielkie państwo. Nim skończą budowę tego najwybitniejszego pomnika polskiej głupoty, jeszcze popłyną większe sumy. A przecież faktycznie te 20 milionów to małe piwo, do tego co jest wciąż pakowane w tą czarną dziurę . Może powiedzą choćby ile będzie kosztowało nawiedzenie B16 i do tego nawiedzenia trzeba dodać koszty pośrednie np. darmowe przejazdy sukienkowych i moherowych w PKS, PKP, Lot itp. jak również te wszystkie pielgrzymki z zakładów pracy, szkół i wszelkich urzędów państwowych. Co tam dług 500 miliardów zielonych , zapożyczą nas dalej aby dawać tej czarnej pasożytniczej odrażającej obleśnej obłudnej zarazie. Może B16 przyjeżdża objąć władzę jako okupant z Watykanu, poprzednio wszak też był tylko że jako nazista, ale również z pomocą Boską .

grochovitz
04-03-2006, 13:42
Przepis, który nie pozwala państwu wspomóc budowy Świątyni Opatrzności Bożej, jest dziwny. Budżet państwa składa się m.in. ze środków wypracowanych przez obywateli, którzy w ponad 90 proc. są katolikami - mówi prymas
.

dlaczego ta pierdolona purpurat ma czelność wprowadzać mnie i innych zdrowo myślących ludzi w konwulsje? Ale to może i lepiej bo nienawiść do tej skurwiałej do reszty bandyckiej sekty przekarzę nawet mojemu psu :lol: :lol:

null
04-03-2006, 17:57
Dyć pewnikiem jakieś plamy i są, mniejsze lub większe. Czy jednak cos to wnosi?

.............
I to jest to !!!!
Potrafisz jebać mądrości ,rżnąć się na na niemców ,ruskich ,katolików ,watykan i wszystkich .....świętych, ale na żyda nie potrafisz ,nie możesz ,nie umiesz ,nie potrafisz .
Wspaniali ,cudowni ,genialni są jednak Izraelici ,bo komu udała się taka sztuka takiej tresury bez mała ...całego świata . :lol: ..z Mietkiem włącznie . :lol:
Czy aby właśnie antysemityzm nie bierze się właśnie z tej zasady nienaruszalności niczego co żydowskie ???? :?

null
04-03-2006, 18:20
.............I rece opadaja.Wszystkie nasze wady wylaza jak pod mikroskopem. przede wszystkim ksenofobia i zapatrzenie w siebie jako"wyzsza nacje",ale to szkola KK ..............Mysle ze to robota KK ktory wpaja takie fobie od kolyski bazujac na Sienkiewiczu czy teraz na JPII

Nie dziw się temu ,wszak * każdej akcji towarzyszy reakcja *.
Przez długie lata trwał gwałt na prawdzie i wolności ,za długo trwała gloryfikacja oportunizmu,zdrady,lizusowstwa,fałszu i zwykłego padalstwa którego wzorem i obrazem stał się nasz Uszaty .
Doprawdy dziwię się takim którzy się dziwią innym co każdej sytuacji odczuwają dumę że swojej narodowości i patriotyzmu .
Widocznie należysz do tych zwichrowanych pomiotów wychowanych na urbanowskich wizjach porządku świata .Przyjmij moje kondolencje. :cry:
Masz absolutną rację że to jest szkoła KK, i chwała mu za to że zawsze w każdej sytuacji cementuje i utwierdza w polskości .
Gdyby nie ON Polska przestała by istnieć wiele ,wiele lat temu i nigdy by sie nie odrodziła .

grochovitz
04-03-2006, 18:30
Nie dziw się temu ,wszak * każdej akcji towarzyszy reakcja *.
Przez długie lata trwał gwałt na prawdzie i wolności ,za długo trwała gloryfikacja oportunizmu,zdrady,lizusowstwa,fałszu i zwykłego padalstwa którego wzorem i obrazem stał się nasz Uszaty .
.

http://img445.imageshack.us/img445/3444/e9uv.gif

fala
04-03-2006, 18:31
null! ty nie wiesz co to zdrowy rozsadek.
Dyskusja idzie nie oto czy Zydzi maja jakies wady czy plamy na swoim istnieniu w naszym panstwie.Dyskusja idzie o to o niewspolmiernym podkreslaniu roli Zydow w naszych nieszczesciach narodowych i probie zrzucenia odpowiedzialnosci na nich.
Przypomne ci ze Zydow do Polski sprowadzali krolowie polscy aby miec kase na zawolanie,od reki i aby przecowdzialac nadmiernemu rozrostowi potegi ekonomicznej KK,ktory jawnie wystepowal z opozycja polityczna w stosunku do wladzy krolewskie, vide twoj sw Stanislaw.Skurwiel i podlec rzadki(czytaj Pawla Jasienice),ale to on jest swietym obecnie.To jest wlasnie polityka KK.
Kazimierz odnowiciel sprowadzil do polski szerokim frontem bankierow zydowskich bo potrzebowal kasy i chcial utrzec nosa KK.Udalo mu sie ale tylko polowicznie ,bo od jego czasow KK rospetal histerie antyzydowska w kraju i dalej tak jest(Rydzyk).Bo bankierzy zydowscy pozwolili Kazimiezowi Odnowicielowi zbudowac silna wladze monarsza,ktora nie bala sie KK.Pojawila sie konkurencja ekonomiczna dla KK i tego KK nie mogl przebolec.
i pojawil sie dziwny dualizm.Bez Zyda nie mozna bylo zyc (pieniadze) a otaczala go powszechna nienawisc podsycana przez KK ..Nawet KK przez swoje agendy pozyczal pieniadze od Zydow oczywiscie oddajac z "procentem".
Dla KK bylo wygodne ,bo mieli "Onych"ktorzy uosabiali wszelkie zlo (pozyczali na procent,bogacili sie).Byli personifikacja szatana na ziemi ,bo jakze mozna bylo wytlumaczyc kmiotkowi Kowalskiemu ze zapierdala cale zycie i nie ma nic. Na Marksa trzeba bylo zas jeszcze dlugo czekac
;-)
Tak ze nie mow mi ze antysemityzm to wzial sie z powietrza jak grypa.To byla i jest walka o wladze i majatki.

fala
04-03-2006, 18:49
czy twoja wolnosc da sie jesc? czy czujesz sie bardziej wolny bo wyjdziesz na ulice i krzykniesz "kurwa Kaczynski".
nie twierdze ze PRL byl rajem .Ten system wyczerpal sie i pora budowac cos rozsadnego ,ale nie mow mi ze KK jest autorytetem i wzorem w tym wzgledzie.
Na obecnym etapie to destrukcyjna sila ,ktora nie pozwala Polakom sprezyc sie i zrobic duzy krok do przodu pod wzgledem cywilizacji(konserwtyzm,ksenofobia,zasciankowosc,z achlannosc wladzy).

Wracajc do twojego oskarzenia ze Urban mi zwichrowal widzenie swiata.Nie ! Urban wyraza tylko glosno to co ja musle.
Jak w pracy musze w niedziele cos zrobic to biore Hindusow ,bo Polacy ida do kosciala i madla sie ,a Hindus nie pyta po co to ma robic w niedziele ,tylko robi. I na tym polega wyzszosc Hindusow nad Polakami.
Hindus nie wybrzydza ze Polacy maja lepiej tylko pracuje. I zarabia wiecej od Polaka oczywiscie i na tym to wszystko polega.Chcesz miec efekty pracuj a nie modl sie.

null
04-03-2006, 20:31
null! ty nie wiesz co to zdrowy rozsadek.
Dyskusja idzie nie oto czy Zydzi maja jakies wady czy plamy na swoim istnieniu w naszym panstwie.Dyskusja idzie o to o niewspolmiernym podkreslaniu roli Zydow w naszych nieszczesciach narodowych i probie zrzucenia odpowiedzialnosci na nich.............
.
Nie ma żadnych przypadków w nieszczęściach narodowych w których uczesniczyli by żydzi . .... i KONIEC .
Jeżeli jakieś znasz to podaj (jeśli nie jesteś tchórzem ),bo na razie o żadnych osobiście nie słyszałem i pewnie nie usłyszę bo nie ma takiej możliwości .
Podaruj sobie pisanie historii ,bo ta wiedza "a la wiecznie żywy Urban " wzbudza tylko śmiech i politowanie .
............jak w pracy musze w niedziele cos zrobic to biore Hindusow ,bo Polacy ida do kosciala i madla sie ,a Hindus nie pyta po co to ma robic w niedziele ,tylko robi. I na tym polega wyzszosc Hindusow nad Polakami.
Hindus nie wybrzydza ze Polacy maja lepiej tylko pracuje. I zarabia wiecej od Polaka oczywiscie i na tym to wszystko polega.Chcesz miec efekty pracuj a nie modl sie.
Mam absolutnie odwrotne zdanie i tu nawet nie próbuj żadnej dyskusji na ten temat .
To praca jest dla człowieka ,a nie człowiek przeznaczony dla pracy .
To Człowiek jest podmiotem nie odwrotnie . To nie pieniądz powinien rządzić człowiekiem ,
Ta twoja gloryfikacja współczesnego niewolnictwa i pochwały wyścigu szczurów wzbudza we mnie tylko uczucie współczucia dla takich osób jak ty .

ŁORCYK
04-03-2006, 20:34
ni bonc malosztkowy fala , null-owi ni chodzi lo marnosc ziemskij psygody , un kce byc zbawiony i to jezd jego jefekt na jaki licy , win c nich siem modli.... duzo .... a na chuj bedzie pracowoc ?!

Josif
04-03-2006, 21:17
A potem dostanie taki nagrobek z napisem: Tu spoczywa bumelant.

null
04-03-2006, 22:10
A potem dostanie taki nagrobek z napisem: Tu spoczywa bumelant.
..i daję słowo że nie będzie mi przeszkadzać twój nagrobek obok mojego z napisem *a tu leży największy z największych bogaczy .....* :P :P :P

Josif
05-03-2006, 00:26
Dostaniesz nagrobek: A tutaj leży truchło tego, który nie znał się na gramatyce.

null
05-03-2006, 01:37
.......
Przy napisie na twoim nagrobku Oto ten który mienił się najdoskonalszym ze wszystkich stworzeń na ziemi mój będzie równy twojemu.Dziwne ..prawda ! :D

rzep
05-03-2006, 10:06
Panowie, nie za dużo o cmentarzu? Idzie wiosna, słoneczko świeci a tu wy... :)
Rzucam hasło: josif na piwko, null do kościoła. :D

Josif
05-03-2006, 13:32
O nulla się nie martwię, że do kościoła nie trafi, ale nie wiem gdzie mieszkasz rzep, bo na piwko do ciebie chętnie bym przyszedł! :wink:

fala
05-03-2006, 18:49
Null ! ty chyba ogluchles i osleples! KK wszedzie widzial i widzi agentow zydowskich ktorzy nie pozwolili nam Polakom zablysnac,np To Zyd Traugutt uwalil powstanie styczniowe,to Zyd Staszic probowal kolaboracji z Ruskimi .to bankierzy Rotschilda nie dali nam kredytow na dozbrojenie armii aby w 39 rku zwyciezyla Niemcow itd itp....monogadka . Sluchaj ojca Rydzyka to zobaczysz historie Polski napisana na nowo!

null
05-03-2006, 19:11
...............! KK wszedzie widzial i widzi agentow zydowskich ktorzy nie pozwolili nam Polakom zablysnac,.............!
To nic że Polsze zwano *paradise Jude* ,to nic że żydzi stanowili w Polsze największą mniejszość narodową i była największym skupiskiem żydów w Europie ,ja ci to pisałem i jeszcze raz napiszę ,oni nie mieli ( i nie mają ) żadnego! wpływu na politykę ,gospodarkę ani ekonomię .Amen .
Jeśli pasuje ci taka "Prawda" to życzę ci powodzenia i przyjmij sobie ją .
Ale w imię pluralizmu przyjmij również to że inni mogą mieć odmienne zdanie . :?

Lewak
05-03-2006, 20:39
Qrwa! Kiedy zaczynałem oglądać to forum to null był burakiem i durniem- robił wiele błedow ( stylisycznych, ortograficznych ). Od tego czasu zrobił naprawde WILEKIE postępy. W porwnanniu z av jest prawdziwym intelektualistą,a niektóre jego wypowiedzi maja sens! Nie wiem, moze pisze tak bo jestem najebany, albo naczytałem sie za wiele Borgesa, ale NAPRWADĘ Null jestem pod wrażeniem :D
A moze, to tylko efekt tego, ze tak zjebałeś hindusów i wyscig szczurów, cóz nie sledizłełem tego tematu- ecce moge się mylić:D co do Ciebie panie zero ( a propos: nick od słynnej wypowiedzi L. Millera? )

Lewak
05-03-2006, 20:42
Fuckt ten post nad moim, moze nie swiadczy o przemianie nulla,ale ten z hindusami nie był zły:D Cóz efekt pijanstwa.

Lewak
05-03-2006, 21:04
Pamiętam, jak zabawnie na jego głupie posty odpowiadał choćby sclavus ( gdzie on jest?! Czemu nic nie pisze?) albo sam Cezar ...ale dziś null, już nie zasluguje- w przeciwienstwie do avala na ignorowanie:D
Tylko dręczy mnie wciąz jedno pytnie: po chuj wy tu pisujeta?!

Lewak
05-03-2006, 21:05
pytanie do kato- prawicowców

Lewak
05-03-2006, 21:15
Po przejrzeniu dokładniej, posczcególnych postów, musze niestety Null wycofac sie z teogo co napisałem. Szkoda, myslałem ze madrzejesz:D. enywaj ja tez nie przepadam za wysciagami myszek miki itd.:D
Cóz picie...ide po kolejne wino.
P.S
Stasiu nie tylko dziewczyny francuskie sa lepsze od ukrainskich ( kiedys o tym, juz gadalismy ) równiez ich alkohole sa lepsze :wink: znaczy przynajmnije moim zdaniem. A próbowałem... :twisted:

stahoo
05-03-2006, 21:28
Stasiu nie tylko dziewczyny francuskie sa lepsze od ukrainskich ( kiedys o tym, juz gadalismy ) równiez ich alkohole sa lepsze :wink: znaczy przynajmnije moim zdaniem. A próbowałem... :twisted:
No to wpadles!
Obraziles najswietsze uczucia polskie.
Jak moze byc lepszy NIE-polski alkohol?

Lewak
05-03-2006, 21:31
MOZE!! I sa lepsze:D a to była prywatna korespondencja;) Zreszta, tam nic nie pisze, ze francuski alkohol jest lepszy od polskiego, ale od rosyjskiego ( ukrainskiego ).

Lewak
05-03-2006, 21:35
qrwa fucktycznie chyba jestem juz pod wplywem:D jednak umiesciłem to na ogólnym; dobrze, ze to nie Radio MaRyja bo by mnie rozłaczyli:D

stahoo
05-03-2006, 21:38
MOZE!! I sa lepsze:D a to była prywatna korespondencja;) Zreszta, tam nic nie pisze, ze francuski alkohol jest lepszy od polskiego, ale od rosyjskiego ( ukrainskiego ).
Na klawiaturze tego sporu nie rozstrzygniemy.
Przyjezdzaj. Degustacje zrobimy.
Bab zadnych ze soba nie bierz.
Tu jest dostatek.

Lewak
05-03-2006, 21:48
Z chęcią, z chęcią: :D
Najpierw jednak pojade do Francji, a później do Rosji- w lipcu, albo w sierpniu, może zawitam Stasiu, bedziemy w kontakcie:D
Ale film jest na Pulsie; antyprawicowy:D:D:D " Czsa Motyli" ( hiszpański )

ŁORCYK
05-03-2006, 23:24
Skandal!! Będą pieniądze na przybytek ( opatrzności bozi)

zamniast podnosic gupio larum , gupio , bo i tak sz tych pinondzóff gówno bedziem miec cy bedom cy tys ni bedom , to proponujem zalozyc
Fundacjem NIE na przybytek opatrzności
gzecnie poprosic pana Urbana aby s laski szfojij uzycyl kónta bankowego redakcji na tyn zbozny cel , co siem majom wiecnie bogacic jakies tam rydzyki cy jinne carne , nam tys siem nalezy "na zbozny cel" , jezd demokracjo cy ni ?!
a psy tym pseznacymy malom censc na posztawienie foruma na sypsym serweze , coby lopcywiscie sypcij naplywaly pinionski na swiontyniem ,
ni ma tu zadnyj prywaty , dzes tam !! tfuuu luchowej boze ,
a jak nom zbywoc bedzie piniondzóff to lobiecujemy ze damy na podwyski dla jemerytóff , suzbem zdrowia , damy na glodnych ,
na matki wychowujance samotnie dziecka , i na jalkoholikóff tys damy ,
dozucimy siem do dzury budzetowyj , ino ....uwiesta nom ludzie !!!

wysylajta pinoindze , duuuuUUUUuuuuzzzo !!

stahoo
06-03-2006, 11:52
Gdzies tam za gorami, za lasami rozwiazuja takie problemy NIE z panstwowej kiesy.....
http://www.zavarka.ru/picture/photo-prikoly/photo-prikol-black/140.jpg

Josif
06-03-2006, 21:29
A ja chcem pieniądze na kałacha! Prrrrr! Prrrrrrr! Prrrrrrr! Bum!

I na kompa upgready!

fala
07-03-2006, 11:03
http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=satyrycy

Josif
07-03-2006, 11:12
A czemu trzy razy to samo?

stahoo
02-04-2006, 17:08
http://www.joemonster.org/mg/albums/autorskie/skoczek/b/swiatyniaMw.jpg

szakal
02-04-2006, 17:49
wysylajta pinoindze , duuuuUUUUuuuuzzzo !!

a jak to jest. czy nadal Poczta Polska ma podpisaną umowę z radiem z mordą o to że to radyjo płaci za przekazy pieniężne :?: bo jeśli tak to faktycznie trza słać i to duuuużo ale do ... Torunia i na każdym przekazie 1gr. (słownie jeden grosz) nich bulą :P:P:P

p.s.
nie wiem może to już było ale co tam :P

ŁORCYK
02-04-2006, 21:45
siem zabespiecyli , sakal , za mnij jak 5 zeta nic nie bulom ,
rydz szcfany gzyb jezd

szakal
02-04-2006, 23:03
siem zabespiecyli , sakal , za mnij jak 5 zeta nic nie bulom ,
rydz szcfany gzyb jezd

co próbowałaś :?: cholera poświęciłbym nawet 1zeta a tak :(

stahoo
01-05-2006, 17:26
No to naprzod!
Polska nauka wreszcie na drodze dynamicznego rozwoju.
Stypendia, projekty naukowe dla gospodarki narodowej, zmniejszenie bezrobocia, UE oszaleje z radosci.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8293897&rfbawp=1146493243.192&_ticrsn=3&ticaid=61870

A jedno sformulowanie zasluguje na podkreslenie.
instytut zajmie się przede wszystkim odbiorem Jana Pawła II wśród Polonii
W takim razie dlaczego nie zrychtowali tej placowki naukowo-doswiadczalnej gdzies tam?
Gdzie ta Polonia jest.
I za jej kase.

szakal
01-05-2006, 17:49
W takim razie dlaczego nie zrychtowali tej placowki naukowo-doswiadczalnej gdzies tam?
Gdzie ta Polonia jest.
I za jej kase.

bo znowu paru cwaniaków w sutannach będzie cyckać ten naród za za dawnych czasów (tych które się śnią av)

Scandalieros
02-05-2006, 01:23
Komentarze sa dobre (http://wiadomosci.wp.pl/OID,11027313,kat,1342,wid,8293897,opinie.html?redi r_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkat%2C1342%2 Cwid%2C8293897%2Cwiadomosc.html%3F)... :D

Josif
02-05-2006, 12:22
Ale Halinka J. to na pewno jakiś elektroniczny moher.

Dzisiaj w TV mówili, że pisowcy za nasze pieniądze kupują B16 furę z tego samego kraju, z którego ten wyżej pochodzi. Fabryka- Bayern Motorische Werke. Pancerne BMW po odjeżdzie B16 przejdzie na używanie prezydenta Kaczyńskiego. Będzie nas to kosztować gdzieś z 1,5 mln złotych.

Ale zaszaleli pisowcy! Ale ciekaw jestem po co im pancerne? Chyba przez całą kadencję będą tak rozrabiać, że potem będą musieli się chować w tym pancerniku.

szakal
02-05-2006, 15:49
Dzisiaj w TV mówili, że pisowcy za nasze pieniądze kupują B16 furę z tego samego kraju, z którego ten wyżej pochodzi. Fabryka- Bayern Motorische Werke. Pancerne BMW po odjeżdzie B16 przejdzie na używanie prezydenta Kaczyńskiego. Będzie nas to kosztować gdzieś z 1,5 mln złotych.

Ale zaszaleli pisowcy! Ale ciekaw jestem po co im pancerne? Chyba przez całą kadencję będą tak rozrabiać, że potem będą musieli się chować w tym pancerniku.

naród przeciez ich tak kocha, wszystko jest OK, sytuacja stabilna, sondarze pokazują duże poparcie dla działań rządu a tym samy i PiS'u a oni się przed tym zachwyconym i kochającym narodem do pancernej fury będą chować :P:P:P

Josif
02-05-2006, 21:34
Ciekawe jaką grubość ma stal i z czego można pierdyknąć, żeby to ustrojstwo rozjebać?

szakal
02-05-2006, 22:25
Ciekawe jaką grubość ma stal i z czego można pierdyknąć, żeby to ustrojstwo rozjebać?

pociski kumulacyjne :P

Scandalieros
03-05-2006, 01:10
pociski kumulacyjne
Niekoniecznie. Zeby uzyc takiego pocisku, musisz miec karabin.
Kiedys ogladalem film z zamachu, bodajze w belfascie, gdzie uzyto kawalka blachy. Ladunek wybuchowy byl stosunkowow maly (ukryty w przydroznej skrzynce na listy) ale cala sila wybuchu skierowana w jedna strone. Tak odpalona blacha przebila pancerz limuzyny niczym kartke papieru wysylajac klijenta do krainy wiecznych lowow...

RedBuntownik
03-05-2006, 12:50
Kiedys ogladalem film z zamachu, bodajze w belfascie, gdzie uzyto kawalka blachy. Ladunek wybuchowy byl stosunkowow maly (ukryty w przydroznej skrzynce na listy) ale cala sila wybuchu skierowana w jedna strone. Tak odpalona blacha przebila pancerz limuzyny niczym kartke papieru wysylajac klijenta do krainy wiecznych lowow...

hmmmm

myslicie o tym co ja? :lol: :lol:

Josif
03-05-2006, 12:52
Tak myślimy! Mózg dostarcza nam już dużo endorfin! Ech! :D

Scandalieros
04-05-2006, 02:06

hmmmm

myslicie o tym co ja? :lol: :lol:

:| :?:

johnnyb
04-05-2006, 02:11
myslicie o tym co ja?

hmm... ma to coś wspólnego z fruwającymi kaczymi piórami?

Josif
04-05-2006, 18:49
Albo podpalmy Sejm tak jak Hitler podpalił Reichstag! :twisted:

szakal
04-05-2006, 21:41
Albo podpalmy Sejm tak jak Hitler podpalił Reichstag! :twisted:

a kogo obarczysz winą :?: avła :?: pomysł delikatnie mówiąc głupi :( kolejnych 460 męczenników :( poza tym nie podoba mi się naśladownictwo tego zbrodniarza :(

RedBuntownik
04-05-2006, 23:20
myslicie o tym co ja?

exactly
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Scandalieros
04-05-2006, 23:23
myslicie o tym co ja?

exactly
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Namawiacie tow. Zbuntowany do terroryzmu. Chociaz swoja droga to w Polsce nie ma zadnej grupy ekstrymistycznej takiej jak w Belfascie (IRA), albo Baskowie...

RedBuntownik
04-05-2006, 23:35
Chociaz swoja droga to w Polsce nie ma zadnej grupy ekstrymistycznej takiej jak w Belfascie (IRA), albo Baskowie...

znowu zaczynasz :P

Josif
05-05-2006, 16:01
A po co w Polsce taka grupa? Przez 17 lat władza sama destabilizuje kraj, więc po co jeszcze terroryści. Oni jakby coś zrobili to i tak nawet byście nie zauważyli jakiejś różnicy. Ta drobna entropia by szybko zginęła w ogromnym narodowym chaosie.

Haszszu
30-05-2006, 22:47
Skandal!! Będą pieniądze na przybytek ( opatrzności bozi).....Sejm zgodził się na dofinansowanie budowy Światyni Opatrzności Bożej. Poprawkę przeznaczającą na ten cel 20 milionów złotych przyjął wcześniej Senat....

Jak Bóg da, to taki ch....!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3381670.html
Finansowanie Świątyni Opatrzności Bożej do TK
SLD w najbliższych dniach zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę budżetową na 2006 rok. Według SLD, niezgodne z konstytucją jest przeznaczenie pieniędzy z budżetu na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. PiS krytykuje stanowisko Sojuszu.....
SLD, tak trzymać nie popuszczać. Mam nadzieję, że te słowa Dżipita II, SLD będzie twórczo i wiernie z bogobojną pokorą realizować. :mrgreen:

grochovitz
02-06-2006, 20:55
Skandal!! Będą pieniądze na przybytek ( opatrzności bozi).....Sejm zgodził się na dofinansowanie budowy Światyni Opatrzności Bożej. Poprawkę przeznaczającą na ten cel 20 milionów złotych przyjął wcześniej Senat....

Jak Bóg da, to taki ch....!

:
Jeśli Bozia jednak nie chce nowego przybytku z ręki złodziei od Kaczyńskich , niech ją Bóg błogosławi! Kościoły trzeba burzyć a nie budować bo to symbole pychy i degeneracji ludzkiej....

ŁORCYK
03-06-2006, 01:27
bozia ma w dupie sfiontynie , lod dawien dawna , jakby sfientobliwe dupki uwaznie cytaly tesztamenta , to by wiedzioly , ali one wiedzom , ino jakby motlochowi zbytnio tyn punkt nasfietlyly , to by jim bzucha lopadly za duzo , winc tsa na sfiontynie , kaplice , plebanie , dzwony , ji na to tlusca mo tyroc , a zond jak kce siem zalapac na zondzenie i dzielenie lupóff , to tys musi lodjebac szfojom dzialkem ,
kto ni szmaruje tyn ni jedzie ...
jamen

Magnificencja
05-03-2007, 16:23
Apel do polskiej Lewicy!
W związku ze skandalicznym, chociażby w świetle sytuacji ekonomicznej polskich szpitali i oświaty, przeznaczeniem 40 mln zł z budżetu państwa na budowę „Glempowej” Świątyni Opatrzności Bożej życzyłbym sobie, aby posłowie Demokratycznej Lewicy wykazali się wreszcie:
a) zdrowym rozsądkiem,
b) odwagą w ruszeniu "świętej polskiej krowy", czyli Kościoła rzymsko-katolickiego.
Żądam zaskarżenia w tej części ustawy budżetowej do Trybunału Konstytucyjnego i położenia tamy w prześciganiu się w płaszczeniu i hołdownictwie polityków przed kościołem katolickim i jego hierarchami. Spełnianiu wszelakich świętobliwych fanaberii tej instytucji ze szkodą dla kondycji finansowej państwa, a przez to jego obywateli.
Przestańcie się wreszcie łudzić, że kler, choć poniekąd ma wpływ na wyniki wyborów, użyje go, by wesprzeć Naszych kandydatów.
Kościołowi będzie zawsze bardziej po drodze z Kaczyńskimi niż z Olejniczakiem.
Fakt bycia ministrantem nie poruszy języczka u wagi.
Możecie jeszcze zabiegać o nasze głosy, głosy ludzi wolnych od wiernopoddańczej postawy wobec instytucji i jej popleczników, która rujnuje ten kraj. Nie zmarnujcie tego. Wybory już niedługo.
Z wyrazami szacunku.
...........................
(podpis)

Forged
21-04-2007, 17:16
Nie będzie pieniążków na kolejny "Książęcy zamek" od Łopatsności :-)
Tymczasowo przynajmniej :-)
Tutaj: (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/swiatynia-opatrznosci-bozej-bez-pieniedzy-z-budzetu,899522,2943)

Violetta
21-04-2007, 17:33
Nie będzie pieniążków na kolejny "Książęcy zamek" od Łopatsności
Będą. Nie kijem go to pałką, i tak będzie leżał.
Nie będzie na świątynię - zmieni się lokator w Pałacu Prezydenckim i willach rzadowych. Wolny wybór

Magnificencja
21-04-2007, 18:37
Za prawdę powiadam Wam Siostry i Bracia...
... ten ich bóg, przepraszam Bóg, ten sam, ktory stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.
Nie mieszka w domach wykonanych rękami.
Dzieje 7.48 i 17.24
====
Czy ta świętobliwa episkopalna obłuda nie czyta Pisma zwanego Świętym? Jak można taką glempowato-moherową fanaberią obrażać swojego boga, przepraszam Boga?
A dzieci w Bieszczadach głodne i chłodne chodzą do szkoły.
O sakralna obłudo! O świętobliwa hipokryzjo!

Kiełbol
21-04-2007, 19:12
A dzieci z Bieszczad niech jadą się pomodlić do Świątyni Opatrzności o kromkę chleba i coś do ubrania. Bo tak to chyba tam działa u tych obłudnych katoli.

Violetta
22-04-2007, 11:20
dzieci w Bieszczadach głodne i chłodne chodzą do szkoły.
I niech dziękują za to bo to i tak dużo. Od zarania dziejów byli tacy co tyrają i tacy co z nich żyją. Trochę po II wojnie św w Europie się ten porządek naruszył i we łbach się niektórym poprzewracało. Ale już wraca dawny ład. Miejsce arystokracji zajeli politycy a kler jak opływał w luksusy tak opływa. i nikt i nigdy tego nie zmieni

null
22-04-2007, 17:44
........................
A dzieci w Bieszczadach głodne i chłodne chodzą do szkoły.
O sakralna obłudo! O świętobliwa hipokryzjo!

Oj *Magni.....* a zapomniałeś o autostradach ,stadionach i że lunaparków też nie ma .... :P
Ale co to ma do rzeczy ....czy to rola i zadanie kościoła ....??? :shock: :shock: :shock: ...a może sugerujesz żeby zamienić role i zadania kościoła z zadaniami *Pomocy społecznej *.???
Ale wtedy zrobiłbyś krzyk że kościół otrzymuje środki budżetowe na pomoc biednym .....a *baby* z *pomocy społecznej * zaczeły by .....spowiadać . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ogłuchli byśmy tu wszyscy że śmiechu i wrzasku jaki byś tu zrobił . :P

Taki duży jesteś ....a taki ..... głupi. :D

Kiełbol
22-04-2007, 18:28
A dlaczego Kościół miałby otrzymywać środki budżetowe na pomoc biednym??? Przecież wszem i wobec wiadomo, że nie jest to biedna instytucja... wystarczy zainteresować się np. dopłatami jakie dostali z Unii... dane pewnie nie jest trudno znaleźć... :wink:

stahoo
22-04-2007, 18:36
wystarczy zainteresować się np. dopłatami jakie dostali z Unii... dane pewnie nie jest trudno znaleźć... :wink:
Dane nie.
Ale dopłaty to raczej trudno. :D
P.S. Fajnie, że null wrócił.
Co nie? :wink:

null
22-04-2007, 19:34
A dlaczego Kościół miałby otrzymywać środki budżetowe na pomoc biednym??? Przecież wszem i wobec wiadomo, że nie jest to biedna instytucja... wystarczy zainteresować się np. dopłatami jakie dostali z Unii... dane pewnie nie jest trudno znaleźć... :wink:

A co mają do tego ..dopłaty z unii. Niech unia * karmi* i tych głodnych z bieszczad jak ma tyle pieniędzy . A podatki zostaną obniżone o kwotę jaka jest właśnie przeznaczona na pomoc społeczną . Ja nie jestem przeciwny .
A pomysł aby zabierać tym co mają i rozdzielać tym co nie mają jesszcze zupełnie nie ostygł i powinieneś wiedzieć jak się zakończył ,a jak nie wiesz to zapytaj mamę ,bo Urban ci tego nie powie ....bo się wstydzi . :oops: :oops: :oops:

krisbaum
22-04-2007, 19:42
czy to rola i zadanie kościoła
Pewnie że nie, podobnie jak nie jest zadaniem i rolą parlamentu budowa obiektów sakralnych, tymbardziej ze środków finansowych powołanych w zupełnie innym celu. Parlament ma tak zarządzać państwem i tworzyć takie prawo i tak dzielić NASZE pieniądze, by min. biednych dzieci było jak najmniej, nie zaś by paść tłuste dupska kapłanów. Jak ta jebana uszata świnia - Forest Glemp - chce po sobie pozostawić mauzoleum to niech je sobie buduje za kasiore swoją i swoich przydupasów.

null
22-04-2007, 19:51
.......... Parlament ma tak zarządzać państwem i tworzyć takie prawo i tak dzielić NASZE pieniądze,.............

Widziały gały ....co wybierały. :P

po wtóre wiesz że ja również nie jetem sympatykiem *demokracji*. :P
a po trzecie jak na razie nie dali jeszcze ani złotówki i jak mi wiadomo nie jest to możliwe ze względów .....*prawnych* . :)

krisbaum
22-04-2007, 20:12
Ale zarazem sami podsuwają klechom pałeczkę - zróbcie fiku miku w statuciku i już dajem kasior, na to klechy - nie! to wy zróbcie fiku miku. Jakoś każdy unika wzięcia odpowiedzialności za tą decyzję :lol:

danone
22-04-2007, 20:39
2005:ble,ble,ble.......2007

Tyś nie gupi,jak pisze ŁORCYK,tyś po prostu pierdolnięty i szkoda marnować czas na polemikę z tobą. ŁUNIA siedliskiem zła,ale EŁRO cacy.

null
22-04-2007, 20:46
..........zróbcie fiku miku w statuciku i już dajem kasior, na to klechy - nie! to wy zróbcie fiku miku. J.............:

.i tak będzie trwać do* końca świata *...a biedni i głodni są byli i będą i o ich problemie ..gadaliśmy . :idea:

danone
22-04-2007, 21:24
.i tak będzie trwać do* końca świata *

...i jeden dzień dłużej...Właśnie ten dzień będzie piękny. :lol:

krisbaum
23-04-2007, 00:14
.i tak będzie trwać do* końca świata *...a biedni i głodni są byli i będą i o ich problemie ..gadaliśmy
No więc właśnie i tu proponuję rozwiązać tę kwestię mym wspaniałym programem politycznym 10000 kościołów spalić + 10000 kościołów sprzedać. Za kasior wyżywi się całe pokolenia a sejm nie będzie tracił czasu na rozmowy o dupie maryni

null
24-04-2007, 00:36
No więc właśnie i tu proponuję rozwiązać tę kwestię mym wspaniałym programem politycznym 10000 kościołów spalić + 10000 kościołów sprzedać. Za kasior wyżywi się całe pokolenia a sejm nie będzie tracił czasu na rozmowy o dupie maryni

Dawno, dawno temu ,w czasach gdy urban miał jeszcze jędrne i elastyczne uszy żyły na tych ziemiach takie *prymitywy* które realizowały taką politykę w/g takiej ekonomii i pewnie żyli by po dzień dzisiejszy gdyby nie okazało się że oprócz grabieży sami nie potrafili wytworzyć nawet *papier toaletowy * który jak wiesz potrzebny jest po strawieniu żarcia, a po który ustawiały się długie i bardzo długie kolejki .
Dlatego też wyjebano tych prymitywów na śmietnik historii. A od tamtego czasu tylko jeszcze czasem z tego śmietnika wypływa na powierzchnię jakiś insekt z takimi pomysłami ..... :P :P :P

krisbaum
24-04-2007, 02:02
null ty piszesz tak nieskładniowo, że zaczynam się zastanawiać czy nie jesteś aby spamowym botem :lol:

szakal
24-04-2007, 12:29
.i tak będzie trwać do* końca świata *...a biedni i głodni są byli i będą i o ich problemie ..gadaliśmy

zacny pomysł mości Krisbaumie. z tym że szkoda palić to co juz stoi. lepiej to opchnać za dobrą kasiorę np. na hipermarkety i sale koncertowe (te nowsze) wtedy więcej biednych będzie można wykarmić. ze spalenia nic nie będzie tylko bardziej zanieczyszczona atmosfera.
:P

ksionc
24-04-2007, 13:21
Można w nich dyskoteki porobić, niech młodzież się zabawi. W końcu postawione za nasze pieniądze. A katabasów na strażników więziennych i niech nawracają przestępców.

...a biedni i głodni są byli i będą i o ich problemie ..gadaliśmy .
Akurat klechy pochylają się nad losem biednych i głodnych.
Aleś pierdolnął! Chyba jebie ci w palnik.

ks

szakal
24-04-2007, 17:49

no pomyśl trochę. a co taki sukienkowy mógłby od takiego biedaka jeszcze wyszarpać :?: oni sie szybciej bogatych za nogawki łapia niz te biedne niedożywione dzieci w Somalii.

null
24-04-2007, 21:24
...a biedni i głodni są byli i będą i o ich problemie ..gadaliśmy .
Aleś pierdolnął! Chyba jebie ci w palnik.

ks
Te hałas " pierdolnięcia " to rozległ się w twoim palniku ,gdyż nigdy i nigdzie nie twierdziłem aby klechy miały wyręczać *Pomoc Społeczną * ze swych obowiązków . :P :P :P
Masz trudności z rozumienia tekstu ...pisanego .???

krisbaum
24-04-2007, 21:38
A niech nie wyręczają, wiemy jak ta "pomoc" wygląda, pobrać datki, kupić merce, a bidokom rzucić ochłap, chuj z takiej pomocy. Tak pomogają jak Rydzyk stoczni kolebce :D Tylko z drugiej strony niech łaskawie opierają się wyłącznie na kasie przekazanej im przez tobie podobnych pacanów. Wypierdalać od budżetu, to i na opiekę społęczną będzie więcej...

Marcel Gąsior
24-04-2007, 22:00
Ej, czy na następnych dwóch stronach tematu, czyli 13 i 14 nie ma żadnych postów? :shock: Kurwa, ale się spierdolił ten temat, dwie puste strony, może to bozia forum powoli niszczy, czy co jest? :D :P

A tak poza tym, to w 100% popieram pomysł Krisbauma o wyprzedaniu majątku kościoła (ja bym go jeszcze zdelegalizował :twisted: ) i rozdaniu forsy biednemu ludowi 8) :P

stahoo
24-04-2007, 23:21
A tak poza tym, to w 100% popieram pomysł Krisbauma o wyprzedaniu majątku kościoła (ja bym go jeszcze zdelegalizował :twisted: ) i rozdaniu forsy biednemu ludowi 8) :P
Do dupy z takim pomysłem.
Ten biedny lud oddałby tą forsę z powrotem na potrzeby kk.

Scandalieros
25-04-2007, 01:02
Mam dla was dwie wiadomosci, zla i zla:
1. Kosciol katolicki ma sie w Polsce swietnie.
2. Bedzie sie mial jescze lepiej.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kiełbol
25-04-2007, 06:55
Kościół Katolicki is gay.